SAROS Konumu bulamıyom tekrar açtım.

agbi

Yasaklı
Soros'un kızları CHP yönetiminde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi tarafından büyük ölçüde değiştirilen CHP'nin yeni Parti Meclisi listesine Kılıçdaroğlu'nun özel isteğiyle giren isimlerin yurt dışı bağlantılı kuruluşlarla yakınlığı dikkat çekiyor.

CHP'nin ve ulusalcı çevrelerin muhafazakar kesimleri desteklediğini iddia ettikleri George Soros kuruluşlarının en önde gelen isimleri CHP'nin yönetim kadrolarına katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel talebiyle listeye sokulan ve PM üyesi seçilen Prof. Binnaz Toprak, Perihan Sarı ve Doğa Çiğdemoğlu'nun MYK'ya da girmeleri bekleniyor. Böylece Soros ve onun finanse ettiği kuruluşların yeni dönemde Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'ye koşulsuz destek sağladığı da ortaya çıkmış oldu.

TOPRAK'IN ARKASINDAKİ GÜÇ KILIÇDAROĞLU'NUN SAFINDA
George Soros kuruluşlarının Türkiye'de öne çıkmış en önemli siması olan Prof. Dr. Binnaz Toprak da CHP Parti Meclisi üyesi seçildi ve Kılıçdaroğlu'nun özel ekibine girmeyi başardı. George Soros'un vakıflar ağının bir parçası olan Açık Toplum Enstitüsü'nün Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Binnaz Toprak'a 2008 yılında yaptırdığı “Türkiye'de Farklı Olmak - Din ve Muhafazakarlık Ekseninde Ötekileştirilenler” araştırması, Ergenekon sanıklarının destekçisi Cumhuriyet gazetesi başta olmak üzere pek çok medya organı tarafından baş tacı edilmişti. Binnaz Toprak'ın söz konusu araştırması, Cumhuriyet gazetesinde birkaç defa manşete taşınmış ve AK Parti hükümetine karşı “bilimsel destekli bir kampanyaya” dönüştürülmüştü.

TÜRKİYE'Yİ KAMPLARA AYRILMIŞ GÖSTERİRKEN KENDİSİ KAMPLAR ARASINDA MEKİK DOKUYOR
Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi ve söz konusu araştırmanın sorumlusu olan Binnaz Toprak, daha önce de din ve toplum ilişkisi üzerine yaptığı araştırmalarla dikkat çekmişti. Toprak'ın araştırmaları Açık Toplum Enstitüsü ve TESEV gibi Soros finansmanının çok etkili olduğu kurumlarca destekleniyor. 2006 yılında Toprak ve Ali Çarkoğlu, TESEV desteği ile “Değişen Türkiye'de Din, Toplum ve Siyaset” başlıklı bir başka rapor hazırlamıştı. Bu raporda “Türkiye'de şeriat düzeni isteyenlerin sayısı azalırken, laikliğin tehdit altında olmadığını düşünenlerin sayısının arttığı” ifade edilmişti. Bu araştırma yüzünden gerek Binnaz Toprak'a ve gerekse Soros kuruluşlarına ulusalcı çevrelerden tepki yağmıştı. Ancak bu araştırmadan sonra yapılan “Türkiye'de Farklı Olmak - Din ve Muhafazakarlık Ekseninde Ötekileştirilenler” araştırması, aynı çevreler tarafından büyük beğeni toplamış ve Binnaz Toprak ile bu çevreler arasındaki soğukluğu gidermişti.

SOROS SENDİKACISI DİYE SUNULAN PERİHAN SARI DA PM'DE
Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel isteği ile Parti Meclisi'ne giren bir başka isim ise Hükümetle yapılan toplu sözleşme görüşmelerine DİSK adına katılan eski Genel Sekreter Yardımcısı olan ve kısa süre önce Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Perihan Sarı. Sarı da TESEV ve Açık Toplum Enstitüsü adına sendikal çalışmalar yürüten bir isim. Sarı, yabancıların Türkiye'de sendika kurmasını savunduğu için araştırmacı yazar ve eski ADD'li Yılmaz Dikbaş tarafından “AB mandacısı” olarak nitelendirilmişti. Sarı'nın “Yabancıların sendika kurucusu olma hakkı, AB uyum süreciyle bağlantılıdır. Mütekabiliyet esasına göre birlik üyesi ülkelerden birinin vatandaşı bir diğer ülkede sendika kurabilir” şeklindeki sözleri büyük tepki toplamıştı. Sarı, bu tepkilere karşı kendini şu sözlerle savunmuştu: “Bunlar korkulacak konular değil. Olayı işçi sınıfının dayanışması şeklinde yorumlamak lazım. Yabancı sermaye nasıl gelip örgütleniyorsa, uluslararası bir işçi federasyonunun Türkiye'de temsilcilik açması da işçi sınıfıyla dayanışma anlamını taşıyor.”

