Salih Mirzabeyoğlu'nun Annesi Vefat Etti

giriftar

Ordinaryus

Yaklaşık 13 senedir cezaevinde suçsuz yere tutulan ve yazdığı eserlerle büyük bir kitlenin takip ettiği Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu'nun muhterem validesi hakkın rahmetine kavuştu

Büyük Doğu- ibda Fikrinin Mimarı ve aynı zamanda İslami bir Mütefekkir ve Lider olan Salih Mirzabeyoğlu'nun Muhterem valideleri Sabriye Erdiş bu gece Hakkın Rahmetine kavuştu.

Bugün , Bursa Selimiye Camiin'de kılınacak olan Öğlen Namazına mütakiben Hamidiye kabristanında toprağa verilecek olan Sabriye Erdiş'e Allah rahmet eylesin derken başta Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere aile efradı, sevenlerinin ve tüm gönüldaşlarımızın başı sağolsun diyoruz.

Yusufiye Medresesinin 13 yıllık misafiri İslam Kumandanı,
ALLAHCC YOLUNDA İDAMLIK MÜEBBED CEZALISI,
Üstad Necip Fazılın Ümmete Emaneti,
Bağımsız-Birleşik İslam Devleti Mücadelesinin Yılmaz Komutanı,
Ehl-i Sünnet Vel Cemaat ve Nakşi,
Büyük Doğu Yolunun İbda Miri,
Canımız,ciğerimiz,
Mütefekkir-Kumandan Salih Mİrzabeyoğlunun annesine Allahcc rahmet eylesin.
Anamız ne yiğit doğurmuşsun.

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un

“Şüphesiz Biz Allah’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır.”
Mekanı Cennet olsun.

cicek demeti

Sükut
İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un

“Şüphesiz Biz Allah’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır.”
Mekanı Cennet olsun.

agbi

Yasaklı
Bana göre

Annesinin cenazesine katılması için müsade edilmeli idi.

fakiri

Kıdemli Üye
Rabbimiz taksiratını avf ile gani gani rahmet eylesin.

giriftar

Ordinaryus
Allahcc sizlerden ebeden razı olsun gönüldaşlar.
Acımız büyük.

ECEL

Yetişir boğuştuğum gece gündüz ecelle;
Allah Rahim ve Rahman, Allah Azze ve Celle...

Necip Fazıl, 1983

ebkem

Baş Yücelik
Allah mekanını cennet eylesin. De şey soracağım bu İBDA hakkında ne düşünüyorsunuz, yani kanlı saldırılar düzenlediği, terörizmi tırmanırdıkları doğru mudur?

giriftar

Ordinaryus
Allah mekanını cennet eylesin. De şey soracağım bu İBDA hakkında ne düşünüyorsunuz, yani kanlı saldırılar düzenlediği, terörizmi tırmanırdıkları doğru mudur?
SÖZÜ KİMİN SÖYLEDİĞİ ÖNEMLİ.
Ergenekoncular,
Kemalistler,
Masonlar,
Irkçılar,
Halıksız halkçılar.
Hangisi.
MÜSLÜMANLARDAN BÖYLE BİR VARSAYIM YOK.

talib

Kıdemli Üye
hoşgörücüler belki söylüyorlardır. hemen tüm müslümanları aynı kefeye koymayın :)

giriftar

Ordinaryus
Ne Dediler?
Dün vefat eden Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu'nun muhterem valideleri için internetten derlediğimiz kişi ve kurumların açıklamalarını sizlerin ilgisine sunuyoruz

Milli Türk Talebe Birliği
İslam Davasinin Mazlumu Mirzabeyoğlu’nun Başı Sağolsun" başlığı altında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla Bolu F Tipi Cezaevinde yatmakta olan fikir adamı Salih Mirzabeyoğlu’nun (Salih İzzet Erdiş), bu sabah ikamet ettiği Bursa’da vefat eden annesi Sabriye Erdiş’e Allah’tan Rahmet, Mirzabeyoğlu’nun yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz . Denildi.

Furkan Dergisi

İBDA Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun muhterem vâlideleri Sabriye Erdiş Hanımefendi (22.01.2012) vefat etmiştir. Cenâb-ı Hak’tan merhumeye rahmet, başta Kumandan Mirzabeyoğlu olmak üzere İBDA mensublarına sabr-ı cemil niyaz ederiz!

