Ş.KAZAN ın akıl aldığı adama bakın.Bu kadar olmaz Yaa YETERin artık

bakış

Kıdemli Üye
Milli görüşün başı erbakandır.onun dediği olur.
Sn agbim biz parti içi hiyararşiden bahsettik..partiyi sormadınmı mubarek?aynı grup aynı sistem içerisinde kimse liderinden görev isteyemez.Görev istemek islami değil,şeytanidir.
tayyip erdoğan ve gül'de hocadan görev istediler,senin dediğin gibi görev verilmedi verilseydi milli görüş bitecekti.yeni parti kurdular,içlerindeki ihtiras yüzünden allah(cc)yardımı onlarla beraber olmadı ve türkiyeyi kaosa sürüklediler.

Demokrasi ile yönetilen bir ülkede yönetime tabi olmak,istemek farklı şeydir.Ülkemizde islami kanunlar geçerli olsaydı başımızda bir halife olurdu,herkez onun atamalarına bakardı,zaten siyasi partilerde olmazdı

agbi

Yasaklı
Sn agbim biz parti içi hiyararşiden bahsettik..partiyi sormadınmı mubarek?aynı grup aynı sistem içerisinde kimse liderinden görev isteyemez.Görev istemek islami değil,şeytanidir.
tayyip erdoğan ve gül'de hocadan görev istediler,senin dediğin gibi görev verilmedi verilseydi milli görüş bitecekti.yeni parti kurdular,içlerindeki ihtiras yüzünden allah(cc)yardımı onlarla beraber olmadı ve türkiyeyi kaosa sürüklediler.

Demokrasi ile yönetilen bir ülkede yönetime tabi olmak,istemek farklı şeydir.Ülkemizde islami kanunlar geçerli olsaydı başımızda bir halife olurdu,herkez onun atamalarına bakardı,zaten siyasi partilerde olmazdı

Yine çuvalladın.

NEDEN KONGRE YAPILIYOR.

KİMLERDEN GÖREV İSTENİYOR.

bakış

Kıdemli Üye
ağbi hadisi güzel oku.Eğer görev istedikten sonra görev alırsa Allah(cc)yardımı olmaz deniliyor.

Sn agbi senin gibi adamlara ayet ve hadis söylenmez aslında...Alllah muhafaza yanlış bir laf edersin sorumlusu ben olurum

Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene
çünkü cahil ne gelirse söyler diline

Eğer islami bir faaliyet yapıyorsan ...o topluluk içerisinde görev istenmez,sadece layık görüldüğün zaman alırsın.

ofbee..bigünde anla yaaa

agbi

Yasaklı

Yine çuvalladın.

NEDEN KONGRE YAPILIYOR.

KİMLERDEN GÖREV İSTENİYOR.

Şuan İslami kanunlar yok.

Bana söyle o zaman

ALLAH istemeseydi KURTULMUŞ İKİNCİ SEFER GENEL BAŞKAN OLURMUYDU ?

Allah cc NEDEN ERBAKAN a tek başına iktidar görevi vermedi ?

Ayrıca herneyse daha fazla konuşmak istemiyorum

bakış

Kıdemli Üye
Allah cc NEDEN ERBAKAN a tek başına iktidar görevi vermedi ?
rabbimizin ne düşündüğünü bilemem ağbi

Affet Allahım.Bu cahil insanın bu lafı etmesinden belkide ben sorumlu oldum.Aslında uyardım ancak bir daha bu insanla ayet ve hadis naklederek istişareye girmeyecem yararbbim affet beni...Yalvarıyorum,affet:agla::agla::agla:

agbi

Yasaklı

Affet Allahım.Bu cahil insanın bu lafı etmesinden belkide ben sorumlu oldum.Aslında uyardım ancak bir daha bu insanla ayet ve hadis naklederek istişareye girmeyecem yararbbim affet beni...Yalvarıyorum,affet:agla::agla::agla:

Duygu sömürüsü yapma son cümlelerin ile.

