Saadet’in yüzde 5’i AKP’ye gidecek

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Saadet’in yüzde 5’i AKP’ye gidecek

Mehmet Tezkan’ın korkusu: Saadet’in oyları AKP’ye gidecek
Saadet Partisi'ni kayyuma götüren Erbakan partiyi bitirdi. Saadet'in oyları AKP'ye gidecek.

Sancılı kongre sürecinin ardından kayyumla bölünmeye doğru giden Saadet Partisi'ndeki karışıklığın yankıları sürüyor. Milliyet'ten Mehmet Tezkan bugünkü köşesinde Saadet'teki bu karışıklığın AKP'ye yarayacağını yazdı: SAADET’TEN AKP’YE BEŞ PUAN HEDİYE..

AKP + 5 PUAN
Başbakan seçim tarihini açıkladı.. Haziran’da sandık dedi..
Dediği anda da her kesin kafasına aynı soru düştü..
Ne olur?
Gören, tanıyan bana da soruyor; ne olur?
Elimde ölçü aleti yok.. Araştırma şirketim de yok.. Bu yüzden diyorum yüzde işini bilmem..
Tahmin et diye ısrar ediyorlar; üç aşağı beş yukarı!.
Valla diyorum bu işin üç aşağısı, beş yukarısı yok.. Şu kadarını söyleyebilirim.. AKP için ne tahmin ediyorsanız, yüzde kaç öngörüyorsanız üzerine beş puan koyun..
Beş puan!..

ERBAKAN SAADET'İ BİTİRDİ
Neden mi?
Saadet oyları..
Erbakan Saadet’i bitirdi.. O parti daha da iflah olmaz, seçime kadar hiç olmaz.. Numan Kurtulmuş ile parti bir damar yakalamıştı.. AKP’nin tabanına hitap eden o damarla Saadet yüzde yedilere, çıkmıştı..
Kurtulmuş kalsa da gitse de fazla bir şey değişmez.. Yeni parti kursa da fark etmez.. O damar çatladı.. Yüzde yedi olsa olsa bundan sonra ancak yüzde iki olur..
Yüzde beş AKP’ye geri döner..

KAYBEDİLEN OYLAR MHP'YE DÖNMEZ
Tabii muhabbet burada bitmiyor.. Hemen MHP diyorlar..
Lafın nereye gideceği belli; referandumda AKP’ye kaçan iç Anadolu’daki MHP oyları geri döner mi, gittiği yer de kalır mı?
Merak edilen bu..
Hatırı sayılır kısmı kalır..

SİYASET AKP - CHP EKSENİNE OTURUR
Kabul ediyorum, daha erken, on ay siyasette önemli bir süre ama gidişatı şimdiden kestirmek zor değil..
Türkiye iki ana gövdeli, iki partili sisteme gidiyor..
Siyaset AKP- CHP eksenine oturur.. Seçmen bu iki parti etrafından bloklaşır..
Gördüğüm bu..
Saadet’i kayyuma götüren Erbakan bu süreci hızlandırdı..

korakademik

Ordinaryus
mhp nin yüzde onu nereye gidicek

chp ye mi ak partiye mi

arifan yolcusu

Profesör
yorum yapmaya değmez bir yazı...
başlık sahibi kardeşimiz bu konularda islamın fasık habere olan yaklaşımını ya bilmemekte yada işine gelmemektedir...
sn yazar olaylardan bi haber olduğunu kayyum meselesini öne sürmesinden dahi anlamaktayız...
oy kaybetme meselesine gelince baraj derdimiz yok.......
derdimiz daha büyük......

TakVa

Ordinaryus
Bencede Ak Partiye gidecek. Mhp oylarıda geri dönmez. Chp den yüzde 11 civarında Ak Partiye gitmiş referandumda, kılıçdaroğlu o yüzden başörtüsü diye ortalarda döneliyor.