Sabih Kanadoğlu ve Erbakancılar yemekte buluştu iddiası?

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
1435.jpg
erbakan_parmak_01.jpg

Sabih Kanadoğlu ve Erbakancıların yemekte buluştuğu iddiası bir çok medya tarafından seslendirilmeye başlandı.Bunlardan biride Yenişafak köşe yazarı ABDULKADİR SELVİ.

ABDÜLKADİR SELVİ
Kimine göre Saadet Partisi'nde bir kardeş kavgası yaşanıyor.

Kimine göre yaşananların tek bir adı var. İktidar savaşı.
Numan Kurtulmuş'a, "Cem Sultan" gözüyle bakan da var.
Bir an önce tasfiye edilmesi için olmadık ittifaklar içine gireni de.
Saadet Partisi çok kritik bir süreçten geçiyor.
Saadet Partisi kulislerinde yaşanan değerlendirmelerden bölümler aktarmak istiyorum:
"Milli Görüşte siyaset yapmak kafes içindeki kuşa benzer. Geçmişte Turgut Özal ve Recep Tayyip Erdoğan bu kafesin dışına çıktılar, gelişip büyüdüler."
Bu yöndeki değerlendirmeler Numan Bey'in yeni bir felsefe, yeni bir söylem ve yeni bir partiyle yoluna devam etmesini öğütlüyorlar.
12 Eylül'ün şartlarında kurdu Turgut Özal Anavatan Partisi'ni. İhtilal koşullarında bunalan, çıkış yolu arayan millete yepyeni değerler sunmayı başardı. Demirel'in müsteşarı olması nedeniyle merkez sağa hitap etse de o dört eğilimi birleştirmeyi başardı.
Recep Tayip Erdoğan ise 28 Şubat'a boyun eğmeyen, 28 Şubat'ın cezaevine attığı, makamı haksız bir şekilde elinden alınmış başarılı İstanbul Belediye Başkanı figürü ile güven verdi. 2001 ekonomik krizinin ağır baskısı altındaki kitlelere umut ışığı olmayı başardı.
Numan Bey'in önünde aynı şartlar var mı? Ağır siyasi veya ekonomik bunalımların tek başına iktidar çıkaracağı şartların içinde değiliz.
Ancak kitlelerde karşılığı olan bir lider Numan Kurtulmuş.
Şimdi çok ciddi bir liderlik sınavından geçiyor. "Mücadele etmeyen, partisini bırakıp kaçmış bir lider" durumuna mı düşecek, Erbakan Hoca'ya, ağabeylere ve Erbakan'ın çocuklarına karşı boyun eğmeyip, yeni bir siyasi yürüyüş başlatan biri olmayı başarabilecek mi?
Bıçak sırtı bir durum.
Saadet Partisi'nde artık testi çatladı. Bu testi su tutmaz. Öyle ki, geçen cumartesi günü Sabih Kanadoğlu ve Önder Sav ile öğle yemeği yiyen iki ağabeyden söz ediliyor.
Bu yemeğin Saadet Partisi'nin kayyuma devredilmesi kararından birkaç gün önce gerçekleştiği bir kenara not edilmeli. Hele hele Numan Kurtulmuş'un, "Mahkemeye delil olarak sunulan CHP ile ilgili yerel mahkeme kararları özel bir kurye ile CHP Genel merkezi'nden geldi" demesini de üstüne ekleyerek.
Numan Kurtulmuş'u tasfiye edebilmek için Peygamberimize hakaret eden Önder Sav ve Abdullah Gül'ün eşi başörtülü diye seçildiği halde Cumhurbaşkanı olmasını önlemek için 367 formülünün mucidi olan Sabih Kanadoğlu ile işbirliği yapılabiliyorsa, orada söz bitmiş demektir.
"Kayyum" kararını, "son değil başlangıç" olarak tanımlamak suretiyle Numan Kurtulmuş yeni parti sinyalini verdi. Genel İdare Kurulu'ndaki hava da o yönde. Ancak İl Başkanları, partiye sadakatten ve Numan Bey'in kalmasından yana.
Ama bir yandan da yeni bir parti olacaksa, felsefesi ne olacak, hangi ilkeler üzerinde siyaset üretilecek şeklinde zihinlerde bir egzersiz yapılmaya başlanmış.
Numan Bey, Erbakan hoca ve ağabeylerle Milli Görüş siyasetini devam ettirmeyi kafasından silmiş gözüküyor.
Hızla yeni bir siyasi yapılanmaya doğru yol alıyor.
Yeni parti, "Neo AK Parti" olmasın diyenler var.
Yeni siyasi hareketin unsurlarından biri, "milli" olacak. Milliliğe özel bir vurgu yapılacak. İkincisi "demokrat" olacak. Bu Milli Görüş geleneğinde pek ön plana çıkarılmayan bir unsur.
Ayrıca, "kalkınmacı" olacak. Geriye bir tek partinin adı ve amblemi bir de bu konuda kesin kararı vermek kalıyor

