Şevket Kazan 28 Şubat Davasında Şikayetci Dilekçesi Verdi...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Son kararım: Şikâyetçiyim

[FONT=pt_sansregular]
27943633.jpg
[/FONT]

[FONT=pt_sansregular]
[FONT=pt_sansbold]0[/FONT]
[/FONT]

28 Şubat döneminde düşürüldüğü iddia edilen Refah-Yol Hükümeti’nin Adalet Bakanı Şevket Kazan, mağdur sıfatıyla verdiği ifadede şikâyetçi olmadığını açıkladı, ancak daha sonra şikâyetçi oldu.

54. Refah-Yol Hükümeti’ni düşürmekle suçlanan, aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ve 2’nci Başkanı Çevik Bir’in de bulunduğu 103 sanığın yargılandığı dava, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi. Dünkü duruşmada mağdur sıfatıyla ifade veren Kazan, zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Mahkeme Başkanı Fevzi Şıngar, Kazan’a, “O dönemde size doğrudan bir tehdit var mıydı, şikâyetçi misiniz” sorusunu yöneltti. Kazan “Hayır, doğrudan bir tehdit gelmedi. Hayatımın en zor kararı bu dosyada şikâyetçi olmak. Adalet Bakanlığı’nda adaleti gerçekleştirdim. Hiçbir zaman varlık peşinde koşmadım. Nasıl İstanbul’dan gelip burada karımın evinde oturuyorsam, şu anda yine onun evinde oturuyorum. Para pul derdim olmadı. Benim tek iftiharım şudur: Evimden çıkar camiye giderim. Camiye giderken arkamdan konuşurlar. Bu adam doğru adam derler. Bu bana yeter. Ben şikâyetçi değilim” dedi.

Kazan’ın savunmasını bitirdikten sonra avukatı İsmail Aydos da,
müvekkilinin mahkemeye sunduğu dilekçede şikâyetçi olduğunu belirterek, “Duygusal bir ortam var. Biraz da yoruldu. Bu nedenle bu hususun tekrar sorulmasını talep ediyorum” dedi. Mahkeme Başkanı, Kazan’a tekrar sanıklardan şikâyetçi olup olmadığı sorusunu yöneltti. Kazan bunun üzerine ifadesini, “Savcılıkta şikâyetçi olduğumu ifade etmiştim. Ama gelinen noktada her insanda vicdan var. Bende de var onun için şikâyetçi değilim. Keşke olmasaydı, buradaki arkadaşlar içinde değerli arkadaşlarım var” sözleriyle tamamladı. Sanıklardan Çevik Bir söz alarak, “Şevket Kazan ile yakın ilişkim oldu. Kendilerine saygı sunuyorum” dedi. Sanıklardan Köksal Karabay da “Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. Kazan salondan ayrılırken, aralarında Çevik Bir’in de bulunduğu çok sayıda sanıkla tokalaşarak vedalaştı. Duruşmada, şikayetçi olmadığını beyan eden Kazan, akşam saatlerinde bu kararından vazgeçti. Mahkemeye bir dilekçe vererek, sanıklardan şikâyetçi olduğunu bildirdi. Kazan’ın davada mağdur müşteki sıfatıyla kabul edilip edilmeyeceğine mahkeme heyeti bugünkü duruşmada karar verecek.

HAFIZASINDA SIKINTI OLUŞUYOR

Kazan’ın mahkemeye gönderdiği dilekçede sanıklardan şikayetçi olduğunu bildirmesi ile ilgili Avukatı İsmail Aydos şu açıklamayı yaptı: “Eve gidip biraz düşündükten sonra şikayetçi olmaya karar verdi. Şevket Bey 82 yaşında ve hafızasında sıkıntı oluşuyor bazen. Buna bağlamak lazım.”

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28240184.asp

Darul_Beka

Profesör
:) abdullah birisi
hadi bir iki hadis daha yaz
töbe töbe
şimdi dünkü yazın için pişman oldun mu
bak kazan pişman olmuş dilekçe vermiş
fanatizmin sonu bu

abdullah birisi

Kıdemli Üye
ne yapsın adam, meseleyi anlamayanların dilinden kurtulmak için, şikayetçi olmuştur..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Haberde "82 yaşında, hafızasında sıkıntı yaşıyor bazen" vs. deniyor.

Sonuçta doğru olan yapılmış.

Dün çok kızmıştım kendisine. Rahatsızlığı için de geçmiş olsun diyorum.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ne yapsın adam, meseleyi anlamayanların dilinden kurtulmak için, şikayetçi olmuştur..

Darül beka arkadaş haklı... dün YANLIŞI savunmak için hadis ekledin, kazan da yanlış oludğunu sonuçta anlamış ve yanlışdan dönmüş, demek ki senin dünki eklemen de yanlıştı kardeşim.

