Şeyh canlı yayında kadın sunucuya "kapa çeneni" deyince..

Verda

Gales
Lübnan'da yayın yapan Al-Jadeed kanalında bir şeyh, Rima Karaki adlı sunucuya "Çeneni kapat da konuşayım" deyince sunucu çılgına döndü. Duruma tepki gösteren sunucu Karaki, Şeyhi yayından attı.

[FONT=pt_sansregular]2 Mart Pazartesi günü yaşanan olayda sunucu Rima Karaki, canlı yayında Hani El Seba’i’ye Hristiyanların IŞİD’e katılması hakkında soru soruyordu. Mısır’ın cihatçı liderlerinden El Seba’i soruya cevap verdiği sırada sunucu Karaki müdahale ederek, ona başka bir soru daha sordu. Sinirlenen el Seba’i, “Sen benden aşağıdasın. Benim cevabıma müdahale edemezsin. Çeneni kapat da cevap vereyim” derken, Karaki “Yeter, ya karşılıklı saygı çerçevesinde konuşacağız ya da bu sohbet bitecek” diyerek konuğu yayından attı.

Video için tıklayın
[/FONT]

http://webtv.radikal.com.tr/Turkiye...adin-deyince-sunucu-bakin-ne-tepki-verdi.aspx[FONT=pt_sansregular]
[/FONT]

abdullah birisi

Kıdemli Üye
başlıkta art niyet var..:)..herkes bilirki, araplar yaşça büyüklere şeyh diye hitab ederler...

Verda

Gales
Aksini iddia eden mi oldu?

Verda

Gales
Abi kendin art niyet yapıyosun bize söylüyosun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
haberi konu yapıyorken, ordaki şeyhten bir mana çıkartmadıysan eğer, o vakit, özür dilerim, suizanda bulunmuşum....

ihvanistanbul

AkhenAton
Programın öncesinde de tartışmayı alevlendiren birşeyler var herhalde diye düşünüyorum.

yoksa bu adamın evinde ki halini düşünemiyorum...

Verda

Gales
Sunucunun çıldırdığını söylemişler ama tam anlamıyla adam çıldırmış, sunucu hanım olması gerektiği gibi davranmış.

ummuhan

Kıdemli Üye
Yine de şeyh demesek iyi olurdu :)

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Sunucu hanım iyi sabretmiş.Bu arada Araplar "şeyh" kelimesini,Üniversiteler de görev yapan öğretim üyerli-profesörler vb. kişiler için de kullanırlar.Bir kaç yıl önce al-azhar'a yaptığımız kısa süreli bir ziyaretten biliyorum.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Biz genc iken

avratlar önümüzden yörümez

sözümüz üzere söz etmez

bizden sonra yatmaz

bizden sonra kalkmaz idi

Verda

Gales
Arkadaşlar şeyh sözüne nasıl bu kadar takıldınız anlam veremiyorum bu tıpkı veli dendiğinde aklınıza gelen birilerinden başkası olamaz anlayışı gibi sanırım, üstelik açıklamasını da yine kendiniz yapmışken =) bu arada forumdaki beylerin bir çoğunun kadınlara hitabı hiç hoş değil.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Dünyanın neresinde olursanız olun, sunuculuk yapan bir spiker her zaman kendi patronundan bazı talimatlar alarak muhatabıyla nasıl ve neyi konuşacağına dair bilgi alır.Bunun aksini yapan spiker işinden kovulur.Yani, ben size demek istiyorum ki bazı sözler uluorta söylenmez.Bunun bir perde arkası vardır ki halk tabakası bunu bilmez.Sadece halkın duyacağı ve göreceği kadar bu iletişimler ve konuşmalar yapılır veya yaptırılır.Eğer bu açıkoturum olacaksa yine ortalığın kızışacağı ve kavgaların olacağı zaman hemen yayını kesmek zorunda kalırlar.Bu mesele her ülkede vardır.Kural budur...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
kadın,anadır, hanımdır lakin nerde nasıl davranacağını bilmez ise karı kız olur... yabancı erkeklerin bulunduğu ortamda, hahahahihihi kikirdeyen, yüksek sesle kahkaha atan bir kadına, nasıl hitab edildiğini bir ben biliyor değilim...

Kaptan

Mecra Yazarı
Yeni sayilir, ben sizin hayraninizim, uzun suredir sizi takip ediyordum.