Saray'ın elektrik faturası Meclis'e taşındı

can feda

Profesör
CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ali Demirçalı yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın elektrik faturasını ellerine ulaştığını belirterek konuyu TBMM'ye taşıdı.Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 100 bin liralık gecikme bedeli olduğunu belirlediklerini söyleyen CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, "Saray'ın vatandaşa maliyeti arttıkça artıyor. Sarayın elektrik faturası ise ortalığı karıştıracak. Sadece bir aylık fatura bedeli 1 milyar lirayı aşan Saray'ın borcuna da sadık olmadığı ortaya çıktı. Sarayın elektriğini kesecek mert bir memur arıyorum. Vatandaşı bu beladan kurtarsın" dedi.

Ali Demirçalı'nın yazılı açıklaması şöyle; "18.12.2014 ve 21.01.2015 tarihleri arasındaki elektrik faturası bedeli 1 milyar 140 bin 567 TL. Söz konusu dönemde 89 bin 262,053 kilovat elektrik tüketimi yapılmış. Enerji fonuna 8 bin, TRT'ye 16 bin TL'lik kesinti yapılmış. KDV matrahı 974 bin Katma Değer Vergisi ise 175 bin TL. Faturanın son ödeme tarihi ise 18.2.2015 olarak düzenlenmiş. Faturadaki en önemli detay ise önceki dönemden 106 bin 770 TL'lik borcun olması. Faturada bu borç ödenmez ise elektriğin kesileceği belirtiliyor.

Söz konusu devreden borç Saray'ın borcuna sadık olmadığını gösteriyor ya da fatura o kadar kabarık ki ödenememiş. Sarayın elektriğini kesecek mert bir memur arıyorum. Vatandaşı bu beladan kurtarsın. Yoksulluğun, işsizliğin bu kadar arttığı, emeklinin evine ekmek götüremediği bir ortamda sadece Saray'ın Atatürk'ün mirasının katledilerek yapılması, binanın inşaat maliyeti değil bundan sonra da vatandaşın vergileriyle oluşan bütçenin sırtında bir kambur olarak kalmaya devam edeceği ortadadır. Sadece elektrik faturası 1 milyar lirayı aşan bu yapı AKP zihniyetinin topluma bakış açısının da göstergesidir" dedi.

TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu

Ali Demirçalı, "Hükümet yetkililerinin maliyeti gizlemek, küçük göstermek için 'Burası bir temsil makamıdır' yönündeki açıklamaları ise gülünçtür. Burası ancak savurganlığı, saltanat düşkünlüğünü, yüksek duvarlar arasındaki korkuyu temsil edebilir" dedi.

Ali Demirçalı'nın konuyu TBMM'ye taşıyarak şu sorularımın yanıtlanmasını istedi; "Saray'ın elektrik faturasının yıllık maliyeti nedir? Dekorasyon, inşaat maliyeti, verilen yemeklerin bütçeye getirdiği yük ne kadardır? Bizim elimize ulaşan elektrik faturasındaki 106 bin liralık gecikme bedelinin nedeni nedir? "

saray-fatura2.jpg

Birde borcu varmış...faturaya bakınca kayıp kaçak bedeli kutucuğu boş gibi...milletten alıyorlar...saray'dan kayıp kaçak bedeli almıyorlar sanırım...

Muminaga

Yeni
Cumhurbaşkanlığı sarayının henüz inşaatı devam ederken,tamirat bakım onarım işlerinin devam ettiği sırada matkap, elektrikli testere, yıkama makinaları, demir-aleminyum profil malzemelerinin kesip doğranma işlemleri, aşağıdan-yukarıya malzeme taşınması için asansör kullanımı vs. işlerde kullanılan elektrik bedelini sarayın elektrik sarfiyatı olarak gösteriyorlar.
kendilerini kutluyorum, gerçektende üçkağıtçılıkta bir numaradırlar.

Sen daha önce bu elektrik bedelini sarayın yapım masrafları içinde gösterdin
Aynı faturayı ikinci defa kullanmak ancak üçkağıtçılık yeteneğinize bağlıyorum.

