Saadet Partisinden İran ve Hizbullah Savunması

KAFKAS

Kıdemli Üye
13.10.2014
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, isim vermeden İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'e, Esad yönetimine destek verdiği için tepki gösterdi.

"Kalkıp da bir dini lider, 'Suriye'de 250 bin kişi öldürülüyor, Niye buna karşı koymadınız?' dediğimizde 'İsrail zulmüne karşı ayakta dik duran tek kişi Esed'dir' diyor. Kendisine şunu diyorum, orada öldürülenler İsrail kendisine saldırırken dik durmadılar mı?" diye soran Erdoğan, "Esed'in İsrail'e karşı bir tane kurşunu var mı? 250 bin insanı öldürüyor, siz hâlâ bunlara destek veriyorsunuz. Hâlâ bunlara silah, para gönderiyorsunuz. Böyle bir dini önder olabilir mi?" dedi.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Irak'ta Başbakan Haydar el-İbadi'nin kararı ve meclis onayıyla makamı lağvedilen eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Maliki, "Türkiye DAEŞ'i ve El-Kaide'yi destekleyen ülkelerden biridir. Eğer Türkiye ve Suudi Arabistan olmasaydı Suriye'de durum böyle olmayacaktı" iddiasında bulundu.

Başkent Tahran'da Azadi Oteli Konferans Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında soruları cevaplayan Maliki, Türkiye yönetimini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı DAEŞ terör örgütüne yardım etmek ve bölgede yayılmacı siyaset izlemekle suçladı.

Oysa Hamaney itikad dışında hiçbir şey söylemiyordu.:)Maliki Hizbullah tan ve esed ten bahset biraz .Yer İran tabi yersen:)Tamamen duygusal!!!!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Irak'ta Başbakan Haydar el-İbadi'nin kararı ve meclis onayıyla makamı lağvedilen eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Maliki, "Türkiye DAEŞ'i ve El-Kaide'yi destekleyen ülkelerden biridir. Eğer Türkiye ve Suudi Arabistan olmasaydı Suriye'de durum böyle olmayacaktı" iddiasında bulundu.

Başkent Tahran'da Azadi Oteli Konferans Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında soruları cevaplayan Maliki, Türkiye yönetimini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı DAEŞ terör örgütüne yardım etmek ve bölgede yayılmacı siyaset izlemekle suçladı.

Oysa Hamaney itikad dışında hiçbir şey söylemiyordu.:)Maliki Hizbullah tan ve esed ten bahset biraz .Yer İran tabi yersen:)Tamamen duygusal!!!!

DAEŞ TEN MALİKİ YE JET CEVAP:glm:clap2::swoon:

DAEŞ sosyal medyada yayınladığı Türkçe videoyla Türkiye'ye ve Erdoğan'a tehditlerde bulundu. Türkiye ve ABD'nin İncirlik konusunda anlaşmasıyla birlikte koalisyon güçlerinin DAEŞ'e karşı hava operasyonları bilindiği gibi artmıştı. Yayınlanan videoda DAEŞ militanı Türkçe konuşuyor.
Ajansların haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ağır ifadelerin yer aldığı videoda, Ankara'nın ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyona katılması eleştiriliyor. Türkiye'deki DAEŞ sempatizanlarına seslenilen videoda, Ankara ve Erdoğan'ı hedef alan tehditler öne çıkıyor.
Türkiyeli bir DAEŞ militanının Türkçe konuştuğu videodaki profesyonel çekim tekniği dikkat çekiyor.
Görüntü kalitesinin çok yüksek olduğu video kaydında Türkçe konuşan bir kişi kucağında bir silahla objektiflere bakıp konuşuyor. Video kaydı konuşmanın içeriğine göre montajlanmış fotoğraflar ve görüntülerle devam ediyor.
İşte DAEŞ teröristinin Türkçe iddialarından bazı satır başları:
Erdoğan gelerek Allah'ın şeriatıyla hükmetmedi. Amerika'yı, Yahudiler'i, Haçlıları, Ateist PKK'lıları Atatürk'ün laik dostları olan Özgür Suriye Ordusu'nu ve Suud'un mürted ajanlarını dost edindi.
Hain tağut Erdoğan Türkiye'yi ırkçı PKK'lılara ve haçlılara sattı.Türkiye topraklarını PKK ve ÖSO'ya açarak Şam topraklarındaki müslümanların katledilmesine neden oldu. Şam'daki müslümanları öldürmek ve ateist PKK'lılara yardım için Türkiye'nin üslerini haçlılara ve uçaklarına açtı.
Sizi haçlı Amerika'ya köle yapıp bütün değerlerinizi sattı.:glgl:glgl:glgl

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Maliki tayyibi suçlamış.

