şeytan namaza kaldırır mı?

Byrocktar

Profesör
]bayezid-i bistami,çocukkenbi gün bi cami avlusunda oynuordu.Oradan geçmekte olan büyük velilerden şakik-i belhi onu görüp:
-Bu çocuk büyüyünce zamanının en büyük velisi olacak,buyurdu.
yine bir gün hadis alimlerinden bir zat onu görünce çok hoşuna gitti. zekasını ölçmek için sordu :
-Güzel çocuk namaz kılmayı güzelce biliormusun?
-Evet,Allah dilerse becerebiliorm, cevabını verince:
-Nasıl? die sordu.
-Buyur ya Rabbi, diorm. Allahın emrini yerine getirmrk üzere tekbir alıor,Kuranı kerim'i tane tane okumaya başlıor,tazim ile rukua varıor,tavazu ile secde edior,vedalaşarak selam veriorm, dedi. O zat hayran kalarak :
-Ey sevgili çocuk! Sende bu fazilet ve derin anlayış varken, insanların gelip başını okşamasına nasıl izin veriorsun? die sordu..
çocuk:
-Onlar beni değil Rabbimin beni süslediği o güzelliği mesh ediorlar.Bana ait olmayan bi şeye dokunmamalarına nasıl engel olabilirim cevabını verdi...
Allah aşkında o kadar ileri ve ibadette o derece yüksektiki,namaz kılarken Allah korkusundan göğüs kemikleri gıcırdar , yanında bulunanlar bunu duyardı...
Bayezid-i Bistami, bir gece çok uykusuz ve yorgundu. Bu yorgunluk yüzünden uykusu ağırlaşmış,sabah namazına uyanamamıştı.Namazını kaza eyleyip inledi,sel gibi göz yaşları döktü.O kadar çok tövbe ve istiğfar etti ki, üzüntü ve acıdan yanan kalbini sevince boğacak bir ses işitti:
-EY BEYAZİD,BU GÜNAHINI AFFETTİM.PİŞMANLIK VE AĞLAMANA DA,YETMİŞ BİN NAMAZ SEVABI İHSAN ETTİM. Aradan birkaç ay geçti yine uyku bastırdı.Şeytan gelip beyazidin mübarek ayağından tuttu ve uyandırdı...:
-Kalk namazını kıl vakti geçmek üzere dedi.. beyazid gözün açtı karşısında şeytanı görünce şaşırdı...
-Ey melun sen böle yapmazdın.herkesin namazının geçmesini isterdin.Şimdi nasıl olduda beni uyandırdın?
şeytan şu cevabı verdi:
--BİRKAÇ AY ÖNCE SABAH NAMAZINI KAÇIRDIN VE PİŞMANLIĞIN SONUCU AFFEDİLDİN VE 70000 NAMAZ SEVABI ALDIN BUGÜN OKADAR SEVABA KAVUŞAMAYASIN DİE KALDIRIORM!!!

özzey

♥özlemzeynep♥
Allah razı olsun kardeşim

LoNeLY

Kişisel Biri
Şeytana bak ya :D . Allah Razı Olsun..Cümlemize Böyle Bir Hayar Sürmeyi Nasip Eder inş..

melde

helina_roje
Allah razı olsun yeniden bunu okumak çok güzel oldu

Byrocktar

Profesör
ok arkadaşlar bu arada yazmayı unutmuşum ..
SAİD DEMİRTAŞ isimli yazarın NAMAZI YAŞAYANLAR adlı kitabından alıntıdır.
sayfa 76!

polatini

Kıdemli Üye
Şeytan Namaza Kaldırdı!

Bayezid-i Bistami Allah aşkında o kadar ileri ve ibadette o derece yüksekti ki,namaz kılarken Allah korkusundan göğüs kemikleri gıcırdar,yanında bulunanlar bunu duyardı.

Bayezid-i Bistami,bir gece çok uykusuz ve yorgundu.Bu yüzden uykusu çok ağırlaşmış,sabah namazına uyanamamıştı.Namazını kaza edip ağlayıp inledi,sel gibi göz yaşı döktü.O kadar çok tövbe istiğfar etti ki,üzüntü ve acıdan yanan kalbini sevince boğacak şöyle bir ses işitti:

-Ey Bayezid,bu günahını affettim.Pişmanlık ve ağlamanada,yetmiş bin namaz sevabı ihsan ettim.

Aradan birkaç ay geçtikden sonra yine uykusu bastırdı.Şeytan gelip,Bayezid-i Bistami'nin mübarek ayağından tutarak uyandırdı:

Kalk namazın geçmek üzere,dedi.Bayezid-i Bistami karşısında şeytanı görümce şaşırdı:

-Ey mel'un! Sen hiç böyle yapmazdın.Herkesin namazının geçikmesini,kazaya kalmasını isterdin.Şimdi nasıl olduda beni uyandırdın?

Şeytan şu cevabı verdi:

-Birkaç ay önce sabah namazını kaçırdığında,pişmanlığın ve üzüntün sebebiyle çok ağlayıp inlediğin için affedilmiş,ayrıca yetmiş bin namaz sevabı almıştın.Bugün okadar sevaba kavuşmayasın diye seni uyandırdım!

ziruh

Kıdemli Üye
çok sevdiğim bir kıssadır
iki gün öncede okumuştum biyerde
Allah razı olsun...

Lodos_Rüzgarı

שยรlคtค ๔๏ğгย'...
Okuduğumda çok acaip gelen bi kıssaydı!..
Şeytanın halii garip):

SeTTaR

Profesör
[sıze=3][ı]-birkaç ay önce sabah namazını kaçırdın ve pişmanlığın sonucu affedildin ve 70000 namaz sevabı aldın bugün okadar sevaba kavuşamayasın die kaldırıorm!!![/ı] [/sıze]