Sana Bana Vatanima Ulkemin Insanina

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hiç şüphe yok yeni bir haçlı seferiyle karşı karşıyayız. Osmanliya hasta adam diyenler daha ölmeden mirasını paylaşmak için Yalta konferansı gibi buluşmalar tertip etmiş ve daha ölmeden osmanlinin mirasını pay mal etmişlerdi. Tabi içeriden ittihatcilar da onlara koltuk değneği olmuş lojistik destek saglamislardi. En milli şairimiz bile tongaya düşmüş padişaha kafa tutmuştu.

Şimdi onların yerine içeride Chp ve saz arkadaşları tusiad, koç tosun vb cilalı örgütlenmeler var. Dini mihraptan yıkmaya çalışan Feto ve türevleri var.

Hepsi sabah akşam çalışıyorlar. İçeriden ve dışarıdan yükleniyorlar. Döviz ateşli kamçı. Ard arda vuracaklar. Kaval çalarak kavala kurabiyesi ikram edecekler ama tadiguzel pastanesinin sahibi muhtar oldu. Önceki iki muhtar rahmetli oldu. Unutuyorlar. Ömrünün 30 - 40 yılını silahlı kuvvetler uniformasiyla geçirmiş bir general Demirtaş a özgürlük istiyor. Haram zıkkım olsun aldığın maaş. Demek ömrün tiyatroyla geçmiş ondan terör bitmiyormuş bunca yıl. ..

Evet ülke seçim sathı mailine girmis gorunuyor. 2022 de sağduyulu seçmen bir araya gelip guclensin isterim... Aksi halde 1970- 1980 arası terörizm faaliyetlerine benzer olaylar ve 1994 - 2001 arasındaki ekonomik krizler cikarmaya calisacaklar gibi görünüyor. ..

Sağ duyulu seçmen her partiden olabilir. Ülkenin bütünlüğünü ve milli manevi değerlerini benimseyen seçmen sağ duyulu secmendir. Yüzde 51 i bulup memleket trenini kendi rayinda götürmek zorundayız.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Satıştayin bu seneki İBB raporunu ekle de bakalım kim nereye ne etmiş . 29 Ekimde Çanakkale köprüsünu de açıyorlar. Yüzde 51 bulursanız siz de geçişleri bedava yaparsınız.

ihvanistanbul

AkhenAton
Satıştayin bu seneki İBB raporunu ekle de bakalım kim nereye ne etmiş . 29 Ekimde Çanakkale köprüsünu de açıyorlar. Yüzde 51 bulursanız siz de geçişleri bedava yaparsınız.

Çalan çırpan kim varsa Allah ahirete bırakmasın hem dünyada hem öte dünyada yaksın. Alışkanlık haline getirdilersede iman selameti nasip etmesin. Yerim ekrem beyi de binali beyi de benim la hadi beni geç bu ülkenin insanının hakkını yiyenin soyu kurusun bunları bile isteye destekleyende iki cihanda afiyet görmesin inşaAllah.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Haçlı ordusu geri vites yaptı. Yerli piyonları sahaya sürecek ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yerli Fonlanmiş piyonlar konuşmaya başladı. En etkilisi kavalanin köşe yazarından geldi. ?

cahid

Kıdemli Üye

Söylediklerinin çoğuna katılmakla beraber eksik kaldığı noktayı tamamlayayım..

Küresel pisliklere ne taviz verirsen ver yaranamazsın.. Onun için yapılması gereken şeyler
1- 6284'ün kaldırılması ya da baştan sona düzenlenmesi
2- Zorunlu aşı ve plandemi uygulamalarına derhal son verilmesi
3- Paris iklim anlaşmasını uygulamaktan derhal vaz geçilmesi..

Bunları yapmadıkları sürece küreselcilerin ekmeğine yağ sürmeye devam edecek ve yenilgi kaçınılmaz olacaktır..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Söylediklerinin çoğuna katılmakla beraber eksik kaldığı noktayı tamamlayayım..

Küresel pisliklere ne taviz verirsen ver yaranamazsın.. Onun için yapılması gereken şeyler
1- 6284'ün kaldırılması ya da baştan sona düzenlenmesi
2- Zorunlu aşı ve plandemi uygulamalarına derhal son verilmesi
3- Paris iklim anlaşmasını uygulamaktan derhal vaz geçilmesi..

Bunları yapmadıkları sürece küreselcilerin ekmeğine yağ sürmeye devam edecek ve yenilgi kaçınılmaz olacaktır..
Sevgili cahid

Saglikciyim diyorsun ne aşı oldum ne de pcr testi yaptırırım diyorsun ardından da "zorunlu aşı uygulamasi" diyorsun. Bu nasıl zorunluluk ki sağlık çalışanı bile aşı olmadan elini kolunu sallayarak işine gidip geliyor.

