Senai Demirci Röportaj için SORULARIMIZI YOLLADIK,cevap bekliyoruz

ibrahimi

Has Uşak
Selamun aleyküm.
Röportaj talebimizi çok hızlı bir şekilde kabul eden Senai ağabeyimize teşekkürü borç biliriz.

Sorularımızı bu başlığımıza veya eylül adminimize özel mesaj yolu ile bildirirseniz seviniriz.Tüm üyelerimizden güzel sorularını bekliyoruz.

resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

cicek demeti

Sükut
Ve aleykumselam kardesim cok mmutlu oldum..ben kabul edecegini zaten hissetmistim Rabbim senai demirci kardesimizdende razi olsun inseallah..

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Aleykümselam,Senai Beye çok teşekkür ederiz...

İlk soru benden olsun...

Günümüzde malesef boşanmalar hızla artmakta...Bir ailede olmazsa olmaz 3 kavramı bize kısa cümlelerle anlatırsa memnun olurum...

Bunu sormamda ki sebepse ihvan forumda üyelerin çoğunluğu henüz evlenmemiş olması ve Senai Bey in tavsiyelerinden faydalanacağımızı bildiğim içindir...

Şimdiden kendisine teşekkür ederim... :)

SeNoL

MUEYABYA
Ağabeyimize çok teşekkür ederiz.

- İnternet ve sosyal ağlar konusunda özellikle islami gençliğe neler tavsiye edersiniz.?

- Twitter kullandığınızı biliyoruz. İhvanforum yada benzeri yerleri twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde takip ediyor musunuz? Takip ettiğiniz yerler varsa ilginizi çeken yönü ne idi?

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Bu kadar çabuk sonuç alınmasına çok sevindim, Allah razı olsun Senai Demirci ağabeyimizden.
Sorularla katılım da bu mukabeleye yakışan şekilde olur inşallah, ilgi gösteren herkese teşekkürler :)

_Berceste_

bir tutam delilik...
Kabul ettigine bende sevindim ...zaten icimden Senai Demirci geciyordu :)
mükemmel bir röportaj olacagindan eminim..

Nihle

Profesör
Ağabeyimize çok teşekkür ederiz.

- İnternet ve sosyal ağlar konusunda özellikle islami gençliğe neler tavsiye edersiniz.?

Sormak istediğim soru tam olarak bu olacaktı benim de :)
Senai Demirciye şükranlarımızı sunuyoruz ..
Allah başımızdan eksik etmesin ..

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Bir sorum daha olacak...Önceki sorum geneldi, bu özel... :)

Teknolojiyi yakından takip eder mi..?

En son aldığı teknolojik cihaz nedir..? :)

HENGAMe

Yeni
eğer yönetim bizimle kafa bulmuyorsa,
tamam benimde sorularım var senai beye :)
zaten görüşlerini güncel düşünceleriniz twiter da takip edenlerdenim...
ve bu sorumun cevabını çok merak ediyorum

1=şuan ikinci evliliğini bir hayranıyla gerçekleştirdiği doğrumudur?
2=ekran karşısında olan birisiolarak, kendinde sanatçı, ekran yüzü kişiliğindeki var olan kibiri hiç hissedip
''kendine gel oluum ,ben nerdeyim kimim ben''gibi şimşek hızında özeleştri yaptığı oluyormudur,veya tuhaf bir şaşkınlık hali ?
3=okumamızı tavsiye edebileceği iki kitap desek, hangileri olur bunlar?
4=Risaleinur ve hür adam ,sizde negibi hisler uyandırıyor?
5=Mükemmel bir rabbimiz var ama asla mükemmelliyetçilik yapmaz sözünü açabilirmisiniz?
6=seneye ramazan ayında planlarının içinde konya programı varmı ?

lütfen sorumu aynen hiç değişiklik yapmadan iletirmisin eylülcüm?
protokol konuşmalarını hiç sevmem
kısaca:
Rabbim iki ezan arasında kendine layık kul olabilenlerden nasip eylesin cümlemizi

son notum eylüle:eğer bizi kekliyorsanız varya kızım çokpis alırım öcümü demedi deme..:nep:

|SEÇKiN|

Profesör
sevgili ağabeyim,
evvelen, bunca yoğun seyrettiğine inandığım işkeriniz içine bizimle röportaj yapma ve tevcih edilecek suallere cevap verme lütfunda bulunduğunuz için medyun-u şükranız.

gösterdiğiniz tevazu ve âl-i cenaplık doğrusu lâtif bir sürpriz oldu bizler için. size sualimi kısa ve öz olarak arzetmek isterim...

