şehadet eylemi

Şehadet eylemi doğru mu? Yoksa ?

• Kullanılan toplam oy
    43

yenibeyin

Asistan
Web sitesi
www.yenibeyin.com
arkadaşlar izlemiş olduğum bir filimde şehadet eyleminin yanlış olduğu anlatılıyordu sizler bu konu da ne dersiniz

kişinin canlı bomba olması intihar etmekmiş diye anlatıyordu

sizce şehadet eylemi doğru mu yanlış mı

Örneğin Filistinde

hamide

Profesör
yanlış olduğunu düşünüyorum

Allah sana verdiği canı bütün sıkıntılara sabretmen için vermiş

o sıkıntıyıda kendini öldürerek sabrettiğini gösteremesin ben ce öyle yani

sword

flawless Victory
Bende yanlış olduğunu düşünüyorum.
Düşmanla savaşılmalıdır ancak kendini yok ederek değil.

dagcan_33

Paylaşımcı
askeri olmayan hedefler dinimizce zaten yasak

ancak çanakkalede insanlar 3 saniye önünde öldügünü görerek hucum ediyordu

ordada hucum etmek intihar gibi gözüküyor ama onlar öyle mücadele etmese canlarını feda etmese bize bu vatanı bırakabilir lermiydi.

saldırının nereye yapıldıgı ve bireysel degilde gerçekten yurdunu düşmandan korumak için top yekün cihad ediliyorsa intihar diyemem

ancak bu konuyu nekadar iyi niyetli bir konu görsemde tehlikeli konular bunlar.
eminim birileri takip ediyordur.

intihar dinimizde haramdır.yani bunu türkiyedeki bütün müminler bilir

hamide

Profesör
haklısın dagcan fakat bazı konuları insanlar merak eder

bu güne kadar dogrudur dedigim

görüştü ama biraz düşününce doğru olmadıgımı anladım

XaberDar

Profesör
Yanlış bence.

Müslümanların dünyada terörist diye adlandırılmasına en büyük sebeptir. Dünya müslümanları terörist olarak görüyor ve bunu yanılmıyorsam okuttukları kitaplarda barbar millet olarak adlandırıyor, gösteriyor.

(Sürç-ü lisan olduysa affola)

Selametle!...

HARIS

Asistan
[YT]DN1wul78yXQ[/YT]

[YT]eaUkfaAwWI8[/YT]

B

.BeYzA.

Guest
:confused1[1]: :confused1[1]: :confused1[1]: bana göre de yanlış geliyor, intiharla şehadete ulaşılır mı??

HARIS

Asistan
Yukarıdaki Videoları İzlemek zor mu ? yoksa kör müyüz ?

Bu İşkencelere Karşı Başka Oturduğu yerden Önerisi olan varsa Konuşsun ! Yada Hucurat suresi 6,12 yi Okusun ve suküt edip sussun !

[YT]d_t7P0WY9BY[/YT]

[YT]D-zA6fzgIAU[/YT]

B

.BeYzA.

Guest
Bİlgİsayirmda (sadece İhvanda KarŞilaŞtiĞim) Bİ Sorun YÜzÜnden Vİdeolari İzleyemİyorum...benİmkİsİ Sadece DÜŞÜnce İdİ...yanliŞ İsede SÜkut Edİyorum!!!

HARIS

Asistan
Prof. Dr. Hayrettin Karaman

Filistinlilerin ülkeleri yahudiler tarafından, güç ve şiddetin her çeşidi kullanılarak işgal edilmiştir, işgal edilmeyen yerlerde de Filistinlilerin devlet kurmalarına, hak ve özgürlüklerden yararlanarak yaşamalarına ve gelişmelerine engel olunmuştur. İsrail'in Filistinlilere karşı uyguladığı şiddet tam anlamıyla bir "devlet terörü"dür. Müslüman ve gayr-i müslim halklar tarafından -gösteriş ve slogandan ibaret olan desteklemeler dışında- Filistinliler yalnız bırakılmışlardır. Bu durumda onların önünde iki yol kalmıştır: Ya birer birer ve gurup gurup imha edilmelerini beklemek, yahut da güçleri neye yetiyorsa onu kullanarak ve yaparak kendilerini (canların, mallarını, yurtların, nesillerini, dinlerini, akıllarını, ahlaklarını...) korumak. Böyle bir durum karşısında kalan fertlerin ve gurupların, kendilerini korumak, savunmak ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla yapabilecekleri ve amaca ulaşmada yarar sağlayacağı sanılan her şey "meşru savunma hakkı"nı kullanma çerçevesine girer ve terör olarak değerlendirilemez; tam aksine bunlar, teröre maruz kalmış insanların kurtuluş için başvurduklar zorunlu (başka çaresi, seçeneği olmayan) eylemlerden ibarettir. Fıkıhta (İslam Hukukunda) bu eylemlerin meşru olmasının dayanağı "zaruret" ilkesidir. Zaruretler, bazı yasaklar ortadan kaldırır.

http://www.hayrettinkaraman.net/sc/00230.htm

dagcan_33

Paylaşımcı
yav kardeşim onlar cennete gidecekte biz nereye sen nereye gideceginden eminmisin?

