Seçmen seçmeden evvel | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Seçmen seçmeden evvel

Alper...

MarmaranınKralı
İhvan Üyesi
Katılım
10 Eki 2006
Mesajlar
9,574
Puanları
0
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
SEÇMEN SEÇMEDEN EVVEL

Bismillah.Elhamdulillah.Allahu Teala ve Tekaddes Hazretlerine Hamdu Senalar ve Şükürler olsun.Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimize de sonsuz Salatu Selamlar olsun.Hazreti Ebu bekir, Hazreti Ömer, Hazreti Osman, Hazreti Ali, Hazreti Hasan,Hazreti Hüseyin Radıyallahu anhum ecmaın ve Ehli beyt, ezvacı tahirata, Hazreti Adem aleyhisselam’dan Hazreti İsa aleyhisselama kadar gelmiş geçmiş tüm peygamberlere ve ruhunu iman selametiyle teslim etmiş kadın erkek tüm Müslümanlara selam olsun.

Milletleri Millet yapan en büyük unsur; Dil,din ve tarih birliğidir.Bir topluluk bu üç unsurdan birini bile kaybederse kendi benliğinden çıkar.Bu mevzuya örneklerle doludur tarih.Bir millet kendi benliğinden sıyrıldığında öksüz ve yetim kalır.Şuursuzlaşır ve diğer kültürlerin etkisiyle tarih sahnesinden silinir gider.İşte buna önlem almak için evvela diğer kültürlerin etkisinden sıyrılmamız gerek.Sıyrılamazsak yabancının kültüründen bu sefer kendi kültürümüzden vaz geçeriz.

Anadolu insanı yardım severdir.Eli açıktır.Elinden gelen bütün yardımları yapmaya gücünün yettiği, imkanlarının el verdiği ölçüde yapar.İşte bu Anadolu insanının genlerinde olan kültür mirasıdır.Bana gösterebilir misiniz?Falanca toplum ,Anadolu insanı gibi?Bu Anadolu insanı ki vatan toprağının en doğusundan en batısına kadar hepsi bir bütündür.Belki ayrılıklar olabilir ,bunlar ufak tefektir ama düşmana karşı bir bütündür Anadolu insanı.

Anadolu insanını yıkmak isteyenler ,milletimizin hassas olduğu mevzularda inat yapar gibi üstüne üstüne gelenler.Asla muvaffak olamayacaklar.Peygamberimizin bir duası var.buyurur ki;"Allah’ım ayrılık ve bozgunculuktan ikiyüzlülük ve kötü ahlaktan sana sığınırım." Her fert bunu günde beş vakit namazının akabinde okumalı ve de okuması gerek.Farkında olmadan bu milletin parçalanmasına çalışanların safına kaydıysa ?

Bu milleti yıkmaya çalışanlar cebren ve hile ile aziz vatanın her kalesini zapt edebilir.Gerek içeriden ve gerekse dışarıdan sinsice vatanı parçalama faaliyetlerine başlayabilirler.Buna örnek olarak Osmanlı Devleti Aliyesini verebiliriz.Nasıl yıktılar güzelim Osmanlımı.Zira tahammülü yoktu düşmanın.Hazmedemiyordu Osmanlıyı.Plan kurdu ve senaryoyu oynadı tıpkı piyes gibi. Evvela dıştan geldi yıkmaya ,başaramayınca içeri sızdı.Hem içten hem dıştan başladı yıkmaya...

Geçmişten bir vesika vereyim.Hepimizin yakından bildiği bir olay.Çanakkale zaferi.Yedi cihan nasılda saldırmıştı vatanımıza, askerimiz canla başla taviz vermeden ve de gözünü kırpmadan savaştı, çarpıştı.Kimi şehit oldu ,kimi de gazi.Ama hiç biri çiğnetmedi aziz vatanın mübarek topraklarını. Sahi nasıl çiğnetebilirdi. Vatan toprağı atalarından emanetti, emanete ihanet olmazdı, olmamalıydı.Canı pahasına korumalıydı.O da öyle yaptı ,korudu.

Peki gelecekte kim koruyacak?Etrafımızda dönen onca hile ve göz boyamasına kim dur diyecek.Tabi ki bu vatanın yönetimini üstüne alan devlet büyükleri.Peki onları kim seçecek, vatandaş. Bir atasözümüzde denildiği gibi.Yarını kazanmanın tek yolu bugündür.Her şey bugünden belli olur.Düşmanın atacağı adımlarda bugünden belli olur.Devlet yönetimi santraç oyununa benzer, hangi devlet hangi hamleyi yapacak.Kim kimi mat edecek...

Milli beraberlikten kuvvet doğar.Hani derler ya bir elin nesi var ,iki elin sesi var.Devlet adamının amacı da koltuğa oturup kendi çıkarlarını düşünmek olmamalı.Vatandaşının derdi, kendi derdinden evvel gelmeli.Aksi taktirde siyasetçi hüsrana düşer, yazık olur.

Güzel bir yarın için bu vatana yatırım yapmak gerek.Belki ilk başta sıkıntılı geçebilir ama ötede huzur olacak, rahat olacak, ferah olacak.Zira geçmişe bakarsak atacağımız adımları daha sağlam atarız.Ona göre de hangi partiye oyumuzu vereceğimizi daha iyi biliriz.Bu seçimlerin ülkemiz ve vatandaşlarımız için hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan dilerim. Son olarak şunu söyleyeyim.”Vatandaş, zamanı gelir atar taş.”


18 Mart 2009
21 Rebiul evvel 1430
Çarşamba
Alper...
 
Üst