Saygı Öztürk / Okyanus Ötesindeki Vaiz

TakVa

Ordinaryus
Gazeteci-yazar Saygı Öztürk, Fethullah Gülen'i konu alan, "Okyanus Ötesindeki Vaiz" adlı bir kitap yazdı.

Kitapta Gülen’in, ABD’de noter huzurunda verdiği ifadesi de var. Gülen bu ifadesinde, milletvekili adaylığı teklifi aldığını belirterek, "Ama ben, Allah’a yakın olmayı seçtim" diyor.

SAİD-İ NURSİ'NİN VARİSİ DEĞİLİM

Gülen, hakkındaki soruşturmalar nedeniyle New Jersey eyaletinde verdiği ve Türkiye’ye gönderilen ifadesinde, ülkedeki laik yönetimi değiştirme gibi bir amacı olmadığını savunuyor ve "Türkiye ya da başka yerde hiçbir okul kurmadım.

Eğitime önem veririm ve benim cesaretlendirmemle bazı okullar açılmış olabilir. Nerede okul açıldığını da bilmiyorum, hiçbir zaman bu okullara gitmedim" dedi. Gülen bir başka soruya da "Kesinlikle, Said-i Nursi’nin varisi değilim" cevabını verdi.

ÖZEL TORBA VE İMAMLAR

Saygı Öztürk kitabında, Polis Enstitüsünden yeni mezun olan komiser muavinlerine "Çift torbadan" kura çektirilerek, Gülen cemaatine yakın olanların, İstihbarat ve KOM Şubelerine tayinlerinin çıkarıldığını, bu olayın ilk kez Ünal Erkan’ın Emniyet Genel Müdürlüğü döneminde denenmek istendiğini ve Erkan’ın Polis Enstitüsüne baskın yaparak, kurayı iptal ettirdiği açıklanıyor.

Kitapta, cemaat hakkında 1991 yılında dönemin İstihbarat Daire Başkanı Tuncer Meriç tarafından hazırlanan ilk rapora da yer veriliyor.

Bu raporda "Evlerde ailelerin izniyle yetiştirilen zeki ve çalışkan öğrenciler, Polis Kolejine geldiklerinde sınıf, dönem ve okul imamları tarafından eğitilmektedirler" deniliyor.

KOLA İÇMEK DE GÜNAH

Gülen’in bir zamanlar sağ kolu olan Nurettin Veren ile yapılan röportajın da bulunduğu kitapta Veren, "Cemaatte fotoğraf çektirmek yasaktır, kimsenin evlilik fotoğrafı yoktur.

Çocuklarımızın da ilk fotoğrafları, ilkokula giderken çekilen vesikalık oldu" diyor.
Veren cemaatte kola içmenin de günah olduğunu öne sürüyor.

Veren, "Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanına ulaştırılan bilgileri, üç beş dakika da olsa, onlardan önce öğrenir" diyor ve cemaat içinde bazı kişilerin de Gülen’in talimatıyla telefonlarının dinlendiğini iddia ediyor.

HOCADAN 10 MİLYON DOLAR

Kitapta, Akın Birdal suikastine adı karışan Astsubay Cengiz Ersever’in polis ifadesine de yer verildi. Ersever bu ifadesinde ‘’1995 yılında İstanbul’a tayinim çıkınca, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım beni aradı.

İstanbul mafyasını araştırmamı istedi. Ben de bu araştırma sonucu Sedat Peker’in çok büyük rant sahibi olduğunu, Fethullah Gülen tarafından bu şahsa 10 milyon dolar para transfer edildiğini öğrendim’’ diyor.

Kitapta, MİT’in Susurluk olayı sırasında hazırladığı raporda da yer alan, Fethullah Gülen ile ilgili bilgi notu da bulunuyor. Ayrıca İstanbul eski Valisi Erol Çakır’ın 2001 yılında İçişleri Bakanına gönderdiği ‘’Emniyet içindeki Fethullahçı yapılanma’’ başlıklı raporun tam metinine de yer veriyor. Kitapta bir süre tutuklu kalan eski Emniyet Genel Müdür yardımcısı Emin Aslan’ın cezaevi koğuşunda çekilen fotoğrafları da bulunuyor.
internethaber

TakVa

Ordinaryus
takva ihvan ilginç başlıklar açıyorsun....
sonra üzülmeyesin...

BU KONUYLA İLGİMİ SORUNUZ?

Saygı ÖZTÜRK STV kanallarında sürekli çıkan biri. Bu kitabın yukarıdaki satırlarına cemaat ne diyecek bakalım, çok şaşırtıcı bir durum. Ona vurgu yapmak istedim.

cemaliii

Kıdemli Üye
Saygı Öztürk kitabında, Polis Enstitüsünden yeni mezun olan komiser muavinlerine "Çift torbadan" kura çektirilerek, Gülen cemaatine yakın olanların, İstihbarat ve KOM Şubelerine tayinlerinin çıkarıldığını, bu olayın ilk kez Ünal Erkan’ın Emniyet Genel Müdürlüğü döneminde denenmek istendiğini ve Erkan’ın Polis Enstitüsüne baskın yaparak, kurayı iptal ettirdiği açıklanıyor.
cumhurbaşkanı erdoğan ne demişti cemaat yapılanmasını bize kimse anlatmadı. gerçi ilker başbuğ ergenekon soruşturmaları sırasına polislerin listesini bile vermiş erdoğana. daha ne yapsınlar. geçmişte emniyet raporlarıda var, cemaat yapılanmasıyla ilgili. hadi bunlarıda geçtik,bakın 5 yıl önce,2010 yılında saygı öztürkün kitabında neler anlatılmış hemde. bir sürü danışman ne iş yapar. hadi bu kitabı farketmediler diyelim,hanefi avcının kitabınıda mı duymadılar.adam kitap yazdı hapse tıkıldı,günlerce aylarca konuşuldu. taaa ünal erkan zamanında cemaatin yapmak istediğini bakın,ünal erkan engelliyor. işte ak parti zamanında engellenmek bir yana,ne istedilerse verildi yapıldı,malesef böyle.

talib

Kıdemli Üye
cumhurbaşkanı erdoğan ne demişti cemaat yapılanmasını bize kimse anlatmadı. gerçi ilker başbuğ ergenekon soruşturmaları sırasına polislerin listesini bile vermiş erdoğana. daha ne yapsınlar. geçmişte emniyet raporlarıda var, cemaat yapılanmasıyla ilgili. hadi bunlarıda geçtik,bakın 5 yıl önce,2010 yılında saygı öztürkün kitabında neler anlatılmış hemde. bir sürü danışman ne iş yapar. hadi bu kitabı farketmediler diyelim,hanefi avcının kitabınıda mı duymadılar.adam kitap yazdı hapse tıkıldı,günlerce aylarca konuşuldu. taaa ünal erkan zamanında cemaatin yapmak istediğini bakın,ünal erkan engelliyor. işte ak parti zamanında engellenmek bir yana,ne istedilerse verildi yapıldı,malesef böyle.

The Cemaat, AKP'nin ve en başta da ne istedi de vermedik diyenlerin suçudur. Onlar bu işi temizlemeden vebaldan kurtulamazlar. Cemaatin yapılanmasını herkes biliyordu. AKP mi bilmeyecekmiş!