Seçim için Tahminlerinizi Alalım?

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Geç de olsa doğruları gördü.

Allah Hasan DAMAR'dan razı olsun.

Gençliğimiz Hasan DAMAR'ın sohbetlerini izlemekle geçti.

Geçen seçimde alt komşumuz pencereye Ak Parti bayrağı astı. Karşı komşumuzda Saadet partisi bayrağı astı.

Aralarında aşırıya gitmeden tatlı atışmalar oldu filan derken bir gün bir baktım Saadet partisi bayrağı yerinde Ak Parti bayrağı var.

Komşuya sorduk ne oldu neden Saadet partisi bayrağını indirdiniz neden Ak Parti bayrağı geldi. Komşunun cevabı;

''Cübbeli hoca dedi ki oyunuzu Ak Partiye verin''

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Sizin fikriniz zikriniz yok mu ? Cübbeli bunu demese siz bunu düşünemiyor musunuz ?

Selam ve dua ile.

gamsız

Profesör
Geç de olsa doğruları gördü.

Allah Hasan DAMAR'dan razı olsun.

Gençliğimiz Hasan DAMAR'ın sohbetlerini izlemekle geçti.

Geçen seçimde alt komşumuz pencereye Ak Parti bayrağı astı. Karşı komşumuzda Saadet partisi bayrağı astı.

Aralarında aşırıya gitmeden tatlı atışmalar oldu filan derken bir gün bir baktım Saadet partisi bayrağı yerinde Ak Parti bayrağı var.

Komşuya sorduk ne oldu neden Saadet partisi bayrağını indirdiniz neden Ak Parti bayrağı geldi. Komşunun cevabı;

''Cübbeli hoca dedi ki oyunuzu Ak Partiye verin''

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Sizin fikriniz zikriniz yok mu ? Cübbeli bunu demese siz bunu düşünemiyor musunuz ?

Selam ve dua ile.
"""""gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Sizin fikriniz zikriniz yok mu ? Cübbeli bunu demese siz bunu düşünemiyor musunuz ?"""""
hay ağzına sağlık kardeşim mahşerde cübbeli hocamı elinden tutup seni imtihana sokacak....

erdemceerdem

Profesör
6 lı kumar masasına asla oy yok. İhanete oy yok. Fetö ve pkkya oy yok. Bunların dışında herhangi bir adaya oy veririm.
fetönün asıl işi ne!!! -insanlara kumpas kurmak...

şu an en büyük görevi iktidar'ın açıklarını, chp ye takdim etmek...

chp fetöden aldığı nemaları, bilgileri, kendi ele geçirmiş gibi propagandasını yapıyor...

buraya kadar tamam....

ya söylenenlerin doğruluk payı, çünkü düne kadar iktidar ile fetö kol kola idi....

erdemceerdem

Profesör
En büyük deprem, millet ittifakı'nin iktidar olmasidır.
Tüm ülke enkaz altında kalır.
O yüzden Cumhur İttifakı.

Sosyal medya da dönen bir mevzu...
hükümet, Hatay da yıkımın çok olduğu bölge de kentsel dönüşüm yapmak için elinden geleni yapmış
muhalefet ve yerel halk hükümetin bu hareketini mahkemeye yoluyla durdurmuş
ve güya hükümete karşı zafer kazanılmış edasında, bu kentsel dönüşümü durdurduk diye beyanatlar verilmiş...
burada hükümetin takındığı tavrı ayakta alkışlıyorum... tebrik ediyorum...

yine başka mitinglerde, cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan
imar affından Kahramanmaraş da şu kadar kişi, Hatay da şu kadar kişinin mağduriyetleri giderilmiştir diye
açıklama yapıyor...
yıkılan binalarda imar affına başvurmuş ve olur almış binalar var mıdır onlarda masaya yatırılmalıdır vesselam...
bu işte zor olan kısım...

erdemceerdem

Profesör
bunların yanında SAADET seçmenlerinin çoğunluğu da uymayacak Allah düşmanlarıyla kolkola olan karamolla ya muhtemelen.

