Şevki Yılmaz : Saadet Partisi’ne Yakışan Ak Parti Ile Birlik Olmaktır

Dua Nur

Kıdemli Üye
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Tepkime puanı
247
Puanları
0
REFAH-YOL HÜKÜMETİNİ DIŞ GÜÇLER İKTİDARA GETİRDİ
28 Şubat davasını avukatı vasıtasıyla takip ettiğini söyleyen Yılmaz şunları söyledi:

“28 Şubat maalesef her yönüyle ortaya çıkmamıştır. Ne kamuoyu ve medya ne de bir çok siyasi bilmemektedir. Biz anlatamadık bunun için de onlarda anlayamadılar. Ben 28 Şubat’a “post kurt darbesi” diyorum. Koyun postuna girmiş kurtların yeniden Türkiye’yi karıştırma hareketiydi bu. REFAHYOL hareketini dış güçler iktidara getirdiler. Bunu bize açık ve net anlattılar. REFAHYOL öncesinde Tansu Çiller-Mesut Yılmaz hükümeti vardı ve geçinemiyorlardı. Bu arada biz Çiller’i Yüce Divan’a gönderme hazırlığı içindeydik. Bu dönemde, Kanada’nın Toronto şehrinde 53 ülkenin Siyonist liderleri toplandı. Bu toplantıya Türkiye’yi temsilen Aydın Doğan ve Güneri Civaoğlu katıldı. Toplantının gündem maddesi Milli Görüş’ü nasıl engellerizdi. Bu toplantıda, Milli görüşü iktidara getirelim sandıkta halka bitirelim dediler. Ve bu amaçla Çiller’e bu görev verilmek suretiyle REFAHYOL hükümeti kuruldu ama çok başarılı olunca 14 subat 1997’de Paris’te aynı mason ve siyonistler toplanıp 28 Şubat’ın düğmesine bastılar.”

ORDU TÜRKİYE’YE HİZMET EDENLERİ DEVİRMEKLE GÖREVLENDİRİLDİ

Müslümanların yaşadığı ihtilaller arasında en hafifinin 28 Şubat olduğunu belirten Şevki Yılmaz, İran Başbakanı Muhammed Musaddık’ın idamla yargılandığında söylediği sözün hem 28 Şubat’ı hem de diğer bütün ihtilalleri çok iyi özetlediğini söyledi:

“Musaddık diyor ki, Şimdi anladım ki emperyalist ülkelerin sömürdüğü üçüncü dünyanın köle halkları kendi ordularının işgali altındadır. İşte maalesef bugüne kadar milletimizin emrinde olması gereken, milletin değerlerini koruması gereken vatanı sınırlarda müdafaa etmesi gereken ordumuz, Türkiye’ye hizmet edenlerin iktidarını devirmekle görevlendirilmiştir bir kısmı dış mihraklar tarafından.”

AHMET KAYA BENCE ŞEHİT OLMUŞTUR

Aynı dönemlerde Ahmet Kaya için başlatılan linç kampanyası sorulduğunda ise Yılmaz şöyle cevap verdi:
“Ahmet Kaya, başörtüsünü savunduğu için linç edildi. Ona canlı yayında sordular, peygamber diyince aklınıza ne gelir diye. Şöyle dedi, peygamber diyince aklıma zalime ve zulme başkaldıran yiğit gelir. Sonra başörtüsünü sordular, anamın örtüsüne uzanan eli kırarım dedi ve medya linçine tabi tutuldu. İnançlıydı, hicrette, gurbette vefat etti ve bu zulmün getirdiği çile neticesinde hayatını kaybetti. Bence şehit olmuştur.”