1 MİLYON EURO'LUK HİBENİN MİMARI
AB kurumları ve Soros vakıflarıyla sıkı ilişkisi olan Perihan Sarı, AB'den bir milyon Avro hibe almayı başararak sendikalar ve sivil toplum kuruluşları arasında bu anlamda bir rekor kıran DİSK'in bu yöndeki ilişkilerini düzenliyor.

MİSYONER OKULU'NDAN MEZUN MARSHALL FONU'NDA GÖREVLİ SOROS'UN LİSANSLI ARAŞTIRMACISI
Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel talebiyle Amerika'dan gelen ve halen New America Foundation ve Alman Marshall Fonu'nda görevli olan Doğa Çiğdemoğlu, Soros'un Amerika'daki merkez vakfı Open Society Institute'un da lisanslı araştırmacılarından. 26 yaşındaki Doğa Çiğdemoğlu, Kılıçdaroğlu'nun en genç kurmayı oldu. The George Washington University mezunu Çiğdemoğlu, terörizm ve güvenlik uzmanı. Türkiye'deki ilk misyoner okullarından biri olan Tarsus Amerikan Koleji mezunu Doğa Çiğdemoğlu, The George Washington University'de uluslararası ilişkiler, çatışma ve güvenlik konusunda eğitim gördü. King's College London'da Uluslararası Barış ve Güvenlik konusunda master yaptı. New America Foundation ve Alman Marshall Fonu'nda görev aldı ve bu görevleri halen sürüyor.

ALİ EYVAZ / AKİT

Yukarıdaki alıntı yı CHP ile İTTİFAK kurmak isteyenler tekrar tekrar okuyup düşünsün.

agbi

Yasaklı
İLGİNÇ

Erbakan a gönül verenlerin anında bu konuya ilgi göstereceklerini sanmıştım.

agbi

Yasaklı
İLGİNÇ

Erbakan a gönül verenlerin anında bu konuya ilgi göstereceklerini sanmıştım.

Bu forum da ERBAKAN a gönül verenler yalnızca KAHROLSUN SİYONİZM demekten başka bir şey bilmiyorlarmı ?

Bu konularda bulunmayışları EZBERLERİNİN bittiğinin delilimidir ?

o zaman ben tekrar başlayayım ki öğrenip ezberlesinler gerçek düşmanlarını.

agbi

Yasaklı
FORUM un siyonist karşıtları.

ÇOK ÖNEMLİ KONUDA SİZLERİ GÖREMİYORUM.

Yoksa sizler SİYONİST karşıtı değilmisiniz?

agbi

Yasaklı
FORUM un siyonist karşıtları.

ÇOK ÖNEMLİ KONUDA SİZLERİ GÖREMİYORUM.

Yoksa sizler SİYONİST karşıtı değilmisiniz?

ERBAKAN a gönül veren Forum üyelerine bir sorum olacak.

ERBAKAN ın siyasi yaşamında en büyük düşmanlarından biri olan SAROS u irdelemek SAROS un Türkiyede faliyetlerini afişte etmek sizlere SİYASİ BAZDA RANT GETİRMİYORMU .

Örneğin Ercan TEKİN bu konuda düşünceleriniz ?

Hadi onlar SİYASİ RANT larından dolayı değinmiyorlar ya diğer Forum üyeleri.

İslam var oldukça İSLAM düşmanı olan vede Hiristiyanlarıda bu konuda kullanan SİYONİZM ile ilgili mücadele fikirleriniz yokmu SAROS kimdir ?

bakış

Kıdemli Üye
Agbi kusura bakma,bundan sonra aklından ne geçireceksen bize bi listesini ver.Bizde o şekilde düşünmeye başlayalım.

agbi

Yasaklı
Agbi kusura bakma,bundan sonra aklından ne geçireceksen bize bi listesini ver.Bizde o şekilde düşünmeye başlayalım.

