Saadet Partisi'nde Deprem sürüyor....

ukubat

Profesör
Katılım
9 May 2007
Mesajlar
1,942
Tepkime puanı
103
Puanları
0
Konum
istanbul,fatih
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
SAADET PARTİSİNDE İSTİFA DEPREMİ....
E6D_deprem.jpgBugün SP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sünnetçioğlu ve Erzurum, Bursa ve Gaziantep teşkilatları istifa etti.Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sünnetçioğlu, partisinden istifa etti.

Sünnetçioğlu, Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı önünde düzenlediği basın toplantısında, parti olarak 11 Temmuzdaki kongreden beri değişik bir süreç yaşadıklarını söyledi.

Kongrenin ardından bazı davalar açıldığını ve olağanüstü kongreye gidilmesi konusunda imza kampanyaları düzenlendiğini anımsatan Sünnetçioğlu,
İstanbulil örgütünün iftar yemeğiyle başlayan ve daha sonra çeşitli illerde düzenlenen etkinliklerde parti yöneticilerine karşı fiili ve sözlü saldırılar yaşandığını dile getirdi.

Ahmet Sünnetçioğlu, mahkemeler sürerken
CHPGenel SekreteriÖnder Savile yapılan görüşmeleri de basın aracılığıyla takip ettiklerine değinerek, olağanüstü kongre yapmak için imza toplanmasının, partiyi bölmenin yolunu açtığını savundu.

Sünnetçioğlu, şunları kaydetti:

“Böyle çift listeli bir kongreye 'kardeş kavgası çıkar' düşüncesiyle başından beri şahsım olarak da karşı çıkmıştım. Biz yıllardır savaş değil barış, tahakküm değil insan hakları ve özgürlükleri savunan kişiler olarak kardeş kavgasını önlemek noktasında her türlü işlemleri ve faaliyetleri yapmış olmamıza rağmen, geldiğimiz noktada burada siyaset yapmanın imkanı kalmamıştır. Genel İdare Kurulu üyelerimiz Ahmet Okur, Osman Mestan ve Hayrünnisa Kökbıyık olarak Saadet Partisi'nden bugün itibarıyla istifa etmeyi uygun gördük.”

TUTAK BELEDİYE BAŞKANI SP'DEN İSTİFA ETTİ

AĞRI'nın Tutak İlçesi Belediye Başkanı SP'li Bülent Osman Osmanağaoğlu, partisinden istifa ettiğini ve Numan Kurtulmuş ile birlikte hareket etme kararı aldığını açıkladı.

Ağrı'da basın toplantısı düzenleyen Başkan Osmanağaoğlu, SP Tutak ilçe yönetiminin de istifa ettiğini söyledi. Osmanağaoğlu, “Belediye Meclis üyeleri ve ilçe teşkilatıyla birlikte SP'den istifa ettik. Eski Genel başkan Numan Kurtulmuş'a destek vereceğiz” diye konuştu.

ERZURUM:

Saadet Partisi Erzurum İl Yönetimi ve 16 ilçe teşkilatındaki üyeler toplu istifa etti.

İl Başkanı Teoman Kümbet, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 11 Temmuzdaki kongreden bu yana yaşanan gelişmeler nedeniyle artık Saadet Partisi'nde siyaset yapma imkanı kalmadığını belirterek, daha fazla çatışmaya, kırgınlıklara ve anlamsız zaman kaybına vesile olmamak için Erzurum İl Yönetimi ve 16 ilçe teşkilatı olarak istifa etme kararı aldıklarını bildirdi.

Zor bir karar verdiklerini ifade eden Kümbet, “Kaç yıllık emeğimizi elimizin tersi ile bir kenara bırakıyoruz ama şundan emin olun ki öz evladının onarılmaz yaralar almasını istemeyen bir öz annenin tavrı ile hareket ediyoruz. Camiamızın, şerefli geçmişini lekeleyecek, enerjisini tüketecek bir sürü tartışmasının sürüp gitmesini, aynı inancı paylaşan kardeşlerimizin kardeşlik hukukunu zedeleyecek bir kavga ve çatışma ortamına sürüklenmesini istemiyoruz” şeklinde konuştu.
Saadet Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Cemalettin Hınıslıoğlu da partide yaşanan gelişmeleri üzüntüyle takip ettiğini söyledi.

Makam ve mevki heveslisi olmadıklarını ifade eden Hınıslıoğlu, “Milletimiz için hayırlı olmasını dileyerek partimizden istifa etme kararını aldık” dedi.

GAZİANTEP:

Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Semih Simitçi ve bazı ilçe başkanları partisinden istifa etti.

Simitçi, ilçe başkanları ve parti üyeleriyle Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, bir yıldan beri sürdürdüğü il başkanlığı görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Numan Kurtulmuş'un 2008'de genel başkan olmasıyla
Türkiye'de siyasetin renginin değiştiğini savunan Simitçi, “Genel Başkanımız Kurtulmuş'un Saadet Partisi'nden istifa etmesiyle ben de yaptığım istişareler sonucunda Saadet Partisi İl Başkanlığından ayrılıyorum” dedi.