hirahos

Kıdemli Üye
Selvi'yle aynı düşünüyoruz ve bekliyoruz.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Önder sav ile görüsen Kanatogluyla görüsmesinde bir fark yoktur.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Önder sav ile görüşme olayı yanlıştı.

Kanadoğlu ile görüşülmüş mü görüşülmemiş mi? bu bir dedikodu şu an.

Görüşüldüğü kesinleşirse bu görüşme de yanlıştır.

Görüşülmemişse bunu yazanlar müfteri olmuş olurlar.

Bu müfterilerin asılsız haberlerine hemen inanıp insanlara olur olmaz şeyler yazan arkadaşlar da vebale girerler.

Her önünüze gelen haberi doğru kabul edip yorum yapmayın arkadaşlar.

Sonra mahcup olursunuz. Olma ihtimaliniz vardır. Önce kesinleşsin sonra yorum yapın.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Oğuzhan Asiltürk'ten Kanadoğlu Açıklaması

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Eski İçişleri Bakanı Oğuzhan Asiltürk'ten 'Kanadoğlu'yla görüştü iddialarıyla ilgili açıklama geldi. Asiltürk böyle bir görüşmenin gerçekleşmediğini ve bu tip haberlerin Saadet Partisi ve Milli Görüş tabanında kafa karışıklığına neden olamayı amaçlayan maksatlı gazetecilik olduğunu ifade etti.

İşte Asiltürk'ün yaptığı yazılı açıklamanın tam metni:

Son günlerde bazı basın yayın organlarında şahsımla ilgili olarak eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ile görüştüğüme dair gerçeği yansıtmayan haber, yorum ve değerlendirmeler yayınlandığını müşahade ediyorum. Açık ve net bir şekilde ifade ediyorum ki, Sabih Kanadoğlu ile hiçbir yerde hiçbir görüşme yapmış değilim.

Saadet Partisi Olağanüstü Kongre sürecinde camiamızda kafa karışıklığına neden olmayı amaçlayan bu tür art niyetli ve maksatlı gazetecilik anlayışı karşısında da üzülüyorum. İsmimi bu ve buna benzer gerçek dışı haber ve yorumların içerisinde kullanmak suretiyle camiamızda güven bunalımı oluşturulmaya çalışıldığının farkındayız. Milli Görüş camiası da bu medyatik tuzağın farkındadır. Camiamızın bu ve bunun gibi asılsız, maksatlı hatta art niyetli haber ve yorumlara itibar etmeyeceğini de biliyorum.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Oğuzhan ASİLTÜRK

ajans5

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ŞEVKET KAZAN'DAN AÇIKLAMA : KANADOĞLU İLE HİÇBİR ZAMAN NE GÖRÜŞTÜM NE KONUŞTUM.
28 EYLÜL 2010

Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Saadet Partisi'nden Kanadoğlu ile görüşme yapıldığı iddialarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kanadoğlu ile hiçbir zaman ne görüştüm ne konuştum. Ne de telefonla görüştüm. Elini sıkmış bile değilim" dedi.

Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Saadet Partisi'nden Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ile görüşme yapıldığı iddialarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ben Kanadoğlu ile hiçbir zaman ne görüştüm ne konuştum. Ne de telefonla görüştüm. Hatta elini sıkmış bile değilim. Bu iddiayı ortaya atanları da ispata davet ediyorum" dedi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Mustafa Kamalak ve başka birisinin de böyle bir görüşme yapmadığına dikkat çeken Şevket Kazan, "Kanadoğlu ile hayatımda karşı karşıya gelmiş değilim. Sadece fotoğraflarda gördüm. Bu tür iddialar, tamamen hayal ürünüdür. Ne Kanadoğlu ile ne de şu an görevde olan Başsavcı ile hiçbir görüşmem olmamıştır. Benim dışında da ne Kamalak ne de başka birisi görüşmemiştir. Bu açıklamaları yaparak, parti içerisindeki huzursuzluğa adeta kendisi sebebiyet vermektedir" dedi.

Milli Gazete

Bazı insanlar her haberi doğru kabul edip olur olmaz yorumlar yapıyorlar.

Bu başlıktaki haber yalanlanmış.

Bu arkadaşlar acaba şimdi ne diyecekler?

Bİr özür dileme erdemi gösterebilirler mi acaba?

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Önder SAV gibi bir peygamber düşmanının ayağına gidip müslümanlar aleyhine taktik alan bir adamın yaptığı yalanlama veya doğrulama bizim için muteber değildir....
Kerameti kendinden menkul Şevket Kazan delil ve şahit getirsin bakalım...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Önder SAV gibi bir peygamber düşmanının ayağına gidip müslümanlar aleyhine taktik alan bir adamın yaptığı yalanlama veya doğrulama bizim için muteber değildir....
Kerameti kendinden menkul Şevket Kazan delil ve şahit getirsin bakalım...

:)

Sayın Kazanın sav ile görüşmesi bana göre bir yanlıştı. Ama bir müslüman yanlış yaptı diye ona iftira atmak da o kadar yanlıştır.

Arkadaşım tüm yeryüzünde hukuki bir kural vardır:

"İDDİA SAHİBİ İDDİASINI İSPATLAMAKLA MÜKELLEFTİR.

İspatlayamazsa müfteridir."

Şevket Kazan vs. filanla görüştü diyen kimse ispatlayacak olan odur!

Şehit getirecek olan sizsiniz.

Adam görüşmemişse nasıl şahit getirsin yahu:)

Böyle bir komiklik olur mu?

Redyellow ukubat ile görüştü diyor birisi mesela, ben seninle görüşmediğime dair nasıl şahit getiririm, olmayan bir şeye şahit olur mu Alah aşkına? şahidi redyelow ukubatla görüştü diyen kişi getirmek zorundadır.

Burda da şahit getirecek olan sizsiniz.

Ya getirirsiniz, getirirseniz şevket kazan yalancı olur, ya da şahit getiremezsiniz, bu durumda da müfteri olursunuz.

Tercih sizin.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
İşin gücün iftira haberlerinin postacılığı!!!... Bu haberi ispatlasana ukubat! Bak Erbakancılar kimlerle yemek yiyor:
RESÜL HOCALARLA!
58399_1502216006861_1578030689_1178613_6832110_n.jpg

58399_1502215966860_1578030689_1178612_8230909_n.jpg

Oğuzhan Asiltürk'de sabih kanadoğlunu ile hiç görüşmediklerini konuşmadıklarını bunun asılsız bir iddia olduğunu kaç gün önceden söylemişlerdi.

Birileri şöyle iddia ediyor diye çıkan kasıtlı iftira haberlerinin postacılığını yapan ukubatı dürüst olmaya ve aklını başına almaya davet ediyorum!