SAAB Hürriyet'i yalanladı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

SAAB Hürriyet'i yalanladı

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com


İsveçli havacılık ve savunma şirketi SAAB Grubu’nun sözcüsü Sebastian Carlsson, İsveçli firma NEVS ile Türkiye'nin yerli otomobil konusunda yaptığı anlaşmayı takdirle karşıladıklarını belirterek, bu konuda kesinlikle en ufak bir eleştiri getirmediğini söyledi.
"MARKAMIZIN ADINI KULLANMAYIN" DEMEDİM
Carlsson, Türkiye'nin yerli otomobil çalışmalarına ilişkin Türk basınında kendisine atfen yer alan "Türk Bakanın ısrarla SAAB adını telaffuz etmesini anlayamıyoruz” cümlesini sarf etmediğini söyledi. Carlsson, Türk basınına verdiği demeçte bilakis anlaşmayı övdüğünü ve taraflara başarılar dilediğini belirtti.
ANLAŞMAYI DESTEKLİYORUZ
SAAB'ın otomobil bölümünün iflas ettiğini ve 9-3 modelinin telif haklarını NEVS'e (National Electric Vehicle Sweden) sattıklarını ifade eden Carlsson, NEVS firmasıyla Türkiye arasında yerli otomobil konusunda yapılan anlaşmayı desteklediklerini ve bunun İsveç otomotiv endüstrisi için de çok önemli bir adım olduğunun altını çizdi.
"KESİNLİKLE EN UFAK BİR ELEŞTİRİ GETİRMEDİM"
Türk devletine ve NEVS firmasına başarılar dilediğini kaydeden Carlsson, bu anlaşmayı takdirle karşıladıklarını ve kesinlikle en ufak bir eleştiri getirmediğini ifade etti.
Hürriyet gazetesi Saab'ın sözcüsü Carlsson'un ağzından Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'a "Markamızı artık telaffuz etmeyin" dediğini yazmıştı.

http://www.gazetevahdet.com/saab-hurriyeti-yalanladi-35201h.htm
 

Mugalata

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
10 Mar 2014
Mesajlar
4,252
Puanları
63
bugün hürriyet'de o yazıyı okudum ve inandım. demek yalanmış. ne utanmaz adamlar yahu? ne gerek var ki? yazık!..
 
Üst