Simitçi, bazı il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolu başkanı ve üyelerinden de istifa edenlerin olduğunu bildirdi.

BURSA:

Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Hilmi Tanış da kendisiyle birlikte yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun istifa ettiğini söyledi.

Karacabey, Yıldırım, Nilüfer, Kestel, Keles, Mustafakemalpaşa, İznik ilçe yönetimlerinin istifalarını verdiğini dile getiren Tanış, Gemlik, İnegöl, Gürsu, Osmangazi ve Orhangazi ilçe yönetim kurullarından da bazı isimlerin partiden ayrıldığını kaydetti.

Tanış, İznik ilçesine bağlı Boyalıca beldesinin Saadet Partili Belediye Başkanı Ali Çil'in de partisine istifasını sunduğunu bildirdi.

SP'de daha önce de Ardahan,
Kocaeli, Ordu ve Bitlis il teşkilatları istifa etmişti.

AA
 

ukubat

Profesör
Katılım
9 May 2007
Mesajlar
1,942
Tepkime puanı
103
Puanları
0
Konum
istanbul,fatih
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
CANAKKALE-TRUVA-6-SEKSIYON-HARABELER-KARTPOSTAL__14657925_0.jpgSaadet Partisi Manisa İl Başkanı Ahmet Erdoğdu ile aralarında il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 99 kişi partiden istifa etti.

Erdoğdu, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Şelale Plaza'da düzenlediği basın toplantısında, Manisa il genelinde toplam 99 kişinin partiden istifa ettiğini bildirdi.

Ortaya konulan üslupla kendilerine partide siyaset yapma şansı bırakılmadığını, bu nedenle ayrılma kararı aldıklarını bildiren Erdoğdu, ''Bizim Saadet Partisi ile bir sıkıntımız olamaz, ortaya konan üslupla sıkıntımız olduğu için ayrıldık''diye konuştu.

Erdoğdu, siyasetin boşluk kabul etmeyeceğini, boş olan siyasi yeri doldurmak için yeni oluşum başlatıldığını, bunun yakın zamanda da sonuçlandırılacağını söyledi.

Gazetecilerin yeni kurulacak partiye ilişkin sorusunu da yanıtlayan Erdoğdu, ''Bizim 4 önemli unsurumuz vardır, olmazsa olmaz. Biz, maneviyatçı bir partiyiz, muhafazakar parti değiliz. Biz milli bir partiyiz, düşüncelerimizi Anadolu toprakları dışından almıyoruz. Anadolu'daki medeniyetin temsilcileri olacağız. Biz, 80-90 yıllık bir millet değiliz. Anti emperyalist bir partiyiz ve bu ülkede yaşayan her bireyin bütçeden adil bir şekilde pay almasını savunan bir siyasi hareketiz'' açıklamasını yaptı.

Erdoğdu ile birlikte, 7 il yöneticisi, 1 merkez ilçe yöneticisi, Akhisar ilçe yönetimi ve gençlik kolları, Akhisar Belediye Meclisi üyeleri, Alaşehir İlçe Sekreteri, Gölmarmara İlçe Başkanı, Soma ilçe yöneticileri, Salihli İlçe Başkanı ve bazı yöneticileri, Kırkağaç ilçe başkanı ve yöneticileri, Salihli Taytan Belde Başkanı ve 2 yöneticisi, Salihli Durasıllı Belde Başkanı ve yöneticileri ile üyelerden oluşan toplam 99 kişinin istifa ettiği bildirildi.

 

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
4,181
Tepkime puanı
110
Puanları
0
Konum
İzmir
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Saadet Partisi oy peşinde koşmadığını söylüyordu, bundan sonra zaten istese de koşamaz, BİT-MİŞ-TİR...

Numan Kurtulmuş, inşaallah Saadet de kurtulur :)
 

bakış

Kıdemli Üye
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Tepkime puanı
251
Puanları
0
Konum
İstanbul-Pendik
Ukubat resimde gösterdiğin gibi saadet partisinde deprem olmamıştır.Olmuştur ama artçı sarsıntıdır.

Yani artçılardan sonra insan derlenir toparlanır ya.İşte bizde o döneme girdik
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Tepkime puanı
139
Puanları
0
SP Genelbaskaninin istifa etmesi büyük depremdir.

SP Genelbaskaninin istifa ettikten sonra Parti kuracagim demesi

daha büyük depremdir.

Erbakanin 2011 iktidar olacagiz demesi daha büyük depremdir.

Bakis size soruyorum kimden oy alipta iktidar olacaksiniz?

Cehenneme gönderdiginiz insanlardanmi oy alacaksiniz?
 
Üst