Bu İTİKAT DIŞI SÖYLEM olmuş:)

Sizin gibi yandaşların İTİKADI tayyip demek ki:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Maliki tayyibi suçlamış.

Bu İTİKAT DIŞI SÖYLEM olmuş:)

Sizin gibi yandaşların İTİKADI tayyip demek ki:)
Çok şükür Daeş le itikadımız örtüşmüyor.Kılavuzu Hamaney olanın burnu Maliki den kurtulmaz!Neticede Hamaney itikad dışı konuşmaz ,itikad dışındaki işleri hizbullah a ve esed e yaptırır....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Çok şükür Daeş le itikadımız örtüşmüyor.Kılavuzu Hamaney olanın burnu Maliki den kurtulmaz!Neticede Hamaney itikad dışı konuşmaz ,itikad dışındaki işleri hizbullah a ve esed e yaptırır....

İyi de ESED KARDEŞİM diyen senin tayyibindi:)

Sen şimdi tayyip erdoğana HAMANEYİN İTİKAD DIŞI İŞLERİNİ YAPAN ESEDLE KARDEŞ OLAN TAYYİP ERDOĞAN mı demek istiyorsun?

Çok ayıp :)

Artı tayyipi eleştirmek itikad dışı iş mi oluyor senin itikadında? :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
İyi de ESED KARDEŞİM diyen senin tayyibindi:)

Sen şimdi tayyip erdoğana HAMANEYİN İTİKAD DIŞI İŞLERİNİ YAPAN ESEDLE KARDEŞ OLAN TAYYİP ERDOĞAN mı demek istiyorsun?

Çok ayıp :)

Artı tayyipi eleştirmek itikad dışı iş mi oluyor senin itikadında? :)
Habil ile Kabil de kardeşti.Kabil kan döktü kardeşlik bitti.Esed kan döktü kardeşlik bitti.!!!!!
Hamaney in itikad dışı işlerini yapanlara karşı, Öso yu tırmalayanların ,İran a tek kelam eleştiri getiremeyen amma kendi ülke hükümetine diş geçirmeye uğraşanların kardeşlik hukuku ne derecededir.O insaf sahiplerinin taktirine kalmış!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Habil ile Kabil de kardeşti.Kabil kan döktü kardeşlik bitti.Esed kan döktü kardeşlik bitti.!!!!!
Hamaney in itikad dışı işlerini yapanlara karşı, Öso yu tırmalayanların ,İran a tek kelam eleştiri getiremeyen amma kendi ülke hükümetine diş geçirmeye uğraşanların kardeşlik hukuku ne derecededir.O insaf sahiplerinin taktirine kalmış!

Hımmmm, esat kan dökmüş, kardeşlik bitmiş.

Yani bu vatandaşa göre ESED denen HAİN, ALÇAK, ZALİM ADAM ve REJİMİ tayyiple kardeş oldukalrı döneminde kan dökmüyormuş!

Allahdan korkunuz yok mu sizin?

Yahu hamada onbinlerce insanı perişan eden bu ZALİM ESED REJİMİ DEĞİL MİYDİ?

Nasıl yazıyorsunuz bunları?

Tayyip kardeşim diyor kardeş oluyorsunuz zalimle, tayyip küsüyor siz de küsüyorsunuz, yapmayın Allah aşkına.

BU ESED REJİMİ 1980 li yıllardan beri suriyede müslümanlar kan kusturuyor, bunu inkar mı edeceksiniz?

pes hakkaten pes.

Papağan gibi İTİKAD DIŞI İTİKAD DIŞI diyorsun.

Tayyip esede KARDEŞİMMMMM ESED derken hangi itikaddaydınız siz?

Esed şimdi nusayri, kızılbaş da tayyiple kardeş olduklarında sunni miydi?

ayıp be.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hımmmm, esat kan dökmüş, kardeşlik bitmiş.

