Seçim için Tahminlerinizi Alalım?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Küresel güçler dinsiz dindar herkese sözü geçen birini değiştirerek riske girmek istemezler..

Buradan küresel güçler Tayyip ERDOĞAN'ı destekliyor gibi bir mana çıkıyor.

Bilemedim...

Matthew-Horne-Is-Disappointed-Reaction-Gif.gif

cahid

Kıdemli Üye
Buradan küresel güçler Tayyip ERDOĞAN'ı destekliyor gibi bir mana çıkıyor.

Bilemedim...

Matthew-Horne-Is-Disappointed-Reaction-Gif.gif
Diğer tarafta farklı değil ama onlar varken pandemi ilan edip cami kapattırma gibi şeyleri muhafazakar insanlara kabul ettirmeleri daha zor.. CHP iktidarında hangi sebeple olursa olsun camileri kapatmaya kalksan insanlar din elden gidiyor demeye başlarlar.. Bir Müslüman 6284'ü kırmızı çizgi olarak görenleri destekleyemez.. Muhalefetin İstanbul sözleşmesini geri getireceğiz gibi söylemleri sizi aldatmasın zaten 6284 ile yürürlükte.. Küresel güçlerin tahterevalli siyasetinin ispatıdır bu görmek isteyene.. Aşılar ve pandemi konusunda da olduğu gibi söylediklerimi birçoğu kabullenemeyecek ama er ya da geç herkes anlayacak bazı şeyleri.. Tabii o zamana kadar zihinleri tamamen ele geçirilmezse... Açın bakalım Ender Saraç ne diyor hoş zamanında söylemediler böyle şeyleri ama artık itiraf ediyorlar tıpkı Alman bakan gibi.. Bir hastane çalışanı olarak istatistiklere baktım son 2 yılda önceki yıllara oranla kanser başvurularında % 30-40 artış var.. Aşağıda madde madde sıralanan şeyleri 2030'a kadar uygulama planları var ve tüm yönetimler de bu planı uyguluyor.. Karbon ayak izi , sıfır karbon , iklim değişikliği , şap bahanesiyle hayvanların aşılanması , kuş gribi bahanesiyle milyonlarca tavuğun itlaf edilmesi , Hatay'da uygulamaya konacağı açıklanan BM destekli Smart Şehirler gibi şeyler hepsi bu planların uygulamaya konulma aşamaları.. Siz siyasetle seçim gündemiyle oylanırken bunlar tam gaz uygulanıyor.. Dost acı söyler isteyen kızsın isteyen darılsın..

1679549184243.png
1679549252362.png

gamsız

Profesör
@cahid efendi senin dolduruşuna gelip oy kullanmayıpta celladımızı başa getirtmeyiz, hadi git kendini kandır sen.

Enes

İhvan Forum Üye
Milletvekili listelerinde (adayları da inceledikten sonra) Yeniden Refah Partisine, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Reis'e oy vereceğim. Son seçimde de ak partiye oy vermemiştim. Partiye çöreklenen çoğu kişiyi sevmiyorum.

Tahminime gelecek olursak Muharrem İnce çekilmezse seçim ikinci tura kalabilir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Görünen o ki sayın Erdoğan'ın ilk turda kazanma ihtimali pek yok. Eğer 2. Tura kalırsa seçimi büyük ihtimal Erdoğan kazanır. Kılıçdaroğlu ne yazık ki rüzgarı arkasına aldı gibi. Gerçi erdogan henüz sahneye çıkmadı...
Değişik bir seçim olacak.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Görünen o ki sayın Erdoğan'ın ilk turda kazanma ihtimali pek yok. Eğer 2. Tura kalırsa seçimi büyük ihtimal Erdoğan kazanır. Kılıçdaroğlu ne yazık ki rüzgarı arkasına aldı gibi. Gerçi erdogan henüz sahneye çıkmadı...
Değişik bir seçim olacak.

