Serin gel soytarı kesimi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Serin gel soytarı kesimi

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113


ENGİN ARDIÇ
Serin gelPostalcılar korkunç ve inanılmaz bir çelişki içindeler: Sırf AKP'den oy çalabilmek uğruna bir yandan MHP'yi bir yandan HDP'yi destekliyorlar! Evet, ikisi beraber. Ya birini ya öbürünü değil, hem onu hem onu.
Çünkü baktılar ki CHP'den ne köy olacak ne kasaba... Çarçur tabela partilerinden zaten umut yok...
MHP ile HDP... İki aşırı uç, iki zıt nokta... Fakat amaç[FONT=pt_sansbold] "kıl koparmak"[/FONT]...
İliklerine kadar MHP'li bir arkadaşım var, [FONT=pt_sansbold]"bu sefer Selahattin'e vereceğim"[/FONT] diyor. Şaka yollu [FONT=pt_sansbold]"ulan sizi sabun yaparız" [/FONT]deyince de gülüyor.
MHP kongresini yaptı (kurultay değil!), tek aday Bahçeli oy birliğiyle (gayet demokratik bir şekilde!) yeniden başkan seçildi. Çatlak ses çıkmadı, dolayısıyla bir zamanlar yaptıkları gibi [FONT=pt_sansbold]"kürsüyü yıkmaya" [/FONT]da gerek kalmadı.
İmdi, MHP seçmene ne söylüyor?[FONT=pt_sansbold]
"Kürt savaşına devam"[/FONT]
dan başka hiçbir şey... Başka hiçbir alanda hiçbir vaadi yok. [FONT=pt_sansbold]"Örste çekiçle demir dövme" [/FONT]numaraları falan zaten partinin en alt tabakasına yönelik atraksiyonlar.
Peki MHP ne yapacak? Ne yapabilir?
Yüzde 13 oy alması bekleniyor, hadi diyelim 15 aldı, hadi diyelim patlama yaptı 18 aldı... Yüzde 20? Yok deve... 20'yi kendileri bile beklemiyorlar...
Yani gene ve on üç yıldır olduğu gibi muhalefette kaldı, ikinci ya da üçüncü muhalefet partisi oldu,[FONT=pt_sansbold] "barış sürecini" [/FONT]bu etiyle buduyla nasıl engelleyecek? Neyiyle?
Bakalım Bahçeli'nin[FONT=pt_sansbold] "söylemine"[/FONT]:
-Sesimiz İmralı'da ve Kandil'de yankılanacak, bölücü hainlerin kâbusu olacaktır. Beştepe'den duyulacaktır.
-Süleyman Şah Türbesi'ni havaya uçurup kaçanlar Çanakkale'de olsalardı tek kurşun atmadan vatanı teslim ederlerdi. İşgal yıllarında yaşasalardı Damat Ferit'e bile rahmet okuturlar, Ali Kemal'i bile aratırlardı.
-İşbaşındaki AKP yönetimi kilisede haç çıkarır, havrada mum yakar, papa heykeli altında sırıtıp batıla yancılık yapar.
Falan filan.
Yeter bu kadar, sıkıldım, daha fazla[FONT=pt_sansbold] "zırva zikretmek" [/FONT]beni yoracak...
Ama bir önerim var: Asarız keseriz, mahvederiz, başına yıkarız, ümüğünü sıkarız gibilerden [FONT=pt_sansbold]"lagalugayı"[/FONT] bırak da, otuz beş yıldır kazanamadığın düşük yoğunluklu iç savaşı bundan sonra somut olarak nasıl kazanabileceğini söyle!
Devlet Bey'e değil, Babıali'nin soytarı kesimine soruyorum.
 
Üst