Saadet Partisi'nde Erbakan depremi

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Saadet Partisi'nde Erbakan depremi

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan 7 Haziran Milletvekili Seçimleri ile ilgili bildiri yayınladı.

Fatih Erbakan adaylık tekliflerinden dolayı Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Devlet Bahçeli'ye teşekkürlerini iletirken, Saadet Partisi yönetimine de tepki gösterdi.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı, Dr.Fatih Erbakan’ın 7 Haziran Milletvekili Seçimleri hakkındaki açıklaması;

7 Haziran 2015 Tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri Milletimiz, İslam Alemi ve elbette ki Milli Görüş camiamız açısından büyük önem arzetmektedir. Milli Görüşün etkili bir grupla mecliste temsil edilmesi artık çok gerekli bir hal almıştır.

Bu seçimlerle ilgili olarak Sn. Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet DAVUTOĞLU, bir Sayın Bakanımız aracılığıyla bizlerin kendi listelerinden aday olmamızı teklif etmişlerdir. Ayrıca; MHP Genel Başkanı Sn. Devlet BAHÇELİ de bir yardımcısını görevlendirerek listelerinden aday olmamızın kendilerini memnun edeceğini ifade etmişlerdir.

Sn. Başbakan DAVUTOĞLU ve Sn. BAHÇELİ’ye bu nazik davetlerinden, ilgi ve teveccühlerinden dolayı gerek şahsım ve gerekse bizimle birlikte hareket etmekte olan tüm Milli Görüş camiası adına en samimi duygularla teşekkürlerimizi arz etmeyi bir görev sayıyoruz.

Bu süreçte; ayrıca birlikte olduğumuz Milli Görüşçü kardeşlerimizle birlikte YENİDEN MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİ adı altında tüm seçim çevrelerinde bağımsız adaylarla seçime girme görüşü istikametinde ciddi istişareler ve çalışmalar yapılmıştır.

Saadet Partisi Genel Merkez yönetimi seçimlerde birlikte çalışmamız veya listelerinden aday olmamız gibi herhangi bir teklifte bulunmamıştır. Ayrıca kendilerine ilettiğimiz Saadet Partisi destekli bağımsız aday olmamız şeklindeki teklifimiz de yine Saadet Partisi yönetimi tarafından kabul görmemiştir.

Değerlendirilen tüm alternatifler ve teklifler Milli Görüş zihniyetinin mecliste etkili bir grup halinde temsil edilmesini kuvvetli bir ihtimal olarak ortaya koymamıştır.

Bundan dolayı yaptığımız kapsamlı istişarelerden sonra varılan sonuca göre, yalnızca bizim veya bizimle birlikte olan birkaç kişinin milletvekili olması yerine Meclis dışında da olsa bu dönemde Türkiye'nin ve İslam Âleminin sorunlarını gerçek manada çözüme kavuşturacak çalışmaları yapmanın daha uygun olacağı sonucuna varılmıştır.

Hali hazırda başlatmış olduğumuz ve bugüne kadar önemli mesafe aldığımız çalışmalar, şahsımızın veya birkaç arkadaşımızın milletvekili statüsü kazanması için değil, Milli Görüş projelerinin yeniden çalışılması, güncellenmesi, milletimize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa etkili biçimde tebliğ edilebilmesi içindir.

Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya doğrultusunda Milli Görüş istikametinde yapacağımız çalışmalar bu dönemde meclis dışında devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Dr.Fatih Erbakan

http://www.milliyet.com.tr/saadet-partisi-nde-erbakan-depremi/siyaset/detay/2040476/default.htm

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Ak parti ve mhp den adaylik icin teklifler gelmis, ama sp den gelmemis.

iste milli görüscüleri böyle dava dan sogutuyorlar

kebîkec

İhvan Forum Üye
Saadet partisi bu seçimlerden sonra ya tepeden tırnağa yenilenir veya adı sanı unutulmuşlara katılır.