Size zaten sormadım ve siz aklımdan geçmediniz ZEYBEK i tanımayan kişi hemde kendini MİLLİ GÖRÜŞ ü belirten kişi SAROS u nasıl tanıyabilir.

Siz bana göre SİYASİ TEMELLİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜSÜNÜZ RUHEN MİLLİ GÖRÜŞ çü olsanız.

MİLLİ GÖRÜŞ ün en büyük Türkiyedeki karşıtların patronu SAROS u tanır ve onu ilişkilerini Forum da yazardınız.

bakış

Kıdemli Üye
Sen soroz kafirinden mi bahsediyorsun yoksa saroz körfezindenmi?

galiba sen corc sorozu anlatmak istiyorsun.Adını bazen duyuyorum.Ünlü para spekülatörü.Dünyada hükümet yıkıp hükümet kuran soroz.
Muhtemelen ak partininde harcında hamuru olan soroz,corc soroz..

agbi

Yasaklı
BAKIŞ
Madem çok iyi biliyon anlat o zaman.

SAROS un Türkiye uzantıları ile 28 Şubat ın yapılamsına neden olduğunu.

Anlat o zaman D 8 lere imza atan Devlet başkanlarına hangi oyunları oynadı.

LAF ÜRETME AKIL ÜRÜNÜN ile toplumu aydınlat.

Deki

ERBAKAN a Dört siyasi yenilgiye neden olan SAROS un Türkiye uzantıları bunlar bunlar bunları yapmışlar.

AYDINLATICI BİLGİLENDİRİCİ BİR MİLLİ GÖRÜŞÇÜ ol

agbi

Yasaklı
BAKIŞ
Madem çok iyi biliyon anlat o zaman.

SAROS un Türkiye uzantıları ile 28 Şubat ın yapılamsına neden olduğunu.

Anlat o zaman D 8 lere imza atan Devlet başkanlarına hangi oyunları oynadı.

LAF ÜRETME AKIL ÜRÜNÜN ile toplumu aydınlat.

Deki

ERBAKAN a Dört siyasi yenilgiye neden olan SAROS un Türkiye uzantıları bunlar bunlar bunları yapmışlar.

AYDINLATICI BİLGİLENDİRİCİ BİR MİLLİ GÖRÜŞÇÜ ol

Şimdi BAKIŞderin bilgilerinle bizleri aydınlatacağı düşüncesi ile konuya girdim.

O da ne

Bizleri yine CEHALETİN KARANLIĞIN da bırakmış.

ummuhan

Kıdemli Üye
George Soros (okunuşu: corc soros) (d. 12 Ağustos 1930), Macar ve Yahudi asilli ABD'li finans spekülatörü ve liberal girişimci. Yugoslavya, Ukrayna gibi doğu Avrupa ülkelerine yaptığı yardımın tutarı, bu ülkelere Birleşmiş Milletler tarafından yapılan yardım miktarını aşmıştır. Bu yüzden kimi çevreler onu "hayırsever" olarak tanımlamaktadır. Ancak bu yardımların siyasi amaçla yapıldığını savunanlar da vardır.
Soros'un yardımlarının "sosyal" olmaktan çok "siyasal" özellik taşıdığını iddia edenler, onu, parasal gücünü kullanarak ülkelerin iç işlerine karışmak ve o ülke siyasetine yön vermekle suçlamaktadır. Soros bu konuda, "Bu renkli devrimlerle suçlanmamın nedeni aslında Rus propagandasıdır." diyerek kendini savundu. Ancak, "Dünyanın her yanında böyle süreçleri destekliyorum. Şu anda Liberya'da yapıyoruz, Nepal'de yapabiliriz." diyerek bu tür eylemlerini kabullendi. Ayrıca 2006 yılında bir Rus radyosuna verdiği demeçte, Gürcistan'da 2003 yılında gerçekleşen Kadife Devrim'i mali olarak desteklediğini açıkladı.[1]
İngiltere'deki Londra Ekonomi Okulu'ndaki öğrenciliği sırasında hocası olan Karl Popper'ın açık toplum felsefesinden çok etkilendiğini ve bu etkisinin yaşamında yanılabilirlik, içgörü, düşünebilirlik ve açık toplum gibi değerler sistematiğinin oluşmasında katkı sağladını ifade eder. Bu değer sistematiği ile finans piyasalarında çok başarılı olduğunu belirtir.
Soros, vakıfları kanalıyla Türkiye'de de 2006 yılı itibariyle son 5 yılda 8 milyon ABD doları harcadıklarını açıkladı.
George Bush ile arası açık olan Soros, Bush'un kapitalist, açık ekonomilerin adını dünya üzerinde kötüye çıkardığını ve daha çok kendisi tarafından organize edilen sivil toplum kuruluşu örgütlerinin hareketini kısıtladığı beyan etti.
Soros, Açık Toplum Enstitüsünün kurucusudur. Soros un Açık Toplum Enstitüsü nün Türkiye şubesi Eylül 2001'de kurulan Bebek'teki OSIAF(Açık Toplum Enstitüsü Yardım Vakfı)'tır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Adamın zoruna bak ya:)

