sadet partisi ve ulusalcılık akımı

dagcan_33

Paylaşımcı
arkadaşlar aranızda son 20 senenin gündemini takip eden varmı ben bir kaçtanesini yazayım
1- özal öldü ,
2-demirel cumhur başkanlıgından emekli ve son sözleri işte çağdaş türkiye
3-erbakan başkan oldu ülke denk bütçe yaptı. müminler en kötü dönemini yaşadı
4-ecevit başkan oldu 70 millet vekili ile
5-28 şubat unutulurmu ülke irticadan kurtardı muzaffer arkadaşlar ülkenin 50 milyar doları 3 gecede iç edilmesine vesile oldular
6-dışardan bakan getirdik
7-ak parti seçildi müslimanların üzürindeki baskı biraz hafifledi ülke 5 senedir yüzde 7,5 kalkınıyoR
sonuç saadet le bu ulusalcı kesim düşman ak partiye el insaf balık hafızalı olmayalım hadi bunlarıda harcadık yine koalisyonla mı soyduracagız ülkeyi 5 sene önce 1 milyon altı yüzdü dolar şimdi 1,5 milyon allah basiretinizi ve hafızanızı artırsın NERDEN NEREYE DEĞİLMİ

Enes

İhvan Forum Üye
:)

fazilet partisi ulusal cephenin baskısı ile kapatıldı

saadet partisi ulusal cephe ile ortak mitingler düzenledi...

abdullah sinan

Paylaşımcı
Hakİkaten Nerden Nereye....

BaŞÖrtÜsÜ ZulmÜ Halen Devam Edİyor...
Üstelİk Artik Dershane Ve Ehlİyet Vb Kurslarinda(baŞ AÇik FotoĞraf İstİyorlar)

Katsayi Sorunu Hakeza Devam Etmekte

Fİlİstİn Ve LÜbnan Konusunda Kİ Ezİk Tavirlara Ne Demelİ

Peygambere Çİzİlen KarİkatÜre Bİr KaÇ Ciliz Ses Geldİ Tam Bİr Tavir Alinamadi(mesela Konsoloslukla İlgİlİ)

Dİyalog Deyİp Ülkenİn Kİlİse Evlerle Dolmasina GÖz Yumdun

Papaya Yİne Cİliz Sesler YÜkseldİ

Dİn Kİtaplarina Mİsyonerler HaÇ Vb İŞaretlerle İlkokul ÖĞrencİlerİne Mesajlar GÖndermesİne İzİn Verdİn

Sana Aİt Bİr Bakan Çikip(daha Önceden Yillarca Mİllİ GÖrÜŞ İÇerİsİnde BulunmuŞ) Ben HİÇ Adİl DÜzencİ Olmadim HİÇ Benİmsemedİm Dİyerek(avrupada Adİl DÜzen Semİnerlerİ VermİŞtİ) Sadece Onlardan GÖrÜndÜm Havasi OluŞturdu.amaÇ Cumhur BaŞk. İÇİn AradiĞiniz Adam Burda Dİyebİlmek.ayni DÖnek Bİarada Şarabin Tadindan BaŞka HerŞeyİnİ Bİlİrİm DemİŞtİ

Fransa Nin Soykirim Konusunda GÖsterdİĞİ Cesaret Bİle AcİzlİĞİmİzİ İspatlamaya Yeter.

Yoruldum Ve Bunlar Aklima GeldİkÇe Sİnİrlenİyorum...
Bu YÜzden Daha Fazla Yazmak İstemİyorum...

Nerden Nereye...bİr Zamanlar HaÇ BİrlİĞİ DedİĞİn Avrupa BİrlİĞİne Şİmdİ Yakariyorsun..utaniyorum Ve Korkuyoorum Acaba Bİr GÜn Bu Hallere DÜŞermİyİm Dİye...rabbİme SiĞiniyorum...mustazaflarin Rabbİ Olan Allahim Ayaklarimizi Davan Üzere Sabİt Kil.(amİn)

