'Seyahatname' film oluyor | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

'Seyahatname' film oluyor

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
43


Evliya Çelebi'nin 'Seyahatnamesi' beyaz perdeye aktarılıyor...

Evliya Çelebi'nin seyahatleri, sırlarla dolu yaşamı ve gezip gördüğü yerleri yazdığı "Seyahatname" adlı eseri, sinema filmi olarak beyaz perdeye aktarılacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyetler Araştırmaları Merkezinden (MEDAM) yapılan yazılı açıklamada, seyahatleri, sırlarla dolu yaşamı ve gezip gördüğü yerleri yazdığı "Seyahatname" adlı eseriyle tanınan Evliya Çelebi, beyaz perdede canlandırılacak.
Açıklamada, uzun zamandır senaryo hazırlıkları süren film için, dünyaca ünlü çok sayıda yönetmenle görüşmelerin yapıldığı ve Türkiye'nin önde gelen tanınmış sanatçılarının da rol almasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, "Seyahatname"de yer alan haritalardan ve bilgilerden yola çıkarak atlas, 26 bölümlük dizi formatında bir belgesel, gezilen ülkeler hakkında bilgi olan ülkeler kitabı ve son olarak da çocuklar için çizgi roman, çizgi filmden oluşan öğretici bir set hazırlığı yapılmasının planlandığı bildirildi.
 

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
43
Evliye Çelebi'nin maceraları film olacak

'Seyahatname', sinema filmi olarak beyazperdeye aktarılacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyetler Araştırmaları Merkezinden (MEDAM) yapılan yazılı açıklamada, seyahatleri, sırlarla dolu yaşamı ve gezip gördüğü yerleri yazdığı 'Seyahatname' adlı eseriyle tanınan Evliya Çelebi, beyaz perdede canlandırılacak.

Uzun zamandır senaryo hazırlıkları süren film için, dünyaca ünlü çok sayıda yönetmenle görüşmelerin yapıldığı ve Türkiye’nin önde gelen tanınmış sanatçılarının da rol almasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, 'Seyahatname'de yer alan haritalardan ve bilgilerden yola çıkarak atlas, 26 bölümlük dizi formatında bir belgesel, gezilen ülkeler hakkında bilgi olan ülkeler kitabı ve son olarak da çocuklar için çizgi roman, çizgi filmden oluşan öğretici bir set hazırlığı yapılmasının planlandığı bildirildi
 

sufi7007

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
24 Nis 2007
Mesajlar
1,161
Puanları
38
Muhteşem Yüzyıl'a dönmesin...
 
Üst