ERDOĞAN, ERBAKAN’A HİÇBİR DÖNEM SAYGISIZLIK ETMEDİ
Recep Tayyip Erdoğan ile Necmettin Erbakan arasında hiçbir zaman kavga olmadığına dikkat çeken Yılmaz, “Her aile içinde tartışma çıkar. Ak Parti Türkiye’nin en büyük partisidir, iktidara gelmiştir. Bundan en büyük gururu duyacak olan Rahmetli Erbakan’dır. Bir baba evladı başarılı olduğu diye üzülür mü? Çiftçi meyvesini kıskanır mı? Erbakan Hoca’nın ahlakının ne kadar güzel bir ahlak olduğun bilen kardeşlerinizden biriyim. O günkü şartlarda ve bugün söyleyemediğim bazı sebeplerden dolayı hocamızın öyle davranması gerekiyordu. Tayyip kardeşimizin şimdiki Cumhurbaşkanımızın da öyle davranması gerekiyordu. Tayyip beyi biliyorum hiçbir dönemde saygısızlık yapmadı. Ne kadar aleyhlerinde bi takım kardeşlerimiz bilmeden konuştularsa da hep saygı gösterdi, asla karşılık vermedi.” dedi.

HASAN MEZARCI’YI İĞNELERLE BU HALE GETİRDİLER

Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, bir dönem sözleri çok tartışılan, hapse giren ve hapis sonrası rahatsızlanan Hasan Mezarcı için şu sözleri sarfetti:

“Hasan Mezarcı çok eski arkadaşımdır, çok zeki, hafız ve hatiptir. Kitleleri sürükleyen biriydi. Biliyorsunuz, emperyalistlerin sömürdüğü ülkelerde sohbet etmek en büyük terör aletinden daha tehlikelidir. Hasan Mezarcı müftülük yaptı sonra parlementoya girdi. Bir milletvekili olarak bilinmeyen arşive girmek istedi. Suçu budur. Kardeşimizi cezaevine attılar. O zaman da beni zehirliyorlar diye bağırmıştı. İğnelerle bu hale getirdiler. Normal konuşuyor ama sonra ben İsa’yım diyor. Bunlar bugün tıpta yapılabiliyor. Biz de hicret etmeseydik belki size Musa’yım diyecektim. Silivri’de beş yıldızlı otelde yattılar, her tür hakları vardı. Ama bunların eline bir düş bakalım. Cezaevinden çıkan Mirzabeyoğlu ne haldedir? Bugün Sivas’ta hiçbir eyleme katılmayan onlarca kardeşimiz müebbet hapis aldılar. Onlara yapılan eza ve cefayı bi düşünün. Hasan Mezarcı kitleleri etkiledi o nedenle ondan intikam aldılar.”

SAADET PARTİSİ’NE YAKIŞAN AK PARTİ İLE BİRLİK OLMAKTIR
Saadet Partisi için milletin istediği yerde nöbet tutmuyor diyen Yılmaz, Saadet Partililere çağrıda bulundu:
“Erbakan Hoca’yı üç defa yasaklayanların yanında olmalarından milletimiz rahatsızdır. Saadet partisine yakışan AK Parti ile birlik yapmaktır. Ben bunu tavsiye ediyorum. Bizim en büyük eksikliğimiz milli muhalefetimizin olmamasıdır. Türkiyedeki muhalefet nifak muhalefetidir. İstemeyuz..

Yeniçeri muhalefeti bu. Köprü istemeyiz, havaalanı, otoban istemeyiz, böyle akılsız muhalefet olur mu? Muhalefet dediğini yapılan hizmeti az görür. Bir Marmaray yetmez, birkaç Marmaray lazım, 3 havaalanı yetmez, daha fazla lazım demesi lazım. Gezi parkında iki üç ağaç için Türkiye’yi ayağa kaldırdılar. Ne dedi Gezi parkı gençleri? Köprü istemiyoruz, havaalanı istemiyoruz. Senin istemediğini Amerikalı da, Alman da, Fransız da istemiyor. Sen onların tercumanı olacağına milletin tercümanı ol. Yok etme muhalefeti var. AK Parti’nin en büyük sıkıntısı milli muhalefetinin olmayışıdır. Saadet Partisi, Birlik Partisi benzer çizgide partiler bu milli muhalefeti mecliste oluşturabilirler. Bu da AK Parti ile savaş yaparak değil barış yaparak olur.”