Sen çokdikkatliolman gerek
Yaptığın her eylem de açık vermemen gerek.
Ne dedim sana

acemi milligörüşçü

agbi

Yasaklı
675. Ebû Saîd Abdurrahman İbni Semüre radıyallahu anh şöyle dedi:
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bana şöyle buyurdu:
"Abdurrahman İbni Semüre! Kimseden yöneticilik görevi isteme! Zira bu görev sen istemeden verilirse, Allah yardımcın olur. Eğer sen istediğin için verilirse, Allah'dan yardım göremezsin.

Sn.ağbi görev istenmez verilir.yaptığımız da doğrudur.senin gibi yılmaz akpartili birinin bizim bu gerçeği sahiplendiğimizi söylemesi beni çok sevindirdi.
verilen görevi alacaksın bu doğru,eğer sen görev istersen bu yanlış.işte demek istediğin tayyip erdoğan ve abdullah gülün başarısızlıklarıda bu yüzdendir.
yaptığımız hadise uygundur,senin söylediğin ise şeytanın yoluna uygundur

681. Ebû Mûsâ el-Eş'arî radıyallahu anh şöyle dedi:
Amcamın oğullarından ikisiyle Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'in huzuruna girmiştim. Onlardan biri:
- Yâ Resûlallah! İdaresini Cenâb-ı Hakk'ın sana verdiği görevlerden birine bizi âmir tayin et! dedi. Öteki amca oğlu da benzeri bir şey söyledi.
Bunun üzerine Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
"Vallahi biz isteyeni veya görev hırsı bulunanı yönetici yapmıyoruz."
Buhârî, Ahkâm 7, İcâre 1, İstitâbetü'l-mürteddîn 2; Müslim, İmâre 15

BAKIŞ yazdıklarını okuyor ve düşünüyormusun.

tayyip erdoğan ve gül'de hocadan görev istediler,senin dediğin gibi görev verilmedi verilseydi milli görüş bitecekti.yeni parti kurdular,içlerindeki ihtiras yüzünden allah(cc)yardımı onlarla beraber olmadı ve türkiyeyi kaosa sürüklediler

Yapma yaaa şimdi de KURTULMUŞ değilmi SİZ gerçekten BÖYLE düşündükçe gelecekte neler var olacağını göreceksin.

Burda diyorsun ALLAH istemedi o zaman Allah istemedi ERBAKNA ın tek başına iktidar olmasını.BU MANTIĞINIZA BU MANTIK CEVABI

Şimdi Erbakan partinin halifesi mi ? BU MANTIĞINIZA BU MANTIK CEVABI

ağbi hadisi güzel oku.Eğer görev istedikten sonra görev alırsa Allah(cc)yardımı olmaz deniliyor

Bak işte bu doğru ERBAKAN seçimlerde halktan ne istedi ? BU MANTIĞINIZA BU MANTIK CEVABI

Eğer islami bir faaliyet yapıyorsan ...o topluluk içerisinde görev istenmez,sadece layık görüldüğün zaman alırsın.

ofbee..bigünde anla yaaa

Burda dur kim cahil

ŞEYH UÇMAZ MÜRİDLERİuçurur derler ya işte siz bir örneksiniz.

Benmi cahilim

Getirdiğin hadis i hep Erbakan için halk deyimi ile NALINCI KESERİ gibi yontmuşsun.

Önce bana CAHİL diyeceğine getidiğin hadis i oku

ibrahimi

Has Uşak
Gelenekçiler ve yenilikçiler tekrar bölünüyor.
Bu devran böyle gider değişim beklemeyin.

agbi

Yasaklı
Sözün Özü

BAŞKA YORUM a gerek yok.

Şeref Malkoç "Bu süreçte bizi üzen, başka partilerin kongre konusunda uzman olanlarından, yani sayın Önder Sav'dan görüş ve öneri alarak milli görüşü yönetmeye kalkmalarıdır" dedi.

agbi

Yasaklı
Sözün Özü

BAŞKA YORUM a gerek yok.

Şeref Malkoç "Bu süreçte bizi üzen, başka partilerin kongre konusunda uzman olanlarından, yani sayın Önder Sav'dan görüş ve öneri alarak milli görüşü yönetmeye kalkmalarıdır" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Şevket Kazan'ın CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a kongre için danışmaya gittiğini söylediği randevu sorusunu yanıtladı.