16 Temmuz gençlik Hareketi

Şair ve mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’na başsağlığı diliyoruz…"16 Temmuz Gençlik Hareketi olarak Sabriye annemize Allah’tan rahmet, kalanlara ise sabır diliyoruz"

Analiz Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Tezcan:

Allah'tan geldik, O'na döneceğiz...
Rabbim mekanını Cennet eylesin...
Annesi ile oğlunu zulm ederek ayıranları, bildiği üzere ıslah eylesin.

Araştırmacı Gazeteci Yazar Adem Özköse :
Muhterem annesi rahmana kavuşan Sayın Salih Mirzabeyoğlu’na başsağlığı diliyorum. Allah Rasulü "Dünya müminin zindanıdır" diye buyuruyor. Mirzabeyoğlu’na dünyayı zindan etmeye çalışanlar bunun hesabını bir gün mutlaka verecekler...

Büyük Doğu Fikir Ocakları
İBDA Mimarı Sayın Salih Mirzabeyoğlu'nun Annesi Sabriye hanımefendinin vefatını büyük bir teesürle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyor, mekanının cennet olmasını niyaz ediyoruz. Fikrimizin mimarı Salih Mirzabeyoğlu, merhumenin yakınları ve tüm dava arkadaşlarımıza Yüce Allah'tan sabırlar diliyoruz.
"Ölüm güzel şey budur perde ardından haber
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?"

ALTAY Siyasi Araştırmalar Merkezi
İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun

Liderimiz Salih Mirzabeyoğlunun Muhterem valideleri Hakkın Rahmetine kavuşmuştur başta Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere aile efradı, sevenlerinin ve camiamızın başı sağolsın.

Mekanı Cennet olsun.

Sütun Haber Ailesi :
İnna lillahi ve inna ileyhi raciûn. (Allah'tan geldik, yine Allah'a döneceğiz.)
Biz de Sütun Haber ailesi olarak merhumeye Allah'tan rahmet diler, yakınlarına ve sevenlerine sabır vermesini niyaz ederiz...

Vahdet Haber :-

Fikir adamı Salih Mirzabeyoğlu'nun (Salih izzet Erdiş) annesi Sabriye Erdiş, 22 Ocak sabahı ikamet ettiği Bursa'da vefat etti.Merhumeye Cenab-ı Allah'tan rahmet , çilekeş evladı Salih Mirzabeyoğlu'na ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Anadolu Ahde Vefa Derneği :
Hayatını İslam davasının muvaffakiyeti için ortaya koyan, İBDA Fikriyatının Mimarı Sayın Salih Mirzabeyoğlu'nun
valideleri Sabriye Erdiş Hanımfendinin vefatını hüzün ve teessürle öğrendik.Rabbimden Merhumeye rahmet,
fikriyle ,fiiliyle ve çilesiyle bizlere örnek olan Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.
Baran Dergisi:
İNNA LİLLAH VE İNNA İLEYHİ RACİUN...Kumandanımız, Liderimiz Salih Mirzabeyoğlu'nun Muhterem Anneleri Sabriye Hanım Vefat etmiştir.Allah rahmet eylesin

Özgür-Der genel başkanı Rıdvan Kaya

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun Salih Mirzabeyoğlu’nun muhterem anneleri Sabriye hanımefendinin vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına da sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Rıdvan Kaya Özgür-Der Genel Başkanı

Anadolu Haber Günlüğü

Büyük Doğu- ibda... Fikrinin Mimarı ve aynı zamanda İslami bir Mütefekkir ve Lider olan Salih Mirzabeyoğlu'nun Muhterem valideleri Sabriye Erdiş bu gece Hakkın Rahmetine kavuştu.En başta Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere aile efradı, sevenlerinin ve tüm gönüldaşlarımızın başı sağolsun diyoruz

Mekanı Cennet olsun.

ebkem

Baş Yücelik
SÖZÜ KİMİN SÖYLEDİĞİ ÖNEMLİ.
Ergenekoncular,
Kemalistler,
Masonlar,
Irkçılar,
Halıksız halkçılar.
Hangisi.
MÜSLÜMANLARDAN BÖYLE BİR VARSAYIM YOK.

Peki. Üstad Necip Fazıl'ı mürşid ilan etmesi doğru mudur?

ebkem

Baş Yücelik
Hadi tarafsız yayın yapalım.

