Sınavlar için Dua Eder misin?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Devlet "tadımlık" veriyor. Sizler efendim.

Bir de benden efendim, kahrolsun!

spesifik

آزادی قید و بند
Bir değil üç değil hangisini vereceğiz..
Kız gitsin tek ona razıyım ben ..
Rabbim hesapsız rızk verdiklerinden eylesin...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bir değil üç değil hangisini vereceğiz..
Kız gitsin tek ona razıyım ben ..
Rabbim hesapsız rızk verdiklerinden eylesin...

Rivayet odur ki, efrad-ı aileniz, çok zengin bir eşraftanmış..! Daha ne olsun. Size 5 de dokunmaz 10 da dokunmaz..! :)

Kaptan

Mecra Yazarı
Aramizda kalsin kayinpederle aralari pek iyi degilmiş.

spesifik

آزادی قید و بند
Rivayet odur ki, efrad-ı aileniz, çok zengin bir eşraftanmış..! Daha ne olsun. Size 5 de dokunmaz 10 da dokunmaz..! :)

Ravisi kim bilmiyorum velakin bu rivayet sahih değil :)

syn @RedveKabul teessüf ederim kayınbabamın benle arası yok çünki eline kalem tutan bir gelin değil
kaşık tutan bir gelin istiyor ..bizim kaşık yönümüz itidal kalem de mükemmel değil zaten meşrebe gelince torunların hası bizim oğlanlardan biri (kayınbaba öyle diyor)..yaw adam on yaşında ki kızıma seni şuna vereceğim diyor ben sesimi çıkarmıyorum .. Bulmuşlar ben gibi gelin neyse enaniyet yapmıyım sabah sabah ..bir gün patlarım kimse tutamaz ...
ah babacım hep senin yüzünden demeyeydin ne vardı :p

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Benim babamla annem çok farklılar. Abim evliydi. Köy evi aynı evde ikamet ediyorduk, ben Kur'an Kursu'na giderdim ve arkasından İmam Hatip.
Daha ben annemle babamın emanetine, kalkın kahvaltı yapın dediklerine şahit olmadım. Azarladıklarını, laf sokuşturduklarını bilmem. Hatta annem emanetine (lerine), mutfağa dahi buyurmayan birisiydi, emanetlerine değer veriyordu.

Daha açık bir şey söyliyeyim belki de inanmayacaksınız, abim ve diğer abim emanetlerini üzdüklerinden dolayı babamdan zılgıttan öte tokat da yediklerine şahidim. :)

Babam bizim ilk öğretmenimizdir Kur'an okumasını öğretme anlamında. 5 kardeş onun tedrisatından geçmiştir, sert birisiydi, onunla hiç arkadaş gibi konuşamadık asla, çok sopasını yedik, saymakla bitmez.

Ama o sert adam, çocuklarına olabildiğince sert iken emanetlerine de o kadar "naif"ti..!!! Anlatamam!

Siz konuştunuz ben de konuşayım. :)

spesifik

آزادی قید و بند
Kişilikler islamla yoğrulduğu zaman daha mülayim oluyor.
İnsanız akıl bazında değer yapıldığı sürece kararlarımız isabetli yoksa değil..
Ataerkil ailelerde kadın hizmet aracı olarak görülüyor
tam tersi modern ailelerde de feminist ruh ön planda .. İTİDAL her yönden önemli
aşağılamanın hor görmenin her türlüsü cahilane bir yaklaşım.. Saygı ve sevgi cehaleti örtüyor.
Cahil derken küçümsemeden öte geleneksellik demek istiyorum...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
"Büşra Hanım doğru söylersin: "Ümmeten vasata..." Vasat ümmetin her hali de "mutedil" olmak durumundadır.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Hafta sonu gireceğim sınavım için ihvanların dualarını arz ederim... Ayrıca @adams77 'den de dua arz ederim​

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
ders? konu? sorular hakkında bize bir bilgi verde yardım edelim daa marslıyım diye benden okus pokus beklemiyorsun değil mi?

görevde yükselme sınavları klasik olur muhterem
çalıştığın kurumla ilgili bölüm, birde anayasa, vatandaşlık, 657 dmk, etik kanunu vs.

iyi çalıştık inşallah, lakin dualarınızda destek olursanız aliyyül ala olacak :)

marslılarda yaratık, onların da duası kabul olur, kim bilir : ))