Sıfırlanan Paralarda Yeni Gelişme. Şehrizar tapuları Albayrak'a geçti

alanyali07

Kıdemli Üye
Sıfırlanan paralarda yeni gelişme

17 Aralık sürecinde ortaya çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen 'sıfırlama' kaydındaki Şehirzar Konakları ayrıntısının doğrulandığı ortaya çıktı.

4F48832D875CC111259D8EFEB50C7.jpg

©DHA

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun yapıldığı 17 Aralık günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal arasında geçtiği iddia edilen konuşmaya göre, evdeki paraların sıfırlanamayan 14,5 milyon lirasıyla Şehrizar Konakları'ndan 6 daire alındığı iddia edilmişti.

Zaman gazetesinden Suat Özçelik'in haberine göre ise dairelerin damat Berat Albayrak'ın avukatı Ömer Faruk Akbulut üzerine kaydedildiği belirlenmişti.
26 Aralık'ta alınan evlerin tapusunun, 14 Ağustos 2014'te iki daire daha eklenerek, Berat-Serhat Albayrak ve anneleri Kısmet Hanım'ın üzerine geçirildiği ortaya çıktı.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun yapıldığı gün o tarihte Başbakan olan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasındaki geçtiği iddia edilen ses kaydına göre, sıfırlanmaya çalışılırken elde kalan parayla Şehrizar Konakları'ndan 6 daire alındığı gündeme gelmişti.
SIFIRLAMA KAYDINDAKİ ŞEHRİZAR KONAKLARI
Ancak bu dairelerin Erdoğan ailesinin değil, damatları Berat Albayrak'ın avukatının üzerine alındığı tespit edilmişti. İşte avukatın üzerine alınan bu dairelerin tapularının, yaklaşık 3 hafta önce Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, Berat'ın kardeşi Serhat Albayrak ve anneleri Kısmet Albayrak'ın üzerine geçtiği ortaya çıktı. Ulaşılan bilgilere göre daha önce Berat Albayrak'ın avukatı Ömer Faruk Akbulut'un 26 Aralık'ta aldığı 6 daireye, 2 daire daha eklendi ve tapuları 14 Ağustos 2014'te Albayrak ailesinin 3 üyesinin üstüne yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile oğlu Bilal arasında geçtiği belirtilen görüşmedeki sıfırlanamayan paranın 14,5 milyon TL'si ile 6 daire alındığı kaydedilmişti.

Parayı da 26 Aralık'ta Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın avukatı olan Ömer Faruk Akbulut'un ödediği iddia edilmişti. Zaman, Üsküdar Burhaniye'de bulunan o evlerden 8 tanesinin tapusunun 14 Ağustos 2014'te Berat Albayrak, Serhat Albayrak ve Kısmet Albayrak'ın üzerine geçtiği bilgisine ulaştı. 17 Aralık'ta ortaya çıkan ses kaydı:

17 Aralık 2013 tarihinde 23.15'te yapıldığı iddia edilen görüşmenin ses kaydı
- Şimdi babacım şey için aradım. Büyük ölçüde şey yaptık. Siz mi aradınız babacığım şimdi beni
- Yo ben aramadım sen aradın
- Gizli numaradan arandım
- Büyük ölçüde derken sıfırladınız mı yoksa
- Sıfırlamadık henüz babacığım. Şöyle ki, bi 30 milyon Avro gibi bir miktar daha var. Şey yapamadık, eritemedik henüz. Bu şey geldi aklına Berat'ın. Ahmet Çalık'ın alacağı ekstra bir 25 milyon dolar kalmış. Onu oraya verip o para gelince onu şey yaparız diyorlar, üstüyle de Şehrizar'dan daire alabiliriz diyor. Sen nasıl bakarsın baba?
- ....
- Hı Babacığım
- Sümeyye yanında mı?
- Yanımda, çağırayım mı?
- Yok ses karıştı da onun için dedim
- Hıı, yani 25 milyon dolar Çalık'a aktarıp, geri kalan kısımla da Şehrizar'dan daire alabilir
- Neyse şey yaparız, hallederiz. "

Şimdi de alınan o dairelerin tapularının Berat Albayrak, Serhat Albayrak ve Kısmet Albayrak'ın üzerine alındığı bilgisine ulaşıldı. Ve 6 daire değil, 8 daire alındığı öğrenildi.