2018 Genel seçimleri ( Katılım %86,23 )

AKP % 42,6
CHP % 22,6
HDP % 11,7
MHP % 11,1
İP % 10
Diğer %2

Recep Tayyip ERDOĞAN % 52.6
Muharrem İnce : % 30.6
Demirtaş % 8,4
M. Akşener % 7,3
Temel K. % 0.9
D. Perinçek % 0,2

Akşenerin yerine Sinan Oğanı, Muharrem İncenin yerine de Kemal Kılıçtaroğlunu koy Sonuç da aşağı yukarı aynı çıkar. :)

ihvanistanbul

AkhenAton

2018 Genel seçimleri ( Katılım %86,23 )

AKP % 42,6
CHP % 22,6
HDP % 11,7
MHP % 11,1
İP % 10
Diğer %2

Recep Tayyip ERDOĞAN % 52.6
Muharrem İnce : % 30.6
Demirtaş % 8,4
M. Akşener % 7,3
Temel K. % 0.9
D. Perinçek % 0,2

Akşenerin yerine Sinan Oğanı, Muharrem İncenin yerine de Kemal Kılıçtaroğlunu koy Sonuç da aşağı yukarı aynı çıkar. :)
Durum 2018 den farklı. Ciddi bir kriz var. Üstüne barınma krizi ve enflasyon sarmalı var. Sayın Erdoğan'ın en büyük şansı Kılıçdaroğlu.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Erdoğanın en büyük şansı samimi bir insan olması. İhanet etmemesi. Allah hainleri sevmez. Ben de sevmem.... Ciddi kriz dediğin neyse samimileri davasından döndürmez. İşkembeyle bağlı olanlar da sayıştay raporlarına baksın :)

Yapılacak iş hasbileri iş başına getirip hesabileri kenara koymaktır. Hariçten gazel okuyanlarla tasmasınin ipi başkasında olanları kenara koymaktır... Ama bu gün ama yarın ülke yol ayırımına gelecek. Beş yıl sonra olması tercih edilir...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
En düşük emekli maaşının 7500 TL olması toplumun tabanındaki gariban kesimi rahatlatır diye düşünüyorum.

Bana göre şuan için hala kimin kazanacağı hangi liderin ağır basacağı belli değil.

Seçime yaklaştıkça durum netleşir, ona göre bizde gönlümüzden geçeni değilde kazanabilecek olanı söyleriz.

Selam ve dua ile.

KAFKAS

Kıdemli Üye

Terör örgütü PKK'nın Eşbaşkanı Bese Hozat, terör örgütünün kanalına yaptığı açıklamada PKK'nın seçimler bitene kadar askeri eylemlerine son verdiğini açıkladı. Hozat aynı zamanda Kılıçdaroğlu'na da destek verdi.​

cahid

Kıdemli Üye
1680354932925.png

Hepsinin aynı yerden yönetildiğinin ispatıdır bu fotoğraf.. Bir insan ateist bile olsa böyle bir poz vermez seçimi kazanmak istiyorsa..

cahid

Kıdemli Üye
@cahid önerin nedir? Ne yapılmalı?
Seçimle hiçbir şeyin değişmeyeceğini biliyorum.. İmanı muhafaza etmenin kor ateşi elde tutmaktan zor olacağı zamanları yaşıyoruz Allahu alem.. İtikadımızla ilgili hatalarımızı gözden geçirip amellerimizdeki eksikleri elimizden geldiği kadar tamamlayıp, yediğimize , içtiğimize (mümkün olduğu kadar helal ve temiz gıdalar) dikkat edip gerisini Allah'a (c.c.) bırakmak dışında ortada bir çözüm göremiyorum şuan için.. Varsa nasibimiz Hz. Mehdi'nin zuhuruna yetişirsek onun ordusuna dahil oluruz inşallah.. O zaman gelene kadar büyük bir elemeden geçeceğimiz de âşikâr.. Kendimize çekidüzen verip elenmeyenler arasında kalabilirsek inşallah o orduya dahil olabiliriz.. Ama görünen o ki çok az kimseye nasip olacak gibi..

gamsız

Profesör
@cahid biz oturalım oturduğumuz yerde sadece dua edelim işlem tamam dimi, dimi ama dimi dimiiii, ya daha evvel nerlerdeydin kaç yıl gidp yorduk kendimiz boşuna ya , çıh çıh çıh.... pardon sen hiç kavli dua diye birşey biliyonmu