Yani bu vatandaşa göre ESED denen HAİN, ALÇAK, ZALİM ADAM ve REJİMİ tayyiple kardeş oldukalrı döneminde kan dökmüyormuş!

Allahdan korkunuz yok mu sizin?

Yahu hamada onbinlerce insanı perişan eden bu ZALİM ESED REJİMİ DEĞİL MİYDİ?

Nasıl yazıyorsunuz bunları?

Tayyip kardeşim diyor kardeş oluyorsunuz zalimle, tayyip küsüyor siz de küsüyorsunuz, yapmayın Allah aşkına.

BU ESED REJİMİ 1980 li yıllardan beri suriyede müslümanlar kan kusturuyor, bunu inkar mı edeceksiniz?

pes hakkaten pes.

Papağan gibi İTİKAD DIŞI İTİKAD DIŞI diyorsun.

Tayyip esede KARDEŞİMMMMM ESED derken hangi itikaddaydınız siz?

Esed şimdi nusayri, kızılbaş da tayyiple kardeş olduklarında sunni miydi?

ayıp be.
Nasıl böyle saçma ,zorlama ,ıkınarak mukayese mantığı kurmaya çalışıyorsun sen yahu.Bana göreymiş ne içtinde bana göreymiş:)İtikad dışı ............diyormuşum neye itikad dışı diyorum .Okuduğunu anlamıyor musun.Hamaney itikad dışı bir şey söylemiyormuş diyorum!:!!!!

Esed rejiminin siyasi tarihinden mi bahsediyoruz Erdoğan kardeşim Esed derken oh ne güzel Hama da ne iş çıkarttınız mı diyor?Devletler arası yeni bir sima ,yüz dü Beşir esed o zaman için hayır dili ,güzel münasebetler kurulmak istenmesi çok mu garip ,ha buna garip mantığı ile bakıp ,ağzınıza geleni söylüyorsanız,gidip adam kesip doğramaya başlayıp binlerce insanın kanına girdikten sonra Kamalak ın esed le el ele verip,hediyeleşmesini ve esed in Kamalak ı kalkan yaparak Türkiye ye taaruz etmesini bana gelip burada bu ziyaretin rezilliğini savunmaya kalkmayın.

Suriye nin %70 i sünniydi esed katliamlara başlamadan evvel,Erdoğan ın kardeşlik hukuku devletleri temsilen başındaki insana karşı halkların yüzyıllardır aynı çatı altında yaşamış ,din kardeşliği vurgusudur.Yani Suriye yalnız %12 lik Nusayrilerden ibaret değil bilmem anlar mısınız ama zor !!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
.Hamaney itikad dışı bir şey söylemiyormuş diyorum!:!!!!

Evet OĞUZHAN ASİLTÜRK İLE GÖRÜŞMELERİNDE İTİKAT DIŞI BİR ŞEY SÖYLEMEMİŞ.

Ne var bunda,

OLAMAZ MI?

Senle ben bir görüşme yaptık diyelim, bir saat oturduk konuştuk ve sen hiç bir itikat dışı şey söylemedin.

Ben de çıktım başka bir yerde kafkasla görüşmelerimizde itikad dışı bir şey söylemedi dedim.

Bu kafkas asla yanlış yapmaz, kafkas başka zamanda, eski zamanlarda da itikat dışı bir şey yapmadıııı demek anlamına gelir mi?

Asıl bi şeyler içen sizlersiniz. Hem de bonzainin hammaddesini tüketiyorsunuz! O meret bonzaiyi biraz bırak da yazılanları anla.

Sırf saldırabilmek için çabalıyorsunuz.

Asiltürk GÖRÜŞMELERİMİZDE İTİKAT DIŞI BİR ŞEY SÖYLEMEDİLER diyor kör müsünüz?

Esed rejiminin siyasi tarihinden mi bahsediyoruz Erdoğan kardeşim Esed derken oh ne güzel Hama da ne iş çıkarttınız mı diyor?

Eee Asiltürk de GÖRÜŞMELERİMİZDE itikat dışı bi şey söylemediler derken iran tarih boyunca yanlış yapmamıştır mı diyor?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Evet OĞUZHAN ASİLTÜRK İLE GÖRÜŞMELERİNDE İTİKAT DIŞI BİR ŞEY SÖYLEMEMİŞ.

Ne var bunda,

OLAMAZ MI?