Söz konusu devir işlemi ise 14 Ağustos 2014'te gerçekleştirildi. Berat Albayrak'ın E2 bloktan 1, 2 ve 4 numaralı daireleri, Serhat Albayrak'ın C2 bloktan 1, 2 ve 4 numaralı daireleri, Kısmet Albayrak'ın ise yine C2 bloktan 3 numaralı daire, E2 bloktan da 3 numaralı dairelerin tapularını üzerine aldığı öğrenildi.

ŞEHRİZAR KONAKLARINDA EN UCUZ DAİRENİN FİYATI 2 BUÇUK MİLYON
Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a sıfırlattığı paralarla alındığı iddia edilen dairelerin fiyatları ise el yakıyor. Şehrizar Konakları'nda alınabilecek en ucuz dairenin fiyatlarının 2 milyon 500 bin lira olduğu öğrenildi. Yani Albayraklar'ın üzerine geçirdiği daireler en ucuzlardan olsa yaklaşık 20 milyon lira gibi fiyatın ödendiği görüldü

Dua Nur

Kıdemli Üye
Zaman ve DHA

yAV HE HE:))))

bi husben

Kıdemli Üye
çirpindikça batiyorlar

haberi paylaşan kim tüm forum önünde ben namerdim diye kendini namert ilan eden kişi

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Sıfırlanan paralarda yeni gelişme

17 Aralık sürecinde ortaya çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen 'sıfırlama' kaydındaki Şehirzar Konakları ayrıntısının doğrulandığı ortaya çıktı.

4F48832D875CC111259D8EFEB50C7.jpg

©DHA

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun yapıldığı 17 Aralık günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal arasında geçtiği iddia edilen konuşmaya göre, evdeki paraların sıfırlanamayan 14,5 milyon lirasıyla Şehrizar Konakları'ndan 6 daire alındığı iddia edilmişti.

Zaman gazetesinden Suat Özçelik'in haberine göre ise dairelerin damat Berat Albayrak'ın avukatı Ömer Faruk Akbulut üzerine kaydedildiği belirlenmişti.
26 Aralık'ta alınan evlerin tapusunun, 14 Ağustos 2014'te iki daire daha eklenerek, Berat-Serhat Albayrak ve anneleri Kısmet Hanım'ın üzerine geçirildiği ortaya çıktı.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun yapıldığı gün o tarihte Başbakan olan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasındaki geçtiği iddia edilen ses kaydına göre, sıfırlanmaya çalışılırken elde kalan parayla Şehrizar Konakları'ndan 6 daire alındığı gündeme gelmişti.
SIFIRLAMA KAYDINDAKİ ŞEHRİZAR KONAKLARI
Ancak bu dairelerin Erdoğan ailesinin değil, damatları Berat Albayrak'ın avukatının üzerine alındığı tespit edilmişti. İşte avukatın üzerine alınan bu dairelerin tapularının, yaklaşık 3 hafta önce Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, Berat'ın kardeşi Serhat Albayrak ve anneleri Kısmet Albayrak'ın üzerine geçtiği ortaya çıktı. Ulaşılan bilgilere göre daha önce Berat Albayrak'ın avukatı Ömer Faruk Akbulut'un 26 Aralık'ta aldığı 6 daireye, 2 daire daha eklendi ve tapuları 14 Ağustos 2014'te Albayrak ailesinin 3 üyesinin üstüne yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile oğlu Bilal arasında geçtiği belirtilen görüşmedeki sıfırlanamayan paranın 14,5 milyon TL'si ile 6 daire alındığı kaydedilmişti.

Parayı da 26 Aralık'ta Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın avukatı olan Ömer Faruk Akbulut'un ödediği iddia edilmişti. Zaman, Üsküdar Burhaniye'de bulunan o evlerden 8 tanesinin tapusunun 14 Ağustos 2014'te Berat Albayrak, Serhat Albayrak ve Kısmet Albayrak'ın üzerine geçtiği bilgisine ulaştı. 17 Aralık'ta ortaya çıkan ses kaydı:

