Şaşırdım dona kaldım, o an nasıl mahzunlaştım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif]Karanluğın uzanan kollarından nükseden ve içimi ürperten bir sesle irkilmiştim o an[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kulağımın derinliğine yayılan ve zihnimi sorgulayan, kalbimi ise burkan bir nidaydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ürpertiyle durakladım, akseden sedanın suskun sokakları ne kadar yorduğunu anladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sessiz bir şekilde etrafıma bakındım ve lakin kimseler yoktu yanımda sakince arandım[/FONT]​

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yapmalıydım, çığlığın geldiği yöne doğru mu koşmalıydım, bir anda şaşırdım kaldım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim içime sığmıyordu, haydi ne duruyorsun diye vicdanım sesleniyordu, nida masumdu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her nasılsa aklım durdu, hissiyatım sızlıyordu, merakım alıp kuytu yerlere götürüyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dayanamadım,biraz olsun soluklandım,bir besmele çekerek muhtaç olan sese yaklaştım[/FONT]​

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir kapının açıklığını fark ettim, usulca ve ihtimamla sesin nerden geldiğini kontrol ettim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Anladım ki o çığlığı atan ve imdat diye bağıran sezginin sahibine, oldukça yakşalmıştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir kez daha etrafıma bakındım, birkaç kişiye rastlamak için arandım, ama bulamadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yapmalıydım ve nasıl bir hissiyatla derdin sahibine deva olmak için çabalamalıydım[/FONT]​

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabırı yudumladım, kalbimin sahibine sığınarak umutlandım ve hıçkıran sese yaklaştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir bayandı, hayli hırpalanmıştı, darp edilmeyen bir yeri kalmamıştı ve sesizce ağlıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayırdır bacım ne oldu, hırsız mı seni buldu, yakın bir kimsen yokmuydu diyebilmiştim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zavallı hanım başını sallıyordu, dizlerine vurarak derinden bir ah çekiyor ve ağlıyordu[/FONT]​

[FONT=Palatino Linotype, serif]Peki, kime haber vereyim, seni bir yakınına mı teslim edeyim, veya zaptiyeye mi söyleyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çaresizce bir tepki vermesini bekledim ses gelmediğini fark edince haydi hastaneye dedim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Direndi, hayır gitmem dedi, ambulans çağırayım dedim,yok hayır diyerek onuda reddetti[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Demek ki gizlediği veya çekindiği fevkalade önemli derdi vardı, zaten korku kuşatmıştı[/FONT]​

[FONT=Palatino Linotype, serif]Çok içlenmiştim,çaresizlik içinde sendeleyerek ve sualleri peşpeşe derleyerek kederlendim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayet bir nisa idi, kimbilir ne kadar çilenin esaretinde nefesin hicranında kalan candı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yüreğim sızlamıştı, acaba karakola birdirsem mi diye fikrim med ceziri çaresizce yaşadı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Lakin tekliffim her nasılsa retdedildi, belliydi ki çok sefildi, belkide kimsesiz bir nefesti[/FONT]​

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​