"Hakkımda yazılmış tek harika kitap." Necip Fazıl Kısakürek

hakkimda_yazilmis_tek_harika_kitap_necip_fazil_kisakurek_h267.jpg

"Hakkımda yazılmış tek harika kitap."
Necip Fazıl Kısakürek

Takdim

Bu eser kendi fikir keyfiyetinden ayrı olarak, kendisinden geçit bulan “KÜLTÜR DAVAMIZ-I” isimli esere nisbet edilirse, Cumhuriyet sonrası KAVRUK NESİLLERİN ilk ciddi fikir sesi ve ilk çileli nefs murakabesine temel olmak bakımından, Cumhuriyet öncesini sonrasıyla pürüzsüz bir İslâmî çizgide birleştiren tarihî bir dönüm noktasının işaret taşıdır. Kültür Davamız, Estetik ve Ahlâk, Damlaya Damlaya Göl Oldu isimli eserlerin ve daha neler ve nelerin ipuçları bu eserde.

Değerlendirenlerin liyakatlerinin sözkonusu olduğu ve ahbab çavuşluk ilişkileri içinde küçük nefesli eserlerin mikrofona bağlandığı sağlı sollu derinliksiz değerlendirme ve ödüller yanında, bir gün hakikatin ölçüleriyle konuşulacağı umudu ve herşeyin şerefinin ilklere ait olduğunu belirten Hadisi hatırlatarak, BÜYÜK DOĞU mimarının “KÜLTÜR DAVAMIZ” hakkındaki hükmünü işaretlemek bize yeter:

-“Bize AĞUŞUNU açmış. TAKDİRKÂRIYIM!..”

- “Bu kitap, Cumhuriyet sonrası kavruk nesillerin İLK CİDDİ FİKİR SESİ ve İLK ÇİLELİ NEFS MURAKABESİ eseridir.”

-“FİKİR ÇİLESİ haysiyetinin MÜSTESNA GENCİ Salih Mirzabeyoğlu’na!..”

Daha neler ve neler! Hikayesi “Müjdelerin Müjdesi” isimli eserimizde; orada görülür...

Bunları kim söylüyor? NECİP FAZIL KISAKÜREK...

O halde değerlendirmeleriyle, anlaşılmış olmamızın ötesinde, bizi “Sevindirecek” kimse olmadığını da söylemek durumundayız. Kendi keleşlik ve samimiyetsizliklerinin itirafı halinde yan bakışlıların gözümüze nasıl göründüğünü düşünün!.. Hele, arka arkaya eser basıyor olmamızdan olsa gerek; “seneler senesi biriktirdiklerini basıyorlar” cinsinden karalamalara yeltenen sümüklülerin halini!..

Hemen belirtelim ki, madalyanın altınını alanın teneke madalya dağıtıcılarıyla “şahsi” meselesi de olamaz. Bunu açıkça belirtmemizin gayesi de, bize karşı gösterilen ilgi, tepki veya suskunluk tarafımızdan mânâlandırılırken, bu davranışımız doğrudan doğruya BÜYÜK DOĞU fikir mihrakına nisbetledir. Esnaf takımı anlamalı...

Muhatabımız ihlâstan tekerleme gibi bahseden nasipsiz kıskançlar değil, gerçek sahibleri. Onlarla BİRİZ biz; onlar bizden biz onlardan... BİZ, gerçek BÜYÜK DOĞUCULAR!..

BİZ:

“Olsa da olur olmasa da
Gününün şafağına yatanlar
Pek anlayamazlar bizi!”
Oluş ve olamayışları da buradan anlayın!..

1982

BİRKAÇ SÖZ

Eserin ilk baskısı üzerinden şu kadar sene geçip, aynı usûl üzerinde senelerce ifâdeli verimlerin de katılışıyla zenginleşmiş olarak ikinci baskı... İkinci baskının bu kadar gecikmesindeki hikmet, demek ki kifayet ve tamamlık şartının olgunlaşmasını beklemekmiş!..

Umumiyetle bilinmeyen ve adabına mâlik olunmayan bir hususiyettir ki, bir mütefekkirin yanına eğlenmek ve zevk duymak için değil, kurtaran ızdırabı yüklenmek için gidilir; zevk bu zevk olursa ne âlâ!... Bu “âlâ”dan payımın ne olduğunu, eserin başlığındaki mânâya denk İbda kütüphanesi söylesin!..

Lâf değil, hakikat hâlinde, pek genç yaşımda ruhumun idrak ettiğini, seneler boyu açık hava ve güneşe hasret şartlarda kelâmla zarfladım; ve zamanın tecelli zarureti olan hadiseler serisinin vesileleri üzerinde eserimi örgüleştirdim... Demem o ki, Necip Fazıl’ın yanına gidip gelmek gövdeyi taşımaksa, gittim ve geldim... Eğer bir ruh ve keyfiyet davası ise, ne gittim ve ne de geldim; dirsek temasının ne öncesi ve ne de sonrasında, ondan hiç ayrı omadım ki!.. Öyleyse, tamamlık ve kifayet davası, bu esere mahsus!..

