Sadece AŞK durdu boğazıma...

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
kalp-resmi.jpg

Hangi tarafa yönelse kalbim, çıkış yok, “mahkûmiyetin kimsesiz bir yalnızlık” diye zılgıt çekiyor kör olası düğümler.

En çözülesi yerlerinden körleşiyorlar bana. Düğümlerle, hele ki çözümlerle aram yok bu ara! Gelmesin kimse, gelmesin yanıma.

Tek kişilik yalnızlık çekmeye alıştım ne de olsa! Arkana saklıyorum düş artığı yalnızlığımı.
Ölüm iyiliği çökmüş üzerine ya, arkana bakmak gelmiyor aklına.

Gönlünde çıkardığın hangi isyan tahtımı yerinden oynatır ola? Şerefi, yerlerde sürünen bu kenti kaldırmıyor kalbim daha fazla.

Taş bas bağrına, taş basta anla beni biraz da! Hangi taş yamanır kalbine ola? Katran karası bir aşk yaşadın sen ne de olsa!

Şimdi, sözün ağıtında bekler cümlelerim. Gözyaşımı silecek bir mendil arar kelimelerim. Hâlbuki gözyaşım kadar bile kıymet biçmemişti sana sözlerim.

Kalemim, “bitti” yazar çeker giderim. Silinmek istiyor bütün yazdıklarım, firar etmek istiyor kalemime takılan tümceler.

Eteklerini topla gönlümden, ziller takıp saçlarına savur yarınlara. Sesine aşina kulaklarım seni bulur nerde olsan da.

İçime batıyor bu sevda, çıkaracak yok mu seni içimden? Öyle bir cümle yazılsın ki senin adına, bir gölge gibi süzülüp içimden, ak başka diyarlara.
Şimdi geriye dönüp bakma zamanı, hep ilerisini görenlere inat, geriye dönmeli tüm cümleler.

Eskiye ait ne varsa yeniden yazılmalı. Yanlış yazmışım ben bu aşkı. Tekrarlamanın ne manası var diyenlere inat, nakaratlara düşürmeli bu aşkı…

Yirmi dokuz harfe dar gelip, üç harfle genişleyen gönlümüze inat, unutmalı beşeri tüm aşkları… Ama olmuyor işte! İnadına genzimi yakıyor bu aşk, içimi kavuruyor.

Vahası kaybolmuş çöller düşüyor payıma yine.Güçlüydüm ya hani ben, heybetli duruşum erirdi ya gözlerinde! Sustun bana en derinden, konuşturmadı seni hiçbir kelime.

Yaşanılan bir sessizlik senfonisidir şimdi. Sen sükûtu kıt çığlıklara aldanma sakın! Ölüm artığı sessiz düşlerin pençesine düşmesin gözlerin.

Kan çanağı olur, ağlamaktan yüreğin.
Kendine benim için gülümse bugün, sitemle zehirlesem de sözleri, aldırma sen bana.

Kalemin ağırlığı altında ezildiğindendir yüreğim…

Dur gitme ama! Sana söyleyeceklerim bitmedi daha.

Sadece, aşk durdu boğazıma!

Gülnaz ELİAÇIK

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Size mi ait bu yazı ?
eğer öyleyse duygularınızın karmaşıklığını
okuyucuya çok güzel aks ettirmişsiniz
okurken kafam karıştı ,sitem ,sevgi ,özlem,nefret
bütün duygular var
yüreğinize sağlık kaleminize kuvvet :gul

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Size mi ait bu yazı ?
eğer öyleyse duygularınızın karmaşıklığını
okuyucuya çok güzel aks ettirmişsiniz
okurken kafam karıştı ,sitem ,sevgi ,özlem,nefret
bütün duygular var
yüreğinize sağlık kaleminize kuvvet :gul

Teşekkür ederim ama yazı bana ait değil...:)

Misafir olarak davet edildiğim bir sitede gördüm beğendim ve buraya ekledim...:gul