Gördüğüm kadarıyla sosyal medyada aşı karşıtları daha agresif ve daha ukala. Herkese zavallı muamelesi yapmaktan hoşlanıyorlar. Bir kez hastalanip yatsalar iki omuzlarına birden aşı yaptirirlar? Bir de bot hesaplardan üretilmiş haber ve görselleri anında paylaşıyorlar. Bir sürü yalan ve balon haber. Niye bu kadar asiliyorlar anlayamıyorum.

Aşı olmak zorunluluktan değil sağlıklı yaşam istegimizden kaynaklanıyor. Ben eşime bile zorunlu tutmadım. Hür insanlarız ama bedelini biz ödüyoruz.

cahid

Kıdemli Üye
Sevgili cahid

Saglikciyim diyorsun ne aşı oldum ne de pcr testi yaptırırım diyorsun ardından da "zorunlu aşı uygulamasi" diyorsun. Bu nasıl zorunluluk ki sağlık çalışanı bile aşı olmadan elini kolunu sallayarak işine gidip geliyor.

Gördüğüm kadarıyla sosyal medyada aşı karşıtları daha agresif ve daha ukala. Herkese zavallı muamelesi yapmaktan hoşlanıyorlar. Bir kez hastalanip yatsalar iki omuzlarına birden aşı yaptirirlar? Bir de bot hesaplardan üretilmiş haber ve görselleri anında paylaşıyorlar. Bir sürü yalan ve balon haber. Niye bu kadar asiliyorlar anlayamıyorum.

Aşı olmak zorunluluktan değil sağlıklı yaşam istegimizden kaynaklanıyor. Ben eşime bile zorunlu tutmadım. Hür insanlarız ama bedelini biz ödüyoruz.

Resmi yazı ile tarafımıza haftada 2 kere PCR testi yaptırmamız gerektiği, yaptırmamamız durumunda savunma talep edilip tıbbi bir gerekçe sunulmaz ise hakkımızda disiplin işlemi yapılacağı ifade edildi. Şuan için süreci bekliyoruz.. Aşı ya da pcr testi olmadan şehirler arası otobüslere binilememesi v.b. durumları biliyorsunuz. İşten çıkarılanlar da var maalesef özel sektörde.. Tepki göstermezsek sıra bize de gelecek.

Yalan haber her 2 taraf tarafından da maalesef yapılıyor.. Bununla ilgili sosyal medyadan daha dün paylaşım yapıp lütfen teyit etmediğiniz haberi yaymayın diye ricada bulundum.. Aşının koruduğunu düşünen aşısını olabilir bununla ilgili bir sıkıntım yok benim.. Tüm derdim kimse aşı olmadığı için seyahat hürriyeti engellenmesin, işinden atılmasın..

Bizim olmadığımız aşının bedelini siz ödüyorsanız aşınız sizi korumuyor demektir.. O zaman sizin aşı olma sebebiniz nedir peki sorusunu sormam gerekir..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Resmi yazı ile tarafımıza haftada 2 kere PCR testi yaptırmamız gerektiği, yaptırmamamız durumunda savunma talep edilip tıbbi bir gerekçe sunulmaz ise hakkımızda disiplin işlemi yapılacağı ifade edildi. Şuan için süreci bekliyoruz.. Aşı ya da pcr testi olmadan şehirler arası otobüslere binilememesi v.b. durumları biliyorsunuz. İşten çıkarılanlar da var maalesef özel sektörde.. Tepki göstermezsek sıra bize de gelecek.

Yalan haber her 2 taraf tarafından da maalesef yapılıyor.. Bununla ilgili sosyal medyadan daha dün paylaşım yapıp lütfen teyit etmediğiniz haberi yaymayın diye ricada bulundum.. Aşının koruduğunu düşünen aşısını olabilir bununla ilgili bir sıkıntım yok benim.. Tüm derdim kimse aşı olmadığı için seyahat hürriyeti engellenmesin, işinden atılmasın..

Bizim olmadığımız aşının bedelini siz ödüyorsanız aşınız sizi korumuyor demektir.. O zaman sizin aşı olma sebebiniz nedir peki sorusunu sormam gerekir..

Bedel ödeme derken herkes kendi tercihinin bedelini ödüyor diyorum. Sizin aşı olmamanızın bedelini hastalanınca siz ödersiniz. Aşı olan birisi de aynı şekilde hastalığı kolay atlatacak kazanimini elde etmiş oluyor. Veya size göre bilinmez bir sıvıyı vücuduna almanın bedelini ödüyor.

Aşı olmayanların bedelini biz ödüyoruz demedim yani...

cahid

Kıdemli Üye
Bedel ödeme derken herkes kendi tercihinin bedelini ödüyor diyorum. Sizin aşı olmamanızın bedelini hastalanınca siz ödersiniz. Aşı olan birisi de aynı şekilde hastalığı kolay atlatacak kazanimini elde etmiş oluyor. Veya size göre bilinmez bir sıvıyı vücuduna almanın bedelini ödüyor.

Aşı olmayanların bedelini biz ödüyoruz demedim yani...

O anlamda söylediyseniz bir sıkıntı yok mutabıkız tabii herkes kendi tercihinin bedelini öder (mükafat/mücazat)