Şehit Savcı son yolculuğunda.. | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Şehit Savcı son yolculuğunda..

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Şehit Savcı son yolculuğunda...Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için Çağlayan Adliyesi'nde tören düzenlendi. Törenin ardından cenaze Eyüp Sultan Camii'ne götürülüyor.


Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz son yolculuğuna uğurlanıyor...
10.25: Şehit düşen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesi Kozlu Mezarlığı Gasilhanesi'nden alındı. Kiraz'ın cenazesini taşıyan araç, motosikletli polislerin eskortluğunda görev yaptığı Çağlayan'dakiİstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.
11.00: İstanbul Adliyesi'nde teröristlerce rehin alınan ve operasyonun ardından ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 46 yaşında hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Kiraz için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda tören düzenleniyor...
11.02: Tören şehit Savcı Kiraz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Savcı Kiraz'ın cenazesine protokol üyeleri ve yüzlerce meslektaşı katıldı. Kiraz'ın özgeçmişi okundu.


11.05: İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu törende yaptığı konuşmada, şehit savcı için Allah'tan rahmet diledi. Salihoğlu, "Görevi başında şehit edilen savcımızın bayrağını biz taşıyacağız. Görevi biz yerine getireceğiz" dedi.


11.08: Adalet Bakanı Kenan İpek, "Alçakla yapılan saldırıyı milletimize çevrilmiş bir silah olarak görüyoruz. Savcımız teröristlerce rehin aldılar. Akşam saatlerinde ise duyulan silah sesleriyle polisimiz operasyonu başlatmıştır. Elinde sadece kalemi olan, yüreğinde adalet duygusu olan savcımızı yaralı olarak hastaneye kaldırılmış ama kurtulamamıştır. Terörün ahlakı olmaz. Terör bir insanlık suçudur. Türkiye Cumhuriyeti bir kaç aşağılık çapulcuya pabuç bırakmaz. Terör için birlik olma zamanıdır. Terörün dini, dili ve görüşü olmaz. Terör her zaman masum insanlara yöneldiği için kalleşliktir, alçaklıktır. Hangi deliğe hangi ine çöreklenirseniz çöreklenin hesap vereceksiniz. Terörü destekleyenler adalet önünde hesap verecektir" dedi.
11.13: İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için dua ettirdi.

EYÜP MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLECEKÇağlayan Adliyesi'ndeki törenden sonra Eyüp Sultan Camii'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Kiraz'ın cenazesi, Eyüp Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
 
Üst