dagcan_33

Paylaşımcı
Abdullah sinan kardeşim siz ve sizin gibi kardeşlerimizin samimiyetinden eminim yanlız böyle herşeye kızma inan bahsettigin şeylerin çogu 15-20 sene önce etkili olabilecek hamaset dolu sözler.eger bu davaya gerçekten inanıyorsan gerçekten sami isen anlarsın.bizim için önemli olan nedir tayyip mi? erbakan mı? yoksa tarikat şeyhleri mi? yoksa cemeat liderleri mi? yoksa ahlaklı, dürüst,takva sahibi ,peygamberimiz (s.a.v).min yolundan ayrılmayan bir insan olaraktan rabibimizin hoşnutlugunu kazanmak mi? lütfen şunu unutma ;allah için bir taşı yoldan kaldıran bir insana bile büyük saygı duymalı bence belki onlar cok önemli bildigimiz, büyük laflar yapan insanlardan allah yanında daha kıymetlidir.Bütün davayı sadet partisine baglama ama şunu idda edebilirisin sadet partisi dava için çalışıyor.
Kardeşim bu dava hor bu dava öksüz . Başörtüsü sorunundan bah sediyorsun.peki 2 yıl sonra ülkede neler degişecegini biliyorsun ya bu sorunu kökünden hallederse basiretle sabırla ozaman sizin bu söyledikleriniz insanların aldıgınız vebali .Davayı zaafa ugratma girişimleriniz.İslamiyette siyaset yokmu lütfen mekke döne mi islamiyeti biraz okuyun. 1997 -1998 28 şubat sürecini ne çabuk unuttunuz eger düşmanı tanıyorsanız bilirsiniz . onlar kendi çocuklarını bile öldürmekten çekinmezler.Uyanık olalım lütfen bütün kurumları ile ayakta duruyorlar birde iyimi onların yanında saf tutar gibi gözüküyonuz.
ne gariptirki onlarda AB ye karşı yukarda saydıgınız birçok şeye.bir zamanlar seslerini yükseltenleri gördük. yahu netice ne?sizden sabırlı olmanızı diliyorum düşman kolay düşman degil sabır ve karalılıkla yerüyecegiz zaferi verecek rabbim

?

abdullah sinan

Paylaşımcı
Kusura Bakmayin Ben İnsanlarin İÇİnden GeÇenlerİ Bİlemem.ben GÖrÜnene Bakarim(elbette De İcraata) Ne Yazik Şu Ana Kadar İslam A Hİzmet Ve DÜzenİ DeĞİŞtİrme YÖnÜnde En Ufak Bİr Adim AtilmİŞ Gİbİ GÖzÜkmÜyor.İyİ Nİyetlİ Olmalari Da Benİ HİÇ İlgİlendİrmez.

Bu İnsanlarin Korkak, Ürkek Ve Şahsİyetsİz Sİysetlerİ İle YÜce Peygamberİn Sİyasetİnİ Benzetmek Herhalde En BÜyÜk Hata Olur.ÇÜnkÜ Onun Dİnİ Laaa İlahe İle BaŞlamiŞtir.yanİ Önce ReddetmİŞtİr.hİÇ Bİr Zaman Onlardan GÖrÜnÜp
DeĞİŞtİrİrİm DememİŞtİr.bak Peygamber(s.a.v)'e Amcasi Vesİlesİ İle Mekke LİderlİĞİ Teklİf Edİlİyor.pekİ O Neden Bİraz Daha Bekleyİp İplerİ Elİme Alinca HerŞeyİ DÜzeltİrİm Demeyor.ÇÜnkÜ O'na Rabbİ Bunu Emretmedİ.tayyİp ArdoĞana Da.

Son Olarak:
İnandiĞi Gİbİ YaŞamayanlar,yaŞadiĞi Gİbİ İnanirlar...

dagcan_33

Paylaşımcı
yav kardeşim ne kadar çelişkilisin hepimiz azda olsa peygamberi taklitle islamı yaşamıyormuyuz.

kady

Üye
1. 30 bin mehmetcik ve vatandasımızın coluk cocugumuzun kundakdaki bebegimizin katili sayın ve hürmetli misafirimiz var..
doktoru, yemesi içmesi ve binumum rahatı devlet iasesinden karsılanan