17 Aralık 2013 tarihinde 23.15'te yapıldığı iddia edilen görüşmenin ses kaydı
- Şimdi babacım şey için aradım. Büyük ölçüde şey yaptık. Siz mi aradınız babacığım şimdi beni
- Yo ben aramadım sen aradın
- Gizli numaradan arandım
- Büyük ölçüde derken sıfırladınız mı yoksa
- Sıfırlamadık henüz babacığım. Şöyle ki, bi 30 milyon Avro gibi bir miktar daha var. Şey yapamadık, eritemedik henüz. Bu şey geldi aklına Berat'ın. Ahmet Çalık'ın alacağı ekstra bir 25 milyon dolar kalmış. Onu oraya verip o para gelince onu şey yaparız diyorlar, üstüyle de Şehrizar'dan daire alabiliriz diyor. Sen nasıl bakarsın baba?
- ....
- Hı Babacığım
- Sümeyye yanında mı?
- Yanımda, çağırayım mı?
- Yok ses karıştı da onun için dedim
- Hıı, yani 25 milyon dolar Çalık'a aktarıp, geri kalan kısımla da Şehrizar'dan daire alabilir
- Neyse şey yaparız, hallederiz. "

Şimdi de alınan o dairelerin tapularının Berat Albayrak, Serhat Albayrak ve Kısmet Albayrak'ın üzerine alındığı bilgisine ulaşıldı. Ve 6 daire değil, 8 daire alındığı öğrenildi.

Söz konusu devir işlemi ise 14 Ağustos 2014'te gerçekleştirildi. Berat Albayrak'ın E2 bloktan 1, 2 ve 4 numaralı daireleri, Serhat Albayrak'ın C2 bloktan 1, 2 ve 4 numaralı daireleri, Kısmet Albayrak'ın ise yine C2 bloktan 3 numaralı daire, E2 bloktan da 3 numaralı dairelerin tapularını üzerine aldığı öğrenildi.

ŞEHRİZAR KONAKLARINDA EN UCUZ DAİRENİN FİYATI 2 BUÇUK MİLYON
Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a sıfırlattığı paralarla alındığı iddia edilen dairelerin fiyatları ise el yakıyor. Şehrizar Konakları'nda alınabilecek en ucuz dairenin fiyatlarının 2 milyon 500 bin lira olduğu öğrenildi. Yani Albayraklar'ın üzerine geçirdiği daireler en ucuzlardan olsa yaklaşık 20 milyon lira gibi fiyatın ödendiği görüldü

bu haberi getirdin ve şimdi sen hala fetulahçı olmadığını iddia edersin.

seni gidi fetulahçı seni....

hainler layığını bulacaktır inşaaallah.

not: kimsenin akp yi savunduğu yok. yanlış anlaşılmasın. siyasete bulaşıp ta temiz kalan yok. kimse siyasetçilerin temiz olduğunu söylemiyor. ama siyasetçilerin kirli işlerini bahane ederek, yahudi ve hristiyana ve de masonlara yaranmak için türkiyede operasyon yapan, darbe düzenleyenlerin de layığını bulacağına inanıyoruz.

46786.jpg

Diyanet Başkanı cemaati hırsız ilan etti!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gülen Cemaati'nin hedef alan sözleri ile dikkat çekerken Ayasofya ve cemevi tartışmasına da dahil oldu...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gülen Cemaati'ni konu alan tartışmaya da dahil olurken "Kırk yıllık bir emekten sonra bütün bunları kuru bir güç tutkusu adına ve uluslararası siyasete müdahale adına bütün bunları heba ettiği zaman, bütün o insanların hukukunu da çiğnemiş olur." dedi. "Elbette hırsızlık kötü bir şeydir. Ancak milletin maneviyatını çalmak çok daha kötü bir şeydir" diyen Diyanet İşler, başkanı cemaati maneviyat hırsızı ilan etti. Görmez, Alevilerin Cemevleri'nin ibadethane sayılmasına ilişkin talebine karşılık ise "Cemevi, Cemevi'dir. Tarihte hangi fonksiyonu icra etmişse bugün de aynı fonksiyonu özgürce ifade etmeye devam etmeli" diye konuştu.

CEMAATİ AHLAKİ VE DİNİ BOYUTTA TARTIŞMAK GEREK

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, TRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cemaat ve paralel yapıya ilişkin soru üzerine Görmez, "Tarihte,Diyanet sivil dini yapıları hep koruya gelmiştir. Hem onların hata yapmamalarını sağlamak için çaba içerisine girmiştir. Hem de devletle onlar arasında köprü olarak devletin onları tamamen ezmesinin de önünde engel olmuştur. Bu son derece önemli. Ama bu yapı özelinde değil. Bütün dini yapılar için. Şunu ifade etmek isterim, bu son konunun bir siyasi bir de hukuki boyutu var. O bizi ilgilendirmiyor. Hukuk, siyaset çerçevesinde o çözülecektir. Ama bu topraklarda bu tartışmanın bir de dini ve ahlaki boyutu vardır. Biz daha çok bu dini ve ahlaki boyutunun çok iyi konuşulması gerektiğini düşünüyoruz.

