Saadet'li Başkan'dan alkışlanacak icraat: Sözleşmeyi iptal etti

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ya arkadaş hakikaten bu mahallenin adamı bile mevzuyu böyle çarpıtırsa ,diğer adamların laftan anlamamasını sorgulamak bile anlamsız,biz daha gavur dan çok sopa yeriz... İfade aşağıda sıkıntılı ,hileli durum üzerine atıf yapıyor.Normal durumda 1 oy bile olsa chp seçemez,yönetemez demiyor.

Erdoğan ın dediği:ABD'de yüzde 1 gibi sıkıntılı oy olsa seçimin yenilenmesine gidiyorlar. 13-14 bin oy farkla kimsenin kazandım deme hakkı yoktur.

Tam tersi olsa chp ortalığı ayağa kaldırmayacak mı?Gözünün önünde Abd seçimleri oldu!Trump a rusya desteği diye demokratlar tozu dumana kattı ki,iktidarda seçim esnasında demokratlar vardı!Abd de bile bazen eyaletlerde oylar kaç kere tekrar sayılıyor.En kötü tercihim bütün oylar sayılsın!Ne şiş ne kebap yansın!Adamlar bunu da kabul etmiyor.Ysk reddediyor!Artvin yusufeli de chp müracat etti,seçim iptal oldu!Aynı şartlar İstanbul da da vuku buluyorsa!Neden iptal olmasın?Neden chp fark atsın!

Seçim olur olmaz !Ysk bu durumu da kabul eder!Verir chp ye ,İmamoğlu na !Çekeriz ne yapalım da!Aksi bir seçim yenilenmesi olursa ,usülüne uygun yapılmazsa ,herkesin itiraz hakkı var!Yani chp kaybeder de ,itiraz eder diye.Gerçekten sıkıntılı bir durum varsa bile paşa paşa adamların ipi ile kuyuya mı inelim!Şu ortamda!
O zaman yeni seçim kararını CHP ile birlikte açıklayacak. Yan yana çıkacaklar “böyle bir karar aldık” diyecekler.

YSK ve Hukuk karar verir demek yetmez. Herkes biliyor ki şu an seçimin yenilenmesi için ciddi hükümet baskısı var.

Kafkas kardeşim, bu sürecin nereye evrileceğini göremiyor musunuz?

Son düzenleme:

KAFKAS

Kıdemli Üye
O zaman yeni seçim kararını CHP ile birlikte açıklayacak. Yan yana çıkacaklar “böyle bir karar aldık” diyecekler.

YSK ve Hukuk karar verir demek yetmez. Herkes biliyor ki şu an seçimin yenilenmesi için ciddi hükümet baskısı var.

Kafkas kardeşim, bu sürecin nereye evrileceğini göremiyor musunuz? Sokaklar karışacak. Bu seferki sokak Gezi'ye de benzemez. Ak parti'nin Gezi ve 15 Temmuz gibi süreçlerden zaferle çıkmasının tek sebebi haklılığıydı. Şu an böyle bir haklılık yok. Demokrasiyi ve seçim sistemini tiyatro gibi kullandığını, bu sisteme inanmadığını açık seçik ıspat edecek. Yani, ben seçildiğim sürece bu sistemi kullanırım, seçilmezsem çamura yatarım! Ne pahasına? Değer mi?

Erdoğan'ın ciddi bir trol ordusu var. Sabahtan akşama kadar sosyal paltformlardan “çık de çıkalım Reis” diye paylaşımlar yapıyorlar. Soruyorum, çıkıp da ne yapacaklar? Bu trol ordusu fanatik bir ordu. Fanatizmin haklılığa saygısı olmaz. Çünkü meselenin vatan ve bekâ meselesi olduğuna ciddi bir şekilde inandırılmışlar. Bu tip fanatikler şunu fark etmiyor: Bekâ sorunu tam da bu haklılık gözetmez fanatizmdir.
Hocam ,adamlar oyların yeniden sayılmasına itiraz ediyor,sen diyorsun ki bu kararı beraber almaları lazım.Doğrudur her kesimin fanatiği vardır vur kır parçala misali!Lakin böyle örnekler üzerinden yürürsek ,chp nin söylem olarak etkin kişileri ortalığı kızıştırıyor.Yusufeli ilçesi seçim yenilenecek!Ayrıca şartlar oluştuğu için kaç farklı il-ilçe de her partiden farklı görüş insanlar bulundukları yerlerde seçimlere gayet doğal olarak itiraz haklarını kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar.Mesele sadece İstanbul özeli ile alakalı bir durum değil!Hal böyleyken Demokrasiyi ve seçim sistemini tiyatro gibi kullandığını, bu sisteme inanmadığını açık seçik ıspat edecek demek ne kadar doğru! ben seçildiğim sürece bu sistemi kullanırım, seçilmezsem çamura yatarım!Algısı ile hareket etmek ne kadar doğru!İstanbul da şartlar vardır yoktur,netice ne çıkar,ayrı!Ysk kararı ne olur bilmiyorum!Ak parti bastırıyor doğrudur!Şu an kendi savı için Chp de bastırıyor!İki tarafta terazinin kefesinde!Seçim bu fark ile ve şartlarda Ak parti lehine aynı durumda tam tersi olsa chp de bastırırdı.O zaman aman ülke karışmasın iktidar allem etti kallem etti 15 bin oy farkla İstanbul u aldı seçim yenilensin diye bastıracaklardı ,bu sefer o zamanda, aman ülke karışmasın diye seçimleri mi yenileyelim diyecektik!

