• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

Samsung Galaxy S8'in Bixby Asistanı Tanıtıldı

Hür Fikir

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
Katılım
16 Mar 2012
Mesajlar
128
Beğeniler
5
Puanları
18
#1
Samsung Galaxy S8'in Bixby Asistanı Tanıtıldı!

Galaxy S8'le gelmesini beklediğimiz, dedikodularda sıkça adına rastladığımız Bixby, sonunda resmi olarak tanıtıldı!

Samsung, telefonunuzla iletişim kurmak üzere yeni yollar sunan Bixby dijital asistanı tanıttı. Amazon'un Alexa akıllı asistanına rakip olarak gelen Bixby, Samsung Galaxy S8'de ve büyük ihtimalle Galaxy S8 Plus'ta bulunacak.

Samsung, piyasadaki dijital asistanlardan farklı olarak Bixby'nin "kesintisiz" ve "sezgisel" bir deneyimi sunduğunu söylüyor. Bixby, sesli komutlarda yaşanan sorunları azaltmayı amaçlıyor. Bugünkü duyuruyla birlikte Samsung Galaxy S8'in özel bir Bixby düğmesiyle geleceği de kesinleşti. Sızıntılarda sıkça gördüğümüz bu ek düğme, istediğiniz anda Bixby'yi çağırmanıza ve saniyelerden tasarruf etmenize izin verecek.

Bixby, halen geliştirilen bir dijital asistan ve Samsung, Bixby'nin telefonumuzla etkileşim kurmak üzere yepyeni yollar keşfetmemizi sağlayacak bir ilk adım olduğunu söylüyor. Bu, Bixby'nin özelliklerinin ilk aşamada kısıtlı olabileceği anlamına geliyor. Bu durumda Samsung, Echo'daki Amazon Alexa'ya rakip olmakta zorlanabilir.

Ancak Samsung hazırlıksız değil. Firma, yakın gelecekte üçüncü parti geliştiricilerin faydalanacakları bir SDK yayınlamayı planlıyor. Bu sayede uygulamalar, Bixby ile uyumlu hale gelebilecekler ve örneğin "Spotify'da Megadeth çal" dediğinizde telefonunuzun kafası karışmayacak.
Samsung, Bixby'nin zaman içinde klimalardan TV'lere her tür cihazda kendine yer bulacağını söylüyor.
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
20,685
Beğeniler
754
Puanları
113
Web sitesi
redyellow.besaba.com
#2
Samsung bu işi biliyor, 1-2-3-4 habire yeni bir rakamla bir şey çıkartıyor, veriyor piyasaya, hoooop bizim gençler de hemen telefon değiştirmeye :)
 

Büşra

'ana hura!!
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
21,588
Beğeniler
2,664
Puanları
113
#3
Telefonların bile asistanı var
vay arkadaş =)
 
Üst