Senle ben bir görüşme yaptık diyelim, bir saat oturduk konuştuk ve sen hiç bir itikat dışı şey söylemedin.

Ben de çıktım başka bir yerde kafkasla görüşmelerimizde itikad dışı bir şey söylemedi dedim.

Bu kafkas asla yanlış yapmaz, kafkas başka zamanda, eski zamanlarda da itikat dışı bir şey yapmadıııı demek anlamına gelir mi?

Asıl bi şeyler içen sizlersiniz. Hem de bonzainin hammaddesini tüketiyorsunuz! O meret bonzaiyi biraz bırak da yazılanları anla.

Sırf saldırabilmek için çabalıyorsunuz.

Asiltürk GÖRÜŞMELERİMİZDE İTİKAT DIŞI BİR ŞEY SÖYLEMEDİLER diyor kör müsünüz?

Eee Asiltürk de GÖRÜŞMELERİMİZDE itikat dışı bi şey söylemediler derken iran tarih boyunca yanlış yapmamıştır mı diyor?
Ya kardeşim sen hala anlamamak için uğraşıyorsun sonra mukayeseye girişiyorsun!!!!

Mesele zaten o görüşmede Hamaney in ne söylediği değil!Hamaney ve İran ın vaziyeti ortada zaten!!!

Asiltürk bu vurguyu neden yapıyor.Hamaney İtikada dair ne söylemiş .Hamaney ve İran ın Esed e bariz desteği ortadayken ,itikad dışında bir şey söylemeyen Hamaney e Asiltürk bir şey diyememiş mi?Yaptığı basın toplantısında Neden onu açıklamıyor da ''Amerikan istihbarat ajanları bizim hocalarımıza söylüyor, onlar da tekrar ediyor” diyor.

Madem Hamaney ile görüşüyorsun Hamaney e karşı şöyle bir serzenişte bulundum de.Hamaney itikad dışında bir şey söylemezken, bizim HOCALAR güme gidiyor!!!!!!

ÖSO ile ne alıp veremediği var!
Hakkında söyledikleri ortada!!!

Ya ne alaka kardeşim , ben kardeşlik bitti diyorum.Sen kardeşlik bitti dediğimi tenkit etmek için Hama dan Suriye tarihinden bahsediyorsun Baba esed den bahsediyorsun,bir önceki mesajda !!!Hama diyerek ona cevap veriyorum.Ben hama ya cevap verirken ,sen İRAN TARİHİ ni devreye sokuyorsun , İran tarihine ne gerek var yaptığı yanlışları görmek için ,önümüzde cereyan ediyor zaten Suriye ve Esed e nasıl destek verdikleri ortada!!!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bu kafa yapısı ile bir şey anlatmaya çalışmayın,bir de yoruluyorsunuz:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hamaney itikad dışında hiçbirşey söylememeye devam ediyor.

Silah desteği İran üzerinden geliyor

Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yüzde yüz yerli istihbarat planlamalarıyla gerçekleşen operasyonlarda önemli bilgiler ortaya çıktı.

Kandil’e silah ve mühimmat desteği, Talabani’nin partisi YNK kontrolündeki Süleymaniye üzerinden İran’dan geliyor.
ROJAVALI KÜRTLER: İRAN KIŞKIRTIYOR
Suriye Kürt İlerici Demokrat Partisi (PDPKS) ve Suriyeli 16 siyasi partinin bir araya gelmesiyle oluşan Suriye Kürt Ulusal Konseyi’nin (ENKS) İstanbul temsilcisi Ahmet Kasım, PKK için de aynı ‘desteği’ işaret ediyor: “PKK kendisine destekçi bulmak zorunda. Bu destekçi İran’dır. İran PKK ile oynayıp, ortalığı birbirine katabilir.” Sadece son bir aydaki ‘İran-PKK işbirliği’ne ilişkin haberler bu örgüyü destekliyor.
Tesadüfe bakın ki bu süreçte Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde ‘başkanlık krizi’ çıktı. Başkan Mesut Barzani, başkanlık yasasının değiştirilmesi teklifini ‘darbe’ diye niteledi. Teklif, Celal Talabani’nin partisi YNK’nın öncülüğünde verilmişti.
Kuzey Irak’taki bu tartışmaya kim müdahil dersiniz?
Bildiniz!
İran’ın, Barzani’ye karşı (Talabani’nin hastalığı nedeniyle eşi Hero İbrahim Ahmed tarafından yönetilen) YNK’yı ve birkaç küçük partiyi desteklediği sır değil.
Peki İran’ın Kuzey Irak ‘temaslarını’ kim yürütüyor?
Devrim muhafızları Komutanı General Kasım Süleymani. Kendisini, kah Esad’ın, kah Hizbullah’ın, kah Irak’ta kurduğu Şii milis ordusunun başında görüyoruz.
Barzani’nin Türkiye ile petrol anlaşması yaptığını, PKK ile mücadeleye destek verdiğini, PYD’nin de Suriye’deki ‘Barzani yanlısı’ Kürtleri zorla Erbil ve Türkiye’ye göç ettirdiğini hatırlatalım.
Barzani İran destekli darbeyi nasıl atlatacak, göreceğiz.
Zira İran ‘içeriden’ destekçi bulmakta zorlanmıyor.
Tıpkı, bugünlerde ‘barışçı’ ve ‘yolsuzluklarla mücadele eden’ ülke propagandalarına Türkiye’den destekçiler bulabildiği gibi...