HZ YUSUF’U AMERİKA DEĞİL KARDEŞLERİ KUYUYA ATTI

Şevki Yılmaz Paralel yapı ile mücadele konusunda İslam tarihinden çarpıcı örnekler verdi:
“Sırf hükümeti devirmek için, düşmanımın düşmanı dostumdur kabilinden şeylere üzülüyoruz. Bunların hepsi hasetten kaynaklanmıştır. Hz. Yusuf’u Amerikalılar kuyuya atmadı, Peygamberin çocukları, kardeşleri kuyuya attı. Hz. Ali’yi şehit edenler geceleri teheccüte kalkan ama aklını kiraya vermiş insanlardı. Onlara göre Hz. Ali hakem kabul ederek kafir olmuştu.

O gün Hz. Ali’yi kafir gören (haşa) kafa bugün sana bana Cumhurbaşkanına Başbakana saldırmaz mı? Hz. Hüseyin’i Kerbela’da Yezid melunun tuzağı ile şehit edenlerde namaza gelen insanlar. Aklını kiraya verirseniz gider Hindistan’da ineğe de mürit olursunuz, ite de, ata da, sineğe de mürit olursunuz. Nefsi yaklaşmayalım. Türkiye dün nerdeydi, bugun nereye geldi? “

TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR BÖLMEK İSTEYEN KALLEŞTİR

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz çözüm süreci ile ilgili şöyle konuştu:
“Çözüm süreci olmasaydı, Suriye tuzağını bir düşünün neler olurdu? Barış Müslümanların istediği bir şeydir. Barıştan savaştan rant sağlayanlar rahatsız olur. Kim gençleri yerin altına, silaha çağırıyorsa, o ya gafildir ya haindir. Bizim dinimiz barıştır. Bakın hiçbir peygamber kendine teklif edilen barışı reddedemez. Hudeybiye anlaşması bu nedenle olmuştur. Barışta hayır vardır. Barışı bozan kendi tuzağına kendi düşer. Kavga ile savaş ile Türkiye nasıl kalkınır? Bütçesinin %30 unun doğudaki kavgaya ayıran bir Türkiye nasıl kalkınacak? Biz barışın bereketlerini Marmaray olarak havaalanı olarak görüyoruz. Türk kürt kardeştir. Alevi suni kardeştir. Bölmek isteyenler kalleştir.”

http://www.medyagundem.com/71655/
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Saadet partisine yakışan AK Parti ile birlik yapmaktır. Ben bunu tavsiye ediyorum.


Bizim en büyük eksikliğimiz milli muhalefetimizin olmamasıdır. Türkiyedeki muhalefet nifak muhalefetidir.

İki cümle de şevki hocaya ait ve aynı konuşmadan, kafası çok karışık şevki hocanın demek ki.

Hem akp ile birlikte olun diyor hem milli muhalefetin eksikliğinden bahsediyor, akpye bu ülkede MİLLİ MUHALEFET edecek olan tek parti, tek düşünce milli görüş düşüncesidir, saadet partisidir.

Biz akpye HAKLI olduğunda haklı, haksız olduğunda haksız diyoruz, işte bu milli muhalefettir ama şevki yılmaz akpnin yandaşı olunsun istiyor.

YANDAŞ olunduğunda milli muhalefet olamaz ki.
 

alitufan2003

Profesör
Katılım
27 Ağu 2013
Mesajlar
1,370
Tepkime puanı
11
Puanları
0
Konum
Yalova
28 Şubat davasını avukatı vasıtasıyla takip ettiğini söyleyen Yılmaz şunları söyledi:
“Bu arada biz Çiller’i Yüce Divan’a gönderme hazırlığı içindeydik. ....”

O Dönemi bir hatırlayalım...

