Sarikli Vatandasa Cirkin Saldiri

Kaptan

Mecra Yazarı
Müslümana tahammülüm yok diyemiyor da cübbe, sarik üzerinden kinini kusuyor.
Biri de cikip "sen niye sapka takmiyorsun" diyememis. Öyle ya madem devrim kanunlarindan bahsediyor.

Son düzenleme:

Kaptan

Mecra Yazarı
ihvan?
sarikli diyo, kemalist zihniyet yerinde duramiyor diyo
sende tik yok
ne bileyim bi kinama bekliyorduk senden

talib

Kıdemli Üye
kaptan sevinir dedim bu habere ama sevinmemiş gibi sanki. sarıklı müslüman ehli tarik olabilir, kemalist kadın haklı değil mi!?

Kaptan

Mecra Yazarı
kaptan sevinir dedim bu habere ama sevinmemiş gibi sanki. sarıklı müslüman ehli tarik olabilir, kemalist kadın haklı değil mi!?

Ah be talip bana olan husumetin seni harbiden kör kılıyor.

Zulmün dini, dili, milleti olur mu a kuzum. Zulüm kimden gelirse gelsin karşıyız. Tersi de olsa yine karşı gelirdim emin ol. Ehli tarık kemalist farkına gelince, ya germeyelim şimdi ortamı. Hazir fındık dalları yeşillenmişken :) budayıp kıymayalım be...
Varsın büyüsün, serpilsin fındık bir kırmızıya dönsün hele :)

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
ihvan?
sarikli diyo, kemalist zihniyet yerinde duramiyor diyo
sende tik yok
ne bileyim bi kinama bekliyorduk senden

fiziki temas yahut kişiyi küçük düşürücü bir hareket olmadığı müddetçe ben kişilerin tepkisini göstermesine karşı değilim. Ne yazık ki bizler sarık sakal ve cübbenin güzelliğini sultanımız hacı mahmud efendi hazretlerimize layık şekilde anlatamadık. Biz anlatamadıkça kötü örnekler zihinlere yerleşti.
Allah cümlesine ve cümlemize hidayet firaset ve basiret versin, gönüllerimizide dini üzerine sabit kılsın

kebîkec

İhvan Forum Üye
Sarıklı adam ben olsaydım madamı fena madara ederdim. Adam konuştukça konuşmasa keşke dedim içimden :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Fena kemalistmiş hee..
Düşünür hocam bence bu adam kadar bile cevap veremezdin.
Büşra apla da cılız kalırdı.. oyum Verda admine

Kaçak

Yeni
Kim bu ya :)
resmen cazgır ya ...
gerçekten ülkem ilginç bir ülke ...
yani bu kadınla aynı evi paylaşan birileri var ...
şöyle böyle diye yoruma bile ihtiyaç yok kanımca ...

Hakperest

Kıdemli Üye
La ba la
Bir deha bu toplarda
Altında ve üstünde bir de denizinde
Bir sarıklı veya akrubası veledi ceddi 7 göbeğe kadar
Yakalamayayum
Bu teyzeye teslim edurum bağ

cahid

Kıdemli Üye
Adiy b. Hatim diyor ki:
“Ben, Resulullahın yanına gittim. Boynumda altın’dan bir haç bulunuyor*du. Bana dedi ki: “Ey Adiy, bu putu çıkarıp at.” Ben onun, Tevbe suresinin “Onlar, hahamlarını, papazlarını ve Meryemoğlu İsa Mesihi, Allah’tan başka rabler edindiler.” âyetini okuduğunu işittim. (Dedim ki: “Ey Allahın Resulü biz onlara ibadet etmiyorduk ki,) Resulullah da buyurdu ki: “Dikkat edin, Yahudi ve Hıristiyanlar, din adamlarına tapmıyorlardı. Fakat onlar, hahamlar ve papaz*lar kendilerine bir şeyi helal kılınca onu helal sayıyorlardı, bir şeyi haram kılın*ca da onu haram kabul ediyolardı. Tirmizi
İnsanların yazdıkları şeyleri Rabler edinen aşağılık kompleksli kişilere verilecek en güzel cevap "gülmektir". "Bilim" denilen ve yıllar içerisinde sürekli güncellenen şeyin söylediği şeylere vahiy gibi kayıtsız şartsız teslim olan müslümanlara bunlardan daha çok taaccüb ediyorum. Bunlar taptıkları şeyin hükümleriyle hüküm veriyorlar. Sözünü ettiğim kimseler ise "bilim" dedikleri şeyi kıt akılları anlayamadığı durumlarda vahye tercih edebiliyorlar.

