Seçim için Tahminlerinizi Alalım?

KAFKAS

Kıdemli Üye
HASAN DAMAR'DAN ERDOĞAN ÇAĞRISI

Milli Görüş camiasının önemli isimlerinden Hasan Damar, 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turda Başkan Erdoğan için destek çağrısı yaptı. Damar ayrıca eleştirilere çok sert tepki gösterdi.

Damar açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Muhterem dava kardeşlerim. Türkiye'de seçim ikinci tura kaldı. Birinci turda da ifade ettiğim gibi şimdi de cumhurbaşkanına destek vermemiz lazım. Bütün dava kardeşlerime onlara destek vermeye davet ediyorum.

'HİÇ KİMSE BENİ KULLANAMAZ'

Yıllarca birlikte çalıştığımız dava arkadaşlarımız beni acımasızca eleştirdi. Hatta bazıları o kadar ileriye gitti ki, 'aklın yerinde değildir.'' dediler. Allah'a hamd olsun 50 senedir bu davanın içindeyim hiç kimse beni kullanamadı, kullanamaz da. Benim gayem Allah'ın rızasıdır. Ama bazı geri zekalı arkadaşlar 'Söz onun değildir, yazı onun değildir'' Benim aklım fikim yerinde.

'DEVLET ELİMİZDEN GİDERSE...'

Türkiye'de bütün kardeşlerimden mevcut cumhurbaşkanımıza destek vermelerini rica ediyorum. Devlet elimizden giderse bir daha bizim devlet kurma şansımız olmayabilir. Bunun endişesini taşıdığım için bunları ifade ediyorum.

KAFKAS

Kıdemli Üye
FETÖ'nün kaset iftirasıyla adaylıktan çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin sosyal medya üzerinden ses getiren açıklamalarda bulundu:

"SON YURT ANADOLU"

"Toplumu anlamadan siyaset yapmak mümkün değildir. Size oy vermeyenleri cahillikle, bilgisizlikle kendisini makarna ve kömüre satmakla suçlarsanız gideceğiniz pek fazla bir yer yoktur. Bin yıldır bu toprakları kendisine yurt edinme çabasında olan bu insanların tarihin derinliklerinden gelen düşünce mirasını anlamadan siyaset yapılamaz. Anadolu'da kalmak için Haçlı Seferlerine karşı duran bu millet, çok değil 100 yıl önce bu topraklardan sökülüp atılmamanın mücadelesini verdi. Balkanlar'daki, Kafkaslar'daki ve diğer Osmanlı bakiyesi yerlerdeki Türklerin son kalesi, gidebileceği son yurdu Anadolu'dur.

"15 TEMMUZ HATIRLATMASI"​

15 Temmuz 2016 günü tankların altına yatan, mermilerin üzerine atlayan, uçaklar kalkamasın diye ekinini gözünü kırpmadan yakan 'Çılgın Türklerin' duygu dünyasını anlamanız gerekiyor. Bu milletin en önemli önceliği vatanını savunmaktır. O nedenle 'her Türk asker doğar', o nedenle 'Ordu peygamber ocağıdır' o nedenle bu toplum Atatürk'ten vazgeçmez ve onu her daim derin saygı ve sevgi ile anar.

"MİLLETİ TANIMIYORSUNUZ"

Bu toprakların insanı 1000 yıldır kıyamda ve vatan savunmasındadır. PKK'yı ve uzantılarını, FETÖ'yü ve işbirlikçilerini haklı olarak vatanına tehdit olarak görmekte ve onlarla ne pahasına olursa olsun mücadele edilmesini talep etmektedir. Ekonomideki olumsuzluklardan, depremden medet umarak milletin bu reflekslerini görmeden vatanına tehdit olarak gördüğü PKK ve FETÖ ile verilen görüntülerin görmezden gelineceğini düşünmek milleti tanımamaktır.

"SAHADA DEĞİLSİNİZ"​

Savunma sanayiinde yapılanların, SİHA, İHA, gemi ve uçak çalışmalarının uyandırdığı hisleri görmemenin, bunların karşısında gibi görünmek milleti hiç tanımamaktır. Salon siyasetçileri bunları duymaz, anlamaz ve bilmez. Milleti anlamak için sahada olmanız gerekir. Her seçim öncesi olduğu gibi bu seçim öncesinde de 'yalancı cennet' hikayeleri uyduruldu, ilk turda seçimin alınamayacağını söylemiştim. İki turlu seçimde oyların bölünmesi söz konusu değildir. Anketlerin sipariş üzerine açıklanan sonuçlar olduğunu da söyledim.

