Şevket Kazan:"Kurtulmuş yanlış yaptı" | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Şevket Kazan:"Kurtulmuş yanlış yaptı"

manifesto

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
0
Puanları
0
Saadet Partisi'nin dünkü olaylı kongresinden sonra tasfiye edilen isimlerden eski Adalet Bakanı Şevket kazan zehir zemberek bir açıklama yaparak Numan Kurtulmuş'un kendilerini kandırdığını ima etti. Kazan 'cezasını çekecekler' dedi.


NTV'de Oğuz Haksever'in sorularını cevaplayan eski Adalet Bakanı ve Saadet Partisi eski genel başkan yardımcısı Şevket Kazan, kongreden bir gün önce Numan Kurtulmuş ile liste üzerinde uzlaştıklarını fakat sabah 5 sıralarında listenin değişitirildiğini açıkladı.

Kurtulmuş'un tecrübesizce davranıp, partiyi karıştırdığını belirten Kazan, "Bugün bu hatayı yaptılar. Bu zamana kadar onlara ağabeylik yaptık. Şimdi bu hatayı yapanlar cezasını çekecektir." dedi.


Kazan şunları kaydetti: Parti derin bir huzursuzluk içerisinde. Teşkilatta karışıklık var ve büyük bir üzüntü var. 600 kişi oy kullanmadan gitti. Ben yeşil liste yokum deyince küsüp gittiler. Numan Bey'in bu yaptığı maalesef bir tecrübesizliktir. Çok yanlış bir siyasi hareket yaptık. Çok yazık etti.

http://www.haber7.com/haber/20100712/Kazan-Kurtulmusu-uyardik-yanlis-yapti.php

Anlaşılır şey değil..Yanlışı kim yapmış..Genel Başkanın haberi dahi olmadan yeni liste hazırlayanlar şimdi de tereyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar.Şefket Kazan iyi bir insan olabilir yılların siyasetçisi ama Kurtulmuş GENEL BAŞKAN ise bu mahellenin muhtarı o demektir yok onun genel başkanlığını içine sindiremiyorduysan madem kongrede ADAY olsaydın..Bu işin yolu budur..

senide afaroz ederler artik numan hocam. sende artik amerikancisin, israil ajanisin, sende artik din dusmanisin aramiza hosgeldin...
 

manifesto

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
0
Puanları
0


Numan Kurtulmuş'un ve Numan Kurtulmuş'un hazırladığı Beyaz Liste'nin dünkü Saadet Partisi kongresinden zaferle ayrılması, Milli Görüş içerisinde bazı kesimleri harekete geçirdi. Konuyla ilgili Saadet Partisi resmi sitesinden ve Numan Kurtulmuş kanadından herhangi bir açıklama yapılmazken, Oğuzhan Asiltürk'ün başını çektiği ikinci listeyi çıkartan ekip peşpeşe sert yazılar yazmaya başladı.

Ajans5 isimli internet sitesinde yazısı yayınlanan, MSP döneminde Adalet Bakanlığı da yapan İsmail Müftüoğlu, Numan Kurtulmuş için 'Çeyrek genel başkan' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Numan Kurtulmuş'a yönelik ağır sözlere yer veren eski Saadet kurmaylarından Müftüoğlu yazısında şu satırlara yer verdi:

"U dönüşünde yarışanların, talep perişanlığına da muttali olmadık. Buna rağmen kongrede meydana gelen olaylardan üzüntü duyduk. Ama biz daha önce yazdığımız gibi, olayların böyle bir noktaya geleceğini biliyorduk. Zira, Numan Kurtulmuş’un bitmez tükenmez ihtiraslarını yakinen bilenlerdeniz. Onun için daha önce Numan Kurtulmuş’un safından ayrıldık.

Numan Kurtulmuş’un bu cibilli tavrını daha önce gördüğümüzden ve doruklaşmış enaniyetini hissettiğimizden, çok daha önce yollarımızı ayırmıştık. Zira Numan Kurtulmuş, vefasızlığı marifet ve meziyet olarak algılamaktadır.
Pazar günü Saadet Partisinde meydana gelen olayların tek sorumlusu Numan Kurtulmuş’tur. Çünkü siyasi tiranlığa soyunmuştur.

Başka bir hususu daha belirtmekte fayda vardır. O da 1250 delegeden sadece 310 delegenin oyu ve üçüncü turda başkan olabilen birine, tabanın iltifatı bundan böyle olabilir mi?

1200 delegenin 310 oyu ile genel başkanlığı kabul eden tek bir siyasi gösterilemez.