Kaptan

Mecra Yazarı
Kelaynaklar...

Her zamanki gibi baştan diyeyim, bu bir çevre duyarlılığı yazısı değildir. Belki ihmal ediyoruz. Hatta belkisi fazla, çevremizi ihmal ediyoruz. Yanılmıyorsam ortaokulda falandım, bir tübitak dergisinin kapağında "nesli tükeniyor" diye bir haber yapmışlar, kafes içindeki kelaynakların fotoğraflarını koymuşlardı. Aradan yıllar geçi, şükürler olsun kelaynakların nesli kurtarıldı. Suriye'deki savaş yüzünden göçlerine falan izin verilmemişti. Yani koruma devam ediyor.

Ama konumuz kelaynakların neslinin korunması için daha fazla neler yapabiliriz de değil. Esasına bakarsanız zevk için bu kuşları öldüren avcıları asmak önerisinden başka bir fikrim olduğunu da söyleyemem.

Efendim, konumuz son dönemde acayip gergin oldukları gözlemlenen "laik teyzeler" veya "laik ergenler". Sokakta yürüyen başörtülüye saldıran; yine başka bir sefer yanından geçen başörtülüye yumruk atan, asansöre binen başörtülüye saldıranlara bugün havaalanında kılık-kıyafet yasasını bağıra bağıra okuyan teyze dâhil oldu. Neymiş; sarık ve cübbeden rahatsız olmuş!

Ne demişti eski devlet böyüklerimizden biri; "başörtülüler okumak istiyorlarsa Arabistan'a gitsinler". Ben de diyorum ki, "başörtüsünden, sarıktan, cübbeden rahatsız olanlar evlerinden çıkmasınlar"! Tamam, anladınız; gönderecek ülke bulamadım.

Aranızda bileniniz var mı acaba; "neden bu kadar gerginler?"

İnandıkları gibi giyindikleri için okullarından atıldıklarında...

İnandıkları gibi giyindikleri için işlerinden atıldıklarında...

İnandıkları gibi giyindikleri için hakarete uğradıklarında...

İnandıkları gibi giyindikleri için ikna odalarına alındıklarında...

İnandıkları gibi giyindikleri için ülkeyi terk ettiklerinde...

Size kimse dokunmamıştı ama!

Size kimse karışmamıştı ama!

Dahası var... Devran dönmesine rağmen...

Hala da size kimse bir şey demiyor!

Hala da size kimse ters bakmıyor!

Hala da size kimse karışmıyor!

Ne giyerseniz giyin, ne düşünürseniz düşünün!

De...

Ne bu hazımsızlık?

Ne bu düşmanlık?

Ne bu nefret?

Bu milletin inancına, değerine veya bu milletin özgürlüğüne ne zaman saygı duymayı öğreneceksiniz?

Ne zaman o çok öve öve bitiremediğiniz asgari düzeyde bir batılı olabileceksiniz?

Ne zaman bir arada yaşamaya çalışacaksınız?

Sesimi duyanınız olur mu bilmiyorum ama; biz bu topraklara aidiz! Biz bu topraklarda doğduk vakti zamanı gelince yine bu topraklarda öleceğiz!

Çatlasanız da... Patlasanız da...

Ne inancımızdan... Ne de vatanımızdan vazgeçeceğiz!

O yüzden...

