Sensiz geçen uzun günler, birgün olsun elbet biter!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki han duvarlarıyla konuşuyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir bir örüllen taşların hikayesine dalıyorum, yaşanmışlığı anıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sıla özlemini, yarin hasretini sorgulayıp, hicrana adımlıyor, sessizce ağlıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kaybolan yılları bir kez daha hatırlayıp, hüzünle yeniden tanışıyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yesari Asım aklıma geliyor, bak Yahya Kemak neler söylüyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Üsküpün esrarından dem vuruyor, vecdin hakikatinden söz edip, gayret için nefesleniyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin atlı için seferberlik ilan ediyor, surların ahından gelen figanları duyuyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Durma arkadaş, kalk bir silkin diyerek, ruhların esaretine sesleniyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ah Orhan Veli, ne kadar içlidir yazdığı hüzünlü şiirleri [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mahzunca bakan gözleri, ati için en muteberli cehti, nesil için pek mühim gayretleri[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Diyarbekirin bitmeyen çilesi, neslinin en ritkalli ruh haleti ve dile gelen yanık türküleri[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalenin aşikar heybeti, suskun sokakların göç veren ve hasret kokan hazin çilesi[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nereye baksam, yurdun her köşesinden bir taş kaldırsam ağıt var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey suskun yar, yüreğinde dinmeyen hüzün ne letafetli kar, aşk için çileler gönülde yaşar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tütmeyen bacalar, boyun büktüren sancılar, ah çektiren ıstıraplar, umutla başkalaşırlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Örfü yasalar, asabi maslahatlar, kana susamış canlar, söyleyin hadi niye hiç acımasızlar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Milleti millet yapan nedir, kader birliği değilmidir, nesil hürriyeti elbette ki şereftir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şereften nasipsiz nefesler, desiseler içinde bin bir halt ederek, tefrikayı yüreklere ekerler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dehşetin ve korkunun seyrinde telaşa verirler, gasp için ellerinden gelenleri esirgemezler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar çıkarları varsa, satılmışlık reveşta ya, kula kul olmak adına hiç taviz vermezler[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne bir söz dinlerler, ne tarihin ibret sahnelerinden demlenirler, makan için serilirler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]En müteberli dostları, din-i mübin adına tefrika üreten para babaları ve sattığı silahları[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Eşkiyalık tuğyanları, arkadan vurma kalpazanlıkları, masum canları katletme iştihları[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Canlı bomba pazarlıkları, gençleri feda eden savaş çığlıkları, ah Mehmet Akifin feryatları[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]