Böyle bir netice istiskal sayılır. Çeyrek oyla genel başkanlığa gelenin de, derhal bu koltuktan çekilmesi en doğru olanıdır. Ama Numan Kurtulmuş’da bu hassasiyeti görmek mümkün değildir. Zira ihtirasları aklının önündedir. Bundan dolayı Milli Görüş’ün geleceğini değil, kendi siyasi menfaatini düşünür.

Bütün bunlara rağmen Milli Görüş’ün sahibi vardır ve meydanı çeyrek oyla seçilen başkanlara bırakmayacaktır."


Eski Vekil: Kurtulmuş Üniversitesine Dönsün

Aynı web sitesinde yazısı yayınlanan eski Milli Görüş milletvekili Mustafa Hasan Öz ise Kurtulmuş'un siyaseti bırakarak üniversitesine dönmesi gerektiğini ifade etti.

İşte o yazıdan notlar:

...

"Dünyanın hiçbir yerinde tek genel başkan adayı olup, delegenin salt çoğunluğunu sağlayamayan ve ancak üçüncü turda delegenin yüzde yirmi beşi ile seçilmiş olan parti başkanı koltuğunda oturamaz.

Numan Kurtulmuş artık büyük yara almıştır. Yanlışlarında ısrar ederse daha kötü duruma düşecektir.

Onuruyla yapacağı tek şey siyasi bütün faaliyetlere son verip Üniversitesine dönmektir.

Yoksa ileride kendisine çalışma arkadaşları ve taraftarları da sahip çıkmayacak, gitmek istediği başka bir yer de geçit vermeyecektir.

Bunu bir kenara yazın.

İşleri daha fazla zora sokmadan beklenen doğruyu yapmasını dilerim.

Sözün bittiği yerdeyiz.

Numan Bey bari ilk defa doğru bir iş yapsın istiyorum.

Bütün bu gelişmeler Allah’ın izin verdiği ve yarattığı şekilde olmuştur.

Camia şimdi yepyeni bir sınava girmiştir.

Bu sınavdan başarı ile çıkılması dileğimdir.

Vesselam."


Oğuzhan Asiltürk'ün liderliğini yaptığı Milli Görüş içerisinde liste krizinin müsebbibi olarak gösterilen isimlere karşın Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'tan ve Yeşil Lİste'yi hazırladığı öne sürülen Milli Görüş lideri Numan Kurtulmuş'tan bir açıklama gelip gelmeyeceği merak ediliyor.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Aşağıdaki tüm yazdıklarım NEFİS imin ürünüdür.

ÖNCEDEN HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM.

Yıllardır Bu ve diğer forumlarda ÇOK YAZDIM.

AK Partinin var olmadı PARTİ yi hala istedikleri gibi yönetmek isteyenlerin ürünü vesile olmasıdır.

Partide Hegemonya vardı bu Hegomonya Recai Bey i bile kullandı

Parti Erbakan ın çevreleyen set e önce Kutan & Gül Parti genel başkanlığı seçimi ile DUR dedi.

Anlamadılar

Fakat bu seçimde ANLADILAR ve KAZAN resmen TEHDİT ediyor Bana göre çok yanlış.
 

manifesto

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
0
Puanları
0
KAZAN resmen TEHDİT ediyor Bana göre çok yanlış.
evet tehdit ki ne tehdit "cezasını çekecek" diyor kazan..
Aslında kurtulmuş istifa edip çekip gitse daha da büyür,alın partinizi başınıza çalın der gibi :)
 

ukubat

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
9 May 2007
Mesajlar
1,934
Puanları
63
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Sanırım sp holiganizmden o kadar kolay kurtulacağa benzemiyor....
Adeta derin devlet gibi olmuşlar...
Numan Kurtulmuş adeta Zekeriya Öz gibi çalışıyor...
:)
 

manifesto

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
0
Puanları
0


"NUMAN KURTULMUŞ BİZİ KANDIRDI" İMASI

Eski Adalet Bakanı Şevket kazan zehir zemberek bir açıklama yaparak Numan Kurtulmuş'un kendilerini kandırdığını ima eden açıklamalarda bulundu. Kazan, SP'nin yeniden seçilen liderini "Yanlış yaptı, hesap verecek" diye tehdit etti.