İstanbul seçimini ve hatta Ankara seçimini İmamoğlu ve Mansur Yavaş kazanmamışlardır....

bunların kazanması iki şekilde olmuştur...

birincisi hdp oyları... bu destek vermek içindir...

ikincisi sizin gibi anarşik tutumda olanlara tepki için olmuştur...

tavsiyem odur ki; siz ve sizin gibi Akparti sempatizanı insanlar dil ve üsluplarını düzeltmezler ise,
büyük hezeyana davetiye çıkartırsınız bilginiz olsun...
büyük bir kesim reis Tayyip Erdoğan'a muhalif olduğu için Akparti karşısında değil!!!
sizin gibi dilinin ve düsturunun ayarı kaçıranlarla aynı safta yer almamak için Akpartiye muhalifler....

haşa bunu kötü bir insansınız diye yazmıyorum.... bilakis çok iyi bir insan olabilirsiniz...
iyi bir anne, iyi bir baba, iyi bir eş, iyi bir dost, iyi bir arkadaş... hepsi sizde mevcut olabilir....
tanımıyorum sizi...

erdemceerdem

Profesör
Tarafım belli zaten o aşikar tekrar üzerinden geçmeye gerek görmüyorum da ,Erdoğan en kuvvetli olduğu zamanda bile ilk turda %52 bandındaydı ,hadi o zaman 2.tur potansiyeli olarak alternatif 2. kişiler içinde de diyelim bu oran %60 olsun varsayalım,oy potansiyeli olarak ,şimdi pandemi,ekonomik kriz derken;bir de bu deprem ve üzerine sel felaketi ,gerek Erdoğan ın oy potansiyelinin çok daha kuvvetli yerlerde olması üzerine zaten yaşadığım ilçenin %80 chp li olması yani kısaca etrafımdan gözlemlediğim evvelden beri Erdoğan a oy vermeyen insanlarda verme namına en ufak bir kıpırdama olmadığı gibi ,Erdoğan a oy verip de vermeyecek insanlar varken ; iyi kötü herkes kendi çevresinin bir şekilde nabzını görüyordur.;bu seçimde bilmiyorum rakam dahi telaffuz edecek derecede olumlu yaklaşamıyorum;seçime kadar yaklaşık 2 ay var olanları gördükten sonra 2 ayda ne olur da Erdoğan kazanır da diyemiyorum.Açıkçası işte öyle:(Umarım yanılan ben olurum bu yazıyı da ömrüm olursa alıntı yaparak altına cevap yazarım.
kardeş; kendi namına öz eleştirini, ön muhasebeni yaptığın için şahsım adına tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum...
maalesef; durum bu noktada....

muhalif bir insan olarak hatalı karar vermemek adına; bende şu an itibariyle görüşümü Fatih Erbakan'ın alacağı tutum ve tavra göre belirleyecek gibiyim...
Fatih Erbakan ile Akparti anlaşması olmayacak kanaatindeyim...
Akparti den partilerin mutabakat taleplerine kapalıyız tarzında bir açıklama gelmiş, haber kanalının birinde buna benzer bir ifade görmüştüm...

kendi adıma söylüyorum ki;
kemal kılıçdaroğluna oy vermem...
İstanbul seçimlerinden sonra, içki masalarında kutlama yapanlara bir daha bu zevki yaşatmak istemem... bu benim kendi şahsi fikrim...
İstanbul seçimlerinde içki masalarında kutlama yapanlar ve zafer çığırtkanlığı yapanlar hatalı evet..
ama İstanbul'u kendi eliyle muhalefete kaptıran Akparti de en az bunlar kadar hatalı... ben da tam olarak işin burasından bakıyorum...

gamsız

Profesör
İstanbul seçimini ve hatta Ankara seçimini İmamoğlu ve Mansur Yavaş kazanmamışlardır....

