Şener'in Genel Seçimde İttifak Açıklaması

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Tepkime puanı
139
Puanları
0
Şener’in genel seçimde ittifak açıklamasıTP Genel Başkanı Şener: Seçimlerde ittifak yapabiliriz!
Abdüllatif Şener, 2011 genel seçimlerinde başka partilerle ittifak yapabileceklerini, bunun için de farklı siyasi partilerle temas kuracaklarını söyledi.

Şener, TBMM’de bulunan iktidar ve muhalefet partilerinin türban tartışmalarını sorunu çözmek için değil, oy devşirmek amacıyla sürdürdüklerini öne sürdü.

İTTİFAK VE TÜRBAN
TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, temaslarda bulunmak üzere Ankara’nın Polatlı İlçesi'ne geldi. İlçe Başkanı Mithat Atak ve partililer tarafından ilçeye girişte konvoy eşliğinde karşılanan Şener, parti teşkilatında partililerle sohbet etti. İlçedeki yerel basını ve esnafı ziyaret eden Şener, seçimlerde ittifak kurulmasına ve türban tartışmaları hakkında görüşlerini açıkladı.

İTTİFAK YAPABİLİRİZ
TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, partisinin Türkiye’nin tamamında teşkilat kurduğunu hatırlatarak, seçim ittifakı yapabileceklerini söyledi. Şu anda mecliste bulunan siyasi partilerin geçmişte ittifaklar yaptıklarını hatırlatan Şener, “Önümüzdeki seçimlerde bizim de taktiklerimiz, ittifak arayışlarımız olacaktır. Çok yönlü temaslar kurmaya çalışıyoruz. En avantajlı durumu yakalamak için ittifak oluşturabiliriz” diye konuştu. Şener, ittifak kurmayı planladıkları partiyi açıklamanın erken olduğunu da söyledi.

ÇÖZMEMEK POLİTİKA OLDU
Gündemdeki türban tartışmalarına ilişkin görüşlerini de açıklayan TP lideri Şener, eğitim hakkının kıyafet nedeniyle engellenmemesi gerektiğini söyledi ve öteden beri yasağa karşı olduğunu vurguladı. Şener, TBMM’de bulunan siyasi partilerin türbanı bir çözümsüzlük meselesi haline getirmeyi amaçladıklarını ve bunu da başardıklarını savunarak şöyle konuştu:

“Meclisteki her parti ‘bu yasak kalkmalıdır’ diyor. Oysa şu anda ‘yasak kalksın’ diyen partiler başörtüsü üzerinde kavga etmeyi, sorunu çözmeye tercih ediyorlar. Oy devşirmek, başta iktidar olmak üzere partilerin işine geliyor. Bu nedenle de Başbakan ‘seçim sonrasına kalsın’ demiştir. Yani seçimlerde ‘bunun üzerinden biraz daha oy devşirmeyi düşünüyorum’ demek istiyor. Bu siyasetin nasıl yanlış işlediğinin en açık kanıtıdır. Başbakanın izlediği siyaset biçimi budur, meclisteki muhalefet partileri de başbakanın yolunu izlemektedir.”

En son haber
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Tepkime puanı
139
Puanları
0

Sener secimlere hic girmeden ittifak pesinde

Doldurusa gelenin sonu böyle olur


 
Üst