Ses şok dalgasından silah: Giant Vortex

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Şiddeti arttırılsa, menzili uzatılsa, şok dalgasının boyutu büyütülse yada küçültülse etkili bir silah olabilirdi.

Barut yok kovan yok.

Geleceğin silahı olmaya aday.

Selam ve dua ile...

elbiss

Ordinaryus
mr22py.jpg

Güzel bir Proje fakat deneme çalışmalarında Metal bir etmen kullanılmıyor genelde sesin etki edebileceği hafif envanterler denenmiş...

Bunun yanında Deneme Metal ses yalıtımlı bir katmanda da değerlendirilmemiş (Nasıl bir etki verebileceği belli değil yani)...çalışma deneme projesidir mutlaka fakat sana yukarıda bir iki kare göstermek istedim çünkü bu cihazın ses üretebilmesi için yaktığı bir ivme kuvveti var...

İlk ateşeleme yuvarlak hazne içerisinden gerçekleşiyor diye düşünüyorum çünkü çalışmayı yapan arkadaş ateşeleme olabilmesi için yani sistemin çalışması için butona basması gerekiyor...ateşlemeyle itme yapmadan yüksek bir ses çıkarabilmesi zor yani barut ve kovan yerine belkide yoğunlaştırılmış gaz kullanıyor olabilir..bilemem..

2.resim karedeki aşağıya salınan gaz ateşleme esnasındaki fazla ivmenin dışarıyada salımı olabilir ama bence sistemin patlaması için mutlaka mekanizma içerisinde ateşleyici vardır diye düşünüyorum...

Ayrıca..Bu anı benimle paylaştığın için Teşekkürler..

Benim çok zaman önce bu sitede yada başka bir sitede Manyetik Mıknatıs Projesi paylaşımım vardı....Bu Proje Manyetik etki yaparak alanı dairesindeki her teknolojik aletin çalışmamasını sağlıyordu bir nevi cihazların manyetik mıknatıs ile etkilenip alanı dairesinde etkisiz hale gelebilmesi gibi....çok üzerinde durmadım yazıp geçtim ...

Aslında işin esası insanları birbirleriyle Mutlu mesut ve birlikte görmek daha çok isterdim...Silah denilince aklıma yıkım şiddet ve ölümler geliyor hele ki dünya 2 savaş görmüşse...

Ama savunma anlamında elbette ülkeler gelişmek zorunda buda göz ardı edilemiyor her nekadar güzel olmasada malesef...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Rbnnvj.jpg

1 numaralı yerden söz etmek istiyorum..

Ses halkası oluşturabilmek için sanırım nasıl desem....o çemberin sistem üzerinde oluşması tesadüf değil diye düşünüyorum....yani bütün olarak çıkan sesin sadece orta kuvvete yayılacak olması yani orta göbek noktadan fakat çember halinde bir çeper ile ön kısım geliştirildiğinde işte o zaman ses halka halinde dairesel şekilde daha fazla alana etki yapabiliyor diye düşünmekteyim ama yanlışta düşünebilirim bilemem fakat o çıkışın çemberi bence özenle tasarlanmış diye düşünüyorum..

Böyle.