Kendi kendine konu açıyor, bu güzel, ama peşinden erbakancılar niye yazmadılar diye de üzülüyor:)

Sen yazıyorsun ya, ha bire konuyu güncellemek için kendi yazının altına kendin yazı yazmak gibi bir güzelliğe!!! sahipsin:)

Yazıların biraz AKIL BAZINDA olsun yahu:)

Başkalarına akıl bazında yaz diye diye kendine hiç bırakmadın be dostum:)

bakış

Kıdemli Üye
Sn ağbimiz milli görüşçülerin 20 yıl gerisinden geliyor.Biz konuşuyoruz konuşuyoruz sonra ağbi 20 yıl sonra o konuya geçiyor.
Sonra bide fırçalıyor bizi neen bu konulara değinmiyorsunuz diye.Sayın agbimiz hala teşhis aşamasında.Sorozu yeni duymuş biyerlerden,zannediyorki sadece sorozu ben biliyorum

Sen teşhisle uğraşmaya devam et,biz tedaviye geçtik agbi.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sn ağbimiz milli görüşçülerin 20 yıl gerisinden geliyor.Biz konuşuyoruz konuşuyoruz sonra ağbi 20 yıl sonra o konuya geçiyor.
Sonra bide fırçalıyor bizi neen bu konulara değinmiyorsunuz diye.Sayın agbimiz hala teşhis aşamasında.Sorozu yeni duymuş biyerlerden,zannediyorki sadece sorozu ben biliyorum

Hayır işin ilginci geliyor bir şey yazıyor, biraz bekliyor bi daha yazıyor, biraz sonra bi daha bidaha bi daha.

Sanki herkes bunun her yazdığı yazıyı görmek zorunda, görüp yazmak zorundaymış gibi.

Ben görüyorum gülüp geçiyorum:)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Hep birlikte La havle vela kuvvete billahil aliyyil azim diyelim
...akabinde agbiye de ayrıyetten münakaşa alışkanlıklarından ve insanları tahrik etme alışkanlıklarından kurtulması için dua edelim.

agbi

Yasaklı

AKLINCA İNCE BİR ZEKA YA SAHİP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUN AMA

Açtığın konular yadığın mesajlar zekanın ince veya kalın olduğunu çok iyi anlatıyor.

Bana gösterebilirmisin SİYONİZM le SAROS la mücadele çeşitlerini ?

Sahip olduğun zannettiğin ZEKA ile dalga geçmen dalga geçmek isteyişin ortada bakıyorum açtığın konulara YALNIZCA SİYASİ TARAFGİRLİK konular.

agbi

Yasaklı
DOĞRU yu BULMAK için ŞÜPHE DUY Düşünce teorisine göre

BEN SON ZAMANLARDA Hakimiyeti ellerinden gitmeye başlayan başta Ulusalcı , CHP zihniyetinin değişik kisvelere bürünerek SANAL Forumlardada FİTNE ÜRETMEYE Başladığunu hissediyorum.

İpucu : Yalnızca Bir Cemeate saldıran vede islam var oldul.a İslam düşmanı olan siyonizm in Türkiye deki uzantıların konularına girmeyen toplumu bilgilendirmeyenler yalnızca Müslüman kardeşlerine sataşan tenkit eden yargılayanlar.