"Tansu Çiller'in ABD'deki mal varlığının ortaya çıkması Çiller için Meclis'te başlatılan ilk araştırmanın konusu oldu.
Malvarlığına ilişkin tartışmalar sürerken Mesut Yılmaz, TEDAŞ ihalesi ve TOFAŞ'ın kamuya ait hisselerinin yurtdışında pazarlanmasında aracı kuruluşun seçilmesi ihalesine ilişkin zarfları Özer Çiller'in açtığı iddialarını ortaya attı. Refah Partisibu konular hakkında önerge verdi.. Bu süreçte ANAYOL hükümeti dağıldı...
REFAHYOL hükümeti kuruldu...
Çiller hakkındaki önergeler meclise geldi ve daha önce Çiller'i suçlayan RP, DYP liderinin kurtarıcısı oldu. Raporların oylanması sırasında Genel Kurul'da verilen güvensizlik önergeleri 276 sayısına ulaşılamaması nedeniyle kabul edilmedi."
Ya Şevki YILMAZ,
Eğer sizin için iktidar sahibi olmak, islam'dan daha önemli olmasaydı çıkarlarınız uğruna adaletten vazgeçmezdiniz!!!
Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde emir sahiplerine hitap ederek şöyle buyurmuştur:

"Allah size insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder." (Nisâ: 58)

İktidar olmak adına önceden savunduğunuz, itham ettiğiniz herşeyin DYP ile anlaşınca tersini söylediniz ve yaptınız...
Ya önce söyledikleriniz yalandı, ya da sonrakiler???

@redyellow
 

Ahter

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
5,252
Tepkime puanı
186
Puanları
0
Konum
antalya
Şevki yılmaz:Ahmet Kaya, başörtüsünü savunduğu için linç edildi. Ona canlı yayında sordular, peygamber diyince aklınıza ne gelir diye. Şöyle dedi, peygamber diyince aklıma zalime ve zulme başkaldıran yiğit gelir. Sonra başörtüsünü sordular, anamın örtüsüne uzanan eli kırarım dedi ve medya linçine tabi tutuldu. İnançlıydı, hicrette, gurbette vefat etti ve bu zulmün getirdiği çile neticesinde hayatını kaybetti. Bence şehit olmuştur."


28 şubattan önce rahmetli Erbakanı övmede uç noktlarda olan ve videolarda müctehid gibi ictihadları olan(fethullah hocaya benziyor bu konuda, mesela önemli kurumlarda olanların ima ile namaz kılması gerekir demesi gibi)bu videolardaki serbest atış yaptığı için MGK larda erbakana problem çıkaran bu zat o günlerde nasıl uç noktalarda ise şimdide erbakanı tenkid eden açıklamalrdan tut, hızlı bir AKP mudafiii kesilmesinden, şimdide müftülüğe soyunup, ''şehid payeliği'' vermye kadar işi götürdü..Ahmed kayanın itikadı durumunu sorgulamıyorz ama, her ölen/öldürülen kişinin hemen şehid diye lanse edilmesi, dinin sulandırılması anlamına da gelir...Şevki yılmaz hiç değişmemiş...
 

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Katılım
12 Mar 2013
Mesajlar
10,357
Tepkime puanı
516
Puanları
0
Konum
istanbul
demokrasi adına, eşcinsel derneklerinin kurulmasına izin veren yasayı destekleyen şevkimi,,, mustafa taşar a, git karını kızını geneleve götür diyen şevkimi,,, dua etsin, spliler aynı şeyi yapıp, sende eşcinsellere gönder demiyorlar.....yazıklar olsun...
 

menzil5453

Doçent
Katılım
11 Eyl 2014
Mesajlar
579
Tepkime puanı
12
Puanları
0
demokrasi adına, eşcinsel derneklerinin kurulmasına izin veren yasayı destekleyen şevkimi,,, mustafa taşar a, git karını kızını geneleve götür diyen şevkimi,,, dua etsin, spliler aynı şeyi yapıp, sende eşcinsellere gönder demiyorlar.....yazıklar olsun...

