Şam'da Haçlı Savaşı İlanı mı?

Ahter

Kıdemli Üye
sam-da-hacli-savasi-ilani-mi.jpg

incanews / Haber Masası2006-2007 yılları arasında Irak’ta Amerikan askeri olarak görev yapan 28 yaşındaki Brett şimdi Hristiyan gruplarla aynı safta Şam'daki ve Irak'taki Sünni gruplra karşı savaşıyor.Dünyanın bir çok ülkesinden Şam ve Irak'taki direniş gruplarına katılımlar sürerken, hükumetlerin muhalif gruplarla mücadelesini yeterli görmeyen Hristiyan gruplar da kendi aralarında örgütleniyor.

incanews-haber.jpg

Şam ve Irak'ta Haçlı savaşı ilan eden Dweekh Nawsha isimli örgütün kendi hesaplarında bulunan logoları.Bir zamanlar ABD ordusunda olan Brett lakaplı Amerikalı asker şimdi bu Hristiyan gruplardan biri olan ve ‘Güvenlik Güçleri’ anlamına gelen Dwekh Nawsha örgütünün en önemli isimlerinden biri.Ortadoğu’daki Hristiyan örgütlere katılan batılıların sayısı da artıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=YM7w41BzT30

Dweekh Nawsha isimli örgütün Hıristiyan alemini Şam'a yardıma çağıran videosu.
suriye-sam-incanews-haber-sitesi-2.jpg

Dweekh Nawsha isimli örgütün dünyadaki tüm Hıristiyanlardan maddi yardım talep ettiği ve twitter hesabından verdiği banka hesap numaraları.

incanews-2.jpg

fransiz-mali-kiri-yiyecekleri.jpg

incanews-haber-1.jpg

sam-suriye.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=Aqhpq78Vc7M

Bir başka Hıristiyan grup olan NPU'nun eğitim görüntüleri.

abd-kongre-uyesi-frank-wolf.jpg

Abd Kongre Üyesi Frank Wolf'un Hıristiyan savaşçıları ziyareti.
b-ftzv-icae-syx.jpg

Bir Hıristiyan din adamı tarafından Hıristiyan askerlere dini eğitim verilirken

b5oueoyiuaab5sr.jpg

PYD, Iraklı Şii askerler ve Hıristiyan askerlerin birlikte verdikleri poz.
b-a-qppcuaekku-.jpg

Şimdiden Hıristiyan aleminde kahraman ilan edilen ve YPG saflarında savaşan ABD'li Jordan Matson

b9pvwrriiaarbpz.jpg

ABD'den gelip YPG için savaşan Amerikalılar.

ccc.jpg

YPG için savaşan bir diğer ABD vatandaşı Brian Wilson.

pyd-pkk-emperyalist-abd.jpg

Twitter'da PKK yanlısı hesapların son günlerdeki en büyük kahramanları Şam ve Irak'taki kürt grupları birleştirdiği iddia edilen Jordan Matson.

Sol kolunda makineli silah sağ kolunda ise Hz İsa’nın tavsif edildiği dövme taşıyan Brett kendisini bir ‘haçlı’ olarak tanımlıyor.

incanews-haber-sitesi.jpg

Birinin teröristi bir diğerinin özgürlük savaşçısı olabilir” diyen Brett şöyle devam ediyor: “Biz burada insanların özgürlüğü için savaşanlardanız. Hiç bir baskıya zulme maruz kalmadan yaşamaları için buradayız. Buradaki kiliselerin çanları çalmaya devam etsin diye buradayız”
Hristiyanların Irak ve Şam'dan akın akın kaçması azınlıkta kalan bu grupların varlığını tehdit ederken her geçen gün Irak ve Şam bölgesinde Sünni muhaliflere karşı savaşan Hristiyan gruplara katılımlar da artıyor. Dwekh Nwasha da bunlardan biri.

hacli-savaslari-incanews.jpg

Brett sadece savaşmakla kalmıyor aynı zamanda ABD ve Avrupa’dan gönüllü savaşçı bulmaya çalışıyor. Dwekh Nwasha örgütü öncülerinden olan Brett örgüt bünyesinde bir ‘yabancılar kolu’ oluşturmak istiyor.
Örgüte katıldığı ilk haftada Amerika, Kanada ve İngiltere’den örgüte 5 savaşçı kazandırmış. Hristiyan gruplara katılanlar Sünni gruplara katılanlardan çok az kalsa da Brett örgüte katılmak için en az 20 kişinin hazır beklediğini söylüyor.
Brett’in örgüte kazandırdığı isimlerden biri de ABD Deniz Kuvvetleri’nden ayrılan Louis Park. Vatansever olduğunu söyleyen Park “Benim hükumetim onlarla savaşmazsa ben savaşırım.“diyor.
Batılıların Şam ve Irak bölgesindeki muhalif gruplara karşı savaşan Hristiyan gruplara katılmasının farklı nedenleri olduğu belirtiliyor. Kanada’dan örgüte katılan Andrew, Şam ve Irak bölgesindeki muhalif grupların organ ticareti için katliam yaptığını duyduğunu ve bunu duyduktan sonra bu örgütlerle savaşmaya geldiğini belirtiyor. Organ ticaretiyle ilgili bu duyumları Kuzey Amerika’da Evanjelik Hristiyan organizasyonların yaydığı belirtiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VulnLbZuDOQ

hacli-savaslari-ve-pkk-ypg.jpg

Fransız AFP ajansına konuşan eski ABD askeri Scott ise PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı kanadı YPG’ye katılmayı planladığını belirterek, “Bunların bir avuç lanet olası radikal solcu olduklarını görünce vazgeçtim“diyor. YPG'ye katılan Hıristiyan askerlerinden bilgilerine ulaşılan bazı batılıların isimleri de şu şekilde: Dwekh Nawsha, daha önce İngiliz Kraliyet Ordusu’nda gröv yapmış olan Alan Duncan.
AFP’ye konuşan kaynaklar YPG’ye bir çok batılının katıldığı belirtiyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=GFfxBM394aA

menzil5453

Doçent
İşin bu noktaya gelmesinde muhalif gruplar arasında ayrılıklara sebep olan işid'in vebali çok büyük.