SBS Kaldırılıyor, Yine Tek Sınav!..

efruz

Kıdemli Üye
SBS Kaldırılıyor, Yine Tek Sınav!..
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 3 yıl önce büyük umutlarla uygulamaya koyduğu 3 aşamalı ortaöğretime geçiş sistemi iflas etti. İlk günden beri eleştirilen SBS kaldırılıyor. 8'inci sınıfta tek sınavla liseye giriş yöntemine dönülüyor...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'SBS'yi değiştireceğiz' açıklamasından sonra harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) , yeni SBS sistemini düzenleme çalışmalarında sona yaklaştı.
MEB, bu amaçla önceki gün Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eğitim Meclisi, eğitimciler, akademisyenler ve TÖDER, GÜVENDER ve ÖZDEBİR gibi eğitim dernekleri temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda SBS konuyu ele aldı.
Toplantıda ortak bir sistem üzerinde uzlaşma sağlandı. Buna göre 6 ve 7. sınıf sonunda yapılacak sınavların sadece eğitim düzeyinin değerlendirilmesi ve öğrencilerin öğrenme sorunlarını tespit için kullanılması ancak yerleştirmede sadece 8. sınıf sonuçlarının esas alınması planlanıyor.

ibrahimi

Has Uşak
bence hata.
tek sınava sıkıştırmanın anlamı yok.
3 yıla yayılmalı ve oranları değişmeli,ben olsam karne ve diploma notunu kaale almam.

rukis

Üye
bence 3 yıla yaymamalı ünkü hiç iyi olmuyor.....