"PKK VE FETÖ İLE BİRLİKTE"

Ne söylediysem dinlemek yerine, muhalefet var gücüyle sesimi kısmaya, beni oyundan düşürmeye çalıştı. Seçim alınıyor da ben engelliyormuşum gibi bir algı yaratıldı. Yurt dışına kaçmış PKK'lılar, FETÖ'cüler ile yıllarımı verdiğim CHP içindeki bazı yöneticiler işbirliği halinde sosyal medya üzerinden siyasi tarihe geçecek bir iftira ve karalama kampanyası yaptılar. Bunlar herkesin gözü önünde olduğu halde bu hayasız akını bir sözle durdurabilecekler görmezden ve duymazdan geldi.

"TWEET ATARAK OLMAZ"

Oturdukları yerden sadece tweet atarak, sadece şikayet ederek, sadece WhatsApp gruplarında tartışarak memlekette dönüşüm yapacağını zanneden tatlı su muhalifleri, sanatçılar, yazarlar hep bir ağızdan adaylıktan çekilmemi talep etti. Ben de çekildim. Bazılarına göre adaylıktan çekilmem siyasi olarak intihardı. Bunu göze aldım. Çünkü çekilmeseydim bugünkü manzaranın tek sorumlusu ilan edilecektim. Şimdi herkes 'Muharrem İnce haklıymış' diyor. Evet ama 'Ba'de harabil Basra' (Basra harap olduktan sonra).:):):)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sosyal medyada Erdoğan a garez besleyen müslüman,muhafazakar artık her neyseniz.Erdoğan a karşı taraf olduğunuz adamların daha ne kadar pisliğinin görmek istiyorsunuz .İLLA PİSLİKLERİNİ FARK ETMENİZ İÇİN BACILARINIZIN ARKASINDAN DA BÖYLE Mİ YÜRÜSÜNLER İSTİYORSUNUZ?

gamsız

Profesör
Sosyal medyada Erdoğan a garez besleyen müslüman,muhafazakar artık her neyseniz.Erdoğan a karşı taraf olduğunuz adamların daha ne kadar pisliğinin görmek istiyorsunuz .İLLA PİSLİKLERİNİ FARK ETMENİZ İÇİN BACILARINIZIN ARKASINDAN DA BÖYLE Mİ YÜRÜSÜNLER İSTİYORSUNUZ?

saadetin bütün önde gelenlerine bu videoyu gönderdim sefil herifler kampanya başlatmışşar REİS hakkındda hepsi aynı videoyu çıkarmışlar her gün başka video çıkaracaklarmış, bende her gün şu videoyu suratlarına yapıştırıcam.

https://www.tiktok.com/video/7230693299957320966

cemaliii

Kıdemli Üye
Seçim gecesi kazanıyoruz, kazandık, öndeyiz ilk turda alıyoruz, ikinci tura kalmaz diyerek halkı yanıltan ve muhalif kanatta yine oy çaldılar, yoksa öndeydik algısı yaratılmasına açıklamalarıyla sebep olan başta belediye başkanları imamoğlu ve yavaş olmak üzere halk tv spikerleri vs ne kadar bu algıyı yapıp yalan söyleyen varsa devlet hesap sormalıdır. Bu davranışlarının bir karşılığı olmalıdır. Chp bunu alışkanlık haline getirdi. Kaç seçimdir böyleler. Hep aynı hikaye. Bunun yıllardır tek istisnası olmuştur. Oda muharrem incenin adam kazandı sözüdür. Onada zaten bunu dedi diye hala daha sabah akşam küfür ediyorlar.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Avrupa’daki PKK'lı gruplardan Kılıçdaroğlu'na destek çağrısında bulunarak, "Apo’ya PKK’lılara Kürdistan’a özgürlük için 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin." dedi.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Ata İttifakı’na çok yakın önemli bir isimle yaptığı görüşmenin detaylarını köşesine taşıdı.

Sinan Oğan'ın, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda tarafsız kalma eğiliminde olduğunu ileri süren Ataklı, yazısında özetle şunları kaydetti:

"Muhalefetteki herkes nefesini tuttu Sinan Oğan ve Ata İttifakı’nın kararını bekliyor.

Böyle bir aşamada Oğan’ın Erdoğan’ın çağrısına uyarak Dolmabahçe Sarayı’na gitmesi büyük düş kırıklığı yarattı.

Dün Ata İttifakı’na çok yakın önemli bir isimle konuştum.

Sadece izlenim olarak duyduklarımı size de aktarmak istiyorum;

Bir entrika olmasından endişeleniyoruz.

Sinan beyin Erdoğan’a gitmesi iyi olmadı bu olmamalıydı.

Ümit Özdağ ve Sinan Oğan tarafsız kalmaktan yana. Bu tavır iktidara destek anlamına gelir.

Anladığımız kadarıyla MHP’nin izlediği yolu izleyerek önemli bir makam istemek yerine devlet içinde güçlenmek istiyorlar.

Öğrendiğimiz kadarıyla Aliyev devreye girdi ve “Erdoğan seçilemezse hepimiz için çok kötü olur, buna siz neden olmayın” dedi."

erdemceerdem

Profesör

bayana yapılan davranışı kesinlikle tasvip etmiyorum... doğru değil... ahlaksızca.... terbiyesizce... namuzsuzca...

