Sadece Para Para deyip İnsanları Sömüren Dersanecilere...

talib

Kıdemli Üye
Okulda kurs açacağız öğrencilere. Ki çevre gariban olduğu için ücretsiz olacak... Halk eğitim merkezi işbirliği ile yapacağız. Her öğrenciden fakirlik belgesi istiyor Halk Eğitim. Neden dedik; "dersaneler çok sıkıştırıyorlar, müşterimizi alıyorsunuz" diyorlarmış.

Dersane gözünde öğrenci müşteridir. Yalandan onlar 3-5 öğrenci okutur ama çoklarını sömürür.

Dersaneler çok daha başarılı değildir okullara göre. Okullar müfredatı uygular, dersane sadece sınava yönelik çalıştırır. Bu gibi farkları gözden kaçırarak, yalanlarla kendi varlıklarını haklı çıkarmaya çalışırlar....

ebkem

Baş Yücelik
MaşaAllah sayın hocam, Rabbim hizmetinizi daim eylesin. Böyle hayırlı hareketlenmeleri görmek güzel.

cemaliii

Kıdemli Üye
Okulda kurs açacağız öğrencilere. Ki çevre gariban olduğu için ücretsiz olacak... Halk eğitim merkezi işbirliği ile yapacağız. Her öğrenciden fakirlik belgesi istiyor Halk Eğitim. Neden dedik; "dersaneler çok sıkıştırıyorlar, müşterimizi alıyorsunuz" diyorlarmış.

Dersane gözünde öğrenci müşteridir. Yalandan onlar 3-5 öğrenci okutur ama çoklarını sömürür.

Dersaneler çok daha başarılı değildir okullara göre. Okullar müfredatı uygular, dersane sadece sınava yönelik çalıştırır. Bu gibi farkları gözden kaçırarak, yalanlarla kendi varlıklarını haklı çıkarmaya çalışırlar....

talib abi. dersanelerin sistemi nasıl? bir örnek; başarılı derece yapabilecek kapasitede öğrenciden para alınmıyor. vasat öğrenciler sömürülüyor. vasat öğrenciyi ailesi kazansın sınavı diye gönderiyor,tomar tomar para veriyor kazanacak diye, ama o kazanamıyor.hiç para vermeyip beleş okuyan kazanıyor.

yani demem oki, sınavı kazansın başarılı olsun diye para dökenler sadece sömürülüyor. diğer vatandaş zaten kazanacak. ama ondanda para alınmıyor. bakın biz derece yapıyoruz denilsin diye.

bu işte bir yanlışlık var.
dersaneciliğin kökü yanlış zaten.
saolsun eski dönemlerde her yıla yok sbs, yok oks, yok devlet parazı yatılı vs sınavları konarak dersanecilik fazlasıyla teşvik edildi. okul müfredatlarıyla, sınavda çıkan sorular arasında fark yıldan yıla açıldıki vatandaş mecbur göndersin dersanelere.

yoksa eskiden dersane bile yok denecek kadar azken, ve okulumuzdan kimse dersaneye gitmediği halde,bizim lisede 2 kişi hariç herkes üniversite kazanmış,il milli eğitimden okulumuza takdir belgesi verilmişti.

yani dersane sömürü düzeni haline gelmiştir. asgari ücretle çalışan insanlar nerede çocuğunu dersaneye gönderecek kimse düşünmemiştir.

ömer dinçer e birkez daha teşekkür ediyorum. kendisi önceki bakanlarla arasındaki farkı belli etmiştir.