Sağlıklı Din Algısı!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,183
Tepkime puanı
473
Puanları
83
İslamı Güneş Sistemi gibi düşünün! Tevhid merkezde ve onun gravitasyonunda Kur'an, Peygamber, Sahabe, biz ve her şey...

Sağlıklı bir DİN ALGISI ancak böyle mümkündür! Eğer merkezde ki güneşin çekim gücünü azaltırsanız her şey zamanla yörüngesinden kayar, birbiriyle tokuşmaya başlar. Oluşan kaosla fitne, kan ve gözyaşı kaçınılmaz olur.

Ümmetin bugün çektiği sıkıntıların tümü işte bu merkezde ki güneşin çekim gücüne kendini açamamaktan ötürüdür. Herkes fırkalaşıyor, alıp başını dalaletin karanlığına doğru gidiyor. Bu hastalıkların ana bataklığı tevhidin üstünün örtülmesidir.

Yeter artık, böyle iş olmaz.

Âlimlere sesleniyorum:

Fevkalade dominant bir tevhid idrakine muhtaç bu ümmet.

Fazla detaylarla uğraşmayın! Birbirinizle laga luga etmeyin. Siz, peygamber varisleri olarak her yerde ve her fırsatta tevhidin çekim gücünü arttırın. Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Göreceksiniz, zamanla bütün gezegenler yörüngesine kendiliğinden oturacaktır. Aksi taktirde tek tek gezegenleri bir yere oturtmaya çalışmak zaman kaybından başka bir şey değildir.

Siz tevhidi parlatın yeter. Unutmayın ki şeytanın gayesi o güneşin çekim gücünü azaltmaktır. O her daim tevhide saldırır. Onun işi gücü güneşi söndürmektir. Güneş sönünce zaten başka bir şey yapmasına gerek yok. Tahrif ettiği dinlere bir bakın ne göreceksiniz?!

DostunDostu
 

adams77

Kanalizasyoncu
Katılım
14 Haz 2013
Mesajlar
25,851
Tepkime puanı
2,047
Puanları
113
Konum
Mars
Allah kulunu noksan ve eksik olana teslim eder mi?
 
Üst