Belkide şevki yılmazda sp'nin paraleli dir. Kim bilir böyle hemen sildiğinize göre.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,243
Tepkime puanı
393
Puanları
83
Konum
İstanbul
demokrasi adına, eşcinsel derneklerinin kurulmasına izin veren yasayı destekleyen şevkimi,,, mustafa taşar a, git karını kızını geneleve götür diyen şevkimi,,, dua etsin, spliler aynı şeyi yapıp, sende eşcinsellere gönder demiyorlar.....yazıklar olsun...
Sadece bilgi olarak paylaşmak istedim

Eşcinsellik yasal? (1852'den beri)
Rüşt herkes için eşit?
(Türkiye'de rüşt herkes için 18'dir.)Yasal cinsiyeti değiştirme (Pratikte asla yasaklanmadı, 1988'de yasallaştı)
Eşcinsel evlilikler (Tartışmalı; CHP ve BDP tarafından destekleniyor ancak AKP ve MHP tarafından karşı çıkılıyor)
Medeni birliktelikler (Hükümet üyelerince resmen reddedilmiştir )
Eşcinsellerin evlat edinmesi (Türk Medeni Kanunu, yalnız ebeveynlerden daha birtakım ahlaki değerlere uymasını beklemektedir)
Eşcinsellerin ordu hizmeti (TSK eşcinselliği psikoseksüel rahatsızlık olarak tanımlar)
Ayrımcılık karşıtı yasalar (2010 yılında Adalet Bakanlığınca bir taslak hazırlanmış ancak hayata geçirilmemiştir)
MSM'lerce kan bağışı (Türk Kızılayı MSM'lerce kan bağışına izin vermez.)
Bir diğer LGBT derneği Kaos GL ise 1994'ün Eylül ayında Türk eşcinsellerin bir araya gelerek, maruz bırakıldıkları ayrımcılığa karşı mücadele ederek özgürleşmek amacıyla Ankara'da kurulmuş, eşcinsellerin kurtuluşunun heteroseksüelleri de özgürleştireceği fikrini şiar edinmiş bir LGBT derneğidir

1996 yılında ülkedeki ilk LGBT öğrenci örgütlenmesi olan LEGATO, ODTÜ'de kuruldu ve oluşum hızla diğer üniversitelere yayıldı


Habitat II-İnsan Yerleşmeleri üzerine Birleşmiş Milletler Konferansı (United Nations Conference on Human Settlements), 3-14 Haziran 1996 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen konferans.Eşcinseller, 1996'da İstanbul'da yapılan HABİTAT-II İnsan Yerleşimleri Zirvesi'ne kendi standıyla katılır.
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Tepkime puanı
139
Puanları
0
demokrasi adına, eşcinsel derneklerinin kurulmasına izin veren yasayı destekleyen şevkimi,,, mustafa taşar a, git karını kızını geneleve götür diyen şevkimi,,, dua etsin, spliler aynı şeyi yapıp, sende eşcinsellere gönder demiyorlar.....yazıklar olsun...

sevki yilmaz sp millet vekili adayi olursa ne yaparsin ?
 

fakiri

Kıdemli Üye
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Tepkime puanı
355
Puanları
0
Konum
KOCAELİ
İşte ölçüleri bu ülkedeki politik eğilim olanların birbirlerini nasıl tekfir ettiklerini görün diyoruz !
PATATES-DOMATES ve PATLICAN dinlerinin mucidleri bunlardır !
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Tepkime puanı
247
Puanları
0
Erbakan iktidarken Manukyan sağdı evleride duruyordu, niye kapamamışlar. Herşeyi Ak Partiye mal etmeden önce bir önceki iktidarlarda durum neydi ona bakmak lzım.
 

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Katılım
7 Şub 2012
Mesajlar
11,751
Tepkime puanı
490
Puanları
0
Erbakan iktidarken Manukyan sağdı evleride duruyordu, niye kapamamışlar. Herşeyi Ak Partiye mal etmeden önce bir önceki iktidarlarda durum neydi ona bakmak lzım.