2. bir adet karikatüristimiz var.. dinsiz imansız ama olsun hem zaten türk de degil fakat insan oglu (kimilerine göre)
sonucda hos görü göstermeliyiz her ne kadar alemlere rahmet yolunun kurbanı oldugum kulu kölesi olmayı ümit ettigim efendime çirkince saldırsada
agzımızı bile acmadık (kısık seslerle cok ayıp dedik )

3. bir adet nobel ödüllü vatan hainimiz var.
korkum devlet üstün hizmet madalyası alıcak endişem bu

bu ülkenin ermeni vatandaşları bile bu soysuz lugu yapmazken bu ülkenın ekmegını yıyıp de bu köpekligi yapan ve devletın hıc bır kademesınden ses cıkmaması üstüne bide nobel ödülü alması cok mühim bir olay sanki peh

4.filistinde kardeşlerim ölüyor israile devlet nazarında abi gözüyle bakılıyor
ırakta cocuklar katlediliyor kardeşlerim öldürülüyor devlet nazarında abd bizim umut ısıgımız
lübnanda kardeslerımızın yanında ısraılle savasacagımıza
ısraılı koruma ve güclendırme vakfı kurduk

5.bi adet roma rakamı ısmının yanında bulunan papamız varkı bu sahsıyet
var din adamı peygamberıne saldırıyor

ama olsun devlet erkanı papanın zıyaretınde bır degısıklık yok dıyor

6. dillere destan bı fransamız var top yekun bıze cephe alsada bız tıcarı kaygı tasıdıgımızdan dolayı ses etmıyoruz

7.hangısının mason hangısının yahudı usagı olduna karar veremedıgımız önemlı sahsıyetlerımız var gazetelerımız tv ler vs

8. ab uyelıgımız var
dusununki ab girmek 30 cm lık bır yol bunu kat eden ab de
bırakın bu yolu gormegı bız daha yola azıgımızı almadıgımız gıbı
kayıplarımız cıgerımızı delıyor
ki eger o seytanın cocukları bızı ab ye alsın boyumuz 2 mt mı olucak

BUNLARA NIE KATLANIYORUZ NIE AGZIMIZDAN SES CIKMIYO NIE KIMILERI GIBI OLEMIYORUZ

26 yasındayım oy verdıgım ınsanların halkın gozunu oydugunu görmekdense vermemeyı tercıh ederım dıyerek oy kullanmadım hıc bır zaman

ben akp geldıgınde keske bu sene oy kullansaydım pısman oldum

ama aylar yıllar gectıkce rabbım bana hata yaptırmamıs ve gene cok sukur kı oy kullanmamısım dedım

sürekli ekonomık bakımdan gebeyız vs cumlelerı duyuyorum ondan bu akp boyleymıs yoksa cok cıvan mertmıs gorunen koye bıde kılavuz mu tayın edıcez

böyle bır durumda hıc bır partı yada devlet adamı ıcın cok ıı dıyemem
zaten cok ıyılerıde ya asmısız yada zındanlarda curutmusuz
olmadı bı kazaya kurban vermısız
buda yetmedı karalamısız ev hapsıne atmısız

ULAN HIC BIR SEY YAPMIYORUZ YAPAMIYORUZ BU DOGRU ekonomık ve bı dunya sebepden dolayı vs vs
ölmeyıde mı beceremıyoruz

allahım basımıza bır fatih gönder
allahım basımıza bır fatıh gonder ki yolunda ona kul köle olayım
allahım bır fatıh gonder kı 2 rekat namaz kılıp yolunda paramparca olana dek savasayım
allahım bızı öndersız bırakma

