Şeyh Salah'ın Hapis Öncesi Son Konuşması Kudüs TV'de | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Şeyh Salah'ın Hapis Öncesi Son Konuşması Kudüs TV'de

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,473
Puanları
113

İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah, 5 aylık hapis cezası için Remle'deki cezaevine girdi.

Şeyh Salah, Umm Fahm'da annesiyle birlikte yaşadığı evden konvoy eşliğinde Remle'ye doğru hareket etti. Konvoya İsrail emniyet güçlerine ait araçların yanı sıra helikopterler de talip altına aldı.

Şeyh Salah'ın annesi, İslami Hareket Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal Hatip ve harekete mensup diğer üyeler, Fetih Hareketi'nin Kudüs sorumlusu Hatim Abdulkadir ve Şeyh Salah'ın çok sayıda seveni katıldı.

Şeyh Raid Salah, Remle'deki cezaevinde yaptığı konuşmasında Mescid-i Aksa'yı hedef alacak bölgesel bir savaşın çıkacağı ve sonrasında da üçüncü savaşa dönüşeceği uyarısında bulundu.

Şeyh Salah'ın Remle hapishanesine girmeden önce yaptığı konuşmasının tamamını Kudüs Tv'de Türkçe seslendirmeyle izleyebilirsiniz.

Mescid-i Aksa'nın muhafızı olarak bilinen Şeyh Raid Salah, 2007 yılında Mescid-i Aksa'nın kapılarından birisi olan el Meğaribe'ye ulaşan yolun tahrip edilmesi için gösterdiği sivil direnişten ötürü 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İsrail, Şeyh Salah'a hapis müddetinde İsrail işgal devletine bağlı müesseselerde görev yapmasını önermiş o ise hapis yatmayı tercih etmişti.

isra haber
 
Üst