yaşınızı bilmiyorum ama birşeyden çok eminim

müslüman kanını akıtanlar

en fazla yine müslümanlar allah rızası için biraz sorun soruşturun

istatik yapalım

8 sene süren iran ırak savaşında ölen kaç kişidir

ruslar çekilince afganistanda kaç kişi ölmüştür mezhep yada ırk çatışmasından

yıllardır keşmirde ölenler

ya ülkemizde sag sol savaşında ölenler

niye ırakta

filistinde düşman birken birleşmiyolar

çare canlı bomba degil ilk önce kendimizi sorgulayacagız

müslümanları ayn çatı altında toplayacagız.

kafirin öldürdügü cennete de ya müslümanın öldürdügü müslüman nereye

her mümin kendini sorgulamalı la ilahe illallah diyeni kardeş bilmeli

elbette canım yanıyor filistine ama unutma sen etrafına akrabana komşuna sahip çıkarsan sahipsiz kimse kalmaz

HARIS

Asistan
Söyledikleriniz Ön yargılar üzerine sorgulamalardır... İran-Irak savaşı Tarihin Zilletitir... Müslümanın Müslüman ile savaşması Fitnedir... Lakin İslami Hükümler ile Sahih Bilgi ile Konulara hakim olmak zorundasınız... ''Canlı Bomba'' değildir onun adı İstişadi eylemdir... İslam Alimlerini Dinlemelisin Öncelikle...

İslami Hükümlerde ;

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

Enfal 72 - Gerçekten de iman edip hicret eden, mallarıyla ve canlarıyla Allah yolunda cihad veren, onları barındırıp yardım edenler, işte bunlar birbirlerinin dostlarıdırlar. İman ettiği halde henüz hicret etmemiş olanlar, hicret edinceye kadar onlar üzerinde herhangi bir velayet hakkınız yoktur. Bununla beraber dinde sizden yardım isterlerse, sizinle arasında antlaşma bulunanlar aleyhine bir durum olmadıkça, onlara yardım etmeniz de üzerinize borçtur. Allah bütün yaptıklarınızı görüp duruyor.

Hz. Ebu Bekr r.a. halka hitap ettiği bir konuşmasında bu noktaya şöyle parmak basmı ştır:

“Ey insanlar! Sizler şu ayeti okuyor fakat yanlış anlıyorsunuz: Ey iman edenler! Siz kendinize bakın. Siz doğru yolda iseniz, sapıtan kimse size zarar veremez. ( Maide , 105) Biz Rasul -i Ekrem s.a.v.'in, İnsanlar zalimi görüp elinden tutmazlarsa, Allah'ın hepsini içine alacak umumi bir bela göndermesi yakındır, buyurduğunu işittik. Yine ben Rasul -i Ekrem s.a.v.'in şöyle buyurduğunu işittim: Aralarında kötülükler işlenen bir toplum, bu kötülükleri bertaraf edecek güçte olduğu halde seyirci kalır, müdahale etmezse, Allah'ın hepsini saran umumi bir bela göndermesi yakındır.” ( Ebu Davud , Tirmizî , İbn Mace )

HARIS

Asistan
Müslüman ve Masum Kanı üzerine konuşmak gerekir... Deccali Medyalardan bazı Müslüman Kardeşlerimizde etkilenmekte ve Batı sorgulamalarına kanmaktalar...

Öncelikle Abd Irak'a Saldırmıştır... Harici Tecavüz ve Harici Cihad belde erkeklerine Farz-ı Ayn, Diğer Müslümanlara Farz-ı Kifayedir... !

Abd Askerlerine Yardım ve Yataklık eden Müslüman İRTİDAT ETMİŞ VE MÜRTED Olmuştur... Onun Hükmü Ölümdür... Lakin Hükmün Açık ve Sabit olmasına karşın Televizyon'da İzlediğiniz haberlerin Hakiki ve Sahih şekilde Hucurat suresi 6-12nci Ayet uyarınca Sonuna kadar Araştırılması gerekir... Yoksa Kafir ve Fasıkların Bildirdiklerini Doğru sanabilirsiniz... !

dagcan_33

Paylaşımcı
eeee senin yazdıklarını kabul etmeyecek yigit var mı kopmuş anlamıyorsun kardeş bizde aynı şeyi yazıyoruz. hatta afrikada hutularla tutular birbirini bir katletmişti ben mümin olarak oraya ulaşamadıgımız için sorumlu hissetmiştim
onlar çoluk çocuk demeden öldürebilir .

onlar mümin degil

ancak bizler intihar bombacısı olup otobüs duragında sivillerin öldürülmesini

anlamıyoruz

pislik pislikle temizlenmez

biz yahudi degiliz ki sivillerin içinde bomba patlatalım

XaberDar

Profesör
Eleman, anladığım kadarıyla 3 israilli öldürmek için bedenime bomba bağlayıp bombaları patlatmamı istiyorsun.

Peki 3 israilli asker ölsün diye 30 tane Filistinliyide mi katledelim. Bana sadece israil askeri ölecek gibi bir garanti verebilir misin?

Filistinli bir müslümanın ölmeyeceğini bana garantiler misin? Hadi ölmese bile böyle bişeyi gözönüne alabilir misin?

3 İsrailli asker öldü hadi. 30 Filistinli nin bana hesabı sorulmayacak mı?