Şifa veren ayetler mutlaka okuyun...

İsr@

hizmet erbabı
NAZAR İÇİN:
hud suresi 56.ayet(s.227) nazara tutulmuş kişiye 7 defa okunur ve ayet yazılarak bir şeye sarıldıktan sonra üzerinde taşınır.Bilhassa çocuklar için

HER DERDE ŞİFA AYETLERİ:
-tevbe suresi 14. ayet
-yunus suresi 57. ayet
-nahil suresi 69.ayet
-isra suresi 82.ayet
-şuara suresi 82.ayet
-fusulet suresi 44. ayet

ASR SURESİ: ateşli hastaya 11 defa okunurcu ateşi düşer

EL-KARİA SURESİ: bu sureyi yazarak üzerinde taşıyan kimseye cenab-ı hak rızık kapılarını açar her konuda emniyette olur

FİL SURESİ: düşmanın yüzüne karşı okunup üflenirse düşmanı perişan eder

HÜMEZE SURESİ: her nafile namazından sonra bu sureyi okuyan kimse kısa zaman da zengin olur

KEVSER SURESİ: kim kevser suresini pak bir abdest alıp 1000 defa okuyup arkasındanda 1000 defa salavat okursa resulullahı(sav) rüyasında görür.

BELED SURESİ: sabah namazının sünneti ile farzı arasında bu sureyi okuyan kimse hiç bir zaman paraya muhtaç olmaz.

LEYLSURESİ: sara tutan bir kimseye sonuna kadar sağ kulağına 3 sabah gün doğmadan okunursa veya sara tuttuğu zaman şifa bulur

GAF SURESİ: 22. ayeti ezan okunurken şehadet getirilip baş parmakların tırnak üstlerini gözlerine sürerekayet 7 defa okunur ve gözle ilgili rahatsızlığı Allahın izni ile kaldırır.

İNŞİRAH SURESİ: hergün 79 defa okunursa gögüs darlığı ve ağrısına şifa olur yazılıp suyu içilirse böbrek taşlarını paramparça eder

RAD SURESİ: ölüm hastalarına okunursa ruhunu rahat teslim eder

ŞU' ARA SURESİ: 80. ayet şifa niyeti ile her gece 1000 defa okunur

RUM SURESİ: kalbin Allaha dönmesi için

ANKABUT SURESİ: hidayetten mahrum kalanlar için

ALİ- İMRAN SURESİ: 36. ayet yazıp suyu içilirse doğum kolay olur

DEVAM EDECEK....

B

.BeYzA.

Guest
bir de hangi kitaptan alınıt olduğunu belirtseydiniz...Peki bunların okunmasını Peygamber Efendimiz(sav) mi tavsiye etmiş.... bilgi verebilir misiniz?

İsr@

hizmet erbabı
bir de hangi kitaptan alınıt olduğunu belirtseydiniz...Peki bunların okunmasını Peygamber Efendimiz(sav) mi tavsiye etmiş.... bilgi verebilir misiniz?

bir sohbet esnasında hocamız fotokopiler halinde bize sunmuştu tam kaynağını öğrenip yazarım biz hocamızdan gelen her bilgiye amenna diyoruz bu sebeple kendisine sormaya gerek duymadık ihtiyacımız vardı ki bize sundu yinede öğrenirim kardeşim ilgin için teşekkürler...

B

.BeYzA.

Guest
bir sohbet esnasında hocamız fotokopiler halinde bize sunmuştu tam kaynağını öğrenip yazarım biz hocamızdan gelen her bilgiye amenna diyoruz bu sebeple kendisine sormaya gerek duymadık ihtiyacımız vardı ki bize sundu yinede öğrenirim kardeşim ilgin için teşekkürler...

bir keresinde bi bayan gelmişti yanıma ve :" çocuğum olmuyor bana hergün meryem suresinin birinci sayfasını okuyup kapatmamı söylediler napayım?" demişti. fazla bilgim olmadığı için ve ilk defa böyle bişey duyduğumdan dolayı bişey söylemek istemedim.sonra düşündüm, düşününce Kur'an'dan medet ummak ne güzel ama o bize rehber olarak gönderildi ihtiyacımız olduğunda bir sayfayı okuyup kapatmak abes geldi, yakışmaz da zaten kulluğumuza...ben de ona cevaben"Kur'an da şifa ayetleri vardır, ama şifa bulmak ümidiyle okuyup bulamayınca kapatmak doğru olmaz, siz her zaman okuyun, Kur'an ı bütün olarak okuyun...dedim.
şimdi ben o kadını ümitsizliğe mi düşürdüm yoksa sizde bana katılıyor musunuz??

