Sagopa Kajmer

adams77

Kanalizasyoncu
Sözlerimin içine düşenlere can yeleği fırlattım ki boğulmasınlar

uzAyli

İhvan Forum Üye

Anlasilamamak kadar acı bir şey yok hea :)

RssCip

Üye
Menfaat için tarikat görünümlü bir kisveye bürünmüş olabilir popülerliğini farklı kisveler ile desteklemek için. Mağlum tarikatalarda sen neden geliyorsun amacın ne diye sorgulanmaz gelene kapı açıktır.

spesifik

آزادی قید و بند
Menfaat için tarikat görünümlü bir kisveye bürünmüş olabilir popülerliğini farklı kisveler ile desteklemek için. Mağlum tarikatalarda sen neden geliyorsun amacın ne diye sorgulanmaz gelene kapı açıktır.
tıpkı sizin nick name altında curetkar yorum yapmanız gibi =)
adamın cismi belli hiç değilse =)
neysee eseri size gelsin

RssCip

Üye
tıpkı sizin nick name altında curetkar yorum yapmanız gibi =)
adamın cismi belli hiç değilse =)
neysee eseri size gelsin

Profil resimden anladığım kadarı ile tarikat içerisindesin. Bulunduğunuz tarikatta ne zaman müziklere cevaz verildi verildi de ben mi bilmiyourm. Ben yukarıda fikrimi beyan ettim; ki dediğim üzere hak tarikatların popülerliği üzerinden nemalanmak faydalanmak için farklı amaçlar ile yaklaşanlar olmaktadır.
Mahmud Efendi Hazretleri (K.S.) örneğin bu kapıya gelen;
1-Allah (C.C.)
2-Para
3-Kadın
için gelir demiştir. Para ile şöhreti de katabiliriz birbirine. Bazı siyasetçilerde tarikatın giysisinden/kisvesinden faydalanmak için siyasetçilerinden zikir sayıları azaltılsa bizde girelim tarikata v.s. talepleri olmuştur. Hatta içeride görünümlü tarikat adını kullanan bazı ayrı cemaat oluşumları da mevcuttur.

Sagopa kajmer hakkında olabilir gibisinden şahsi fikrimi beyan ettim, anlaşılan sevginiz fazla ki size dokunmuş olsa gerek. Fazla sevgi zardır dikkat edin.

spesifik

آزادی قید و بند
ne tuhaf insanlar var yahu
birisi de ısıdci sanmıştı o fotodan ötürü
hiç bir yere bağlı değilim
direk Allah a bağlıyım çok şükür
ön yargı ve zan hiç doğru değil
selametle

Hakperest

Kıdemli Üye
Profil resimden anladığım kadarı ile tarikat içerisindesin. Bulunduğunuz tarikatta ne zaman müziklere cevaz verildi verildi de ben mi bilmiyourm. Ben yukarıda fikrimi beyan ettim; ki dediğim üzere hak tarikatların popülerliği üzerinden nemalanmak faydalanmak için farklı amaçlar ile yaklaşanlar olmaktadır.
Mahmud Efendi Hazretleri (K.S.) örneğin bu kapıya gelen;
1-Allah (C.C.)
2-Para
3-Kadın
için gelir demiştir. Para ile şöhreti de katabiliriz birbirine. Bazı siyasetçilerde tarikatın giysisinden/kisvesinden faydalanmak için siyasetçilerinden zikir sayıları azaltılsa bizde girelim tarikata v.s. talepleri olmuştur. Hatta içeride görünümlü tarikat adını kullanan bazı ayrı cemaat oluşumları da mevcuttur.

Sagopa kajmer hakkında olabilir gibisinden şahsi fikrimi beyan ettim, anlaşılan sevginiz fazla ki size dokunmuş olsa gerek. Fazla sevgi zardır dikkat edin.
Clu clux clans tarikatı
Zenci misin

RssCip

Üye
@Hakperest tam anlayamadım demek istediğinizi. Zenci değilim. Bildiğin anadolu çocuğuyum.
@Büşra Direk bağlanabiliyorsan ne ağla :) yakında uçuyorum demezsin umarım. Korkma polise ihbar etmiycem.

spesifik

آزادی قید و بند
@Hakperest tam anlayamadım demek istediğinizi. Zenci değilim. Bildiğin anadolu çocuğuyum.
@Büşra Direk bağlanabiliyorsan ne ağla :) yakında uçuyorum demezsin umarım. Korkma polise ihbar etmiycem.
3 yıl durup gecenin bi vakti tuhaf tuhaf mesaj yazıyorsun
istersen ihbar et vereyim adresimi =)
dj lik yaparken hükümeti eleştiriyorum diye ne tehditler aldım
hepsi laf
kimsin tanımıyorum
bu cesareti nereden buluyorsun ?

RssCip

Üye
@Büşra Takılmaya gelmiyorsunuz, soru sormaya gelemiyorsunuz, ekonomik reel verileri göz önüne alamıyorsun bende senle anlaşamadım seni neden şikayet edeyim. İstediğin hükümeti eleştir söv ister banane :D. Yaşınız benden büyükmüş vesselam hayırlı geceler dilerim.

spesifik

آزادی قید و بند

Aldanışlar orada kaldı, aldatıldın ahın vardı, aldatıldım ahım aldı, yalvarıldım vahım oldu,
aldanışta masum oldun, yalvarışta yüzüm soldu.
dikene battı yalanın ağzı, yatsılarda mumlar öldü.
düşümü böldü sevgi çölünün ölüme çeken o kavuran nefesi,
akşamında leşime baktım, peşime takılan adını kazıdım, ümidi çaldım, ahı yanıma vardı,
vahımı şarkı yaptım, dinledikçe ağladım, gözyaşım!...
insan umudu taşıdı, kimisi kırdı umudu, lakin kiminin sahip olduğu tek şey oydu, hepsi buydu.
yoksulluk korkusuyla ömrü servet peşinde harcayanda gördüm
fakirliğin özünü, çevirdim yüzümü, dostumundu teklif,
düşmanındı ısrar, acaba nereye kadar sürer bu tekrarlar.
yalanlara radar olsan neye yarar, zararın dönüşü kârın el mi sallar?
batan güneş yine doğar.
batan gemi yatan mezar, azar azar kazar mezar,
kumar umar arar, yazar kader kime çıkarsa bahtı tahtı kapar, tanrı bunu hep yapar.
salla gitsin arzular gemiler zaten batık,
yolla gitsin mektuplar adresin mi kayıp?
zorla güldü âmâlar ağlamak mı ayıp?
korla yandı umutlar geçen dünü sayıp, yor ki aklını hakkını sorgula düne bakıp?