şehid tarihin kalbidir! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

şehid tarihin kalbidir!

mostar

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ara 2009
Mesajlar
1,011
Puanları
0
ŞEHİD TARİHİN KALBİDİR!

Gençler şehidimizi ziyaret etti
İnşa Fikir Ailesi Şehid Furkan Doğan’a vefa ziyaretinde bulundu..

12 Aralık 2010 Pazar 15:30
Mavi Marmara saldırısında yapılan katliamı kamerayla kayıt altına alırken hunharca öldürülen Furkan Doğan’ın cesaret ve fedakârlığı genç kuşaklara ilham kaynağı olmaya devam ediyor. 5 Aralık tarihinde İFA hareketinin genç mensupları Furkan’ın kabrini ve Ailesini Kayseri’de ziyaret etti.
Program şehit Furkan’ın kabrinin ziyaret edilmesiyle başlayıp ailesine taziye ziyaretiyle devam etti. Ardından Doğan ailesi ve misafir heyet Furkan Doğan Kültür Evine geçerek hasbihalde bulundu. Programda Filistin, Ürdün, Yemen gibi ülkelerden misafir öğrenciler de ülkelerinin taziye ve minnet dileklerini ilettiler. Ayrıca İstanbul’dan Özgür Açılım heyeti başta olmak üzere Kayseri’den de çeşitli Sivil Toplum Örgütlerine mensupların da katılımı gözlemlendi. Furkan Kültür Evinde İnşa Fikir Ailesi heyeti adına açıklamada bulunan Ahmed Yusuf Mercan’ın duygulu sözleri tüm insanlık adına ince mesajlar içeriyordu. Mercan şu açıklamada bulundu:
Resimleri büyütmek için üzerini tıklayın“Bugün burada yanımızda bulunan tüm büyüklerimizi, kardeşlerimizi ve dostlarımızı hürmetle selamlıyoruz. Ecdadımızı ve şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz. Başta bu programı tertip eden İnşa Fikir Ailesi mensuplarına, İstanbul’dan bizlere katılan Özgür Açılım Platformu’na, Kayseri’de bizleri ağırlayan kardeşlerimize ve yine yanımızda yer alan Filistinli, Yemenli ve Ürdünlü dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Furkan’ı kanlı bir vakıada şehit veren baba Ahmet Doğan’ın gösterdiği metanet, biz gençler için mücadele hayatımızda şevk ve azim kaynağı olmuştur. Bu vesileyle Doğan Ailesi’ne milletimiz adına tekrar taziye dileklerimizi iletiyoruz. Masum insanların katline dur demek için bütün programlarını durdurup çetin bir yolculuğa çıkan barış ve merhamet elçilerini vefa ile yâd ediyor, katilleri de insanlık namına nefretle kınıyoruz.
TV ekranlarında tüm insanlığın gözü önünde şehit düşen Muhammed’i, tank paletleri altında can veren Rachel Corrie’yi ve daha yüzlerce ve binlerce kahramanı insanlık hayırla yâd edecektir. Burada bir kez daha tüm insani değerleri hiçe sayarak sivil ve gönüllü barış hareketlerini yok eden ve insan öldüren tüm oluşumları, güçleri ve devletleri lanetliyoruz. İnsanlığı merhamet pınarından içmeye davet ediyor ve İnşa Fikir Ailesi olarak binlerce Furkan feda etsek dahi mazlum ve masum fertlerin yanında yer olacağımızı taahhüt ediyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum.”


M. Tarık Yurt haber verdi
 

mostar

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ara 2009
Mesajlar
1,011
Puanları
0
Unutmadık, dualarımızla hatırlıyoruz inşallah...
 

_Berceste_

bir tutam delilik...
İhvan Üyesi
Katılım
21 Eyl 2010
Mesajlar
6,798
Puanları
0
ALLAH razi olsun hatirlattiginiz icin ...
 
Üst