Başbakan demek her istediğini hür iradesi ile yapan demek midir..? Birilerine kızıp rahmetli olanları üzme.
ERBAKAN o dönemde oraları yıkamazdı, buna gücü yetmezdi..!
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Tepkime puanı
247
Puanları
0
Başbakan demek her istediğini hür iradesi ile yapan demek midir..? Birilerine kızıp rahmetli olanları üzme.
ERBAKAN o dönemde oraları yıkamazdı, buna gücü yetmezdi..!

Ak Parti neden yıkmıyor, zinayı engellemiyor deme hakları yok.
 

Darul_Beka

Profesör
Katılım
17 Kas 2013
Mesajlar
2,214
Tepkime puanı
174
Puanları
63
Saadetçilerin şevki yılmaza söz söylemeleri hatti aşmak ve nankörlüktür
çünkü kendisi o camiaya en fazla alınteri ve katkısı olan kişidir
biraz vefayı öğrenin emeğe saygı duyun nankörler
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Tansu çillerin yüce divana gönderilmesinden vazgeçilmesi BENCE YANLIŞTI.

Görüşüm budur. Her kim olursa olsun kendime göre eğriye eğri doğruya doğru derim. Sizlere de tavsiye ederim böyle olun.

ANCAK;

Bugün akpnin yaptığı onlaca yanlışa sınırsız destek veren şevki yılmazın durup dururken bunu hatırlatması olsa olsa YANDAŞLIKDAN DOLAYI OLABİLİR, başka hiç bir makul açıklaması olamaz.

Akp pkk ile görüşüyor, eli kanlı terör örgütünün başını adam yerine koydular, el üstünde gezdiriyorlar ama şevki yılmaz efendi çıkmış yok yüce divan yok tansu çiller vs. diyor!

Ayıp yahu.
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Saadetçilerin şevki yılmaza söz söylemeleri hatti aşmak ve nankörlüktür
çünkü kendisi o camiaya en fazla alınteri ve katkısı olan kişidir
biraz vefayı öğrenin emeğe saygı duyun nankörler


Edepsizlik yapma, düzgün yaz.

şevki yılmaz nasıl o dönemi eleştiriyorsa biz de onu eleştirebiliriz, mühim olan hakaretsiz, küfürsüz yazı yazmaktır.

NANKÖRLER vs. diyerek terbiyesizlik yapıyorsun.
 

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
6,938
Tepkime puanı
198
Puanları
0
REFAH-YOL HÜKÜMETİ DEVAM ETSEYDİ AKP DOĞMAZDI.BİR ÇOK DIŞ VE İÇ MİHRAKLAR BUNU ENGELLEMEK İÇİN FAZİLET PARTİSİ'Nİ KAPATTIRIP SONRA AKP'Yİ KURDURDULAR.

Şevki Yılmaz atıp tutuyor.Ona sormak lazım "AKP'yi kim kurdurmuştur?" diye.Bakalım size ne cevap verecektir?.REFAH-YOL hükümeti'nde ki başarı kimse de yoktu.O devam etseydi, bugün D-8 ve D-60 Ülkeler kısmende olsa faaliyete geçeceklerdi.Şevki Yılmaz bunları henüz bilememiş.Aklısıra Mİlli Görüş camiasını tamamen bitirmeye çalışıyor.Biz o kadar aklımızı kimseye kiraya vermedik. AKP''in temeli sağlam olsa biz ancak o zaman gelirdik.AKP toplama takımıdır.Arpalıklar kesilince sağa sola çil yavrusu gibi dağılacaklardır.Şevki Bey nefsinden konuşuyor, AKP'yi nasıl bir akibetin beklediğini idrak edemiyor, hepsi bunlardan ibarettir.
 

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
6,938
Tepkime puanı
198
Puanları
0
Ak Parti neden yıkmıyor, zinayı engellemiyor deme hakları yok.

BtViCezCUAAcUJH.jpg:large
 
Üst