Bu elektrik bedelini Cumhurbaşkanlığı ödeneğinden ödeyemezler miydi?
Bu işin arkasından başka sebepler çıkarsa, mesela müteahitin ödemesi gereken bir kalem olarak ortaya çıkarsa veya başka bir geçerli sebep ortaya konbursa, chp'liler ve haşhaşi olduğu halde benim onlarla ilgim alakam yoktur diyen ikiyüzlüler ne diyecek peki?
utanacaklar mı?

Muminaga

Yeni
hayret ne cins, entresan şahıslar varmış
bakar/görür/körler gruhu da bu cinsten şahıslar olur.

can feda

Profesör
Efendi sen git...sorgusuz sualsiz...kabul edenleri kandır...asnasörün inip çıkmasını bile hesap etmişsin aklınca ama elektrik faturaları dönem dönem ödenir...Bak orada dönemi de yazıyor...resmi yakınlaştır bak...fatura dönemi 01/2015 yani bu fatura bina yapılmaya başlandığından bu yana kullanılan elektrik değil...çocuk mu kandırıyorsun...1 dönemlik fatura bu...

Muminaga

Yeni
"18.12.2014 ve 21.01.2015
Efendi sen git...sorgusuz sualsiz...kabul edenleri kandır...asnasörün inip çıkmasını bile hesap etmişsin aklınca ama elektrik faturaları dönem dönem ödenir...Bak orada dönemi de yazıyor...resmi yakınlaştır bak...fatura dönemi 01/2015 yani bu fatura bina yapılmaya başlandığından bu yana kullanılan elektrik değil...çocuk mu kandırıyorsun...1 dönemlik fatura bu...
18 .12. 2014'te bina bitmiş miydi efendi ?

can feda

Profesör
18 .12. 2014'te bina bitmiş miydi efendi ?

Konuştukça saçmalıyorsun...bari iyice araştır öyle yaz...saray 29 EKİM 2014 tarihinde açıldı...üstüne resepsiyon yapıldı...hatta Papa bile orada ağırlandı tamam mı???

Ayrıca velev ki saray senin dediğin gibi bitmemiş olsun...1 ayda mı yapıldı tüm bu dediğin işler...???1 ayda mı yapıldı bu saray??? halbuki sarayın inşaatına 2012 de başlandı...

menzil5453

Doçent
İyice saçmalamaya başladınızya. Adam karılı kızlı alem yapmamışya. Devletin tepesindeki kurum. Resepsiyonlar veriyor. İşlek bir vaziyette. Tabi siz alışmışsınız geçmiş cumhurbaşkanları gibi tayyip erdoğan'ı da köşkü sadece ıstırahat yeri olarak kullanacak sandınız.

can feda

Profesör
İyice saçmalamaya başladınızya. Adam karılı kızlı alem yapmamışya. Devletin tepesindeki kurum. Resepsiyonlar veriyor. İşlek bir vaziyette. Tabi siz alışmışsınız geçmiş cumhurbaşkanları gibi tayyip erdoğan'ı da köşkü sadece ıstırahat yeri olarak kullanacak sandınız.

1 ayda...30 günün hepsinde mi resepsiyon veriliyor...sen ankara da mısın...akşamları görüyor musun bilmiyorum ama ben çok sık görüyorum...istersen akşam olan bir fotoğrafına bak ve gereksiz israfı gör...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Cumhurbaşkanlığı sarayının henüz inşaatı devam ederken,tamirat bakım onarım işlerinin devam ettiği sırada matkap, elektrikli testere, yıkama makinaları, demir-aleminyum profil malzemelerinin kesip doğranma işlemleri, aşağıdan-yukarıya malzeme taşınması için asansör kullanımı vs. işlerde kullanılan elektrik bedelini sarayın elektrik sarfiyatı olarak gösteriyorlar.
kendilerini kutluyorum, gerçektende üçkağıtçılıkta bir numaradırlar.