Kaçak

Yeni
Dr Fatih bağımsız olsaydı keşke ....
filmi erken bitirmek istememiş anlaşılan , bundan sonra tekrara binmiş replikler ...

hirahos

Kıdemli Üye
"Deprem" filan yok. Haber başlığı abartılı. Erbakan, Sp'den aday gösterilse seçilemeyeceğini bildiği için rahat. Ak partiye de evet dememiş. Demek ki henüz kendini hazır görmüyor. Neyse, hayırlısı.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
SP'nin asıl sorunu, kendi bünyesinde ki MKYK''ndadır.Burada ki zevat-ı muhterem büyüklerimiz ve kardeşlerimiz maalesef Fatih Erbakan'ın önünü tıkamak istemişlerdir.Bunun asıl müsebbibini söylemeyeceğim.

Ben, Fatih Erbakan'ın yerinde olsam bu seçimde hiç sesimi çıkarmazdım.Sadece Milli Görüş'ü her tarafta anlatırdım.

Fatih Erbakan, eğer AKP veya MHP'ye katılırsa rahmetli babasının Milli Görüş dâvasına ihanet etmiş olur.Kanaatimce bu genç başkanın kafası iyice karışmışa benziyor.

Seçimden sonra acilen SP'de köklü kadro değişikliği yapılması şart oldu artık...Dava yine aynı olacak, lakin ak saçlılar gidecek, onların yerine, akademist, deneyimli, mücevver ve münevver, dindar, ehli siyaset, ehli ilim ve bilim adamı genç adamların gelmesi lazımdır.Yoksa bu eskimiş ve yaşlı kadrolarla sinek avlarlar her seçimde...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
SP'nin asıl sorunu, kendi bünyesinde ki MKYK''ndadır.Burada ki zevat-ı muhterem büyüklerimiz ve kardeşlerimiz maalesef Fatih Erbakan'ın önünü tıkamak istemişlerdir.Bunun asıl müsebbibini söylemeyeceğim.

Ben, Fatih Erbakan'ın yerinde olsam bu seçimde hiç sesimi çıkarmazdım.Sadece Milli Görüş'ü her tarafta anlatırdım.

Fatih Erbakan, eğer AKP veya MHP'ye katılırsa rahmetli babasının Milli Görüş dâvasına ihanet etmiş olur.Kanaatimce bu genç başkanın kafası iyice karışmışa benziyor.

Seçimden sonra acilen SP'de köklü kadro değişikliği yapılması şart oldu artık...Dava yine aynı olacak, lakin ak saçlılar gidecek, onların yerine, akademist, deneyimli, mücevver ve münevver, dindar, ehli siyaset, ehli ilim ve bilim adamı genç adamların gelmesi lazımdır.Yoksa bu eskimiş ve yaşlı kadrolarla sinek avlarlar her seçimde...

Dünki haberlerden bilginiz yok sanırım.

Fatih Erbakan akpnin adaylık teklifi yaptığını, bahçelinin bizzat bir genel başkan yardımcısını göndererek mhpden aday olunmasını istediğini bunları kabul etmediğini davutoğluna ve bahçeliye teşekkür ettiğini açıkladı.

Ayrıca saadet partisinin adaylık teklif yapmadığını, kendilerinin saadet ismi altında bağımsız aday olalım teklifini de genel merkezin reddettiğini açıkladı.

bu çerçevede yapılan istişareler sonunda bu seçimlerde aday olunmayacağı, milli görüşün anlatılmaya devam edileceği açıklandı.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

sinek avlayacaklarini biliyorsunda peslerinden neden kosuyorsun bir türlü anlamadim

cemaliii

Kıdemli Üye
fatih bey acaba saadet partisi için çalışıyor mudur? milli görüş için çalışıyor mudur? yoksa bu parti babamın partisi bana borçları var mantığında mı?