"CEZASINI ÇEKECEKLER"

Kurtulmuş'un tecrübesizce davranıp, partiyi karıştırdığını belirten Kazan, "Bugün bu hatayı yaptılar. Bu zamana kadar onlara ağabeylik yaptık. Şimdi bu hatayı yapanlar cezasını çekecektir." dedi.
http://ajans5.com/detay/2010/07/12/sevket-kazan-kurtulmus-bizi-kandirdi.html

milli görüşün haber portalları dahi kılıçları çekmiş..
CHP den sonra SP de de lider skandalı yaşanıyor,çok ilginç bir süreç
 

ukubat

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
9 May 2007
Mesajlar
1,934
Puanları
63
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Şu an bazı milli görüş siteleri erbakan hocaya bağlılıklarını sürdürüyor....
Bir kısmı ise numan beyin yanında...
Bazıları ise olay sanki hiç yokmuş gibi davranıp soru soranları abd ajanlığı gibi suçlarla yargılıyorlar...
Yani işler çok karışık...
 

manifesto

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
0
Puanları
0
Şu an bazı milli görüş siteleri erbakan hocaya bağlılıklarını sürdürüyor....
Bir kısmı ise numan beyin yanında...
Bazıları ise olay sanki hiç yokmuş gibi davranıp soru soranları abd ajanlığı gibi suçlarla yargılıyorlar...
Yani işler çok karışık...
evet,bende bugün milli gazete alayım dedim acaba ne yazacaklar içeriden bakış ne olayları nasıl değerlendirmişler..özellikle mehmet şefket eygi ne yazmış onu merak etmiştim.ama tık yok..olaylardan liste skandallarından tek satır bile bahsetmemişler..kör sağır ve dilsiz olmuşlar..yani parti gazetesi olmak da zor iş sanırım..bakalım üç beş güne kendilerine gelirler ve bakalım Kurtulmuşun cezasını nasıl verecekler
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
52
Şu manzaraya bakınca, kim haklı kim haksız demeden bir dağılma, bir karmaşa, bir hayal kırıklığı görüyoruz. İster bunun sorumlusu Kurtulmuş deyin, ister Erbakan çevresi deyin, ister kışkırtıcıların marifeti deyiniz, ister parti dışını suçlayınız; velhasılı ve maalesef SP büyük bir darbe almıştır. Bakalım işin içinden nasıl çıkacaklardır?
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
Kurtulmuş'tan önemli açıklama

13 Temmuz 2010 Salı

Kurtulmuş, 11 Temmuz'da gerçekleştirilen SP 4. Olağan Kongresi'ndeki liste krizini parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında anlattı.Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, kongreyle ilgili tartışmanın Yüksek İstişare ve Onur Kurulu'nda bulunacak kişilerin Genel İdare Kurulu'nda bulunup bulunmaması ile ilgili olduğunu ifade etti. Kurtulmuş, "Yolumuza devam ediyoruz." dedi.

SP Genel Başkanı Kurtulmuş, 11 Temmuz'da gerçekleştirilen SP 4. Olağan Kongresi'ndeki liste krizini parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında anlattı. Kurtulmuş, kendi istediği birkaç ismin Necmettin Erbakan tarafından hazırlanan listeden çıkartılması üzerine yeni bir liste hazırladıklarını belirtti. Kurtulmuş, 11 Temmuz'da yapılan kongreyle iktidara yürüyüşü başlatacaklarını daha önce belirttiklerini ve kongre sonunda da SP'nin yoluna devam ettiğini söyledi.
SP'nin çift liste olduğu için ufak tefek sancılarla gündeme geldiğini ifade eden Kurtulmuş, listelerde iki genel başkan adayı olmadığını ve bir siyaset, program yarışı yaşanmadığını belirtti.

Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Liste geniş istişarelerle yapıldı ve istişarelere uyuldu. Ancak, bu listeyle birlikte esas önemli olan, Yüksek İstişare Kurulu ile ilgili 2008 kongresindeki değişiklikle ilgili Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen ihtar yazısının gereği karara bağlandı, Yüksek İstişare ve Onur Kurulu adı altında istişare ve onur kurulumuz onaylandı ve kabul edildi. İki liste arasındaki fark sadece istişare kurulunda bulunan ağabeylerimizin beyaz listede yer almamasıydı. Tüzükte bir kişi iki organda yer alamaz. Bizim beyaz listemizde her bölgeden temsilen il başkanı vardır."