Sen daha önce bu elektrik bedelini sarayın yapım masrafları içinde gösterdin
Aynı faturayı ikinci defa kullanmak ancak üçkağıtçılık yeteneğinize bağlıyorum.

Bu elektrik bedelini Cumhurbaşkanlığı ödeneğinden ödeyemezler miydi?
Bu işin arkasından başka sebepler çıkarsa, mesela müteahitin ödemesi gereken bir kalem olarak ortaya çıkarsa veya başka bir geçerli sebep ortaya konbursa, chp'liler ve haşhaşi olduğu halde benim onlarla ilgim alakam yoktur diyen ikiyüzlüler ne diyecek peki?
utanacaklar mı?

Anıtkabir tam karşımda gece bir ışıklandırılıyor bir görsen. Ona hiç sesleri çıkmıyor.

can feda

Profesör
Anıtkabir tam karşımda gece bir ışıklandırılıyor bir görsen. Ona hiç sesleri çıkmıyor.

Anıtkabir de dediğin gibi ışıklandırılıyor...ama ankarada olmayanlar için söylüyorum...anıtkabir ile saray'ın ışıklandırması karşılaştırılınca...sende göreceksin ki sarayın ki çok daha fazla...AYRICA...AKŞAM VAKTİ O KADAR IŞIKLANDIRMA SARAY İÇİN NE KADAR İSRAF İSE ANITKABİR İÇİNDE O KADAR İSRAF...ANITKABİR DE DE İSRAF İÇİN ÖNLEM ALINMALI...

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Deniyor ki orası Erdoğan'ın sarayı değil ...öbür dünyaya da götürecek değil...burası milletindir ..izzet itibar....vs...

Bu bakış açısı islami değil kapitalist ,firavuni bakış açısıdır.

89- FECR SURES

Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla

1- Fecre andolsun,
2- On geceye,
3- Çifte ve tek’e,
4- Akıp-gittiği zaman geceye,
5- Bunlarda, akıl sahibi olan için bir yemin var, değil mi?
6- Rabbinin Ad (kavmin)e ne yaptığını görmedin mi?
7- ‘Yüksek sütunlar’ sahibi İrem’e?
8- Ki şehirler içinde onun bir benzeri yaratılmış değildi.
9- Ve vadilerde kayaları oyup biçen Semud’a?
10- Ve kazıklar (ehramlar) sahibi Firavun’a?

11- Ki onlar, şehirlerde azgınlaşmışlardı.
12- Böylece oralarda fesadı yaygınlaştırmış-arttırmışlardı.’
13- Bundan dolayı, Rabbin, onların üzerine bir azap kamçısı çarpıverdi.
14- Çünkü senin Rabbin, gerçekten gözetleme yerindedir.
15- Fakat insan; ne zaman Rabbi kendisini bir denemeden geçirse, ona bir keremde bulunsa, nimetler verse: “Rabbim bana ikram etti” der.
16- Ama ne zaman onu deneyerek, rızkını kıssa, hemen: “Rabbim bana ihanet etti” der.
17- Hayır; aksine, siz yetime ikram etmiyorsunuz.
18- Yoksula yedirmek için birbirinizi teşvik etmiyorsunuz.
19- Mirası, sınır tanımaz (helal, haram aldırmaz) bir tarzda yiyorsunuz.
20- Malı ‘bir yığma tutkusu ve hırsıyla’ seviyorsunuz.

21- Hayır; yer, parça parça yıkılıp darmadağın olduğu,
22- Rabbin(in buyruğu) geldiği ve melekler dizi dizi durduğu zaman;
23- O gün, cehennem de getirilmiştir. İnsan o gün düşünüp-hatırlar, ancak (bu) hatırlamadan ona ne fayda?
24- Der ki: “Keşke hayatım için, (önceden bir şeyler) takdim edebilseydim.”
25- Artık o gün hiç kimse (Allah’ın) vereceği azap gibi azaplandıramaz.
26- Onun vuracağı bağı hiç kimse vuramaz.
27- Ey mutmain (tatmin bulmuş) nefis,
28- Rabbine, hoşnut edici ve hoşnut edilmiş olarak dön.
29- Artık kullarımın arasına gir.
30- Cennetime gir.

images

images

images

irem-%C5%9Fehri-e1380581681160.jpg

FATIR 10:

Kim izzet ve şeref istiyor idiyse, bilsin ki, izzet ve şerefin hepsi Allah'ındır. O'na ancak güzel sözler yükselir (ulaşır). Onları da Allah'a amel-i sâlih ulaştırır. Kötülüklerle tuzak kuranlara gelince, onlar için çetin bir azap vardır ve onların tuzağı bozulur.