Necip Fazıl’la başbaşa... En has ve hususi ve yalnız ona ait mânâsıyla, ömrümün memuriyet ve mesuliyet bileti!..

Salih Mirzabeyoğlu

Büyük Doğu Haber

giriftar

Ordinaryus
Peki. Üstad Necip Fazıl'ı mürşid ilan etmesi doğru mudur?

Es-Selam,
Gönüldaş,annemiz vefat etti.
Bu sayfa onunla ilgili.
Yeni bir konu açarsan hasbıhal ederiz.
Anlayışla karşılanacağım duasıyla.
Selametle kalasın.
Allahcc yar ve yardımcın olsun.
O EN GÜZEL VEKİLDİR.
BESMELE.SELAM.DUA.

ebkem

Baş Yücelik
Es-Selam,
Gönüldaş,annemiz vefat etti.
Bu sayfa onunla ilgili.
Yeni bir konu açarsan hasbıhal ederiz.
Anlayışla karşılanacağım duasıyla.
Selametle kalasın.
Allahcc yar ve yardımcın olsun.
O EN GÜZEL VEKİLDİR.
BESMELE.SELAM.DUA.

Haklısınız.

ıtri

Üye
Allah rahmet eylesin.

bu arada;
Mırzabeyoğlu'na özgürlük yokmu?

giriftar

Ordinaryus
Allah rahmet eylesin.

bu arada;
Mırzabeyoğlu'na özgürlük yokmu?

Allahcc razı olsun.
28 ŞUBAT BİN YIL SÜRECEKMİŞ.
Bilemem.
KISA SÜREDE ŞERİATIN DEVLET PLANINA GEÇECEĞİNE İNANIYORUM.
ALLAHUALEM SALİH MİRZABEYOĞLUNA ÖZGÜRLÜK İÇİN O GÜNLERİ BEKLEYECEĞİZ.

USLANMADIM

Yazılan gelir başa
alınyazısı kader
bir gezinme olacaktır
bir dağa tırmanma olacaktır
kişi sonunda ancak kendini yaşar!

Ne yapıp etse bana gelir
yuvama gelir eninde sonunda
benim kendi kendim
kendim - kendi
anladın!

Bir şey biliyorum - son
zirvemin önünde duruyorum
en uzun süre bana ayrılmış olanın önünde
ah! en sarp yolumu tırmanmam gerek
en yalnız yolculuğuma başladım
ama benim yaradılışımda olan insan
kaçmaz böyle bir saatten
kendisine şöyle diyen saatten
— “şimdi ancak yürüyorsun
büyüklüğüne giden yolu
zirve ile uçurum
birleştiler bunlar artık!”

Şimdiye kadar yükseldiğimden
daha çok inmeliyim derinliğine
ıztırabın - tâ en karanlık seline onun
böyle ister benim Cellâli Bilgem
pek âlâ! - hazırım!

Duyun gönüldaşlarım duyun
işitin beni düşmanlanm
ipten henüz döndüm ama
çok şükür uslanmadım!

Salih Mirzabeyoğlu - Münşeat

giriftar

Ordinaryus
Adem Özköse
Sayfamdaki bütün kardeşlerimden aşağıdaki paylaşımı yaymalarını, ulaştırabildikleri kadar uzaklara taşımalarını istiyorum... "Bir evlat için dünyadaki en ağır şeylerden biri de annesinin cenazesine katılamamaktır. Anne candır,nurdur, bambaşkadır. Şimdi hepimiz kendimizi Salih Mirzabeyoğlu’nun yerine koyalım ve Mirzabeyoğlu’na yapılan zulmü düşünelim. Devlet haksız yere 13 yıldır zindanda tuttuğu Mirzabeyoğlu’nun annesinin cenazesine katılmasını engelleyerek bir kez daha suç işlemiş, ruhsuz ve vicdansız davranmıştır... Aylar önce yaptığım çağrıyı tekrarlıyorum: Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu için özgürlük istiyorum..."

giriftar

Ordinaryus
ÖLÜM

-Doğduğum gün ilk ölümümdü
sen gittiğinde tekrardan öldüm
izsiz gömüldüm kim kaçıncı kez!

-Yankılanırken ölümler içimde
ölüm beğenip ölümlerden
gecenin sonuna yürüdüm!

-Yanımda kahrın gölgesi
gûya ıslık çalaraktan
yaşayıp durmada ne mânâ