AMMA güzel kardeşim burası seçim yeri OKUL değil (Hastane veya metro muhtemelen), yapan Türk hem de Müslüman hiç değil. Muhtemelen Türkiye de değil. dolayısı ile CeHaPe li değil...

Cenan

Ordinaryus
Resim bu videoya ait.

İlin ismini vermek istemiyorum. Saadet Partisi'nin standinda carsafli veya bastan asagi siyah giyinmis emin degilim bayanlar ellerinde kilicdaroglu'nun broşürünü dağıtıyorlardi. Utandim. Onlarda istemeden bu işi yapiyorlardir diye düşünürken malesef mutlu, tebessüm ederken gördüm. Kafamı egdim geçtim.

"Ne yapiyorsaniz yapinda carsi ortasinda tesettürlü hele ki hakkini vererek örtunen kadınlari sahaya sürmeyin, kim olursaniz olun, hangi partiden olursaniz olun." diyeceğimde kadinlarda rahat durmuyor.

KAFKAS

Kıdemli Üye
bayana yapılan davranışı kesinlikle tasvip etmiyorum... doğru değil... ahlaksızca.... terbiyesizce... namuzsuzca...

AMMA güzel kardeşim burası seçim yeri OKUL değil (Hastane veya metro muhtemelen), yapan Türk hem de Müslüman hiç değil. Muhtemelen Türkiye de değil. dolayısı ile CeHaPe li değil...
Burası Türkiye fotoğrafı büyütüp ekrandaki yukarıdaki mavi tabelayı rahatlıkla okuyabilirsin.Konuşan kadın Türk değil .Yer konusunda bir ısrarım yok

ihvanistanbul

AkhenAton
Secim %99,9 2. Tura kaldı.
İcimden bir ses sinan ogan Erdoğan'a katilacak diyor. Hadi yeni donem hayirli olsun.
Erdogan secilsin de yine muhalefete baslayayim.
sinan oğan erdoğanı desteklediğini açıkladı. eğer soylu olmasaydı muhtemelen ümit özdağ da bu karara katılırdı. tek başına sinan oğan'ın bu kararı alması oy potansiyeli adına pek anlam ifade etmesede millet ittifakının ayarlarını bozması açısından olumlu.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Avrupa’daki PKK'lı gruplardan Kılıçdaroğlu'na destek çağrısında bulunarak, "Apo’ya PKK’lılara Kürdistan’a özgürlük için 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin." dedi.

:(Bu millet hangi ara bu kadar geri zekalı olduda hala böyle twetler atabiliyorlar:(

Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan'ın kararı sonrası şu paylaşımda bulundu:

Kimin bu güzel vatandan kimin bu güzel vatanı satandan yana olduğu belli! Biz bu ülkeyi terörden ve mültecilerden kurtarmaya geliyoruz. Bu bir referandumdur; artık kimse kimseyi kandıramayacak. Sandığa gelmeyen 8 milyon vatandaşımızı ve tüm gençlerimizi sandığa çağırıyorum!

erdemceerdem

Profesör
sinan oğan erdoğanı desteklediğini açıkladı. eğer soylu olmasaydı muhtemelen ümit özdağ da bu karara katılırdı. tek başına sinan oğan'ın bu kararı alması oy potansiyeli adına pek anlam ifade etmesede millet ittifakının ayarlarını bozması açısından olumlu.
Yok be kardeşim. Ümit Özdağ'dan ziyade bence Sinan Oğan'ın kendisine oy verildi.
Seçim günü, mevcut adaylara oy vermeme kararı almış biri olarak benim aklıma şu geldi...
Şehit reis Muhsin Yazıcıoğlu'nu hepimiz defaatle övdük bağrımıza bastık, sahip çıktık. Ama şehadetinden sonra tabi bunlar, buna bende dahil
sağlığında kendisine bir oy'um nasip olmadı...
dedim Muhsin Başkan kadar kaliteli olduğuna inandığım Sinan Oğan'ın yarın arkasında durmadım diyemem, dememeliyimde...
yiğitleri çabuk harcıyoruz ekseriyetle...
ve bu sebeple oyumu gönül rahatlığıyla vereceğim dedim
ve seçim günü gönül rahatlığıyla oyumu gidip Sinan Oğan'a verdim.
İkinci tur için; Sinan Oğan'ın tercihine saygı duyacağım diye de iç geçirdim.
İnşallah Kılıçdaroğlu olmaz temennisiyle... çünkü KK ye oy vermeyeceğim burası kesin...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Demirtaş Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Sen bu saraydan hesap soracak halksın, halk! Ayağa kalk!" ifadelerini kullandı.

Dingil daha senin hesabın sorulacak ,bu halk bir ayağa kalkarsa cezaevinin lağımına girsen ,milletin bokunda boğulursun.........................