tavsiyem odur ki; siz ve sizin gibi Akparti sempatizanı insanlar dil ve üsluplarını düzeltmezler ise,
büyük bir kesim reis Tayyip Erdoğan'a muhalif olduğu için Akparti karşısında değil!!!
sizin gibi dilinin ve düsturunun ayarı kaçıranlarla aynı safta yer almamak için Akpartiye muhalifler....

haşa bunu kötü bir insansınız diye yazmıyorum.... bilakis çok iyi bir insan olabilirsiniz...
iyi bir anne, iyi bir baba, iyi bir eş, iyi bir dost, iyi bir arkadaş... hepsi sizde mevcut olabilir....
tanımıyorum sizi...

ikincisi sizin gibi anarşik tutumda olanlara tepki için olmuştur...------------
pardon bişiiiiiimi dedin

gamsız

Profesör

tanımıyorum sizi...
seni tanıyan da evinin yolunu bulamasın.

cemaliii

Kıdemli Üye
fetönün asıl işi ne!!! -insanlara kumpas kurmak...

şu an en büyük görevi iktidar'ın açıklarını, chp ye takdim etmek...

chp fetöden aldığı nemaları, bilgileri, kendi ele geçirmiş gibi propagandasını yapıyor...

buraya kadar tamam....

ya söylenenlerin doğruluk payı, çünkü düne kadar iktidar ile fetö kol kola idi....

Üstadım size bizdeki kayıkçı kavgasından ziyade bana göre işin aslından konuşayım. Düne kadar akp ile fetöyü ortak yapan Amerika idi. Ak partinin amerikanın yörüngesinden çıkıp milli politikalar üretmesi üzerine Amerika 15 temmuzu piyasaya sürdü. Başarılı olamayınca 6 lı masayı kurdu. Fetöyüde masaya gizli ortak olarak ekledi. Biden zaten alenen söyledi muhalefeti tüm gücümüzle desteklemeliyiz diye. Size bir soru: Meral abla kalktığı masaya neden ve nasıl tekrar geri oturdu?

cemaliii

Kıdemli Üye
Amerikaya oy yok, amerikan mandacılarına oy yok,natoculara oy yok, ımfcilere oy yok, Avrupa hayranlarına oy yok, büyükelçilerden medet umanlara oy yok, bu milletten nefret eden gizli ermeni ve rumlara oy yok, tek projesi ezan mikrofonla okunmasın rahatsız oluyoruz diyen zihniyete oy yok.

cemaliii

Kıdemli Üye
Konu başlığı seçim tahminiydi. Başlığa binaen tahminimizi yazalım. Türkiyede seçimler yıllardır aslında iki kutuplu. Terazinin iki kefesine gibi. Terazinin diğer kefesinde chp olduğu sürece rakip parti ve kişi kim ne olursa olsun mutlaka kazanır. Ben bile chpye rakip çıksam kazanırım. Chpnin bu ülkede kazanma gibi bir ihtimali yok ve hiç olmayacak. Chp demek bu millette travma demektir, ezandan rahatsız olunmasıdır. Rahmetli eceviti chpye katılsın diye çok davet ettiler gitmedi. Shp, chp ve dsp birleşsin dediler onada yanaşmadı. Çok haklıymış. Chp demek bu milletin değerleriyle kutsalıyla alay edilmesi demektir. Chp demek batıya tapınmak kendi milletinden nefret demektir. Kılıçdar amca belki mütevazi hoşgörülü helalleşen iyi biri olabilir. Ama o sadece 1 kişi. Geriye kalan chpliler yukarıda saydığım türden. Bir kişiyle bir kurum parti dernek değişmiyor ne yazıkki.