Saray yapmak salih amel değildir.

menzil5453

Doçent
Deniyor ki orası Erdoğan'ın sarayı değil ...öbür dünyaya da götürecek değil...burası milletindir ..izzet itibar....vs...

Bu bakış açısı islami değil kapitalist ,firavuni bakış açısıdır.

89- FECR SURES

Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla

1- Fecre andolsun,
2- On geceye,
3- Çifte ve tek’e,
4- Akıp-gittiği zaman geceye,
5- Bunlarda, akıl sahibi olan için bir yemin var, değil mi?
6- Rabbinin Ad (kavmin)e ne yaptığını görmedin mi?
7- ‘Yüksek sütunlar’ sahibi İrem’e?
8- Ki şehirler içinde onun bir benzeri yaratılmış değildi.
9- Ve vadilerde kayaları oyup biçen Semud’a?
10- Ve kazıklar (ehramlar) sahibi Firavun’a?

11- Ki onlar, şehirlerde azgınlaşmışlardı.
12- Böylece oralarda fesadı yaygınlaştırmış-arttırmışlardı.’
13- Bundan dolayı, Rabbin, onların üzerine bir azap kamçısı çarpıverdi.
14- Çünkü senin Rabbin, gerçekten gözetleme yerindedir.
15- Fakat insan; ne zaman Rabbi kendisini bir denemeden geçirse, ona bir keremde bulunsa, nimetler verse: “Rabbim bana ikram etti” der.
16- Ama ne zaman onu deneyerek, rızkını kıssa, hemen: “Rabbim bana ihanet etti” der.
17- Hayır; aksine, siz yetime ikram etmiyorsunuz.
18- Yoksula yedirmek için birbirinizi teşvik etmiyorsunuz.
19- Mirası, sınır tanımaz (helal, haram aldırmaz) bir tarzda yiyorsunuz.
20- Malı ‘bir yığma tutkusu ve hırsıyla’ seviyorsunuz.

21- Hayır; yer, parça parça yıkılıp darmadağın olduğu,
22- Rabbin(in buyruğu) geldiği ve melekler dizi dizi durduğu zaman;
23- O gün, cehennem de getirilmiştir. İnsan o gün düşünüp-hatırlar, ancak (bu) hatırlamadan ona ne fayda?
24- Der ki: “Keşke hayatım için, (önceden bir şeyler) takdim edebilseydim.”
25- Artık o gün hiç kimse (Allah’ın) vereceği azap gibi azaplandıramaz.
26- Onun vuracağı bağı hiç kimse vuramaz.
27- Ey mutmain (tatmin bulmuş) nefis,
28- Rabbine, hoşnut edici ve hoşnut edilmiş olarak dön.
29- Artık kullarımın arasına gir.
30- Cennetime gir.

images

images

images

irem-%C5%9Fehri-e1380581681160.jpg

FATIR 10:

Kim izzet ve şeref istiyor idiyse, bilsin ki, izzet ve şerefin hepsi Allah'ındır. O'na ancak güzel sözler yükselir (ulaşır). Onları da Allah'a amel-i sâlih ulaştırır. Kötülüklerle tuzak kuranlara gelince, onlar için çetin bir azap vardır ve onların tuzağı bozulur.

Saray yapmak salih amel değildir.

Peki osmanlı saraylarına ne diyeceksin? O zaman sana göre osmanlı padişahlarının hepsi firavun ile eşdeğerdir.

Burda şahsi istenen bişey yok. Devlet adına istenen itibar var. Karıştırmayın.

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi