Şehid Ailelerinden Basın Toplantısı

  • Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest
Tam bir şehid ailesine yakışan söylem ve duruş sergilemişler ...
Yerinde ve oturaklı bir dil kullanmışlar ve sorguları güzel olmuş ...
Hem imrendim , hem takdir ettim ...
Buyrun ilgili haber ...

İsrail'e iki yangın uçağının gönderilmesi üzerine medyada Türkiye-İsrail ilişkilerinin yumuşama sürecine girdiği, İsrail'in özür ve tazminat ödeyeceği belirtiliyor. Olayın en önemli tarafı şehit aileleri, düzenledikleri basın toplantısında bu konudaki talep ve beklentilerini açıkladılar.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın genel merkezinde düzenlenen basın toplantısına Şehit Cevdet Kılıçlar'ın eşi Derya Kılıçlar, şehit Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, Şehit Necdet Yıldırım'ın eşi Refika Yıldırım, Şehit Çetin Topçuoğlu'nun eşi Çiğdem Topçuoğlu, Şehit Ali Haydar Bengi'nin eşi Saniye Bengi, kızı ve kaynı Muhammed Ensari, Şehit Cengiz Songür'ün oğlu İsmail Songür, Şehit İbrahim Bilgen'in oğlu İsmail Bilgen, Şehit Fahri Yaldız'ın kardeşi Hasan Yaldız ve İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım katıldı.

Basın toplantısında 31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze'ye insani yardım malzemesi götürürken Mavi Marmara gemisine saldıran ve 9 insani yardım gönüllüsünü şehit eden İsrail'in özür ve tazminat ödemekle olayı kapatamayacağı vurgulandı. Şehit aileleri, “Yakınlarımız Ablukanın kaldırılması yolunda şehit oldular. Ancak abluka kalkarsa acımız bir nebze olsun hafifler” dediler. Şehit aileleri İsrail'e iki yangın uçağı gönderilmesi konusunda incindiklerini dile getirdiler. O uçakların Mavi Marmara gemisi uluslar arası sularda saldırıya uğradığında neden gönderilmediğini sordular.
 
Üst