"11 TEMMUZ GERİDE KALDI, BUGÜN 13 TEMMUZ"

Seçimde olanların geride kaldığını belirten Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti: "Hiçbir arkadaşımızı geride bırakmadan yürüyüşümüze devam edeceğiz. Yedekleriyle birlikte 105 kişilik bir liste hazırlıyorsunuz. Listede bizim gençlik hareketimizden süzülüp gelmiş 10 yeni genç arkadaşımız var. Çift listenin doğal gereği olarak bazı kişilerin kırgınlıkları olabilir. Söylenmiş lafların önemi yok. Birkaç gün sonra sükunet sağlanır, yolumuza devam ederiz. 11 Temmuz geride kaldı, bugün 13 Temmuz."

SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan'ın 'Süryani üye' açıklamalarının hatırlatılması üzerine Kurtulmuş, böyle bir şey olmadığını, böyle bir tartışmanın söz konusu olmadığını söyledi. Kurtulmuş, tartışmanın Yüksek İstişare ve Onur Kurulu'nda bulunacak kişilerin Genel İdare Kurulu'nda bulunup bulunmaması ile ilgili olduğunu ifade etti.
Kurtulmuş, 'kendisi ile ilgili tasfiye çalışmaları söylemleri' sorusuna ise şu cevabı verdi: "Bu ülkede siyasetçileri millet tasfiye eder. Herkes gördü, tasfiye kongresi değil, takviye kongresi yaptık. Yolumuza devam ediyoruz."

Necmettin Erbakan ile görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine Kurtulmuş, "Bizim ilişkilerimiz kâğıt üzerinde ya da herhangi bir tüzük gereği olan bir ilişki değildir. Bu siyasi hareketin kurucusudur." dedi.

'Yeşil listede Erbakan'ın kızının ve oğlu Fatih Erbakan'ın isimleri vardı. Beyaz liste Erbakan'ın tasfiyesi olarak yorumlandı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna Kurtulmuş, "Herhangi bir liste üzerinde mutabakat olsaydı, ikinci liste ihtiyacı olmazdı. Ortada mutabakat olmadığı bellidir. Listeleri ben oluşturduktan sonra kendilerine göndereceğimi söyledim. 10 isim belirledim, bırakın da genel başkan bunu belirlesin. Fatih Erbakan başta olmak üzere bazı arkadaşlar benim kendilerine gönderdiğim son listemde vardı. Kendilerinin bize gönderdiği son listede bazı değişiklikler olduğu için biz de birkaç isimde değişiklik yaptık." cevabını verdi.

CİHAN
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Şu manzaraya bakınca, kim haklı kim haksız demeden bir dağılma, bir karmaşa, bir hayal kırıklığı görüyoruz. İster bunun sorumlusu Kurtulmuş deyin, ister Erbakan çevresi deyin, ister kışkırtıcıların marifeti deyiniz, ister parti dışını suçlayınız; velhasılı ve maalesef SP büyük bir darbe almıştır. Bakalım işin içinden nasıl çıkacaklardır?

Bence takdir-i ilâhi yaptıklarının neticesini alıyorlar :)
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
52
Asıltürk ve Kazan, Kurtulmuş için ağır konuşuyorlar. Akraba-i Taallukatı listeden atılan Erbakan suskun... Hızlı SPliller Erbakan açıklama yapsın bekliyorlar. Bir kısım SPli "abartmayın olur böyle vakalar" şeklinde kendince ortalık teskinine çalışıyor. Tv5, Kurtulmuşlu SP'ye ambargo koyuyor.

Muhterem Ummuhanın belirttiği Kader-i İlahi noktasını gözden kaçırmadan, yeni bir bölünme süreci yaşandığını söyleyebiliriz. Abdullah Gül olayıyla bir bakımdan benziyor bir bakımdan benzemiyor. Bildiğiniz gibi, Akp'nin kurulması sürecinin öncesinde Gül'ün SP Genel Başkanlığına aday olup dışlanması vardı.
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
Kazan'dan tehdit: SP seçime gidemez

13 Temmuz 2010 16:25


Saadet'te sular durulmuyor.

Dün Numan Kurtulmuş'un kendilerini kandırdığını iddia eden Şevket Kazan bugünse olağanüstü kongre çağrısında bulundu.

Kazan 'yoksa Saadet seçime gidemez' tehtidini savurdu.
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
52
Hakan Albayrak - Yeni Şafak
halbayrak@yahoo.com

2010-07-13

Numan Kurtulmuş'un parlayan yıldızını söndürebilecekler mi? "Yeşil Liste" hamlesi başarısız olunca kongreyi karıştırdılar, kürsüyü işgal ettiler, "Erbakan Hoca'yı ezdirmeyiz" diye bağırıp çağırdılar, delegelerin yarısını salondan çıkardılar. Şimdi de kongrenin rövanşına hazırlanıyorlar. Hayretler içinde izledik, izliyoruz. Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un şu veya bu sebeple "Parti yönetiminde olmasın" dediği birkaç kişiyi ille de parti yönetimine sokmak ne büyük bir dava imiş!