allahım bızı duasız kuransız namaz sız bırakma

COGUNLUKLA UZUN YAZILARI BENDE GORUNCE OKUMAM
AMA EN AZINDAN ICIMDEN GELENLERI YAZDIM BU BANA YETER

dagcan_33

Paylaşımcı
hadi size katılayım belkide sizinle 100 de 100 aynı fikirde olayım.türkiyede islamı yaşayan kaç kişi var kaç kişi size katılıyo peki alt alta koysak biraz abartsak görüşlerinizin tamamına katılan kaç kişi var.biz neye layıksak o şekilde yönetili
yoruz
çözüm
elbette bireysel anlamda en iyi şekilde yaşayıp etrafımıza ailemize sahip çıkarsak inanın dostlar en iyi yönetimler en iyi yöneticiler seçecek bu millet .
sılagonlarla bir yere varamayız gönülleri feth etmek lazım etrafımıza bakalım lütfen kaç kişi vakit namazlarını kılıyor.belki 10 kişiden biri bu seviyedeki halkın ne yapmasını veya onların seçtigi yöneticiden ne bekliyonuz.şimdiki hükümet gelebilecek en iyi hükümet daha fazlasını zaten halk istemiyor ve emin olun böyle düşünürseniz. 70 senedir gelenler yine gelecek. mucize devri 1400 sene önce kapandı. onlar bütün kaleleri saglam bir şekilde duruyolar biz kendi aramızda cedelleşmeyelim hayalci olmayalım daha 7 sene evvel darbe yapmadılarmı 40 sene evvel 3 kelle almadılarmı bunlar zalim biz uyanık olmassak bizi ezip geçeceklerini hepimiz biliyoruz çünki bizde nefisleri mize zulmedenleriz başta dedigim gibi ulsalcılarla marks sislerle aynı safda durmayalım

abdullah sinan

Paylaşımcı
Hz. Peygamber bu yola çıktığında tek başınaydı.(zahiren)
Ama o hiç bir zaman yalnızım demedi.Çünkü o bu emri alemlerin rabbi olan ALLAH(c.c) den almıştı.Nasıl yalnızım diyebilirdi.O biliyordu ki güç ve kudret sahibi olan yalnız Allah(c.c) idi.

Peki ya biz nasıl çıkacağız Rabbbimizin huzuruna, ne diyeceğiz?
Diyebilirmisin, benim halkım senin düzenini istemedi bu yüzden de bu iktidarın böyle yapmasından ben razı oldum, ne var ki bunda...Yumuşatılmış(zahiren) din bize yeter dediler bu yüzden bende razı oldum...Bize darbe yapabilecek bir ordu vardı, ambargo uygulayacak bir ABD vardı mı diyeceğiz.(1400 sene önce de vardı)Yoksa siyonist yahudilerden dolayı mı?Ben cevapların uygun olduğunu düşünüyorum diyen varsa siyer kitplarını bir daha açsın...Baksın bakalım ne kadar ölçüler birbirini tutuyor.

''mucize devri 1400 sene önce kapandı'' ne demek istedin.Aman kardeşim kendimizi tehlikiye atmayalım...

dagcan_33

Paylaşımcı
Elbette mucize sadece peygamberlere mahsustur.Günümüzdeki savaşların nasıl yapıldıgını herkes biliyor.Herşey okadar net olsa keşke biz kardeşin kardeşi nasıl öldürdügünü 12 eylülden çok iyi biliriz.O zamanda en az sizin kadar hassas insanlar vardı engel ola bildilermi? VE İKİ TARAFTA DAHA YENİ ANLAMAYA BAŞLADI KİM İÇİN SAVAŞTIGINI yav kardeşim uyanık olup basiretli davranmayı ne zanam ögrenecegiz?

En önemlisi emin olun amerika israil ne bileyim daha dün suriye bize düşmanlık yaptı hepsi farklı yönden peki fransa ıragın işgaline karşı çıktı birinci dostumuz mu oldu ? yahu devletler arası ilişkilerle insani ilişkileri nasıl aynı degerlendirirsin? veya siz bu kararları alan bir devlet başkanıyla aynı bilgilere ulaşa bili yormusun? peki ermeni kararı alan fransaya karşı lobi oluşturan lar yahudiler bu amerikada böyle peki yahudiler kardeşimizmi? hayır herkes kendi halkının refahı ve mutlulugu için çalışıyor.50 sene avrupa 50 milyon insanın öldügü korkunç savaş yaptı şimdi sınır yok ülkeleri arasında. biz hala çözüm üretip komşularla iyi ilişkiler kuramamışız.en önemlisi ekonomik olarak hala mahkumuz.