CEMAAT KURU BİR GÜÇ TUTKUSU İÇİN MİLLETİN MANEVİYATINI ÇALDI!
Bir dini yapı ortaya çıkarken daha çok halka dayanır. Halkın zekatlarına, sadakalarına dayanır. Yardım, sadaka toplarken ne demişse sadece o çerçevede hizmetini yapacak. Kırk yıllık bir emekten sonra bütün bunları kuru bir güç tutkusu adına ve uluslararası siyasete müdahale adına bütün bunları heba ettiği zaman, bütün o insanların hukukunu da çiğnemiş olur. Sadece söylediğiniz yapı özelinde bunu söylemiyorum. Bütün dini yapılar için söylüyorum. Elbette hırsızlık kötü bir şeydir. Ancak milletin maneviyatını çalmak çok daha kötü bir şeydir" ifadelerine yer verdi.

"AYASOFYA KİLİSE YA DA MÜZE DEĞİL İSLAM MABEDİDİR"

Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin Görmez, "Ayasofya, bu milletin, bu medeniyetin, bu tarihin aslında bütün dünyada önemli olan sembolik değeri çok yüksek olan bir İslam mabedidir. Müze değildir. Ayasofya kilise değildir. Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet'in hatta bütün Müslümanların ortak bir mabedidir" ifadelerine yer verdi.

"CEMEVİ CEMEVİ'DİR"

Cemevleri'nin ibadethane sayılmasına ilişkin Görmez, "Cemevi, Cemevi'dir. Tarihte hangi fonksiyonu icra etmişse bugün de aynı fonksiyonu özgürce ifade etmeye devam etmeli" dedi.

kaynak:
http://www.internethaber.com/diyanet-baskani-cemaati-hirsiz-ilan-etti--720197h.htm

alanyali07

Kıdemli Üye
çirpindikça batiyorlar

haberi paylaşan kim tüm forum önünde ben namerdim diye kendini namert ilan eden kişi
çırpındıkça batan geçen gün sen olmuştun hatırlatırım.. imzam cevap olsun deyip imzan bomboş çıkınca afallamış ne diyeceğini şaşırmıştın..hırsızların sonu senin gibidir..arsızlıkta üstünüze yok arkadaş..

bi husben

Kıdemli Üye
çırpındıkça batan geçen gün sen olmuştun hatırlatırım.. imzam cevap olsun deyip imzan bomboş çıkınca afallamış ne diyeceğini şaşırmıştın..hırsızların sonu senin gibidir..arsızlıkta üstünüze yok arkadaş..

imza çıktı sende gördün lanfosta gördü.Sonra artık zoruna mı gitti şikayetmi ettin @Ahmet müdahale etti imzayı sildi olayı çarpıtma fetonun kaveşi seni

alanyali07

Kıdemli Üye
imza çıktı sende gördün lanfosta gördü.Sonra artık zoruna mı gitti şikayetmi ettin @Ahmet müdahale etti imzayı sildi olayı çarpıtma fetonun kaveşi seni
sus rezanın mutası seni haha :)
bi cevap verecem dedin eline yüzüne bulaştırdın..şimdi de onun kuyruk acısıyla dolanıyon ortalıkta biliyoruz :)

ummuhan

Kıdemli Üye
Haklısınız, Yıllardır kene gibi Milletimize yapışmış "Allah ile aldatan" F. Gülen ve piyonlarının Ülkeden ve Milletimizden çaldıkları herkesçe malum...

alanyali07

Kıdemli Üye
Haklısınız, Yıllardır kene gibi Milletimize yapışmış "Allah ile aldatan" F. Gülen ve piyonlarının Ülkeden ve Milletimizden çaldıkları herkesçe malum...
o "yıllardır", hükümetle yanyanaydılar o tabloyu atlamışsın..gemicikler,villalar,konaklar nasıl alındı sanıyorsun..

ummuhan

Kıdemli Üye
o "yıllardır", hükümetle yanyanaydılar o tabloyu atlamışsın..gemicikler,villalar,konaklar nasıl alındı sanıyorsun..

Hükümetten öncesinden var idiler Hükümeti de kullandılar belki... belki de hükümet onların inine dek tesbit için onca tolerans gösterdi Hakkı yalnız Allah bilir lakin hırsız Milleti aldatandır...