Numan Bey, Milli Görüş'ün temel prensiplerine sadakatte hiç zafiyet göstermedi. İslam dünyasının birliğini ısrarla savunuyor, bütün dünya mazlumlarıyla dayanışmanın gereğini mütemadiyen vurguluyor, emperyalizmi ve vahşi kapitalizmi yerden yere vuruyor, neo-liberal politikalara zerre kadar itibar etmiyor, servetin hakça paylaşıldığı bir düzenin izini sürüyor ve bağlı olduğu prensiplere mugayir bir hareketini gördüğünde hükümeti en ağır şekilde –ama tahkir ve tezyife kaçmadan- eleştiriyor. "Yeşil Liste" uğruna kongrenin altını üstüne getirenler bunları inkâr edebilirler mi? Yahut, "Yanında falanca parti büyükleri olmasaydı Numan Bey böyle davranmazdı" diyebilirler mi? Filanca delikanlı parti yönetiminde yer almadığı takdirde Numan Kurtulmuş'un vahşi kapitalizme, emperyalizme, Siyonizm'e meyledeceğini ileri sürebilirler mi? Tabii ki hayır. Demek ki dava, DAVA değil. Öyleyse ne?

Numan Kurtulmuş, Erbakan Hoca'ya hiç saygısızlık etmedi. Erbakan Hoca'nın kadîm yoldaşlarına da hiç saygısızlık etmedi. Ama tarz-ı siyaset bakımından onlardan bazıları ile ayrı düştü. Ulusalcılarla aynı kareye girmekten hep kaçındı mesela. "Ergenekon" meselesinin vahametini görmezden gelme eğilimini yadırgadı. Saadet Partili olmayanlara ve bilhassa AK Partililere karşı kullanılan aşağılayıcı dili ve üslubu hiç benimsemedi. Hükümete muhalefetinde daima adaleti gözetmeye çalıştı, hakperest oldu. Statükoyu ihya adına yapılan yakışıksız ittifak tekliflerini hiç düşünmeden "Bırakın Allah aşkına!" diye geri çevirdi. Statükoya karşı AK Parti'yle ittifakı tercih etti... Bu tarz-ı siyaseti daha rahat uygulayabilmek ve daha ileriye götürebilmek için bazı mesai arkadaşlarını değiştirme gereğini duydu diye Numan Kurtulmuş'a savaş açmak, bu tarz-ı siyasete muhalefetten başka bir şeyle izah edilemez. İyi de, o zaman Numan Kurtulmuş'u niye partinin başına getirdiler? Nasıl biri olduğunu, nasıl bir tarz-ı siyasete meylettiğini bilmiyorlar mıydı? Yoksa, genel başkanlık makamı uğruna karakter değiştireceğini mi zannettiler?

Şimdi, herhalde, Numan Kurtulmuş'u partinin başından uzaklaştırmaya dönük hamleler yapacaklardır. Bunu başaramazlarsa, partinin bütün maddi imkânlarını 'geri çekerek' Numan Kurtulmuş'u 'ofsayt'a düşürmeye çalışacaklardır. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, Numan Kurtulmuş'un parlayan yıldızını söndüremeyecekler inşaallah. Fikrî derinliği, ağırbaşlı söylem ve üslubu, asaletli siyaset ve muhalefeti kamuoyunun dikkatini çekti bir kere. Cin şişeden çıktı. Artık Türkiye siyasetinde bir Numan Kurtulmuş fenomeni var ve bu fenomenin gittikçe güçlenmesi –hatta zamanla bir şekilde iktidar fenomeni haline gelmesi- sürpriz olmayacaktır.
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Puanları
0
Bence takdir-i ilâhi yaptıklarının neticesini alıyorlar :)
Evet aynen öyle

sevket kazan ak partı bölünecek tayyıpcıler ve gülcüler dıye söylemıstı.