Darul_Beka

Profesör
savunduğumun arkasındayım.... Şevket kazanın açıklamalarını okuyun....

bu tür fanatik ve ne yaparlarsa bir hikmeti vardır mantığının
ne kendisine ne mensubu olduğu camiaya beş kuruşluk faydası olmaz
adam yanlış yapıyor bir hikmeti aranıyor hatta daha korkuncu hadis delil getirilmeye çalışılacak kadar had aşılıyor iyilik yaptığını sanıyor ama en çok zararı o veriyor

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bu tür fanatik ve ne yaparlarsa bir hikmeti vardır mantığının
ne kendisine ne mensubu olduğu camiaya beş kuruşluk faydası olmaz
adam yanlış yapıyor bir hikmeti aranıyor hatta daha korkuncu hadis delil getirilmeye çalışılacak kadar had aşılıyor

hangisi daha korkunç, benim adamın yaptığını savunmammı, yoksa senin, Allah Rasulu aleyhisselama hakaret eden bakanların bulunduğu bir yere destek olmanmı...

Darul_Beka

Profesör
hangisi daha korkunç, benim adamın yaptığını savunmammı, yoksa senin, Allah Rasulu aleyhisselama hakaret eden bakanların bulunduğu bir yere destek olmanmı...

hocam git ya
gözümden çok düştün
senin yanlışa hadis getirmen
olayı bitirdi
demekki menfaat için yapmayacağınız yok

Darul_Beka

Profesör
abdullah birisi senin saadete de beş kuruşluk faydan olmaz
sorgulayan yanlışa yanlış diyen adam lazım

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
savunduğumun arkasındayım.... Şevket kazanın açıklamalarını okuyun....

Yav usta, şevket kazan şikayetci değilim diyor savunuyorsun, şevket kazan şikayetciyim diyor yine savunduğumun arkasındayım diyorsun :)

Birinden biri yanlış be usta.

BENCE dünki savunman yanlıştı.

Sayın kazan da bu hatayı düzeltmiş, daha fazla ısrar etmene gerek yok bence.. YANLIŞI YAPAN KİM OLURSA OLSUN, HATTA ÖZELLİKLE BİZDEN OLURSA DAHA DA DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE YANLIŞ DİYEBİLMELİYİZ.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
46f_Sevket-Kazan.jpg

http://www.milligazete.com.tr/haber/Sevket_Kazan_sikayetci_oldu/353255

Sayın Şevket Kazan yanlışını düzeltmiş.

Daha fazla uzatmanın, hele hele bu olay üzeriden tüm milli görüşçülere dil uzatmanın bir anlamı yok.

Ve yine Sayın kazanın rahatsızlığını diline dolayıp, bir insanın rahatsızlığından siyasi rant çıkarmak gibi bir ahlaksızlığa sarılmanıza gerek yok!

deren

semure
Ve yine Sayın kazanın rahatsızlığını diline dolayıp, bir insanın rahatsızlığından siyasi rant çıkarmak gibi bir ahlaksızlığa sarılmanıza gerek yok![/QUOTE]

siyasi rand sağlamak için ahlaksızlığa ancak senin gibi siyasi ahlakı bilmeyen hadsizler sarılır.

DESIFRE

Yasaklı
Once dusundu lan sikayetci olsan ne olacak zaten akp tum 28 subatcilari berat ettirdi serbest birakti it iti isirmaz dedi sikayetci olmadi. Sonra tekrar dusundu lan ben it iti isirmaz diye sikayetci olmadim ama aceba issirirmiydiki bir denesemmi diye ve karar verdi bir umut belki issirir dedi ve sikayetci oldu olay budyr vesselam.

DESIFRE

Yasaklı
Adam yine sikayetci olmus ki size gőre hatadan dõnmūs partilerinde Allah ın tūm vasıflarını ūzerinde toplayan lider Erdogan
diyen sapıkları halen partilerinde bulunduruyor

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ve yine Sayın kazanın rahatsızlığını diline dolayıp, bir insanın rahatsızlığından siyasi rant çıkarmak gibi bir ahlaksızlığa sarılmanıza gerek yok!

siyasi rand sağlamak için ahlaksızlığa ancak senin gibi siyasi ahlakı bilmeyen hadsizler sarılır.

Ne oldu??? neden gocundun?

ben isim vermedim, nick yazmadım.

Sadece: "Sayın kazanın rahatsızlığını diline dolayıp, bir insanın rahatsızlığından siyasi rant çıkarmak gibi bir ahlaksızlığa sarılmanıza gerek yok" dedim. sen niye gocundun???? Bir insanin rahatsızlığından siyasi rant çıkarmak isteyenlere yazmışım, sen cıyaaaaaaak diyorsun!

NEDEN GOCUNDUN??????

Yaran mı vardı???