Ysk Ak parti bastırıyor diye seçim yenilemesi yapmaya karar verecek gibi bir algı varsa şayet,Ak parti tüm ilçelerde oylar tekrar sayılsın talep etti.Ysk reddetti!Keza Ankara için de!Bu bastırma burada işe yaramıyorsa,seçim yenilenmesinde baskı ysk nezdinde neden etkili olsun?Gezi ve 15 temmuz bile kendi özelinde farklıyken ,ikisini birden ele alıp bu durum da haklı değil demek için neyi kıstas alıyorsunuz!Her iki tarafta kendilerine göre doneler ortaya koyuyor!Haklılık ya da haksızlık neye göre!Sokaktaki insana göre mi,Ysk nın elinde bulunan muadil kararlarına göre mi!Burada Ysk Chp haklı derse ,chp nin tezleri onaylanmış olur ya da diğer durumda tersi!

ihvanistanbul

AkhenAton

"
Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında yapılan açıklamada Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Türkiye’de seçim sistemi çok güçlü, açık ve şeffaftır. Sandıklarda tüm partilerin temsilcileri görev alır ve farklı siyasi partiler orada bulunduğu için sandıkta hile yapılması gerçekte mümkün değil” demişti."

---

---

Bizi salak sanıyorlar ya ona üzülüyorum...

Son düzenleme:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
redyellow denen kişi, kişileri bırak davalara bak. Ben trol mırol bilmem reisimi severim, Yola devam ederim. Daha önce burada yazdım. Ben bu milletin ferasetine ve Allahın adaletine güveniyorum. Takozları eleyecek dedim eledi. Birilerine iddialarını ispatlamak için fırsat da verdi hade bakalım hodri meydan. 9 ilçe 11 belde de yetki verdiler size dün de bir tane ysk verdi etti 10 ilçe. Görelim ne yapacaksınız lafebeliğinden başka ne maharetiniz olacak.

EYYYYY İNSAN MÜSVETTESİ:

"Diğer saadetli başkanlardan da bekliyoruz. Aferin onlara. İyi yapmışlar. Oraya harcayacakları parayı dağa göndersinler. Terörist kardeşlerimiz aç susuz ölüp gidiyorlar sevaptır. " bunu yazarken hiç mi vicdanın sızlamadı ulan????

SAADETLİ BAŞKANLAR PARAYI DAĞA GÖNDERSİNLER diyecek kadar insanlığını kaybetmişsin, gelip de bana ALLAHIN ADALETİNE; MİLLETİN FERASETİNE GÜVENİYORUM martavalları atma!

SEN TRÖLSÜN!

Hem de edep sınırını aşan birtröl!

SAADETLİ BELEDİYELER PARAYI DAĞA GÖNDERİRSE ALLAH ONLARI KAHRETSİN!

YOK BÖYLE BİR ŞEY OLMAZSA ALLAH SENİ VE SENİN GİBİ MÜFTERİLERİ KAHRETSİN!

gamsız

Profesör
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sakarya'nın Pamukova İlçe Belediye Başkanı seçilen Güven Övün, belediyeyi devralmaya tekbirlerle gitmişti. Övün'ün ilk icraatı ise takdirle karşılandı.

Pamukova'da seçimi kazanarak Belediye Başkanı olan Güven Övün, belediyeyi devralmaya giderken Saadet Partisi heyetiyle birlikte getirdiği tekbirlerle dikkat çekmişti. Övün, başkanlık makamına oturduğunda da gözyaşlarını tutamamıştı. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, daha makamına oturmadan halkın takdirini bir kez daha kazanmıştı.

Belediyedeki israf ve usulsüzlüklerle mücade edileceği parti programında bulunan Saadet Partisi'nin genç başkanı Övün, ilk icraatı olarak belediye bünyesindeki kiralık araçlarla ilgili sözleşmeyi feshetti.

Başkan Övün, yapılan sözleşme iptalini şu ifadelerle kamuoyuna duyurdu:

"Belediye bünyesinden aylık 13.175,00 TL bedelle kiralanan 2012 model fluence marka otomobilin kira sözleşmesi sonlandırılmıştır."

Milli Gazete
güzel olan her şeye tebriklerrrrrrr

gamsız

Profesör

"
Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında yapılan açıklamada Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Türkiye’de seçim sistemi çok güçlü, açık ve şeffaftır. Sandıklarda tüm partilerin temsilcileri görev alır ve farklı siyasi partiler orada bulunduğu için sandıkta hile yapılması gerçekte mümkün değil” demişti."

---

---

Bizi salak sanıyorlar ya ona üzülüyorum...
kapasitenizi bir kez daha ortaya koydunuz