Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması çağrısı

Kaptan

Mecra Yazarı
Kılıçdaroğlu : Selahattin Bey'in hapiste olmasını gerektirecek ne var ? demiş.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Zinanın ne zaman suç olmaktan çıktığı aşağıda ortadadır?O zaman hükümette hangi partiler vardı?

23 Eylül 1996'da 441. maddeyi iptal etti. Mahkemenin verdiği 1 yıllık sürede yeni düzenleme yapılmayınca zina erkekler için suç olmaktan çıktı. Ancak bu iptal üzerine bu kez zina sadece 'kadın suçu' haline gelmişti. Bu eşitsizliğe de itiraz üzerine Anayasa Mahkemesi 23 Haziran 1998'de 440. maddeyi iptal etti.

Vicdan terazisi adama;
zinayı suç kapsamından çıkaranlara, destek vermenin hükmü nedir?Diye sorduruyorsa el insaf ,el insaf..........

Ak parti zinayı suç olmaktan çıkarttı demek farklı bir şeydir.Tekrar suç kapsamına alamadı demek farklı bir şeydir!

kraldan çok kralcı olmasan, bak cumhurbaşkanı yanlış yaptık diyor..
senin durumun şuna benzedi,...

KAFKAS

Kıdemli Üye

kraldan çok kralcı olmasan, bak cumhurbaşkanı yanlış yaptık diyor..
senin durumun şuna benzedi,...

Birader dinlediğini de anlamıyorsun .Ben ne yapayım.mevzu çok eski diyor!Yanlış yaptık demek!Zina yasasını biz mi!Çıkarttık demek!Bak yukarıda ne yazıyorum .Okumaya zahmet etmiyorsan neye cevap veriyorsun!
Ak parti zinayı suç olmaktan çıkarttı demek farklı bir şeydir.Tekrar suç kapsamına alamadı demek farklı bir şeydir!

Ayrıca yukarıda sana tarih verdim madde gösteriyorum!

23 Eylül 1996'da 441. maddeyi iptal etti. Mahkemenin verdiği 1 yıllık sürede yeni düzenleme yapılmayınca zina erkekler için suç olmaktan çıktı. Ancak bu iptal üzerine bu kez zina sadece 'kadın suçu' haline gelmişti. Bu eşitsizliğe de itiraz üzerine Anayasa Mahkemesi 23 Haziran 1998'de 440. maddeyi iptal etti.

23 Eylül 1996'da 441. maddeyi iptal etti?????????Dönemin başbakanını piste alalım lütfen!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Birader dinlediğini de anlamıyorsun .Ben ne yapayım.mevzu çok eski diyor!Yanlış yaptık demek!Zina yasasını biz mi!Çıkarttık demek!Bak yukarıda ne yazıyorum .Okumaya zahmet etmiyorsan neye cevap veriyorsun!

Ayrıca yukarıda sana tarih verdim madde gösteriyorum!

23 Eylül 1996'da 441. maddeyi iptal etti?????????Dönemin başbakanını piste alalım lütfen!

ne diyebilirim ki sana, resmi gazete, yalandır yalan sendromu, Allah şifa versin...:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Tabi en altta da siz varsınız

images

Uslup müthiş!!!

EŞŞEK diyor!

Ben iki üç kelime yazınca SINIRSIZ BANLANIYORUM bu sitede!

Ama bana EŞEK demek serbest!

Sırf akpli değilim diye EŞEK diye hitap edilmesi normal bu sitede!

ihvanistanbul

AkhenAton
Aha meralin atlı prensi de işe karıştı
İdam diye yırtınanlar
Şimdilerde demirtaşa özgürlük diyor iyi mi
Psikolojin bozulmuş ihvancım
Böyle kendine eziyet etme

Eşeğin altında uzun süre kaldın galiba aklın bulanmış. Merali savunduğum/övdüğüm tek satır yazımı bulamazsın. Her hafta farklı şekilde yaftalamaktan vazgeç. Ben senin gibi değilim.
Demirtaşı meclise sokan, megri megri söyleyen sizsiniz. Demirtaş dahil tüm PKK sempatizanları TÜRKİYE CUMHURİYETİNE TC. diyenler bile asılsın diyen benim. insan iftira ederken bile az da olsa bir haya bir ar belirtisi gösterir.

Hakperest

Kıdemli Üye
Eşeğin altında uzun süre kaldın galiba aklın bulanmış. Merali savunduğum/övdüğüm tek satır yazımı bulamazsın. Her hafta farklı şekilde yaftalamaktan vazgeç. Ben senin gibi değilim.
Demirtaşı meclise sokan, megri megri söyleyen sizsiniz. Demirtaş dahil tüm PKK sempatizanları TÜRKİYE CUMHURİYETİNE TC. diyenler bile asılsın diyen benim. insan iftira ederken bile az da olsa bir haya bir ar belirtisi gösterir.
Hade ya ben de yuttum
Cumhurbaşkanına at tut
Sonra ben muhalif değilim de
Sonra da başkasına ar tavsiye et

ihvanistanbul

AkhenAton
Hade ya ben de yuttum
Cumhurbaşkanına at tut
Sonra ben muhalif değilim de
Sonra da başkasına ar tavsiye et
Muhalif olmak demek illa meral akşeneri desteklemek demek mi? Abi sen bu kafayla nasıl memur oldun ya? Hdp kadrosundan mı girdin ne yaptın?
Sana göre sigara içmek demek = uyuşturucu kullanmak gibi birşey demek ki. Hakperestin oyuyla benim oyum da bir bu memlekette...

Hakperest

Kıdemli Üye
Muhalif olmak demek illa meral akşeneri desteklemek demek mi? Abi sen bu kafayla nasıl memur oldun ya? Hdp kadrosundan mı girdin ne yaptın?
Sana göre sigara içmek demek = uyuşturucu kullanmak gibi birşey demek ki. Hakperestin oyuyla benim oyum da bir bu memlekette...
İyi madem destekleme akşeneri buda iyi bir şey

KAFKAS

Kıdemli Üye
ne diyebilirim ki sana, resmi gazete, yalandır yalan sendromu, Allah şifa versin...:)
Allah şifa versin tabi maddesiz delilsiz,ortalarda dolaşanlara neyse sadece şunu söyleyeyim son olarak 1996 ve 1998 tarihli ve ilgili maddelere rağmen!!!!!Demek ki sana ve senin gibi düşünenlere göre 2004 tarihine kadar bu suç kapsamındaydı demek oluyor! Ak parti 2004 de zinayı suç olmaktan çıkarttıysa, ! 1999-2000-2001-2002-2003 yıllarında madem bu tarihlerde zina suç size göre , o zaman bu suçdan ceza alan dosya da olması lazım!Bulabilene aşk olsun dermişim:)Yoksa verdiğim 5 yıllık süreç de bu ülkede zinanın esamesi mi okunmamış oluyor:):glmNe ahlaklı yıllarmış!O 5 yıl..................

KAFKAS

Kıdemli Üye
1286_1.jpg

Bu parti ile ittifak yapmak bilemedim neyse hamasetin belini kıranlar için ibretlik!Hesap soranlar hesap verir artık:)