Cem TV’de Ayna Arkası programının yapımcısı ve sunucusu Erol Mütercimer’in konuğu olan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Şevket Kazan ile Önder Sav’ın basına yansıyan buluşmalarına dair soruya şöyle cevap verdi:

“Kırk yıl omuz omuza mücadele ettiği bir insanın kellesini almak için gidip başkalarından akıl almayı insanımıza, tabanımıza nasıl anlatacaklar?”

Kurtulmuş, olağanüstü kongre talebine dair gelen soruya ise; "İlave kırgınlıklara, bölünmelere neden olacağı endişemiz nedeniyle yeni bir kongreyi doğru görmüyorum... İmzalar teslim edilmiş; onlar üzerinde gerekli incelemeyi yaparız, hukuk neyi gerektiriyorsa onu yaparız” dedi.

8sutun

Haber 5 den alınmadır.

ummuhan

Kıdemli Üye
ağbi hadisi güzel oku.Eğer görev istedikten sonra görev alırsa Allah(cc)yardımı olmaz deniliyor.

Sn agbi senin gibi adamlara ayet ve hadis söylenmez aslında...Alllah muhafaza yanlış bir laf edersin sorumlusu ben olurum

ofbee..bigünde anla yaaa

Bahsettiğiniz hadis-i şeriflerden şöyle bir yorum da çıkabilir o zaman :

"Bazıları da forumlarda lak laklarını yazarak, hep ben doruyu bilirim, benden başka bilen düşünen yoktur akıl bazında ...v.s gibi söylemler ile hizmet ettiğini zannederler gibi ?yani öyle mi :)"

agbi

Yasaklı
Bahsettiğiniz hadis-i şeriflerden şöyle bir yorum da çıkabilir o zaman :

"Bazıları da forumlarda lak laklarını yazarak, hep ben doruyu bilirim, benden başka bilen düşünen yoktur akıl bazında ...v.s gibi söylemler ile hizmet ettiğini zannederler gibi ?yani öyle mi :)"

Bu hadisten aldığınız algıladığınız ana fikir bumu ?

agbi

Yasaklı

ofbee..bigünde anla yaaa

AŞAĞIYI TIKLAYIN BAKALIM

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=74191&p=728493&viewfull=1#post728493

Zaman ilginçtir

Zaman kimi zaman gerçeklerigösterir

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=74191&p=728493&viewfull=1#post728493

Tıkladınızmı ?

Hadis ile KİŞİ YARGILAYACAK ilminiz varmı.

Önce düşüncelerinizde İSTİKRAR OLSUN.

bakış

Kıdemli Üye
Senn tayyip erdoğanların abdullah güllerin görev sevdalısı olduğunu söyledin bende bunun yanlış olduğunu,islama hizmet edenlerin hiçbir zaman bir göreve talip olamayacaklarını bir hadisle naklettim.

ama bu hadis senin söylediklerine tokat gibi bir cevap olduğu için ,forumda huszursuzluk çıkardın ve yeniden çapraz sorguya başladın forumda .her konudalinklerin var.
birde ben haklı çıktım çaban var.Sen haklı filan çıkmadın.olayları güzel analiz et...

senin AKIL amelleri kemirmiş,sırada imanın var agbi..senin AKIL imanıda kemirmeye başlamış.aman dikkatli ol.Allah muhafaza imanda giderse üye olduğun ateist forumlarda mod olursun.

agbi

Yasaklı
Senn tayyip erdoğanların abdullah güllerin görev sevdalısı olduğunu söyledin bende bunun yanlış olduğunu,islama hizmet edenlerin hiçbir zaman bir göreve talip olamayacaklarını bir hadisle naklettim.

ama bu hadis senin söylediklerine tokat gibi bir cevap olduğu için ,forumda huszursuzluk çıkardın ve yeniden çapraz sorguya başladın forumda .her konudalinklerin var.
birde ben haklı çıktım çaban var.Sen haklı filan çıkmadın.olayları güzel analiz et...

senin AKIL amelleri kemirmiş,sırada imanın var agbi..senin AKIL imanıda kemirmeye başlamış.aman dikkatli ol.Allah muhafaza imanda giderse üye olduğun ateist forumlarda mod olursun.