* çok iyi yetiştirme azmi ve kararlılığı içinde olacağınıza inandığım bir evladınız için sanal alemin onun hayatında ne kadar yer almasını, nasıl ve hangi uğraşılar için elzem görür, yahut müsaade edersiniz?!

saf deha

Profesör
teşekkür ederim.

Türkiye'de amatör bir yazar ya da şairin kendini gösterebileceği yer var mı? eğer bir kitap yazmışsa-roman, deneme , hikaye... nasıl para simsarlarının eline düşmeden okuyucuya ulaşabilir? yazılan bir eserin basılacak kalitede olacağına kim karar vermeli? para kazanmakl için mi, toplumsal kaygılar için mi yazılmalı veya söylenmeli sözün özü?

saygılar
safet kuramaz

tahaksoy

Üye
namazda huşuya varmadan evvel ki hal içerisinde,kişinin sabrı, huşuya ulaşacak bir merdiven olur mu? aklıma gelen şimdilik bu gelirse yazarım yine inşallah..allah razı olsun..

türkü

Kıdemli Üye
yani dünyanın genel haline bakınca Allah'ın neden bütün bu olup bitenlere kayıtsız(!) kaldıgını, bu kadar sabırlı olabilmesini anlayamamayı, kendi irademize bıraktıgı bu yeryüzünde "insanlık" diye ütopik birşeyin hakikaten kıyametten önce varolabilecegine inanıp-inanmadıgını, umuda dair kendi yerinden degil benim tarafımdan bakıp nasıl bir cümle kurabilecegini merak ediyorum..acaba kendisi de birçokları gibi herşeyi oldugu gibi kabullenme yolunu mu seçmiştir yoksa düşünsel alanda geliştirdigi -ki yazılarında bunu görmek mümkün- hazlarla oyalanmakta mıdır? en sapık, en kınanası ve en haddini aşan düşüncesi nedir Allah ile ilgili, açıkyüreklilikle paylaşabilir mi bunu istiyorum :D

edepyolu

Fe Eyne Tezhebun
Öncelikle Senai beye sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
Allah razı olsun diyoruz.

Evlilikte mehir vermenin hükmü nedir ?
Sanal sohbet hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir ?

berraksu

Aşafatlı
ve aleyküm selam.
röportajı heyecanla bekliyorum :)

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
:)

1) senai ağabeyimiz, genç kardeşlerine ,kendi kitaplarının dışında, hangi kitapları okumalarını önerir?
2) Gençlik döneminde, yazar olmaya nasıl karar verdi?

Ebu'l-Feth

Doçent
Öncelikle bu etkinliğe vesile olan tüm ihvanlarıma teşekkür ediyorum, Rabbim(C.C.)'in rızasını onlar için temenni ediyorum

Senai Demirci hocama sadece şunu sormak istiyorum
Tasavvufa bakış açınız nedir.. Tarikatler ve Cemaatler hakkında(topluma sağladıkları açısından) neler düşünüyorsunuz?

zeynephanne

Aşka Meftûn…
Röportajın Senai Demirci ile yapılması beni ayrıca mutlu etti..
Kendisinden ve buna vesile olan kardeşlerimizden Allah razı olsun.

Evliliiğe ve eş seçimine ilişkin fikirlerini sormak isterdim.Bildiğimiz kalıpların dışındaki tavsiyelerini paylaşmasını isterdim.
Bir de yazılarındaki samimiyet ve hayran kalınası üslubu takdire şayan..okudukça okumak istediğim yazılarını nasıl kaleme aldığını merak ediyorum.nasıl bir ortam,nasıl bir ruh hali..
Rabbe teslimiyeti ve tevekkülü Senai Demirci dilinden duymak..
şimdilik aklıma gelenler bunlar..selametle..