Sonuc SP BÖLÜNDÜ erbakancılar ve kurtulmuscular dııye.
 

manifesto

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
0
Puanları
0
Demek ki dava, DAVA değil. Öyleyse ne?
Güzel yazmış hakan albayrak okunmalı bence
Bakalım Numan Kurtulmuş'u de kendi çukurlarına karanlık dünyalarına çekebilecekler mi?
 

bakış

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Puanları
83
Valla ortada numancılar erbakancılar diye birşey yok arkadaşlar.ortada iki liste var ve bu listelerin genel başkan adayıda numan kurtulmuştur.her iki listenin yüzde doksanı aynı kişilerden oluşmuştur.Yüzde onluk bir kısımda ihtilaf vardır.

olayın ne olduğu daha belli değildir.
Takdiri ilahi diyen arkadaş.takdiri ilahiyi görecek kişi tayyip erdğan yada abdullah güldür.sanki erbakan bu partiyi bölmüştü numan da ona karşı böyle birşey yapıyor diyorsunuz.
Bu bir ayrışma değil,tartışmadır.yanlışlığıda kamuoyunun içerisinde yapılmasıdır.

Dosdoğru bir davayı ufak yanlışları yüzünden böyle sert eleştiremeyiz.bakalım ileriki günler neyi gösterir.
 

Enes

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Haz 2006
Mesajlar
14,100
Puanları
113
Numan Kurtulmuş cevaben şöyle der;

Saadet Partili Şevket Kazan'ın bazı basın yayın organlarında yer alan sözleriyle ilgili, ''Parti içinde olanlar dedikodu mekanizmasıyla milletin önünde konuşulmamalıdır'' diye konuştu

kaynak: http://www.haber7.com/haber/20100713/Numan-Kurtulmusun-Erbakan-cevabi.php

Manası; Şevket Kazan dedikodu yapıyor...

Bence de...

Şimdi ateşli milli görüşçülerin ne durumda olduğunu tahmin edebiliyorum.

Bir tarafta hoca bir tarafta numan hoca...

Çok fena çıkmazdadırlar şimdi..
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Valla ortada numancılar erbakancılar diye birşey yok arkadaşlar.ortada iki liste var ve bu listelerin genel başkan adayıda numan kurtulmuştur.her iki listenin yüzde doksanı aynı kişilerden oluşmuştur.Yüzde onluk bir kısımda ihtilaf vardır.

olayın ne olduğu daha belli değildir.
Takdiri ilahi diyen arkadaş.takdiri ilahiyi görecek kişi tayyip erdğan yada abdullah güldür.sanki erbakan bu partiyi bölmüştü numan da ona karşı böyle birşey yapıyor diyorsunuz.
Bu bir ayrışma değil,tartışmadır.yanlışlığıda kamuoyunun içerisinde yapılmasıdır.

Dosdoğru bir davayı ufak yanlışları yüzünden böyle sert eleştiremeyiz.bakalım ileriki günler neyi gösterir.
Yapma Bakış

Eski mesajlarımı geitirim buraya senin mesajlarınıda.

KURTULMUŞ bana göre artık gerçekten bir lider RÜŞTÜNÜ ispat etti.

yeter artık KAZAN & ADAK & ASİLTÜRK ün ve arkadaşlarının hegomanyasından.

GÜLü ERDOĞAN ı ARINÇı KİMLER UZAKLAŞTIRDI.

Bak ben senden daha iyibilirim ama bazıları vardır bura söylenmez sana bile söylenmez çünkü sen daha benim için PARTİNİN İÇİNİN İ harfinin kapsamını dahi bilmiyorsun.

KAZAN ın hele hele NTV de yaptığı açıklama asla KABULEDİLEMEZ.

Mutlak parti içinde sorunlar olacaktır ama bu YEN KIRILIR İÇİNDE KALIR.

ULU ORTA sölenmez.

AYRICA GÜL & KUTAN parti içi oylaması fevkalede Müslümanlara yakışır şekilde geçmesine rağmen TEKRAR ı istendiğinde neden kabul etmediler.BENİ KONUŞTURTMA.

KUTAN gibi ahtıvefalı , Kibar islamı yaşayan birini bile KULLANMAKTAN çekinmediler.

Lütfen konuyu artık kapatalım ve SAVUNMA YAPMA bana kazan için asiltürk için.
 

cnsbykn

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
10 Tem 2010
Mesajlar
2
Puanları
0
Yaş
41
Arkadaşlar kişisel görüşümdür,
Belli dönemden sonra siyasiler kenara çekilmesini bilmelidirler.
Siyasilerden sonra çoçukları vede kızlarının "myk" olduğu adeta parti içinde baba oğul kız vs bir Hegemonya oluşmasına asla müsade edilmemeli....
Buda kurtulmuş beyin sınavıdır.
 
Üst