Senn tayyip erdoğanların abdullah güllerin görev sevdalısı olduğunu söyledin bende bunun yanlış olduğunu,islama hizmet edenlerin hiçbir zaman bir göreve talip olamayacaklarını bir hadisle naklettim

Bu düşünce mantığına göre bende şunu size sorarım ŞİMDİ SP tekrar seçim gözüküyor NEDEN ALLAH tan görev istemiyorlarda DELEGELER den görev istiyorlar.Demekki İSLAM a hizmet için istemiyorlar. İsteselerdi Allah tan Yapılan Kongreyi iptal için uğraşmazlar HATTA SAV GİBİ İSLAM a bakış açısı NEGATİ OLAN PEYGAMBERİMİZ sav hakaret eden KABE yi aşalıyan kişiden akıl yardımı istemezlerdi.

Dersen bana Erbakan İMANLI İNANÇLI ve Siyaseti kullanarak Hizmet etmek istiyor O ZAMAN HAKLISIN DERDİM ama demiyorsun.

Bu hadis i getirerek Hadis in ruhuna ihanet ediyorsun nasılmı yukarıda belirttim.Bana Tokat gibi Cevap mı YAPMA Çok korktum hemen Tövbe edicem.

Sen kimsin benim İmanımı irdeleme yargılandırma değerlendirmesi yapıyorsun ALLAH cc sana özel bir yetenekmi verdi ?

agbi

Yasaklı
“Erbakan'a biat etmek utanılacak bir durum!”
Medyada bazı köşe yazarları “Erbakan'a biat etmek utanılacak bir durum” diyerek Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'a ve Milli Görüşçülere 'Erbakan'dan kurtulun' mesajı veriyorlar.

Peki Erbakan'a biat etmek gerçekten utanılacak bir durum mu? Kurtulmuş ve Milli Görüşçüler Erbakan'a biat etmeli mi?

Habar vaktim den alınmadır.

bakış

Kıdemli Üye
Milli görüşçüler erbakana biat etmek zorundadırlar.Yoksa akpartinin düştüğü kötü duruma düşülür.

ummuhan

Kıdemli Üye
Milli görüşçüler erbakana biat etmek zorundadırlar.Yoksa akpartinin düştüğü kötü duruma düşülür.

Bak şinci bu olmadı, biat etmek ne demek halife mi bu? Bakış kardeş siyasi tartışmada dozu kaçırırsanız sizin dediğiniz imani konulara girer hafazallah....

bakış

Kıdemli Üye
Bu sadece halifelere kullanılan bir kelime değildir abla..
Ne varmış bunda yanlış olan,varsa bildiğiniz birşey sözümüzü geri alalım.
Biatı ben ,birinin emrine girmek veya bağlanmak anlamlarında biliyorum

ben kendi AKLIMA güvenmem fazla,bazen oluyorki başkalarının AKLI daha haklı oluyor.Malum ateist forumlara takılmadığım için AKLIMA pek güvenmem

bakış

Kıdemli Üye
Kazan, Sav'ı Hacca DAVET ETMİŞ

Önder Sav'la görüşmesi Saadet Partisi tabanını şoke etti

Şevket Kazan'ın olağanüstü kongre şartlarını görüşmek için Önder Sav'la görüşmesi Saadet Partisi tabanını şoke ederken Türkiye gündemine de oturdu. Vakit yazarına göre buluşmanın
bir
nedeni de hac daveti.

Milli Görüş'ün önemli kurmaylarından
eski
Adalet Bakanı Şevket Kazan'ın olağanüstü kongre şartlarını görüşüp akıl aldığı CHP Genel Sekreteri Önder Sav'la görüşmesindeki bir diğer nedenin de Hac ziyareti daveti olduğu öne sürüldü.

Vakit Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Serdar Arseven, Şevket Kazan'ın geçtiğimiz yıl Hacca gitmek isteyen bir partilinin yardım talebini Hazreti Muhammed'i ve Hac iabdetini aşağılayan ifadelerle geri çevirmesiyle
büyük
tepki çeken Önder Sav'ın, öbür tarafa; “Hazret-i Peygamber’e ve hac ibadetine” hakaretler eden bir “din karşıtı” imajıyla gitmesine gönlü razı olmadığını yazdı.

Arseven, "Ben buna inanıyorum!.. Buna inanmayanın kalbinde maraz olduğuna kâniyim!.." dedi