UBEYDUN

Ordinaryus
bir keresinde bi bayan gelmişti yanıma ve :" çocuğum olmuyor bana hergün meryem suresinin birinci sayfasını okuyup kapatmamı söylediler napayım?" demişti. fazla bilgim olmadığı için ve ilk defa böyle bişey duyduğumdan dolayı bişey söylemek istemedim.sonra düşündüm, düşününce Kur'an'dan medet ummak ne güzel ama o bize rehber olarak gönderildi ihtiyacımız olduğunda bir sayfayı okuyup kapatmak abes geldi, yakışmaz da zaten kulluğumuza...ben de ona cevaben"Kur'an da şifa ayetleri vardır, ama şifa bulmak ümidiyle okuyup bulamayınca kapatmak doğru olmaz, siz her zaman okuyun, Kur'an ı bütün olarak okuyun...dedim.
şimdi ben o kadını ümitsizliğe mi düşürdüm yoksa sizde bana katılıyor musunuz??
kuran-ı kerim kimine erkek kimine kız kiminede vermem der kul arar kul arayışını kullukta arar kulluk en büyük şifadır kuran okununca bir şey vermez veren ALLAH cc dur
sıkıntılarla ilgili olarak bir menakıbdan mı dersiniz bir hikaye anlatayım
musa as bir yerden geçerken bir insanı ibadet ederken görür sonra birden kurtlar saldırır ve onu parçalar
musa as yarabbi bu adam sana kulluk ediyordu neden böyle oldu deyince ALLAH cc ya musa bu adam benden cennetin en üstününü istiyordu baktım yaptıkları buna yetmiyordu onun için böyle yaptım der
ayet hadis değil ama öyle iştei
imanın enüstünü vede en zor olanı ALLAH cc dan razı olmakdır kul herşeyi ister öyleki isteyenlere istedikleri verilse dünyada yaşam devam edemez
vemen yetevekkel alallah fehüve hasbuh

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Aşşağıda bazı bilgiler var... Bu kısma fazladan eklenmişti cevap...

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Ben de çeşitli kitaplarda bu bilgilere rastladım... Neticede biz şifayı verenin Allah olduğunu idrak ettik mi? Ettik... Normalde Kur'an-ı Kerimi açıp herkes okumuyor biiznillah şifa bulmak için... Böyle bilgilerin faydası bence bu yönden çok güzel... İnsanlar sureler okuyorlar çeşitli sayılar adedince ve şifanın, Allah'tan geleceğine inanarak, O'nun kelamını okuyorlar... Tabii ki bunlar da yine çok mühim meseleler... Yani okuma şartları, şekilleri var... İyice öğrendikten sonra tatbik etmek lazım...

Sual: Ölülere ve hastalara, Yasin ve Fatiha okunuyor. Bu surelerin tercümelerinde şifadan bahsetmiyor. Fatiha suresini okurken kendimize dua ediyoruz. Bunların şifa ile ilgisi nedir?
CEVAP
Neden bahsederse bahsetsin, Kur’an-ı kerimin her âyeti, her harfi şifadır.
Hadis-i şerifte, (İlaçların en iyisi Kur’an-ı kerimdir) buyuruldu. (İ.Mace)

Peygamber efendimiz üç türlü ilaç kullanırdı. Kur’an-ı kerim veya dua okurdu. Fen ile bulunan ilaçları kullanırdı. Her ikisini karışık kullanırdı. Bir hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Kur’an-ı kerimden şifa beklemeyen, şifaya kavuşamaz.) [Deylemi]

Kur’an-ı kerim ve dua, şartlarına uygun okunursa, elbette şifa verir. Okuyanın ve hastanın buna inanması gerekir. Haram işleyenin ve itikadı düzgün olmayanın okuması fayda vermez. Kur’an-ı kerimi ücretle okumak haramdır.
(Tefsir-i Mazhari)

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Fatiha her derde devâdır.) [Beyheki]
(Fatiha suresi Allahü teâlânın gadabını önler.) [Şir’a]
(Ölülerinize Yasin okuyun!) [İ.Ahmed]

(Kabristana giren kimse, Yasin suresini okusa, o gün ölülerin azapları hafifler. Ölülerin sayısı kadar o kimseye sevap verilir.)
[Etfâl-ül müslimin]

(Yasin okuyanın sıkıntısı gider.)
[Deylemi]
(Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın günahları affedilir.) [İsfehani]
(Geceleyin Yasin okuyan kimse, affedilmiş olarak sabaha çıkar.) [Buhari]

(Allah rızası için Yasin okuyanın günahları affolur.)
[İbni Sünni]
(Her gece, Yasin okumaya devam eden kimse, şehid olarak ölür.) [Taberani]

(Her şeyin bir kalbi vardır. Kur’anın kalbi de Yasindir.)
[Tirmizi]
(Bir defa Yasin okuyan, on defa Kur’an-ı kerimi okumuş sevabına kavuşur.) [Tirmizi]