Terbiyesizlikle üstün gelebileceğiniz kuruntunuzdan vazgeçip, azıcık da olsa medenileşin!

Şaban Öz

çelebiler

Kıdemli Üye
Arkadaşlar inandığınız dini kurallarda "namaz kılmayan öldürülür" hükmü var mı?
Sizler bu hükme inanıyor musunuz?
İslam şeriatı ülkeye hakim olsun istemiyor musunuz?
İslam şeriatı ülkeye hakim olunca bu ve benzeri hükümlerin halka zorla uygulatılmasının gerektiğine inanmıyor musunuz?
Videodaki sarıklı kişi yukarıda saydıklarımın hepsine "evet" cevabı vermez mi?
Öyleyse kadın haklı neyin peşindesiniz?

lafons7275

Kıdemli Üye
Arkadaşlar inandığınız dini kurallarda "namaz kılmayan öldürülür" hükmü var mı?
Sizler bu hükme inanıyor musunuz?
İslam şeriatı ülkeye hakim olsun istemiyor musunuz?
İslam şeriatı ülkeye hakim olunca bu ve benzeri hükümlerin halka zorla uygulatılmasının gerektiğine inanmıyor musunuz?
Videodaki sarıklı kişi yukarıda saydıklarımın hepsine "evet" cevabı vermez mi?
Öyleyse kadın haklı neyin peşindesiniz?

İnandığın dinde şu ayeti okudun mu?

Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir? (Diye sorarlar).
Onlar şöyle derler: “Biz namaz kılanlardan değildik.” muddesir 42-43

Bu ayete göre namaz kılmayanlar cehenneme girecek mi?

O vakit sen sevdiklerinin namaz kılmadıklarını gördüğün zaman bana ne , ne halleri varsa görsün diyip göz göre göre cehenneme gitmelerine razı olur musun? yoksa kılmaları için ne gerekiyorsa yapar mısın?

adams77

Kanalizasyoncu
İnandığın dinde şu ayeti okudun mu?

Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir? (Diye sorarlar).
Onlar şöyle derler: “Biz namaz kılanlardan değildik.” muddesir 42-43

Bu ayete göre namaz kılmayanlar cehenneme girecek mi?

O vakit sen sevdiklerinin namaz kılmadıklarını gördüğün zaman bana ne , ne halleri varsa görsün diyip göz göre göre cehenneme gitmelerine razı olur musun? yoksa kılmaları için ne gerekiyorsa yapar mısın?

iyide sen öldürüyorsun!!! neden öldürüyorsun?

lafons7275

Kıdemli Üye
iyide sen öldürüyorsun!!! neden öldürüyorsun?

Ben öldürmekle tehdit ediyorum, bu tehdit karşısında halk da ölmemek için namaz kılıyor. Önce zorla kılıyor sonra alışıyor ve en sonunda namazsız bir hayatı düşünemiyor.

adams77

Kanalizasyoncu
Taha 132 ye nasıl mana veriyorsun?

tehdit ederek yada ölümle korkutarak yazmıyor. Ayrıca ayet ehline diyor

Firavuna bile

44. Ona yumuşak söz söyleyin. Belki o, aklını başına alır veya korkar.

biz firavunmuyuz neden ölümle tehdit ediyorsun.

cemaliii

Kıdemli Üye
Bizler birbirimizin kılık kıyafetine takılmadan sırf insan olduğu için ne zaman saygı göstermeyi öğreneceğiz toplum olarak?

Bu teyzelerden hala kaldı mıydı kıyıda köşede? Allah ıslah etsin.

işte bir örneği daha. Biz sadece kendimize demokrat kendimize müslümanız. Bir örneğide bu laik teyze. Sorsan demokrasi istiyordur. Kime? Elbet kendine.

Yazıklar olsun.

Ama yeni nesil bizler ve yaşlılar gibi ideolojik hasta değil. Güzel bir gençlik geliyor inşallah. Hem sağ hem sol ideolojik hastalar eskide kalacak inşallah.