Gemi, villa... v.s gibi sözler... Hürriyet ve Sözcü gazetesi misali lafz ve suçlamalar da Milleti güldürüyor inandırıcı da gelmiyor ispatı da sonuçlar... :)

selametle

hirahos

Kıdemli Üye
alanyali07 : Fetullahçı değilim deyip her fırsatta Fetullah'ın ağzıyla konuşuyorsun. Diğerleri senden mertler. Onlar da aynı ağızla konuşuyorlar ama ne olduklarını inkar etmiyorlar. Manzaran bu. Teşhis: Karakter ifsadı. Tedavi: İlim hesabına söylediklerinin onda birini yaşasan düzelirsin.

ummuhan

Kıdemli Üye
Hay Allah Razı olsun hirahos kardeş ben de diyorum Tasavvuf konusunda ahkam kesen bu kardeş neden böyle abuk bir konu taşıdı Foruma...

Safımdır biraz malum :)

alanyali07

Kıdemli Üye

Hükümetten öncesinden var idiler Hükümeti de kullandılar belki... belki de hükümet onların inine dek tesbit için onca tolerans gösterdi Hakkı yalnız Allah bilir lakin hırsız Milleti aldatandır...

Gemi, villa... v.s gibi sözler... Hürriyet ve Sözcü gazetesi misali lafz ve suçlamalar da Milleti güldürüyor inandırıcı da gelmiyor ispatı da sonuçlar... :)

selametle
ona bakarsan cemaate örgüt diyen de 28 şubatçılar gibi ,ulusalcılar gibi konuşuyor..
Hüseyin çeliğin buna kargalar bile güler demesi aklıma geldi :)

hükümet ve cemaat ikisi de ortaktı işbirliği içindeydi..şimdi ikisi de birbirinin sırlarını ortaya dökmeye çalışıyor..
Ne istediler de vermedik diyen Erdoğandı..madem örgüt var,örgüte yataklık etmek de suçtur biline :)

şimdi burada tapelerden,700bindolarlık saatlere,zerrabın yakın ilişkilerine,rüşvetlerini,jetlerle umreye gitmeleri konuşursak işin içinden çıkamazsın..o sebepten objektif bakabilen birisi iki tarafın da hatalarını görebilmeli..bunu pek az insan başarabiliyor..geneli futbol taraftarı gibi holiganizmden etkileniyor..

alanyali07

Kıdemli Üye
alanyali07 : Fetullahçı değilim deyip her fırsatta Fetullah'ın ağzıyla konuşuyorsun. Diğerleri senden mertler. Onlar da aynı ağızla konuşuyorlar ama ne olduklarını inkar etmiyorlar. Manzaran bu. Teşhis: Karakter ifsadı. Tedavi: İlim hesabına söylediklerinin onda birini yaşasan düzelirsin.
hirahos sen de herdefasında hep eleştirdiğim futbol fanatizminden bakıyorsun..
takım tutar gibi akpyi tutmayı bırakın..
ben devamlı akpyi de eleştiririm,cemaati de..
aslında sen de biliyorsun bunu..
ama akpyi eleştirmem işine gelmediği için,eleştireni cemaatçi olmakla itham etmek kolay geliyor..
devamlı "ya onlardansın ya bizden" kafası hastalıklı bir kafadır..bu hastalıklı kafadan kurtulman lazım önce..
cemaati eleştirdiğim zaman nasılki akpli olmuyorsam, akpyi eleştirdiğim zaman da cemaatçi olmam..

alanyali07

Kıdemli Üye
Hay Allah Razı olsun hirahos kardeş ben de diyorum Tasavvuf konusunda ahkam kesen bu kardeş neden böyle abuk bir konu taşıdı Foruma...

Safımdır biraz malum :)
hirahos anca laf atar kaçar,onun hali odur forumda :)
ah şu "ya onlardansın ya bizden" kafasını bi bıraksanız bazı şeyleri görebileceksiniz,bu haliniz gitmeden daha çok saf kalırsınız..malum hükümet de kendi işbirliğini "çok safmışız" diyerek örtmeye çalışmıştı.. :)

ummuhan

Kıdemli Üye
Ona buna iftira çamur atmaktansa SAF olmayı tercih ederim... Saf sınıfına koyana Hamdolsun!

Ve selametle demiştim bir daha diyeyim Allah selamet versin haydi :)