Yasin suresinde, kıyamette olan şeyler, dünyanın geçici olduğu, Cennet nimetleri ve Cehennem azapları da bildirilmektedir. Anlayan hasta, yanında okununca, iman ile gitmeye sebep olan şeyleri işitmiş olur. İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:
(İmam-ı Ahmed bin Hanbel hazretleri, Cenab-ı Hakkın, (Anlayarak da anlamayarak da Kur’an-ı kerim okuyan, benim rızama kavuşur) buyurduğunu bildirmektedir.)
[İhya]

Ölüler için de Yasin-i şerif okunması emredilmiştir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Yanında Yasin-i şerif okunan hasta, suya doymuş olarak vefât eder, doymuş olarak kabre girer) (Müslüman bir hasta yanında Yasin okunursa, Rıdvân ismindeki melek Cennet şerbeti getirir. O kimse, suya doymuş olarak ruhunu teslim eder. Doymuş olarak da kabre girer, suya ihtiyacı olmaz.) [S.Ebediyye]

Dualar ve şifalar
Hastalığın durumuna göre tedavi, ilaç ile, sadaka vermekle ve dua ile yapılır. Şifayı veren yalnız Allahü teâlâdır. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruldu ki:
(İbrahim,"hastalığıma ancak O şifa verir" dedi.) [Şuara 80]
(Kur'an-ı kerim, müminler için şifa ve rahmettir.) [İsra 82]

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:

(Asıl deva Kur'andır.)
[İbni Nasr]
(Fatiha ile Âyet-el kürsiyi okuyana, o gün nazar değmez.) [Deylemi]

(La ilahe illa ente sübhaneke, inni küntü minez-zalimin’i okuyan, dert ve beladan kurtulur.)
[Hakim] (40 defa okuma iyi olur)

(Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni
[iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belaları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.) [Tirmizi]

zaman

Asistan
Dua ile hastalıklar iyileşiyor, buna inanıyorum.

Azimli

Ordinaryus
bu konuyu görmemiştim arattım bulamadım bende benzer bir konu açtım

Ümmî Ebiha

KuzeyiN Kızı
Allah razı olsun çok güzel bilgiler...

Uygulamak nasip olsun inşaAllah

SahraNur

Ordinaryus
Allah razı olsun kardeşim faydalanmak nasip olsun bizlere de inşaAllah...

SahraNur

Ordinaryus
NAZAR İÇİN:
hud suresi 56.ayet(s.227) nazara tutulmuş kişiye 7 defa okunur ve ayet yazılarak bir şeye sarıldıktan sonra üzerinde taşınır.Bilhassa çocuklar için

HER DERDE ŞİFA AYETLERİ:
-tevbe suresi 14. ayet
-yunus suresi 57. ayet
-nahil suresi 69.ayet
-isra suresi 82.ayet
-şuara suresi 82.ayet
-fusulet suresi 44. ayet

ASR SURESİ: ateşli hastaya 11 defa okunurcu ateşi düşer

EL-KARİA SURESİ: bu sureyi yazarak üzerinde taşıyan kimseye cenab-ı hak rızık kapılarını açar her konuda emniyette olur

FİL SURESİ: düşmanın yüzüne karşı okunup üflenirse düşmanı perişan eder

HÜMEZE SURESİ: her nafile namazından sonra bu sureyi okuyan kimse kısa zaman da zengin olur

KEVSER SURESİ: kim kevser suresini pak bir abdest alıp 1000 defa okuyup arkasındanda 1000 defa salavat okursa resulullahı(sav) rüyasında görür.

BELED SURESİ: sabah namazının sünneti ile farzı arasında bu sureyi okuyan kimse hiç bir zaman paraya muhtaç olmaz.

LEYLSURESİ: sara tutan bir kimseye sonuna kadar sağ kulağına 3 sabah gün doğmadan okunursa veya sara tuttuğu zaman şifa bulur

GAF SURESİ: 22. ayeti ezan okunurken şehadet getirilip baş parmakların tırnak üstlerini gözlerine sürerekayet 7 defa okunur ve gözle ilgili rahatsızlığı Allahın izni ile kaldırır.

İNŞİRAH SURESİ: hergün 79 defa okunursa gögüs darlığı ve ağrısına şifa olur yazılıp suyu içilirse böbrek taşlarını paramparça eder

RAD SURESİ: ölüm hastalarına okunursa ruhunu rahat teslim eder

ŞU' ARA SURESİ: 80. ayet şifa niyeti ile her gece 1000 defa okunur

RUM SURESİ: kalbin Allaha dönmesi için

ANKABUT SURESİ: hidayetten mahrum kalanlar için

ALİ- İMRAN SURESİ: 36. ayet yazıp suyu içilirse doğum kolay olur

DEVAM EDECEK....

Çok güzel dualar,Rabbim razı olsun...