Serdar Tuncer'e Dair ..

Nihle

Profesör
Hakkında

16 Ağustos 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi onu doktor oğlum ninnileriyle büyütürken, o içinde en büyük hastalığı (şiir) büyütüyordu. Ankara Merkez İmam hatip lisesine giderken ilk şiirinin yazılma sebebinin ileride çocuklarının annesi olacağından habersizdi. ( Lise son sınıfa giderken radyo programlarına başlayan Tuncer, üniversite hazırlık günlerinde Kanal A televizyonundan gelen teklifle dersaneyi bıraktı. "Üç Nokta" isimli programıyla gönlünden geldiğince muhabbet etti.

Sokaktaki adama "siz var mısınız? var olduğunuza bir deliliniz var mı?" gibi ilginç sorular sordu. Kimi zaman susmadan konuştu, kimi zaman 1.5 saat boyunca hiç konuşmadan anlatarak televizyonculuk kalıplarını ters yüz eden programlar yaptı.

İlk şiir kitabı “Sen İstanbul Kokardın” 1997 yılında yayımlandı, ikinci şiir kitabı “Aynalar” 2003 yılında.. Türkiye Yazarlar Birliğine üye olduğu yıllarda televizyondan ayrıldı, radyoyu bıraktı, milenyum kışında Kocatepe’de “gönlünüzden ne koparsa” diyerek imzalı şiir kitaplarını sattı.

Bu yıllarda lokantada çalıştı, dergi çıkardı, Hacı Bayram Camii avlusunda tam bir yıl çay içti, şiir yazdı, reklamcılık yaptı, İstanbul’da oturdu, kitap sattı, radyolarda program yaptı, bir gönüle girme ümidiyle, gönlünce yaşadı.

“Oğlum bu kadar yaşadığın yeter mi?” sorusuna siz bilirsiniz dediği gün, 5 yıl sonra tekrar İstanbul’a gelişinin kapısı çoktan aralanmıştı. Altı yılda beşinci evlerine taşındılar. “Satır Arası Hikayeler” kitabı pozitif yayınlarından çıktı. Kanal a televizyonunda yayınlanan “Gecede Bir Gün” Programı 2005 yılının en iyi tv kültür sanat programı seçildi.

Yaklaşık üç yıl Kanal A'da "Yıldızdan Mahyalar" isimli sahur programını sundu. 2007 yılında Kanal 1'de yayınlanan "Türkiye'de ve Avrupa'da Ramazan" isimli sahur programıyla izleyici karşısına çıktı.

2008, 2009 ve 2010 Ramazanlarında Topkapı Sarayından canlı olarak sunduğu TRT1 İftar programıyla çaysız ama çay tadında muhabbet etti.

TRT Haber'de Cumartesi akşamları yayınlanan "Yeni Şeyler Söylemek Lazım" programını Uğur ışılak'la birlikte sunuyor. Aynı zamanda Radyo 15'te Yitik Hazine isimli programı hazırlayıp sunuyor. Nasıl yetiştirdiğini anlamadığımız bir şekilde çeşitli programlar dolayısıyla Türkiye'yi geziyor, şiir okuyor, muhabbet ediyor değerli Serdar Tuncer ..

girdap

Ordinaryus
Yetenkli, samimi, hoş sohbet bir insan..

Nihle

Profesör
Serdar Tuncer'in usanmadan dinlediğim en güzel yorumlarından birtanesi diyebilirim :) Tarık Tufan okuyanlarda bilir :)

Asr-i SaadeT

Asistan
Cumartesi günleri programini izliyorum bazen, Mas.gercekten cok hos sohbet, siirlerini dinlemek de güzel...

Nihle

Profesör
Evet cuma-ertesileri kaçırmıyoruz bizde programını :)

Çok kaliteli hoş ve derûni sohbetler ediyorlar :gul

Nihle

Profesör
İbrahim Sadri'den dinlemeye alışık olduğumuz şiir "bir adın kalmalı" ..

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Allah razı olsun Nihle :)
Severek ve beğenerek dinlediğimiz takip ettiğimiz bir ağabeyimiz,
umredeyken oda da olduğumuz zamanlarda iftar programlarına denk gelmiştim bir kaç kere onları anımsadım şimdi....

Nihle

Profesör
Allah razı olsun Nihle :)
Severek ve beğenerek dinlediğimiz takip ettiğimiz bir ağabeyimiz,
umredeyken oda da olduğumuz zamanlarda iftar programlarına denk gelmiştim bir kaç kere onları anımsadım şimdi....

Cümlemizden efenim ne demek :)
Oraları da anımsatabildiysek ne güzel ne mutlu :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Serdar Tuncer'i Ankarada yayın yayan Arifan radyoda tanıdım, dinledim.

Radyodaki programı, şiirleri, okuyuşu daha hoştu, tv sanki bir puan düşük gibi geliyor bana.

Nihle

Profesör
Serdar Tuncer'i Ankarada yayın yayan Arifan radyoda tanıdım, dinledim.

Radyodaki programı, şiirleri, okuyuşu daha hoştu, tv sanki bir puan düşük gibi geliyor bana.

Yitik Hazine radyo programını mı diyorsunuz hocam ?

MECZUP

Profesör
Sağolasınız ihvan çok güzel idi ...

Severim Serdar Tuncer'i koyabilirseniz KURBANIM şiirini de yayınlayabilirmisiniz herkez dinlesin çok güzel tavsiye ederim ..... :)

Nihle

Profesör