cahid

Kıdemli Üye
Mevcut sistemde oy kullanmak tamamen sakıncalıdır.. Bunu bir kenara geçerek şunu da ilave etmek isterim ehven-i şer düşüncesiyle göre oy kullanmayı düşünenlerin de cumhur ittifakı partilerine de millet ittifakı partilerine de oy vermesinin İslami açıdan hiçbir mazereti olamaz.. 6284 , Paris İklim Anlaşması , cinsiyet eşitliği altında LGBT'ye müsaade eden, destek veren politikalara meclisteki tüm partilerin destek verdiği onayladığı politikalar olup bunlar İslam'la , Allah'ın (c.c.) hükümleriyle tamamen zıt şeylerdir ve bu politikalara destek olanlar da bunları yapanlar gibidir.. Ben bu kadarını söyleyeyim kendiniz araştırıp verin kararınızı ama bu mesele basit bir tercih meselesinden ibaret değildir , imanî bir konudur bilin benden söylemesi.. İslam'ı başörtüsüne indirgiyorsanız bilemem ama şu sorunun cevabını düşünün : Tesettürlü, namaz kılan , oruç tutan bir kimse LGBT'yi destekliyorsa, bu tür pislikler içinde olanlara karşı bir duruş sergilemiyorsa ya da bunlara müsaade eden, görmezden gelenleri destekliyorsa ya da daha ötesi diyelim ki haç takıyor ya da haç takana saygı duyuyorsa zikrettiğim üç ameli kendisini kurtarır mı?

gamsız

Profesör
Mevcut sistemde oy kullanmak tamamen sakıncalıdır.. Bunu bir kenara geçerek şunu da ilave etmek isterim ehven-i şer düşüncesiyle göre oy kullanmayı düşünenlerin de cumhur ittifakı partilerine de millet ittifakı partilerine de oy vermesinin İslami açıdan hiçbir mazereti olamaz.. 6284 , Paris İklim Anlaşması , cinsiyet eşitliği altında LGBT'ye müsaade eden, destek veren politikalara meclisteki tüm partilerin destek verdiği onayladığı politikalar olup bunlar İslam'la , Allah'ın (c.c.) hükümleriyle tamamen zıt şeylerdir ve bu politikalara destek olanlar da bunları yapanlar gibidir.. Ben bu kadarını söyleyeyim kendiniz araştırıp verin kararınızı ama bu mesele basit bir tercih meselesinden ibaret değildir , imanî bir konudur bilin benden söylemesi.. İslam'ı başörtüsüne indirgiyorsanız bilemem ama şu sorunun cevabını düşünün : Tesettürlü, namaz kılan , oruç tutan bir kimse LGBT'yi destekliyorsa, bu tür pislikler içinde olanlara karşı bir duruş sergilemiyorsa ya da bunlara müsaade eden, görmezden gelenleri destekliyorsa ya da daha ötesi diyelim ki haç takıyor ya da haç takana saygı duyuyorsa zikrettiğim üç ameli kendisini kurtarır mı?
CAHİT EFENDİ OY KULLANMAYALIMDA DİNİMİZİN DÜŞMANLARI MİLLETİMİZİN DÜŞMANLARI BAŞIMIAZA ÇÖREKLENSİN ONU MU İSTİYON SEN AYIDAN YANAMISIN POSTTAN YANAMI

cahid

Kıdemli Üye
Sayın @cahid

Seçim için tahmininiz nedir.
@gamsız merak etme seçim olursa eğer % 99 ihtimalle 2.turda desteklediğin aday kazanacak.. Küresel güçler dinsiz dindar herkese sözü geçen birini değiştirerek riske girmek istemezler..

Bu şekilde ikinize de cevap vermiş oldum sanırım.. Şimdiden Ramazan-ı Şerif'in hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim..

gamsız

Profesör
D
@gamsız merak etme seçim olursa eğer % 99 ihtimalle 2.turda desteklediğin aday kazanacak.. Küresel güçler dinsiz dindar herkese sözü geçen birini değiştirerek riske girmek istemezler..

Bu şekilde ikinize de cevap vermiş oldum sanırım.. Şimdiden Ramazan-ı Şerif'in hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim..
DESTEKLEDİĞİM ADAY OY KULLANIRSAM KULLANIRSAK KAZANACAK