Ekonomiz çok kuvvetli olsa şimdi türkiyede başörtüsü,terörizim,sorunu olabilir miydi?Dışarda ermeniler böyle kararlar çıkarta bilirmiydi? Amerika ırak ı işgal edebilirmiydi,Papaya gerekli cevap verilemezmiydi? israil önüne geldigi müslüman kanını akıta bilirmiydi bu ekonomi gücüyle ancak denge politikası izlemek zorundayız.Son 400 sene böyle ayakta kaldık.evet ırakı bu gün 3 e bölenler elbette türkiyeyi 5 e böle bilirler eger sizin dediginiz gibi devlet yönetilirse

kady

Üye
ekonomı kuvvetlı olmadıgı ıcın mı apo bıze mısafır

yoksa abıler öyle ıstıyo dıyemı

ekonomı daha da kotuye gıderse meclıste pkk nın bır temsılcısı de olabılır bu senın tezıne gore

namaz kılan bı adamı ekonomı cok kotu dıye asarız

hos medya su anda yapabılse onuda yapar

en guzelı ekonomı cok kotu dıe fılıstınlılerı oldurmelerı ıcın yahudıye mermı yollasak belkı ekonomı duzelır

yada en guzelı papa ıcın ıstanbulun meydanına bı anıt dıkelım ve ulan saydı sovdu ama hakıkatlı adammıs öle olmasa pesınde bu kadar koruma olmazdı
hem belkı vatıkan bıze acır ekonomık yardım yapar bızde feraha kavusuruz

dın elden gıder amannn canım olsun... usa nın yuzu gulsun de

bı gun bunların hesabı fıtıl fıtıl burnumuzdan gelıcek gelmicekmi

8 dk lık namazın kılınmadıgında 80 yıl cezası var da
bu coluga cocuga anaya babaya zulum edenlere oy vermenın cezası yokmu sanıyorsun hahahhaha tamam canım :D

akp de ıyı chp de ama en ıyısıde tansu cıllerdı hepsı bırer melek

dagcan_33

Paylaşımcı
Emin ol allah dinini korur bizim gibi acizlere kalsaydı 1400 senede 1 milyon kere degişirdi bozulurdu.Ne çektiysek din elden gidiyo vatan elden gidiyo devlet elden gidiyo atatükçülük elden gidiyo elden gidiyo diye korkularla birşeyler empoze etmeye çalışanlardan çektik müslümanların beynine pranga vuruyorsunuz. Dinimizi sizin düşündügünüz algıladıgınız biçimde yaşamak zorundamıyız
insanlardan melek olan yoktur onlar masumdur.

kady

Üye
9.Hiç şüphesiz, zikri (Kur'an'ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz.(Hicr Suresi 9)

bu dogru
kendı nefsıme söylüyorum

ya bız bunun ıcın ne yaptık burda sorun :D
diger müslüman benım kardesım ve onun canına kast eden benım dusmanım demedıgın sürece
elden gıdecek pek bır seyın kalmamıstır da zaten

devam etmek 2 li konusmaya dönüşecegi ve
3 bir kişiye bir fayda saglamıyacagı ıcın ben susuyorum
NOKTA

dagcan_33

Paylaşımcı
9.Hiç şüphesiz, zikri (Kur'an'ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz.(Hicr Suresi 9)

bu dogru
kendı nefsıme söylüyorum

ya bız bunun ıcın ne yaptık burda sorun :D
diger müslüman benım kardesım ve onun canına kast eden benım dusmanım demedıgın sürece
elden gıdecek pek bır seyın kalmamıstır da zaten

devam etmek 2 li konusmaya dönüşecegi ve
3 bir kişiye bir fayda saglamıyacagı ıcın ben susuyorum
NOKTA
ne güzel degilmi bu sözün üstüne söz olurmu ALLAH SENDEN razı olsun

abdullah sinan

Paylaşımcı
Rabbim bizlere öncelikle dirayet versin.Çünkü bizlerin şu anda en fazla ihtiyacımız olan şey direnmek, mücadele etmek, cihad etmek, korkmamak.Fakat tüm bunları hidayet sahibi birisi olarak Hak ve Batılı ayırt eden daha sonra da basireti ile doğruyu yanlıştan ayırarak yapmayı nasip eylesin.Yoksa tek başına basiret hiç bir şey ifade etmez.

lütfen bu konuda ki yazıları baştan itibaren bir kez daha okuyun.Çünkü aynı konuları tekrar ediyoruz.