Seviyordum onu ruhumda kanarken yaralar!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ah çektiren ağıtlar, dinmek bilmeyen acıların yolunda fedayım ben[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çileler deminde meftun olduğum bir sevda, sabrın deruniliğinde yıllarca ararım vefa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne söylerim,mahçubiyetim için boyun bükerim hakikati aşikar kılan aşka niye imrenirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sinemin deminde ki derdimle avereyim, ne bir söz ederim ve ne de şikayete niyetlenirim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Anladım ki hasta bu kalbim, yıllarca kendi halimde bilmem ki niye bir sefilim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyin arifesinde nefesin kefaletini beklerim,inşirah için kalbime şimdi neler söylerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllardır hasretin kollarında solgunlaşan heveslerim,düşen yaprağın bahtıyla serinlerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne bir söz ederim, ne gözyaşlarım için nedamet bilirim, çaresiz nasibi hak için sabrederim [/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne bir gün geçiyor, ne geceler ruhumu aşkın firkatiyle sürur ile serinletiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk; bir bilsen kalbimin suskunkuğu için neler ilham ediyor, sevda için eğleşme diyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bırak aksın gitsin, gittiği yere kadar, nasibi mutlak diyor, lakin gönül hüzünle dinliyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Can çekiliyor, dil sükut ediyor, ömür ne haşyetli bir imtihanmış meğer, çile çektiriyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gül bahçesine nazar ederim, dikenleri için eyvallah derim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sinemden gelen sesler için boyun bükerim, nizam-ı nefs için gayret eder kalbime yönelirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bilsem ki ruhum fırak için beklediğini haydi söyle kime ve nasıl şikayet ederim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey hak derim, bahtım için çaresiz vesileleri derlerim, sabır ve kanaat içinde göçer giderim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl, fikretmesi için ilme yakınlığı aşikar olmalıdır, idrak-i cenahtan bakmalıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak ve hukuk için mükellef olduğu kadar, şerr-i delilleri elhak, anlayıp yaşamalıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül yarsız, yar sevdasız, akıl karsız ve dil kelama haiz olmak için maksatsız mıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niye düşünmek, hal dilinde irfandır, yoksa her akla geleni serdetmek nasıl edeb-i haldir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Adamlıkta aşk, en muhkem bir sevdadır, yalnız ona haiz olmak her yiğit için ardır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Onun sülbünde ne enaniyet vardır ve ne de hırs için hınç bir kardır, sadece bir hardır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kin ve hamaset, cehalet içinde dile gelen kefalet nasıl bir can için yarardır, ne bühtandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akletmek, iştişare adına sınavdır, yoksa dile gelen muhakeme niye vardır, aşk bir irfandır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]