S.a

FeTiH2023

Üye
Selamün Aleyküm,
Adım Yasin. Ticaret Meslek Lisesi'nde okuyorum, bilgisayar bölümü.
YGS'den 4 senelik ilahiyat kazanma şansım var. Alandışı tercih olduğu için 10-14 puan gibi bir puan kırılacak sadece. Fakat Marmara Üni, İstanbul Üni gibi yerlerde ilahiyatta sakat görüşlü hocalar var. Bu yüzden İstanbul içi olmaz gibi :( Ne yapmalıyım ?
Yada kendi alanımla alakalı yani bilgisayar mühendisliği okuyup sonrada ek olarak bir kursta medrese eğitimi mi alsam ? Kararsız kaldım. Her türlü fikir beyanında bulunabilirsiniz.

Allah razı olsun.

serkan..

Profesör
aleyküm selam

bilgisayar mühendisliği oku ayrıca medresede din eğitimini tamamla sorun olmaz yani yeterki iste

yakın bi arkadaşım var fizikçi..aynı zamanda molla süleyman hocanın medresesinde eğitimini tamamlamak üzere..

icazet alacak yakında ..

-Muhammed-

Profesör
Selamün Aleyküm,
Adım Yasin. Ticaret Meslek Lisesi'nde okuyorum, bilgisayar bölümü.
YGS'den 4 senelik ilahiyat kazanma şansım var. Alandışı tercih olduğu için 10-14 puan gibi bir puan kırılacak sadece. Fakat Marmara Üni, İstanbul Üni gibi yerlerde ilahiyatta sakat görüşlü hocalar var. Bu yüzden İstanbul içi olmaz gibi :( Ne yapmalıyım ?
Yada kendi alanımla alakalı yani bilgisayar mühendisliği okuyup sonrada ek olarak bir kursta medrese eğitimi mi alsam ? Kararsız kaldım. Her türlü fikir beyanında bulunabilirsiniz.

Allah razı olsun.

Ve Aleykum Selam. Bilgisayar Mühendisliğini bitirip mesleğinizi elinize alın ve aynı zamanda da medrese eğitiminizi tamamlayın..

FeTiH2023

Üye
Allah razı olsun.Artık 4 senelik Bilgisayar Mühendisliği kazanmaya bakacağım. Olmazsa bu sene 2 senelik Bilgisayar Programcılığı'na geçiş hakkım var. Dikey Geçiş Sınavı ile 2 sene daha okuyup 4 seneye tamamlarım. Sonra medrese eğitimimede başlarım inşaallah. Dua edinde iyi bir bölüm kazanayım kardeşlerim.

Vesselam...

-Muhammed-

Profesör
Allah razı olsun.Artık 4 senelik Bilgisayar Mühendisliği kazanmaya bakacağım. Olmazsa bu sene 2 senelik Bilgisayar Programcılığı'na geçiş hakkım var. Dikey Geçiş Sınavı ile 2 sene daha okuyup 4 seneye tamamlarım. Sonra medrese eğitimimede başlarım inşaallah. Dua edinde iyi bir bölüm kazanayım kardeşlerim.

Vesselam...

Bence YGS de çok iyi bir puan alıp LYS'den de olabildiğince en iyi puanı alıp en iyi üniversiteyi kazanın. Belki aynı yere düşmek nasip olur :)

FeTiH2023

Üye
Aklıma birşey takıldı. Medrese eğitimi takriben kaç yıl sürer yani ne kadar sürede icazet alabiliriz ? Ve tahminen ne kadar zamanımı vermem gerekir kaç gün kaç saat yani işle beraber yürütebilir miyim ? Yorumlara ihtiyacım var :)

ibrahimi

Has Uşak
ve aleyküm selam.
foruma hoşgeldin.
böyle gençleri görmek ne güzel.hayırlı ve daimi olur inş.