KAFKAS

Kıdemli Üye

Hamaney suskunluğunu itikad dışında bozmama kararı almış:)İtikad için ne konuşuyor acaba !!!!

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Yunusi'nin, "Büyük İranlı Kimliği Konferansı"ndaki sözlerine kulak vermelisiniz:
"Bağdat, büyüyen imparatorluğumuzun başkentidir... Bölgede bizimle yarışmaya giren gerek Osmanlı nesli, gerek Roma'dan geri kalanlar, bizim şu an Irak'a verdiğimiz desteğe itiraz ediyor. Biz bu bölgede bunlara karşı İran Birliği kuracağız."

Yunusi, geçen pazartesi Tahran'da "Büyük İranlı Kimliği Konferansı"nda yaptığı konuşmada, İran kültür coğrafyasının Çin sınırından Hint alt kıtasına, Kuzey Kafkasya'dan Basra Körfezi'ne ulaşan bölgeyi kapsadığını savunmuştu. Yunusi, "Irak şu an sadece medeniyet etkimiz altında olan bir ülke değil. Kimlik, kültür merkezimiz ve başkentimizdir. Bu, dün olduğu gibi bugün de böyledir" demişti.

KAFKAS

Kıdemli Üye

İhsan ŞENOCAK
‏@ihsansenocak
18 Ağu İran, ABD'nin sözde baş düşmanı.Ümmet bölünürken İran Suriye'den sonra Yemen'i de istila etti.Bu Oyunu görmeyen ya hain ya da gafildir.

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhsan ŞENOCAK ‏@ihsansenocak 17 Ağu Eğer İran'ın Osmanlı İslam Devleti'ne tecavüzleri olmasaydı, İslam Batı'nın tamamına hakim olur, Londra da İslam'ın merkezlerinden olurdu.

KAFKAS

Kıdemli Üye

İranlı bakan, asker elbisesi giyip Kandil'e çıktıİran İçişleri Bakanı Abdulrıza Rahmani Fazli, asker kıyafeti giyerek İran-Irak sınırında yer alan Kandil dağlarına çıktı.

İran
'ın kuzeybatısında incelemelerde bulunan İran İçişleri Bakanı Abdulrıza Rahmani Fazli, asker kıyafeti giyerek İran-Irak sınırında yer alan Kandil dağlarına çıktı.

JHejj_1440426539_2537.jpg

Bakan Rahmani Fazli, kişisel İnstagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflarda dağın 3000 metre yüksekliğine çıktığını aktardı.

PKK'YLA NE GÖRÜŞTÜ?

İranlı bakanın paylaştığı fotoğrafların birinde yanında Kürt elbisesi giymiş biri görünüyor. Bir başka fotoğrafta ise Batı Azerbaycan Eyaleti Valisi sivil kıyafetle bakanın yanında yer alıyor.

İran ve Irak arasında yer alan Kandil Dağları, günümüzde PKK terör örgütü tarafından örgütün ana merkezi olarak kullanıyor.

YyzuR_1440426550_9568.jpg

KAFKAS

Kıdemli Üye
İranlı General Suriye'de öldürüldüİran Devrim Muhafızları Ordusu Generali Hüseyin Hamdani Suriye'de öldürüldü.